Top Ayra Quotes

Browse top 18 famous quotes and sayings about Ayra by most favorite authors.

Favorite Ayra Quotes

1. "Sen yoktun.Terkedilmis bir Istanbul vardi.Yaslanmis gökyüzünün umarsizligina.Eylül rüzgarlariyla sararan.Bayram kartpostallarina benzeyen.Sen yoktun.Bir çocuk aglardi istasyonlarda.Geceyarilari uykumu bölerdi hiçkiriklariTrenler geçerdi gözbebeklerimdenKirlenirdi bembeyaz umutlarimSen yoktun.Tüm dünyayi degistirebilirdimOysa aynalarda eskiyor yüzümNe yana baksam karsimda bir aniMeger Istanbul ne çok benziyormus sana."
Author: Ahmet Ümit
2. "Benim kendisinden nefret ettigime inanan biri, onu genis bir gülümseme ile selamladigimi görünce apisip kaliyordu. O zaman, yapisina göre ya bendeki ruh büyüklügüne hayran oluyor ya da ödlekligimi küçümsemeyle karsiliyordu, oysa bu davranisimin nedeni basitti: Adini bile unutmustum adamin."
Author: Albert Camus
3. "Oscar Wilde'a hayrandim, çünkü iri bir hayvani andiriyordu; sadece bir su aygiri gibi siçarken hayal edebiliyordum onu; ve bu imge dogrulugu ve safligiyla büyülüyordu beni."
Author: Arthur Cravan
4. "Ya da yasamin boyunca hem kendine hem de baskalarina karsi duydugun sorumlulugu terbiyeli sekilde yerine getirebilir misin (çünkü terbiyeli davranis sadece bir yetenek degildir, her eylemin basidir), elinde her an sana yardima hazir, su benim ikizim ve vekilim 'Kendini Begenmislik' olmasa? Her firsatta tam anlamiyla benim rolümü üstlenir kendisi. Çünkü insanin kendini begenmesi kadar delice bir sey olabilir mi? Kendine hayran olmasi kadar? Ama insan kendini begenmese, makul, hosa giden ve terbiyeli bir davranis sergileyebilir mi?"
Author: Desiderius Erasmus
5. "OKUYUCUMA SARKI Bulmayacaksin, Okur, bu sarkilar kitabinda, benim gözde sarkimi. Baska yerde saklaniyor, senin kirpiklerini yaldizlayan rüzgârda. Havalandirdigi bu bakis… Tam uykuya dalarken sarkimi duymalisin… Gecenin sözcüsü degilim ben. Güldügün yerde, gülüsünüm senin; agladigin yerde, gözyaslarina hayran yaban arisiyim. Dünyanin bütün özsuyu dudaklarinda. Tam uyandiginda, sarkimi söylemelisin…"sayfa 16"
Author: Edmond Jabès
6. "Insan ömrü kisaydi, bir kurtçugunkinden farksiz. Ya da ipekböcegininkinden. Ademogullari, Havvakizlari tuhaf mahluklardi. Kurtçuga benzetsen alinir, ipekböcegine benzetilmekten keyif duyarlardi. Böceklerden igrenir ama parmaklarina ugurböcegi konsa hayra alamet sayarlardi. Siçanlardan tiksinir, sincaplara bayilirlardi. Akbabalari itici, kartallari heybetli bulurlardi. Sinekleri hor görür, atesböceklerine bayilirlardi. Bakir ve demire ehemmiyet vermez, altina taparlardi. Ayaklarinin altindaki taslara dönüp bakmazken mücevherler için delirirlerdi."
Author: Elif Shafak
7. "...what good would it do toshutter your windows, neverdream of rainbows or find hopein promises? Why choose to walk awayrather than hold your groundand fight for love?"
Author: Ellen Hopkins
8. "Bir kentte hayran kaldigin sey onun yedi ya da yetmis yedi harikasi degil, senin ona sordugun bir soruya verdigi yanittir."
Author: Italo Calvino
9. "Yalinayakti,eteginin içine soktugu yarim kollu gömlegini giymisti.Gömlegin altindan dipdiri memeleri belli oluyordu.Genis kesilmis yakasindan omuzlari ve boynu görünüyordu.Sari esarpla bagli basindan, hem çocuksu hem de kadinsi çiplak ayaklarina kadar herseyi öyle güzeldi ki onu simdiye kadar hep süslenmis gören Mitya bu yalin güzellik karsisinda hayranlik duymaktan kendini alamadi.(Mitya'nin Aski Öyküsünden)"
Author: Ivan Bunin
10. "Hayirseverligine hayramim," diye konustu Mary, " Ama yine de bütün duygusal dürtüler mantikla yönlendirilmelidir. Sahsen fikrimi sorarsan; insanin harcadigi her emek daima kendisinden talep edilenle dogru orantili olmalidir."
Author: Jane Austen
11. "Güçlü olmakla kendimin tanrisi da olurum.Kendimi benimsetirim.Güzellik sözcügü erkekler için kullanildiginda bana bir yüzün ve kimi zaman erkeksi zarifligi de ekledigim bir bedenin uyumlu niteligini belirtir.O zaman güzellik hayran olunacak, baskin,egemen hareketlere eslik eder.Çok özel ahlaksal tutumlarin bu hareketleri ortaya çikardigini düsünürüz ve böyle erdemlerin içimizdeki kültürü sayesinde, erkek sevgililerimizde dogal olarak bulunan bu gücü zavalli yüzlerimize, hasta bedenlerimize verebilecegimizi umariz.Yazik!Onlarin aslinda hiç de sahip olmadiklari bu erdemler bizim zayifligimizdir."
Author: Jean Genet
12. "Ayaga kalkip yüzümü burusturdum. "Of ya, belki de kiçimi kirmisimdir. ""Umarim kirmamissindir. Kiçinin hayraniyim."
Author: Jennifer L. Armentrout
13. "Elena bile Basmelek Raphael'in hayranlik uyandirmak için yaratildigi gerçegine karsi koyamazdi. Adam adeta tapilmak için yaratilmisti. sy.35"
Author: Nalini Singh
14. "KARLI KAYIN ORMANINDA...En acayip gücümüzdür,kahramanliktir yasamak:Ölecegimizi bilipölecegimizi mutlak.Memleket mi, daha uzak,gençligim mi, yildizlar mi?Bayramoglu, Bayramoglu, ölümden öte köy var mi ?..."
Author: Nâzım Hikmet
15. "Hiç olmazsa mezar tasina yazin: Burada insanlara baska türlü hayran olan bir yatiyor."
Author: Oğuz Atay
16. "Ben bütün insanlara hayranim Olric. Bütün saticilar, biletçi yanlarindan geçerken nasil gülümsemek gerektigini ve arkasindan nasil küfredilecegini biliyorlar."
Author: Oğuz Atay
17. "« "Mehmet'i ilk gördügümde" derdi Canan, bir bekleme salonundaki masalarin birine birakmis eski bir derginin kapagindan kendisine bakan Clint Eastwood'u hiç görmeden, "bütün hayatiminin degisecegini hemen anladim. Onu görmeden önce bir hayatim vardi, onu tanidiktan sonra baska bir hayatim oldu. Sanki çevremdeki her sey, bütün esyalar, yataklar, insanlar, lambalar, küllükler, sokaklar, bulutlar, bacalar bir anda renk ve biçim degistirdiler de ben bu yepyeni dünyayi hayranlikla tanimaya koyuldum" »"
Author: Orhan Pamuk
18. "Hy gododin catann hueHud a lledrith mal wyddanGaunce ae bellawn wen cabriVarigal don FincayraDravia, dravia Fincayra(Talking trees and walking stones,Giants aare the island's bones.While this land our dance still knows,Varigal crowns Fincayra.Live long, live long Fincayra."
Author: T.A. Barron

Ayra Quotes Pictures

Quotes About Ayra
Quotes About Ayra
Quotes About Ayra

Today's Quote

I think that is why we stay close to our families, no matter how neurotic the members, how deeply annoying or dull- because when people have seen you at your worst, you don't have to put on the mask as much."
Author: Anne Lamott

Famous Authors

Popular Topics