Top Bahar Quotes

Browse top 16 famous quotes and sayings about Bahar by most favorite authors.

Favorite Bahar Quotes

1. "Ah laikse askimiz elbet biter bir kisbaharyaz günüGözlerin uçurumlar kaydeder avuçlarimaBir çinar gövdesini bir hamle daha yayarÜç içbükey komodin silah çeker vurulurSen gidersin denklem düser ben ask oldugumu aglarim…Modern bir aliskanliktir ölmek, seni dogasiya seviyorum.BEN SANA DÜZENLI OLARAK TELEFON EDIYORUM!Vincit omnia veritas!Belki inanmayacaksin ama ben bu siiri ellerimle yaziyorumsevgilimÇünkü benim gömdügüm kizlar ara sira bogulurVe laik ask çarpik toplumlastirir, dogurma ne olurSirk deseler tek hirkam var, çatismada biraktimSimdi gidip Beckett okuyacagim, beni de seyret TanrimÖfkemi devletle bir topraga gömüyorumAklimsa çamura saplandi saplanacakSems çeker çikarir kitabi havuzdan, kuruErtan, alsana su tüfegi duvardan benim ellerim islak."
Author: Ah Muhsin Ünlü
2. "Hatirladigim kadariyla, vaktiyle, hayatim bir sölendi, tüm gönüllerin açildigi, tüm saraplarin aktigi bir sölen. Bir aksam, Güzelligi dizlerimin üstüne oturttum. -Ve onu çok aci buldum.- Ve sövdüm ona. Adalete karsi önlem aldim. Kaçtim uzaklara. Ey büyücüler, ey sefillik, ey kin, hazinem size emanet! Kafamdaki tüm insani umutlari yok etmeyi basardim. Her sevincin üstüne siçradim bir vahsi hayvan gibi bogmaz için. Yanima cellatlar çagirdim, ölürken, tüfeklerinin dipçiklerini isirayim diye. Belalar çagirdim, kumla, kanla beni bogsunlar diye. Mutsuzluk ilahim oldu. Çamura uzandim boylu boyuna. Cinayet havasiyla kurulandim. Ve nice oyunlar oynadim delicesine. Ve ilkbahar getirdi bana budalaligin ürkütücü gülümsemesini."
Author: Arthur Rimbaud
3. "Sonra yine bahar gelecek, yaz gelecek. Tekrar eden seyler bizi tekrar tekrar sevindirecek."
Author: Baris Biçakçi
4. "KÜÇÜK MUTLU KIZIN YÜZÜNE SARKI Baharin killi gögsüne dayadi basini küçük kiz. Saçlari bahar kokulu; düslerimizin kirilgan gövdesini övüyor parmaklari. Hâlâ gelmeyen kim? Bu gün yasak. Küçük kiz için, dallar boyunca akiskandir seker ve günes yuvarlaktir bir bilya gibi."sayfa 78"
Author: Edmond Jabès
5. "Bir çiçegi öldürebilirsiniz ama bahari asla öldüremezsiniz."
Author: Ernesto Guevara
6. "Insanlarin basladigi bütün isler böyledir: Ya baharda don olur, ya da yazin samyeli eser ve onlarda sözlerinde durmazlar." dedi Gimli."Yine de tohumlari pek yaban gitmez." dedi Legolas. "Ve hiç umulmadik bir zamanda ve zeminde yesermek için tozun, küfün içinde gizlenirler. Insanlarin yaptiklari bizden daha çok yasayacak Gimli.""Yine de sonunda 'keske'lerden baska bir sey olmayacak tahminimce," dedi cüce."Bu sorunun cevabini elfler bilmiyor." dedi Legolas."
Author: J.R.R. Tolkien
7. "Ne zamandir artik hayatin puslu, soguk bir sonbahara döndügünü saniyordum. Seni gördükten sonra birdenbire günesli bir sabaha uyandim. Simdi dünyanin neresine gidersem gideyim, hangi mevsimde olursak olalim, seni düsündügüm zaman(hayir,yanlis söyledim çünkü senin yüzün, gülüsün hep benim yanimda) hep günesli, isiltili bir gün yasiyorum. Acaba benim için dünyanin isigini degistirdiginin farkinda misin?"
Author: Kürşat Başar
8. "DÖRDÜNCÜ SARKIBaharin son günleri; kömürlükler arasindaÇamasir ipleriyle kesilenÜç agaçli bahçemizin yanindaki papatyali arsaya bitisik400 Sert kaldirimli ve yokusu dikYolda, ayakkabilarimin burnunuÇarpmamaya çalisarak sekiyorum. (Becermekmümkün degil bunu.)Bir satici eseginin küfeleriyle sigmadigi darBogazi asiyorum405 Ve servi agaçlariyla kasvetVe daha birtakim agir duygular verenKüçük meydana ulasiyorum.Burada duvarlari yikikBir mezarlik ve içinde bir türbe,410 (Yillar sonra gördügüm Karacaahmet MezarlikBankasinin -tövbe de-Yaninda "bir küçük hesap sahibi" sayilirdi.)Türbenin parmakliklarina dügümlenmis çaputlari.Sudan çikarilmis bir ölünün parmaklarina takiliYosunlar gibi görürdüm. Ve duvarin önündeki kara çali,415 Bana ölümün tastanligini anlatan bir hocaydikara sakalli.Çarpik mezar taslari arasinda,Ölülerin besledigi çimenlerin ortasindaTürbedeki tas tabutlar kadarKayitsizca uzanmis çocuklar."
Author: Oğuz Atay
9. "Sanma ki derdim günesten ötürü; Ne çikar bahar geldiyse? Bademler çiçek açtiysa? Ucunda ölüm yok ya. Hos, olsa da korkacak miyim zaten Günesle gelecek ölümden Ben ki her nisan bir yas daha genç, Her bahar biraz daha asigim; Korkar miyim? Ah, dostum, derdim baska..."
Author: Orhan Veli Kanık
10. "..kisa bir zaman için zerzevati çiçege benzeten bahar..."
Author: Reşat Nuri Güntekin
11. "ÇOCUKLAR GIBIBende hiç tükenmez bir hayat vardi Kirlara yayilan ilkbahar gibi Kalbim hiç durmadan hizla çarpardi Gögsümün içinde ates var gibi Bazi nur içinde, bazi sisteyim Bazi beni seven bir gögüsteyim Kah el üstündeydim, kah hapisteydim Her yere sokulan bir rüzgar gibi Askim iki günlük iptilalardi Hayatim tükenmez maceralardi Içimde binlerce istekler vardi Bir sair, yahut bir hükümdar gibi Hissedince sana vuruldugumu Anladim ne kadar yoruldugumu Sakinlestigimi, duruldugumu Denize dökülen bir pinar gibi Simdi siir bence senin yüzündür Simdi benim tahtim senin dizindir Sevgilim, saadet ikimizindir Göklerden gelen bir yadigar gibi Sözün siirlerin mükemmelidir Senden baskasini seven delidir Yüzün çiçeklerin en güzelidir Gözlerin bilinmez bir diyar gibi Basini gögsüme sakla sevgilim Güzel saçlarinda dolassin elim Bir gün aglayalim, bir gün gülelim Sevisen yaramaz çocuklar gibi"
Author: Sabahattin Ali
12. "Niçin rüzgarli sonbahar aksamlarinda, sessizce yan yana yürüyerek ruhlarimizin konustugunu dinleyemiyoruz?"
Author: Sabahattin Ali
13. "Dengan arungi lautan luas nusantara, generasi kita miliki karakter bangsa bahari yang tangguh, warisan nenek moyang."
Author: SBYudhoyono
14. "Mevsimlerden sonbahardi, ölümün ilkbahari. syf 23"
Author: Tom Robbins
15. "Bir sonbahar, bir sabah ve bir yagmur olacakToprak ve insan kokulariyla,Ugultulu bir sarhosluk içinde, yillar içinBasimi alip gidecegim."
Author: Turgut Uyar
16. "Baharda çilek yemek, evet, olur böyle seyler yasamda, ama yilin çok kisa bir bölümünde yalnizca ve su sira çok uzakta."
Author: Vincent Van Gogh

Bahar Quotes Pictures

Quotes About Bahar
Quotes About Bahar
Quotes About Bahar

Today's Quote

...we were back at home, and I had returned to that reassuring but profoundly unsatisfactory state known as 'being in one's right mind."
Author: Aldous Huxley

Famous Authors

Popular Topics