Top Barett Quotes

Browse top 9 famous quotes and sayings about Barett by most favorite authors.

Favorite Barett Quotes

1. "Wittgenstein'i bu duruma uyarlayacak olursak,dünyamizin sinirlarinin,baskalarinin bizi anlama sinirlari tarafindan belirlendigini söyleyebiliriz.Elimizde olmadan baskalarinin algilarinin parametreleri içinde var oluruz- baskalarinin bizim komikligimizi anlama sinirlari içinde komiklik yapariz;onlarin zekasi bizim zekamizi,cömertligi cömertligimizi,ironisi ironimizi belirler.Karakter,hem okura hem de yazara ihtiyaç duyan bir dil gibi isler.Shakespeare, yedi yasindaki çocugun gözünde saçmaliktan ibarettir,eger sadece yedi yasindakiler tarafindan okunacak olursa yedi yasindaki birinin anlama kapasitesi ölçüsünde takdir edilir."
Author: Alain De Botton
2. "Umut gerçegin reddedilisidir , kosmaya devam etmesi için atin burnunun ucunda sallandirdiklari havuçtan ibarettir."
Author: Arthur Schopenhauer
3. "I've always been fascinated by Baretta and Donny Brasco, and other undercover cops in movies."
Author: Dylan McDermott
4. "Asik olmak sevgilinin isimlerini kendine mal etmektir, askin bitmesi ise isimlerin iadesi. Isimler insanlarin varolus kalelerine uzanan köprülerdir. Onlar vasitasiyla baskalari, hem dostlar hem de düsmanlar parmak ucunda içeri girmenin bir yolunu bulurlar. Birinin adini ögrenmek varolusunun yarisini ele geçirmektir, gerisi parçalar ve ayrintilardan ibarettir. Çocuklar bunu ruhlarinin derinliklerinde bilirler. Bir yabanci isimlerini sordugunda içgüdüsel olarak söylemeyi reddetmeleri bundandir. Çocuklar isimlerin gücünü idrak eder ama büyüdüklerinde unutuverirler."
Author: Elif Shafak
5. "Baylar, bazi sorular içimi kemirip duruyor; ne olur bana bunlarin çözümünü verin. Mesela siz insani eski aliskanliklarindan vazgeçirmek, iradesini bilimle, sagduyuyla bagdasacak tarzda düzenlemek istiyorsunuz. Fakat insanlarda böyle bir islahin sadece mümkün degil, ayni zamanda mecburi oldugunu nereden biliyorsunuz? Insan iradesinin bu derece islaha muhtaç oldugu hükmünü neye göre veriyorsunuz? Kisacasi, böyle bir islahin insana gerçekten fayda saglayacagina nasil karar verdiniz? Açik konusalim; aklin ve aritmetigin destekledigi gerçek, normal çikarlara karsi gelmemenin insan için daima faydali olduguna, hepimiz için bir kanun sayilacagina neden bu kadar kuvvetle eminsiniz? Bu simdilik bir tahminden ibarettir."
Author: Fyodor Dostoyevsky
6. "O günlerde yayincilik dünyasi için internet, bir kösede tutulan egzotik bir evcil hayvandan ibaretti."
Author: Gillian Flynn
7. "Korku insana evet de demez, hayir da. O, yani korku, her seyi alir, her aklinizdan geçeni, her agzinizdan çikani.Böyle durumlarda karanlikta gözlerini fal tasi gibi açmak bile fayda etmez. Gerçi, zaten görüp göreceginiz de dehsetten ibarettir ya, daha ötesi yok. Gece her seyi ele geçirmistir, hatta bakislari bile. Içinizi bosaltmistir o. Yine de el ele tutusmak gerek, yoksa düsersiniz. Gündüzün insanlari artik sizi anlayamazlar. O korku tümüyle sizi onlardan ayirmistir ve bunun yükü altinda ezilirsiniz, ta ki her sey su ya da bu biçimde bitinceye dek, iste ancak ondan sonra o genel geçer adilerin yanina geri dönme hakkiniz dogar, yasamda ya da ölümde.."
Author: Louis Ferdinand Céline
8. "Ne var ki dünyada "sizi anliyorum" gözlerinin sahteleri türemisti;gerçegi sahteden ayirmak çok zordu."Sizi anliyorum konusmaniza ihtiyaç yok" ya da "siz onlara bakmayin yalniz gözlerime inananin" bakislarini çogu aslinda "bugünü geçirmek için birine ihtiyacim var" kalibindan ibaretti.Insanin böyle sahtekarlari görünce basi agriyordu."
Author: Oğuz Atay
9. "Bu söylediginiz bir an meselesidir." dedim. "Içinizde mevcut olan sevgi, alaka, sarih olarak bilinmeyen bazi vesilelerle, zamani tayin edilemeyecek olan bir anda, birdenbire birikir, yogunlasir; nasil tatli tatli isitan günes isigi bir zaman sonra bir noktada toplaniyor ve yakmaya basliyorsa, kuvvetini fevkalade arttiran bu sevgi de sizi sarar ve tutusturur. Onu disaridan birdenbire gelen bir sey zannetmek dogru degildir. O, içimizde zaten mevcut olan hislerin bizi sasirtacak kadar siddetlenivermesinden ibarettir."
Author: Sabahattin Ali

Barett Quotes Pictures

Quotes About Barett
Quotes About Barett
Quotes About Barett

Today's Quote

Iti dai ceasul cu o ora inainte.Daca poti sa te trezesti intr-un alt loc.Daca poti sa te trezesti intr-un alt timp.De ce n-ai putea sa te trezesti o cu totul alta persoana?"
Author: Chuck Palahniuk

Famous Authors

Popular Topics