Top Baz Quotes

Browse top 174 famous quotes and sayings about Baz by most favorite authors.

Favorite Baz Quotes

1. "How do you gag the voice in your head that says, 'You don't have to go to the gym today. There's always tomorrow. C'mon, my friend, it's just one plate of curly fries. Yes, just for you!' (My inner voice reminds me of a particularly aggressive rug salesman at a Turkish bazaar.)"
Author: A.J. Jacobs
2. "Annemi üzdümBöylece hep bana tirenler çarpsinÇirkin oldugum için aynaya bakmazsam;güzelim.Aklima yeni fikirler boca oluncaBazen çok terliyorum, bazen ise kan!Yahya Kemal Madrid'teyken…- yeni ögrendim-Maalesef seni çok özlüyorum ben!…"
Author: Ah Muhsin Ünlü
3. "Kurallari çigneyebilirsin, ama ancak bazen ve sadece onlari çok iyi biliyorsan.(syf. 44)"
Author: Ally Carter
4. "Insanlar Las Vegas'a pek çok sebeple gelirdi. Bazilari zengin olmak istedigi için, bazilari ise evlenmek istedigi için. Bazilari kaybolmak, bazilari bulunmak isterdi. Bazilari oraya kosarak giderdi. Bazilariysa oradan kaçardi. Las Vegas Kat'e daima insanlarin hiçbir sey vermeden bir seyler almayi umduklari koca bir hirsizlar sehri gibi gelmisti.(syf. 55)"
Author: Ally Carter
5. "Bazen gerçegi görmek için disaridan bakan yeni bir göz gerekir.(syf. 109)"
Author: Ally Carter
6. "Bazen geçmis hâlâ buradaymis, içinde bulundugumuz anin boyali yüzeyinin altinda saklaniyormus ve tirnakla söyle bir kaziyinca her seyin hâlâ devam ettigini görebilecekmisiz gibi hissediyorum. Belki su an yalnizca bilimin sinirlarini zorluyoruz, belki bu karsi karsiya olugumuz dogaüstü bir durum degil de ölmüs, kaybolmus sanilanlarla paylasilan fiziksel alanin, ince bir bölmenin arasindan ortaya çikisi sadece."
Author: Andrea Gillies
7. "They need to practice harder," he said. 'If they're really going to do this, they need to work much harder.''They will," I assured him. 'But they got better, right?'Baz laughed. 'Are you going to stand in front of them during their gigs too? If so, make sure you get equal billing. People will pay a lot to see the girl with the broom."
Author: Antony John
8. "I bit my lip. 'Come on then, you dirty old man.' I stepped forward and smacked a kiss on Baz's lips. He looked petrified. The secretary looked horrified. I felt vindicated. 'Run along now, Daddy.' I said."
Author: Antony John
9. "Hayat ne tuhaf! Bazi çatlaklarin içine insan davranislari siziyor ve orada birikiyor. Sonra da kötü kokular yükseliyor hayatin çatlak yerlerinden, zayif yerlerinden."
Author: Baris Biçakçi
10. "Ask bazen; asla sahip olamayacagin birini sevmektir."
Author: Boris Vian
11. "-¿Cómo se sale de aqui?-Si tanta prisa tiene... Hay dos maneras, la permanente y la temporal. La permanente es por el tejado: un buen salto y se libra usted de toda esa bazofia para siempre. La salida temporal está por allí, al fondo, donde anda aquel atontado puño en alto al que se le caen los pantalones y hace el saludo revolucionario a todo el que pasa. Pero si sale por ahí, tarde o temprano volverá aquí."
Author: Carlos Ruiz Zafón
12. "Don't go to sleep, Ginger-Sun.""Draz-""I know," he muttered, "'Behave, Baz. She's been through a lot. And don't make a baby for at least three months.'""They told you not to touch me for three months?""Let's just say it was strongly suggested."
Author: Catherine Asaro
13. "Yeni dönüstürülenler tek bir isim kullanirlar. Merit, eger bunu kullaniyorsan, adini degistirmemiz gerekmez. Sadece evlerin lliderleri soyadlarini koruyabilirler. Bu, hatirlaman gereken kurallardan sadece biri." Bana dogru egilerek suratinda pis bir ifadeyle konusmasina devam etti. " Ve kurallari çignemek düskünlere yarasir bir harelettir." Onun bu yumusak ikazi karanlikta yanan bir isaret feneri gibi zihnimde bir seyleri atesledi. Gözlerimi kirpistirarak ona baktim. "Bir insani rizasi olmadan dnüstürmek de bazilarinca düskünlere yarasir hareket olarak görülebilir, Helen"
Author: Chloe Neill
14. "Many religions now come before us with ingratiating smirks and outspread hands, like an unctuous merchant in a bazaar. They offer consolation and solidarity and uplift, competing as they do in a marketplace. But we have a right to remember how barbarically they behaved when they were strong and were making an offer that people could not refuse."
Author: Christopher Hitchens
15. "Yirmi yilda kaç gece vardir kizim? Kaç saat vardir? Yirmi yil boyunca karimin hala yasayip yasamadigini ve nasil yasadigini düsünüp durdum. Onun ve çocugumun. Tanri bu yüzden var. Endise hiçbir ise yaramaz, dua yarar. Bazen..."
Author: Diana Gabaldon
16. "Insan hayatin ve sonsuz varligin getirdigi bitmez düsüncelere bazen ara vermek istiyordu, varliginin dogasi nasil planlanmis olursa olsun, oradan kaçmak istiyordu."
Author: Diana Gabaldon
17. "?Oh, anywhere, driver, anywhere - it doesn't matter. Just keep driving.It's better here in this taxi than it was walking. It's no good my trying to walk. There is always a glimpse through the crowd of someone who looks like him—someone with his swing of the shoulders, his slant of the hat. And I think it's he, I think he's come back. And my heart goes to scalding water and the buildings sway and bend above me. No, it's better to be here. But I wish the driver would go fast, so fast that people walking by would be a long gray blur, and I could see no swinging shoulders, no slanted hat.Dorothy Parker, Sentiment, Harper's Bazaar, May 1933."
Author: Dorothy Parker
18. "Bu acilarla dolu dünya bazen en mantikli bakisla bile bir cehennem gibi görünür. Ama insanin hayal gücü Carathis degildir ki, bu cehennemin tünellerinde cezalandirilmadan gezebilsin. Mezara iliskin sayisiz iç karartici korkularin hepsine de hayali olarak bakamayiz ne yazik ki. Ama, tipki Afrasiab'a Oxus'a yaptigi yolculukta eslik eden iblisler gibi, uyumalari gerekir - yoksa bizi yerler. Onlar uyumalidir, yoksa biz ölürüz."
Author: Edgar Allan Poe
19. "Bazen... böyle birdenbire yaralaniveririz. Ama her yara iyilesir. Eninde sonunda kabuk baglar, üstünü kapatir. Gözlerden saklanir. Çünkü hiçbir yara görülmek istemez. Yeter ki bu yara gözbebeklerine çikmasin. Çünkü eger gözbebeklerin yaralanirsa, bir daha asla ayni gözle bakamazsin dünyaya. Baktigin her seyin kötü yanini görmeye baslarsin. Sakli kalmis pislikler bile kaçmaz gözlerinden. Öteki insanlar da hisseder artik ayni seyleri görmedigini ve artik onlari sevmedigini. Rahatsiz olurlar. Onlar da bir daha ayni gözle bakamaz sana. Bu yüzden kimse seni yakininda görmek istemez. Resim ayni resimdir aslinda, degisen senin gözlerindir. Eger sen çikarsan resimden, her sey eskisi gibi kalir, herkes rahat eder. Sahsen bence en iyisi, gitmektir böyle durumlarda. Üstüne üstüne gitmek. Inadina!"
Author: Elif Shafak
20. "Wanneer een S.S.-man me dood zou trappen, dan zou ik nog opkijken naar z'n gezicht en me met angstige verbazing en menselijke belangstelling afragen: Mijn God kerel, wat is er met jou allemaal voor verschrikkelijks in je leven gebeurd, dat je tot zùlke dingen komt?"
Author: Etty Hillesum
21. "Baylar, bazi sorular içimi kemirip duruyor; ne olur bana bunlarin çözümünü verin. Mesela siz insani eski aliskanliklarindan vazgeçirmek, iradesini bilimle, sagduyuyla bagdasacak tarzda düzenlemek istiyorsunuz. Fakat insanlarda böyle bir islahin sadece mümkün degil, ayni zamanda mecburi oldugunu nereden biliyorsunuz? Insan iradesinin bu derece islaha muhtaç oldugu hükmünü neye göre veriyorsunuz? Kisacasi, böyle bir islahin insana gerçekten fayda saglayacagina nasil karar verdiniz? Açik konusalim; aklin ve aritmetigin destekledigi gerçek, normal çikarlara karsi gelmemenin insan için daima faydali olduguna, hepimiz için bir kanun sayilacagina neden bu kadar kuvvetle eminsiniz? Bu simdilik bir tahminden ibarettir."
Author: Fyodor Dostoyevsky
22. "Inceldiginde, çesitli sebeplerle delindigi de olur uykunun. Ne bileyim, bazen zihnimizdeki sivri uçlu bir hatira deler onu; bazen henüz hazmedemedigimiz bir sözün acisi, bazen kolu bacagi aklimizin disinda kalan bir düsünce yahut bir duygu, bazen de etrafimizda olup biten, bizim fark edemedigimiz meçhul bir sey deler. Iste o vakit delinen yerden içerisi görünmez ama disarisi görünür. Hakikat oradan gerçekte oldugu gibi görünmez tabii; uykunun sisi yüzünden, kendisinin biraz berisinde yahut gerisinde görünür."
Author: Hasan Ali Toptas
23. "Yesil kokular saçan nemli bir sessizlikti bu, karanlik bir sessizlikti, çesitli engebeleri, çesitli kapilari ve koridorlari varmis gibi görünen derin ve meçhul bir sessizlikti ve Ziya o anda bu sessizligin gelip içine doldugunu hissediyordu adeta. Derken, bir daha asla var olmayacak olan yeryüzünün ilk sessizligini düsündü orada ve yani basinda oturan birisi varmis gibi, hakikaten, acaba o sessizlik nasil bir seydi, diye mirildandi. Sonra, yoksa daha sonraki sessizliklerin hepsi irili ufakli parçalar halinde hep o yeryüzünün ilk sessizliginden mi kopup geliyor diye düsündü bir süre. Hatta bazi sessizlik çesitlerini de geçirdi içinden; bir çocuk telasiyla, aci sessizlik, islak sessizlik, derin sessizlik, ince sessizlik, agir sessizlik, uzak sessizlik, dolu sessizlik, sicak sessizlik diye pes pese bir hayli saydi."
Author: Hasan Ali Toptas
24. "Eksilince anladik ki, arkadas denen sey bir sakidir; ruhumuzun kadehini doldurur. Bizi yatistirir, bize boyun eger, bizi reddeder, hasta eder, iyilestirir, arkamizda durur, terk eder… Bazen çekip gittigini unuturuz, hala varmis gibi davraniriz. Çünkü o kadehi doldurmaya devam eder. Çünkü biz hep içeriz."
Author: Hüsnü Arkan
25. "Etimin konuk ettigi ruhum, ikiyüzlü ev sahibinden daha da büyük bir düzenbazdir. Her seyden önce onunla karsilasmaktan çekinmeyelim. Çünkü düsündügüm hiçbir seyin benimle iliskisi yok. Her düsünce, yabanci tohumlarin yesermesinden baska bir sey degil. Beni ilgilendiren hiçbir seyi düsünecek gücüm yok, hep beni ilgilendirmeyen seyleri düsünüyorum.-Ingeborg Bachmann, Otuzuncu Yas"
Author: Ingeborg Bachmann
26. "Zaman zaman, var olan en yalniz adam oldugumu düsünüyorum. Dediginiz gibi bunun, insanlarin varligi ya da yokluguyla iligisi yok, üstelik yalnizligimi elimden aldiklari halde gerçekten benimle olmayanlardan da nefret ederim.""Ne demek istiyorsunuz Friedrich? Sizinle nasil olmazlar?""Benim için aziz olan seylere deger vermeyerek! Bazen yasamin o kadar içini görebiliyorum ki birden dogrulup çevreme baktigimda kimsenin yanimda olmadigini, bana eslik eden tek seyin zaman oldugunu görüyorum."
Author: Irvin D. Yalom
27. "Duygularla iliskili degilse, sözcükler anlamsizdir. Insan bir düsüncenin sonucuna göre mi harekete geçeri yoksa duygu eylemi harekete geçirir de bazen düsünce mi onu uygulamaya döker?"
Author: John Steinbeck
28. "Insan bazen o kadar kendi disinda davranir ki, size '' Bunu yapmis olamaz. Karakterine aykiri, dedirtir. Belki de degildir. Yalnizca baska bir açi söz konusu olabilir veya yukaridan asagidan gelen baskilar kisinin davranis seklini degistirebilir."
Author: John Steinbeck
29. "Bazen ölsem diyorum.sahilde güneslenmeye uzanir gibi,uzanip sicak kumlara,kum olsam.Unutsa sevdiklerim,hiç yasamamisim gibi. Ben de unutsam,kaybolsam."
Author: Jorge Luis Borges
30. "Nežnost i LJubaznost nisu znaci slabosti, vec izraz Snage i Odlucnosti."
Author: Kahlil Gibran
31. "I've always had a bazillion songs in my archive, but I want to play people stuff they know. Now that I have two albums' worth of material, that gives me freedom to compose a set that's more well-balanced and build a show rather than just a recital of some songs."
Author: Kate Voegele
32. "Trebuie sa reintarim in gandirea noastra si in a ceea a bisericilor noastre crestine ca Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu si ca Dumnezeu are autoritate absoluta asupra vietilor noastre. Trebuie sa ascultam ceea ce ne spune El cu privire la principiile de traire in fiecare domeniu al vietii, indiferent de care este parerea altora. Argumentele bazate pe oameni, indreptate inspre opinii, se strecoara in biserica pe multe cai."
Author: Ken Ham
33. "Bazi insanlarin mutsuzlugu,digerlerinin aski hissettigi gibi hissettigini biliyorum artik :mahrem,yogun ve karsilik beklemeksizin."
Author: Khaled Hosseini
34. "Harris loved to read and he shared everything he read. He read to whoever happened to be in the room from whatever paper he happened to be making his way through. Ann Landers and the horoscope, of course, headlines, cartoons, Miss Manners, Heloise, the lives of others, in many forms, long articles on astronomy or anthropology, political pieces, op-ed pieces, book reviews, church bazaars, executions, plane crashes, disco artists, whatever caught his interest."
Author: Lewis Nordan
35. "Bazen sarkaçlar ya da tarot kartlari gibi seyler size gerçegi degil, sadece duymak istediginiz seyleri söylerler.(syf. 143)"
Author: Lili St. Crow
36. "Another of them died last night. His body was in the bazaar this morning. It lay, with a collecting bowl at its feet, on the charpoy that is reserved for those who die without money or family to bury them. He looked desiccated and his skin had the sheen and color of the dates we eat to break our fast. There are new bodies on that charpoy every week."
Author: Louise Brown
37. "The woman was Diana Vreeland, the high priestess of fashion and legendary fashion editor of Harper's Bazaar and editor-in-chief of Vogue. Dana paused, eyes wide. Well, perhaps she was a bit star-struck after all."
Author: Lynn Steward
38. "For years she had had her back against the stone wall of Rhett's love and had taken it as much for granted as she had taken Melanie's love, flattering herself that she drew her strength from herself alone. And even as she had realized earlier in the evening that Melanie had been beside her in her bitter campaigns against life, now she knew that silent in the background, Rhett had stood, loving her, understanding her, ready to help. Rhett at the bazaar, reading her impatience in her eyes and leading her out in the reel, Rhett helping her out of the bondage of mourning, Rhett convoying her through the fire and explosion the night Atlanta fell, Rhett lending her the money that gave her her start, Rhett who comforted her when she woke in the nights crying with fright from her dreams-why, no man did such things without loving a woman to distraction!"
Author: Margaret Mitchell
39. "Hundreds of words await ostracism from our functional vocabularies: waltz and fizz and squeeze and booze and frozen pizza pie, frizzy and fuzzy and dizzy and duzzy, the visualization of emphyzeema-zapped Tarzans, wheezing and sneezing, holding glazed and anodized bazookas, seized by all the bizarrities of this zany zone we call home. Dazed or zombified citizens who recognize hazardous organizations of zealots in their hazy midst, too late - too late to size down. Immobilized we iz. Minimalized. Paralyzed. Zip Zap. ZZZZZZZZZ. Crazy.Crazy.Did I say crazy?"
Author: Mark Dunn
40. "Inside a religious body you get sects and hierarchies, inside an information network you get bazaars and cathedrals, it is the same, call them what you like. They survive by pointing the finger of blame at each other."
Author: Mary Douglas
41. "MEMED'E SON MEKTUBUMDUR...Ölmekten, oglum korkmuyorum, ama ne de olsais arasinda bazan,irkilip ansizin, yahut yalnizliginda uyku öncesiningünleri saymak biraz zor.Dünyaya doymak olmuyor, Memetdoymak olmuyor...Dünyada kiraci gibi degil, yazligina gelmis gibi de degil, yasa dünyada babanin eviymis gibi...Tohuma, topraga, denize inan,insana hepsinden önce. Bulutu, makinayi, kitabi sev,insani hepsinden önce. Kuruyan dalin sönen yildizinsakat hayvaninduy kederini,ama hepsinden önce de insanin. Sevindirsin seni cümlesi nimetlerinsevindirsin seni karanlik ve aydinlik, sevindirsin seni dört mevsim,ama hepsinden önce insan sevindirsin seni...."
Author: Nâzım Hikmet
42. "Piyano çalmayi çok isterdim," dedi donuk bir sesle. "Simdi piyanoya oturur, kelimelerle ifade etmekte güçlük çektigim bütün duygularimi, acilarimi tuslara dökerdim. Bazen siddetli, bazen yavas basardim onlara. Kim bilir ne ince ayrintilari vardir o dokunuslarin? Kelimeleri daha önce öyle kötü yerlerde kullaniyoruz ki, kirletir diye korkuyoruz duygularima dokunursa. Seslerin baska türlü bir dokunulmazligi var."
Author: Oğuz Atay
43. "Ask evlilikten sonra gelir. Unutma: Evlenmeden önce alevlenen ask yangini evlilikle söner ve geriye bos ve kederli bir yangin yeri kalir. Evlendikten sonra duyulan ask da biter elbette, ama onun yerini mutluluk alir. Buna ragmen bazi aceleci budalalar evlenmeden önce âsik olup yana yana bütün aski tüketirler. Niye? Çünkü hayatta en büyük amaci ask sanarlar."
Author: Orhan Pamuk
44. "But: all journeys were return journeys. The farther one traveled, the nakeder one got, until, towards the end, ceasing to be animated by any scene, one was most oneself, a man in a bed surrounded by empty bottles. The man who says, "I've got a wife and kids" is far from home; at home he speaks of Japan. But he does not know - how could he? - that the scenes changing in the train window from Victoria Station to Tokyo Central are nothing compared to the change in himself; and travel writing, which cannot but be droll at the outset, moves from journalism to fiction, arriving promptly as the Kodama Echo at autobiography. From there any further travel makes a beeline to confession, the embarrassed monologue in a deserted bazaar. The anonymous hotel room in a strange city..."
Author: Paul Theroux
45. "Hepimiz, ama hepimiz köleyiz Will Henry...Bazilarimiz korkunun kölesiyiz.Bazilarimizda mantigin ya da en ilkel arzularimizin kölesiyiz. Köle olmak kaderimiz. Will Henry, asil mesele neye inanacagimiz.Gerçege ya da yalana mi bagli kalmaliyiz, umuda ya da çaresizlige mi, yoksa isiga ya da karanliga mi? Ben isiga hizmet etmekten yanayim, ama ne yazik ki çogu zaman kendimi karanlikta buluyorum."
Author: Rick Yancey
46. "Dün aksamdan beri ne Hamdi, ne de ben hakikatte degismis degildik; neysek gene oyduk; buna ragmen onun bana dair, benim ona dair ögrendigimiz bazi seyler, küçük ve teferruata ait seyler bizi ayri istikametlere alip götürmüslerdi..."
Author: Sabahattin Ali
47. "Bu aksam anladim ki, bir insan diger bir insana bazen hayata baglandigindan çok daha kuvvetli baglarla sarilabilirmis. Gene bu aksam anladim ki, onu kaybettikten sonra, ben dünyada ancak kof bir ceviz tanesi gibi yuvarlanip sürüklenebilirim."
Author: Sabahattin Ali
48. "All liberty required was that the space for discourse itself be protected. Liberty lay in the argument itself, not the resolution of that argument, in the ability to quarrel, even with the most cherished beliefs of others; a free society was not placid but turbulent. The bazaar of conflicting was the place where freedom rang."
Author: Salman Rushdie
49. "My very first gig was with the Sex Pistols, and it was also our first-ever gig. It was a very short set, and it was at Saint Martins College of Art in 1975. We were opening up for a band called Bazooka Joe, and their bass player at the time was Adam Ant, who went on to form Adam and the Ants."
Author: Steve Jones
50. "Aslinda hepimiz yaraliyiz. Sadece bazilarimizin yarasi digerlerinden daha fazla belli, o kadar."
Author: Tess Gerritsen

Baz Quotes Pictures

Quotes About Baz
Quotes About Baz
Quotes About Baz

Today's Quote

I am a print addict. I have an ebook and a computer but I remain hooked on print."
Author: Annalena McAfee

Famous Authors

Popular Topics