Top Bece Quotes

Browse top 20 famous quotes and sayings about Bece by most favorite authors.

Favorite Bece Quotes

1. "Sejarah telah memperlihatkan semua hal tentang kerakusan, kesombongan, kekejaman, keikhlasan, pengorbanan, dan daya juang di mana semua orang dapat becermin. Namun tampaknya manusia lebih bernafsu membuat sejarah ketimbang belajar dari sejarah."
Author: Andrea Hirata
2. "Dia, yang tidak pernah kamu mengerti. Dia, racun yang membunuhmu perlahan. Dia, yang kamu reka dan kamu cipta. Sebelah darimu menginginkan agar dia datang, membencimu hingga muak dia mendekati gila, menertawakan segala kebodohannya, kehilafan untuk sampai jatuh hati kepadamu, menyesalkan magis yang hadir naluriah setiap kalian berjumpa. Akan kamu kirimkan lagi tiket bioskop, bon restoran, semua tulisannya --dari mulai nota sebaris sampai doa berbait-bait. Dan beceklah pipi-nya karena geli, karena asap dan abu dari benda-benda yang dia hanguskan--bukti bahwa kalian pernah saling tergila-gila--beterbangan masuk ke matanya. Semoga dia pergi dan tak pernah menoleh lagi. Hidupmu, hidupnya, pasti akan lebih mudah."
Author: Dee
3. "El bohío de la loma, bajo sus alas de paja, siente el frescor mañanero y abre sus ojos al alba. Vuela el pájara del nido. Brinca el gallo de la rama. A los becerros, aislados de las tetas de las vacas, les corre por el hocico leche de la madrugada. Las mariposas pululan —rubí, zafir, oro, plata...—: flores huérfanas que rondan buscando a las madres ramas..."
Author: Esmeralda Santiago
4. "Bir kimse ariyorsa, gözü aradigi seyden baskasini görmez çokluk, bir türlü bulmasini beceremez, disaridan hiçbir seyi alip kendi içine aktaramaz, çünkü akli fikri aradigi seydedir hep, çünkü bir amaci vardir, çünkü bu amacin büyüsüne kapilmistir. Aramak, bir amaci olmak demektir. bulmaksa özgür olmak, disa açik bulunmak, hiçbir amaci olmamak. Sen ey saygideger kisi, belki gerçekten arayan birisin, çünkü amacinin pesinde kostugundan hemen gözünün önündeki bazi seyleri görmüyorsun."
Author: Hermann Hesse
5. "Sehvet topuklarimizi kemiren bir orospudur! Ve bu orospudan bir parça et esirgendiginde bir parça ruh için yalvarmayi çok iyi becerir."
Author: Irvin D. Yalom
6. "If Quebecers want to keep the Canadian dollar, they'll keep it - and nobody can stop that, end of debate."
Author: Jacques Parizeau
7. "Desejava uma verdadeira livraria tal como um viciado deseja uma dose. Não havia mesmo nada melhor do que aquele maravilhoso cheiro a livros novos, tocar nas capas e folhear um livro, cujas páginas, se calhar, nunca tinham sido folheadas.(...)Há pessoas obececadas e apaixonadas por sapatos. Os sapatos eram bonitos, mas não se podia ficar a noite toda acordade a ler um par, pois não?"
Author: Jill Mansell
8. "Si van a hacer eso ¿les importaría no empujar la cama demasiado —dijo una voz sarcástica cerca de la cabecera—. Tal vez ustedes podrían rodar por el suelo. -Grim"
Author: Julie Kagawa
9. "Önce, bir gittin bir geldin. Böyle gitmez bu dedim. Gitmeyi mi bilmiyorsun, kalmayi mi beceremiyorsun? "Ben hangisinin magduruyum?" dedim."
Author: Kahraman Tazeoğlu
10. "Bence," dedi belli belirsiz, "insan alisir. Insan her seye alisir.""Öyle mi?" diye sordu Jonathan. "Hmm. Nasil yaptiklarini merak ediyorum, ben hiç beceremedim."
Author: Katherine Mansfield
11. "Üzerinden çok uzun zaman geçti; ama geçmis için söylenenler yanlis. Ben onun nasil gömülecegini ögrendim. Her ne kadar geçmis pençeleriyle kendine bir çikis yolu açmayi becerse de."
Author: Khaled Hosseini
12. "DÖRDÜNCÜ SARKIBaharin son günleri; kömürlükler arasindaÇamasir ipleriyle kesilenÜç agaçli bahçemizin yanindaki papatyali arsaya bitisik400 Sert kaldirimli ve yokusu dikYolda, ayakkabilarimin burnunuÇarpmamaya çalisarak sekiyorum. (Becermekmümkün degil bunu.)Bir satici eseginin küfeleriyle sigmadigi darBogazi asiyorum405 Ve servi agaçlariyla kasvetVe daha birtakim agir duygular verenKüçük meydana ulasiyorum.Burada duvarlari yikikBir mezarlik ve içinde bir türbe,410 (Yillar sonra gördügüm Karacaahmet MezarlikBankasinin -tövbe de-Yaninda "bir küçük hesap sahibi" sayilirdi.)Türbenin parmakliklarina dügümlenmis çaputlari.Sudan çikarilmis bir ölünün parmaklarina takiliYosunlar gibi görürdüm. Ve duvarin önündeki kara çali,415 Bana ölümün tastanligini anlatan bir hocaydikara sakalli.Çarpik mezar taslari arasinda,Ölülerin besledigi çimenlerin ortasindaTürbedeki tas tabutlar kadarKayitsizca uzanmis çocuklar."
Author: Oğuz Atay
13. "Üçüncü Sarki'dan:cranium fibula radius sacrum patella carpus nasil ezberlenir allah'im arapça dua eden insanin latince kemikleri? saffet kulun anatomiden çakti, selim kulunla oynamayi birakti. alt katta bir kiraci daha: ecmel karakas ve gari mesru karisi (yavas söyle duymasinlar). bana yüz vermiyor bahçede güzel kizi (oysa bahçede geçirdim bütün yazi) dut agacina çikiyor benden kaçarak, "sen de arkasindan çiksana ahmak!" daha daha: pisirik, beceriksiz, korkak."
Author: Oğuz Atay
14. "Sovereignty was not an issue in this campaign. The sovereignty numbers that were there before the campaign are still there. Sovereignty is as alive as it was. But there is work to do to convince Quebecers."
Author: Pauline Marois
15. "The anglophones are Quebecers, as are the French, as are the new Quebecers."
Author: Pauline Marois
16. "I hope that one day the people of Quebec will one day be a part of the concert of nations. This is an internal debate. This will happen when Quebecers are ready."
Author: Pauline Marois
17. "I want to tell Quebecers that are listening: if you want to get back to the goal of creating a country, only a majority government can do it, a sovereigntist government of the Parti Quebecois."
Author: Pauline Marois
18. "Michael, gergin bir günde, kaos yasanirken arabada herkesi bir yere birakiyordur..Claire: Beni eve birak. Teknik konularda çalisacagim.Eve: Ben Common Grounds'da inerim. Birileriyle konusmam gerekiyor.Shane: Bende evde oturup televizyon izlerim. Oda önemli bir is. Bu kadar baski altinda herkes beceremez."
Author: Rachel Caine
19. "Yasamak için ne çok neden var! balikçi teknelerinin etrafinda o rutin, sikici dönüp dolasmadan baska nedenler de var yasamak için. cehaletimizi kirabiliriz, becerilerimizi, yeteneklerimizi ve zekamizi kullanarak kendimizi bulabilir, kendimiz olabiliriz. en önemlisi, özgür olabiliriz, uçmayi ögrenebiliriz"
Author: Richard Bach
20. "Oglum, sen dünyada ne kadar antikalik yapmak isteresen hayat önüne o kadar gündelik hadiseler çikariyor. Korkuyorum ki bu, ömrünün sonuna kadar böyle devam edecek ve sen dünyanin parmagini agzinda birakacak bir is beceremeden rahmeti rahmana kavusacaksin."
Author: Sabahattin Ali

Bece Quotes Pictures

Quotes About Bece
Quotes About Bece
Quotes About Bece

Today's Quote

After a while, you want to sell a lot of records, win awards and touch as many people as you can, but you have to secure the foundation with your family. I'm a family man, but I'm a businessman, too."
Author: Anthony Hamilton

Famous Authors

Popular Topics