Top Cesaret Quotes

Browse top 17 famous quotes and sayings about Cesaret by most favorite authors.

Favorite Cesaret Quotes

1. "..eger bir adamin topluma karsi gelecek yetenegi ve cesareti varsa, o, kesinlikle ortalamanin üzerinde demektir. onu durdurmak istersiniz. onu düzeltir ve daha degerli bir hale dönüstürürsünüz, kazandirirsiniz. ondan kim vazgeçebilir? bunu yapmayi yeterince sürdürürseniz, geriye sadece koyunlar kalir."
Author: Alfred Bester
2. "Üzerlerine çig damlalari düsmüs gür çiçeklerin boy attigi parki, bahçeyi, saçakli kökleriyle basi göklere eren çam agaçlarini, çavdar tarlasini, gelistirdigi bilimi, gençligini, cesaretini, sevinçlerini, güzelligine doyamadigi yasami yardima çagiracakti... Halinin üzerinde, yüzünün yaninda olusan kan birikintisini görüyor, bagirmak istedigi halde duydugu dermansizlik yüzünden bir sey söyleyemiyor, ama anlatmasi zor, sinirsiz bir mutluluk bütün bedenini dolduruyordu."
Author: Anton Chekhov
3. "Cesaret, zamaninda kullanilmazsa bir intihar silahina dönüsür."
Author: Buket Uzuner
4. "Inançlarinizi degistirme cesaretinizin olmasi bundan iyidir. Josef, çok daha iyidir. Görev ve sadakat sahte görüntülerdir, arkasina saklanilan perdelerdir. Kendini özgür kilmak kutsal bir hayir demektir, ödeve bile."
Author: Irvin D. Yalom
5. "Bu yaygin budalalik insanin cesaretini kiriyor. Galiba insanligin sirf kötü kalpli ve pervasiz oldugu için intihar etmesine üzülmeyecegim. Kalin kafalilik ve ahmaklik yüzünden ölmek pek vakarsizca bir sey. Madem böyle öleceksin o zaman insan olmanin ne yarari var?"
Author: Isaac Asimov
6. "Evet Wilhelm, bazen bir an için kalkip gitme, baglari koparma cesareti buluyorum kendimde, keske nereye gidecegimi bilsem! heralde giderdim."
Author: Johann Wolfgang Von Goethe
7. "Cesaret nedir haberin bile yok senin,"dedi Eyüp Baba."Cesaret göstermek için bir seyin tehlikede olmasi lazim.Oysa ben buraya kaybedecek hiçbir seyim olmadan geldim."
Author: Khaled Hosseini
8. "Tanrim!Degistiremeyecegim seyleri kabul etmek için dinginlik,degistirebilecegim seyleri degistirmek için cesaret,aradaki farki anlamak için de bilgelik ihsan eyle bana."
Author: Kurt Vonnegut
9. "Seni tanimadan önce cesaretin hiç korkmamak oldugunu sanirdim Anita .Sen bana cesaretin korkudan ölmene ragmen yapman gerekeni yapmak oldugunu ögrettin."
Author: Laurell K. Hamilton
10. "Yukarida bulundugum yerden, agziniza geleni söyleyebilirdiniz onlara. Denedim. Hepsi de midemi bulandiriyordu. Bunlari gündüz vakti, yüzlerine karsi, söyleyecek cesarette degildim, ama bulundugum yerdeyken korkmama neden yoktu, onlara "Imdat! Imdat!" diye bagirdim sirf onlarda en ufak bir tepki uyandiracak mi diye merak ettigim için. Umurlarinda bile degildi. Önlerine geceyi gündüzü ve yasami katmis gidiyordu insanlar. Kendi gürültülerinden hiçbir sey duymuyorlardi. Üstelik kent ne kadar büyük ve ne kadar yüksekse o kadar çok piskinlige vuruyorlardi. Diyorum size. Denedim. Degmez."
Author: Louis Ferdinand Céline
11. "Bir hazine sandigindaki altin parçalarinin isigi anahtar deliginden sizarken, duygular benligimizi sarar ve sandigin kapagini açmaya güçlükle cesaret edebiliriz. Kazanmaktan korkarak.(syf. 55)"
Author: Mathias Malzieu
12. "Bu adam,' diye düsündüm, 'okula gitmedigi için beyni bozulmamis. Çok seyler yapip çok seyler görmüs ve çekmis; açilmis, kalbi ilkel cesaretini kaybetmeden genislemis. Bizim için dalli budakli ve çözülmez olan bütün sorunlari o, hemsehrisi Büyük Iskender gibi bir kiliç vurusuyla çözüveriyor. Onun açik vermesi zordur. Çünkü tabanlarindan basina kadar, bütünüyle topraga dayaniyor. Afrika vahsileri yilana tapar, çünkü bütün vücutlari topraga deger ve böylece topragin bütün sirlarini bilirler. Bu sirlara karni, kuyrugu, edep yeri ve basiyla varmistir o. Biz okumuslar, havadaki sersem kuslar gibiyiz."
Author: Nikos Kazantzakis
13. "Dünyada bir tane kahraman bulunmali. Tek basina yasayanlara cesaret vermek için."
Author: Oğuz Atay
14. "Dibinde bir ejderhanin yasadigi bilinen kuyuya inecek bir kahraman bulmak, muhakkak ki, dibinde ne oldugu hiç bilinmeyen bir kuyuya inmek cesaretini gösterecek bir insan bulmaktan daha kolaydir."
Author: Sabahattin Ali
15. "Gün dogarken ancak dört saatlik bir ömrü kalmisti. Dirilttim onu!" Kendisine "Ne için?" diye sormak cesaretini bulamadim."
Author: Simone De Beauvoir
16. "Dedikodu bizim kadinlarimiza günahin tadini çikarma olanagi verir. Kendi islemeyecekleri, isleyemeyecekleri günahlar. Çünkü onlari cesaretsizlikleri, hayal güçlerinin eksikligi ve firsatsizlik engelliyor. Biz de bu eksikliklere namus diyoruz."
Author: Trevanian
17. "Uçuruma bakmaya cesaretim vardi ama galiba derinligini ölçmek istemiyordum."
Author: Yekta Kopan

Cesaret Quotes Pictures

Quotes About Cesaret
Quotes About Cesaret
Quotes About Cesaret

Today's Quote

Dancing. Come on. You can do it. It's a lot like navigating through a laser grid. It requires rhythm.' He moved her hips to the beat of the distant music. 'And patience.' He spun her around slowly and back toward him. 'And it's only fun if you trust your partner.' The dip was so slow, so smooth that Kat didn't know it was happening until the world was already turned upside down and Hale's face was inches from her own.Count me in, Kat.' He squeezed her tighter. 'You should always count me in."
Author: Ally Carter

Famous Authors

Popular Topics