Top Duvar Quotes

Browse top 22 famous quotes and sayings about Duvar by most favorite authors.

Favorite Duvar Quotes

1. "Ah laikse askimiz elbet biter bir kisbaharyaz günüGözlerin uçurumlar kaydeder avuçlarimaBir çinar gövdesini bir hamle daha yayarÜç içbükey komodin silah çeker vurulurSen gidersin denklem düser ben ask oldugumu aglarim…Modern bir aliskanliktir ölmek, seni dogasiya seviyorum.BEN SANA DÜZENLI OLARAK TELEFON EDIYORUM!Vincit omnia veritas!Belki inanmayacaksin ama ben bu siiri ellerimle yaziyorumsevgilimÇünkü benim gömdügüm kizlar ara sira bogulurVe laik ask çarpik toplumlastirir, dogurma ne olurSirk deseler tek hirkam var, çatismada biraktimSimdi gidip Beckett okuyacagim, beni de seyret TanrimÖfkemi devletle bir topraga gömüyorumAklimsa çamura saplandi saplanacakSems çeker çikarir kitabi havuzdan, kuruErtan, alsana su tüfegi duvardan benim ellerim islak."
Author: Ah Muhsin Ünlü
2. "Evet, büyüyüp kendi evim oldugu zaman ne kadife koltuk isterim ne de tül perde. Ne de kauçuk agaci. Salonumda böyle bir yazi masasi, beyaz duvarla, her Cumartesi aksami temiz pembe bir kurutma kagidi, yazmak için her zaman ucu sivri bir sira parlak sari kalem, içinde her gün bir çiçek ya da birkaç yaprak olan sarimtirak kahverengi bir vazo ve bir dolu kitap. Kitap...kitap...kitap..."
Author: Betty Smith
3. "Türk insanini Türk insanindan ayiran bütün duvarlari yikmak isterdim."
Author: Cemil Meriç
4. "Iki tür insan vardir, duvar yaninda uyuyanlar ve onlari yataktan asagi iten birinin yaninda uyuyanlar."
Author: Etgar Keret
5. "Bir siirde dizeler bir duvarin taslari gibidir. Tas, bir duvarda nasil tas olmaktan çikmaz, yapisini, dogasini korursa, dizeler de öyledir."Ilhan Berk, ‘Poetika', sayfa 33"
Author: Ilhan Berk
6. "Hepimiz bazen birbirleriyle o kadar yakinlasiriz ki dostlugumuzu ya da kardesligimizi hiçbir sey engellemiyormus gibi görünür, bizi ayiran küçücük bir köprü vardir, hepsi o kadar. Ama tam sen bu köprüye adim atacakken sana su soruyu sorsam: Bu köprüyü geçip bana gelir misin? Iste o anda artik bunu istemeyiverirsin; sorumu tekrarlasam öylece suskun kalirsin. O andan itibaren aramiza daglar ve azgin nehirler girer; bizi ayiran ve birbirimize yabancilastiran duvarlar örülüverir önümüzde ve bir araya gelmek istesek de artik yapamayiz. Ama o küçücük köprüyü düsündügünde, sözcüklere sigmayacak kadar büyüyüverir gözünde; yutkunur ve sasar kalirsin."
Author: Irvin D. Yalom
7. "Sizin iyiliginiz, ödeviniz, sadakatiniz; bunlar sizi hapseden duvarlar. Bu küçük erdemler sizi yok edecekler. Kendi kötülügünüzü tanimak zorundasiniz. Kismen özgür olunamaz: Iç güdüleriniz, özgürlük özleminiz, odada kapali tutulan vahsi köpekleriniz; hepsi de özgürlesmek için feryat ediyorlar. Iyi dinleyin hala duyamiyor musunuz onlari?"
Author: Irvin D. Yalom
8. "Yasamak ve üretmek için gerekli olanlari elde etmekten baska insanoglunun en en çok istedigi sey geriye kendisinden bir iz birakmaktir; belki de kendisinin gerçekten var oldugunu ispatlayacak bir kanit birakma pesindedir, bu kaniti bir tahta üzerine, tas üzerine ya da diger insanlarin yasantilari üzerine birakir. Bu derin istek herkes de vardir; tuvalet duvarlarina ayip ifadeler yazan çocuktan kendi imajini insan soyunun zihnine kaziyan Budda'ya kadar Yasam öylesine gerçek disi ki… Var oldugumuz konusunda ciddi kuskularimiz oldugunu ve bunu kanitlamaya çalistigimizi düsünüyorum."
Author: John Steinbeck
9. "Bu kentin ne çatilarini isildatan aylari sayabilirsin, Ne de duvarlarinin gerisine gizlenen bin muhtesem günesi."
Author: Khaled Hosseini
10. "Evindeydi, evinin duvarlari insana yardim eder."
Author: Leo Tolstoy
11. "Isin daha kötüsü bir önceki gün ve zaten fazlasiyla uzun süredir yaptiklarinizin aynisini ertesi gün yapacak gücü nereden bulacaginizi bilememektir, bu ahmakça girisimler için, bu asla bir sonuca ulasmayan binbir tasari için, yikici zorunluluktan kurtulma denemeleri için, her seferinde çuvallayan o denemeler için gerekli gücü nereden bulacaginizi, kaldi ki bunlarin hepsi de yalnizca kaderin karsi konulmaz olduguna, duvarin dibine düsmek gerektigine kendinizi bir kez daha ikna etmenize yarayacaktir, her aksam, her seferinde daha egreti, daha galiz olan bu ertesi günün kabusunu yasayarak."
Author: Louis Ferdinand Céline
12. "Onu öldürmelisin." Lijuan'in göz bebekleri oburca büyürken gözlerini siyah alevler doldurdu. Yüzü, alev almis bir kurukafa gibi görünüyordu. "Onu öldürmezsen, duvarlarinin ne zaman çökecegini asla kestiremezsin.""Peki onu öldürmezsem ne olur?""O seni öldürür. Seni bir ölümlüye dönüstürür." sy 140"
Author: Nalini Singh
13. "Sen birden çökeceksin Selim. Çünkü neden? Çünkü için bos senin. Birden, kollarimin arasinda için bosalarak; birden üçüncü boyutunu kaybedip bir düzlem olacaksin ve ben de seni duvarda bir çiviye asacagim."
Author: Oğuz Atay
14. "DÖRDÜNCÜ SARKIBaharin son günleri; kömürlükler arasindaÇamasir ipleriyle kesilenÜç agaçli bahçemizin yanindaki papatyali arsaya bitisik400 Sert kaldirimli ve yokusu dikYolda, ayakkabilarimin burnunuÇarpmamaya çalisarak sekiyorum. (Becermekmümkün degil bunu.)Bir satici eseginin küfeleriyle sigmadigi darBogazi asiyorum405 Ve servi agaçlariyla kasvetVe daha birtakim agir duygular verenKüçük meydana ulasiyorum.Burada duvarlari yikikBir mezarlik ve içinde bir türbe,410 (Yillar sonra gördügüm Karacaahmet MezarlikBankasinin -tövbe de-Yaninda "bir küçük hesap sahibi" sayilirdi.)Türbenin parmakliklarina dügümlenmis çaputlari.Sudan çikarilmis bir ölünün parmaklarina takiliYosunlar gibi görürdüm. Ve duvarin önündeki kara çali,415 Bana ölümün tastanligini anlatan bir hocaydikara sakalli.Çarpik mezar taslari arasinda,Ölülerin besledigi çimenlerin ortasindaTürbedeki tas tabutlar kadarKayitsizca uzanmis çocuklar."
Author: Oğuz Atay
15. "Yatagimin karsisinda bir pencere var. Odanin duvarlari bombos. Nasil yasadim on yil bu evde? Bir gün duvara bir resim asmak gelmedi mi içimden? Ben ne yaptim? Kimse de uyarmadi beni. Iste sonunda anlamsiz biri oldum. Iste sonum geldi. Kötü bir resim asarim korkusuyla hiç resim asmadim; kötü yasarim korkusuyla hiç yasamadim"
Author: Oğuz Atay
16. "...buraya rüyalarimizi gerçeklestirmek gerçek cenneti kurmak ve kötü hayalleri kovmak üzere toplanmis bulunuyoruz onlari gözyaslarimizla mi eglendirecegiz onlar bu çesit eglenceyi daha çok severler ama ne agladik ne agladik diye heyecandan titrerler birbirlerine anlattikça oysa biz onlara cenneti sunacagiz cennet muhallebiden duvarlar demek degildirsayin yetkili cennet insanlarin birbirlerini dinlemeleri demektir birbirlerine aldirmalari birbirlerinin farkinda olmalari demektir sen beni dinleyeceksin sayin yetkili benim reyimle oraya geldin bana kulak vereceksin yanimdan hisim gibi özel muhafizlarin ve kursun islemez camli arabalarinla rüzgar gibi geçmeyeceksin öyle sahte bir samimiyet de istemiyorum benimle el sikisirken resimler çektirmen gereksiz..."
Author: Oğuz Atay
17. "Bu oda karanlik" diyordum, "bu oda yalniz bugün degil, her zaman böyle karanlik.. Burada kitaplarimla ben yasariz ve bize aydinlik getirecek kimsemiz yok… Ben burada yalnizligi bardak bardak içiyorum. Ve ihtiyar kanepelerle konusmak istedigim zaman, onlar artik bana anlatacak yeni bir sey bulamiyorlar.. Sen bu odaya hiç görülmemis bir sey gibi geldin.. Bu sari duvarlar, bu yillanmis esya seni bir daha unutamazlar. Bana her gün senden bahsedeceklerdir. Onlar da benimle beraber seni arayacaklar, buraya her girisimde sorucu gözlerle bakarak: "Nerede o?.." diyeceklerdir. Tahmin etmiyorum ki senin bulundugun yerler buradan daha aydinlik olsun. Buraya gelmek, tekrar basini gögsüme koymak, ellerini böyle yumruk yaparak avucuma vermek istedigin anlar olacaktir. O zaman hiç düsünmeden gel; beni kitaplarimin temiz arkadasligindan ayiracagindan korkma.."
Author: Sabahattin Ali
18. "Insan oturdugu odanin duvarlarindan biri yok oluvermis gibi bir noksanlik, bir çiplaklik duyuyor, bir gün evveline kadar kolumuz, bacagimiz gibi pek tabii surette mevcut olan bir seyin birdenbire hiç olmasina inanmak istemiyordu."
Author: Sabahattin Ali
19. "Su karsiki sandali görüyor musun? Bakin sahile yaklasiyor. Onu yürüten sey nedir? Kürekleri degil mi? Ya su uçan martilar! Kanatlari yolunsa artik uçabilir mi? Düsünce de böyledir. Dört duvar arasina kapatilmak istenirse kanatsiz kus, küreksiz sandal oluverir ve bütün manasini kaybeder."
Author: Sait Faik Abasıyanık
20. "Bütün duvarlar gibi iki anlamli, iki yüzlüydü. Neyin içeride, neyin disarida oldugu, duvarin hangi yanindan baktiginiza bagliydi."
Author: Ursula K. Le Guin
21. "Ne tas kuleler, ne tunç duvarlar,Ne havasiz zindanlar, ne zincirlerBaglayabilir insan kafasindaki gücü."
Author: William Shakespeare
22. "Yoksa dünyada olmayani mi ariyordu? Iki yanina bakindi. Sagdaki kaldirimda duvara dayanmis büyük gözlü bir okul çocugu ilgiyle ona bakiyordu. Gözlerini kirpmadan elindeki elmayi isirdi. Agzi sulandi. Yürüdü. Vardi iste. Çocuklar, elmalar vardi."
Author: Yusuf Atılgan

Duvar Quotes Pictures

Quotes About Duvar
Quotes About Duvar
Quotes About Duvar

Today's Quote

The body is imaginary, and we bow to the tyranny of a phantom. Love is a privilege perception, the most total and lucid not only of the unreality of the world but of our own unreality: not only do we traverse a realm of shadows; but ourselves are shadows."
Author: Adolfo Bioy Casares

Famous Authors

Popular Topics