Famous Quotes About Elmal

Browse 2 famous quotes and sayings about Elmal.

Top Quotes About Elmal

1. "Hayatin gereginden genis ve fazla oldugunu, kulagina hep en yüksek sayilari fisildadigini düsünüyor. Dokuz yüz kirk dört kadin diye fisildiyor mesela, altmis üç bin kitap, yüz bin deniz, bir milyon bira... Balkonda oturmus mutlu mesut çayini içerken, hayat daha böyle bir milya nefis çayin zarif bardaklarda onu bekledigini fisildiyor kulagina, yaninda da mercimekli köfteyle elmali kurabiye var, diyor. Hayatin bu manasiz, bu sinir bozucu zenginligi ve vaatleri karsisinda çildirip delirmemek için hayal kuruyorum, diye düsünüyor Cemil. O bulanik genisligi, o yankisiz boslugu, hayallerimin görsel yankilariyla doldurmaya çalisiyorum. Sahip oldugum seyleri küçümseyen, bana durmadan daha yasanacak çok sey oldugunu söyleyen hayat ile baska türlü nasil bas ederim? Ya böyle kendini hayallerle avutan biri olacagim ya da gördügüm her seye saldiracagim. Insan olmak ne zor sey!"
Author: Baris Biçakçi
2. "Yoksa dünyada olmayani mi ariyordu? Iki yanina bakindi. Sagdaki kaldirimda duvara dayanmis büyük gözlü bir okul çocugu ilgiyle ona bakiyordu. Gözlerini kirpmadan elindeki elmayi isirdi. Agzi sulandi. Yürüdü. Vardi iste. Çocuklar, elmalar vardi."
Author: Yusuf Atılgan

Quotes About Elmal Pictures

Quotes About Elmal
Quotes About Elmal

Today's Quote

The truly wide taste in reading is that which enables a man to find something for his needs on the sixpenny tray outside any secondhand bookshop. The truly wide taste in humanity will similarly find something to appreciate in the cross-section of humanity whom one has to meet every day. In my experience it is Affection that creates this taste, teaching us first to notice, then to endure, then to smile at, then to enjoy, and finally to appreciate, the people who "happen to be there." Made for us? Thank God, no. They are themselves, odder than you could have believed and worth far more than we guessed."
Author: C.S. Lewis

Famous Authors

Popular Topics