Top Fikirler Quotes

Browse top 6 famous quotes and sayings about Fikirler by most favorite authors.

Favorite Fikirler Quotes

1. "Annemi üzdümBöylece hep bana tirenler çarpsinÇirkin oldugum için aynaya bakmazsam;güzelim.Aklima yeni fikirler boca oluncaBazen çok terliyorum, bazen ise kan!Yahya Kemal Madrid'teyken…- yeni ögrendim-Maalesef seni çok özlüyorum ben!…"
Author: Ah Muhsin Ünlü
2. "Demokratik begeninin tüm "modern fikirler"ine ve önyargilarina karsin, iyimserligin zaferi, egemen hale gelmis akilcilik, kilgisal ve kuramsal yararcilik, onunla es zamanli olan demokrasinin kendisi gibi, -gücün azalisinin, yasliligin yaklasmasinin, fizyolojik yorgunlugun bir belirtisi olabilmisti belki de?"
Author: Friedrich Nietzsche
3. "Beni hayati olarak ilgilendiren tek sey var artik, o da kitaplarda bugüne kadar yazilmamis olan her seyi kayda geçirmek. Gördügüm kadariyla kimse hayata yön veren ve onu hareketlendiren unsurlari kullanmiyor. Sadece katiller ortaya koyduklarinin karsiligini aliyorlar hayatta. Çag siddet gerektiriyor ama yarim kalmis patlamalardan fazlasi yok elde. Devrim filizlenirken kesiliyor ya da basariya fazla hizla ulasiyor. Tutku kendini çabucak tüketiyor. Insanlar fikirlerinden taviz veriyor, alisilageldigi üzere. Yirmidört saatten fazla dayanacak hiçbir sey tasarlanmiyor. Bir neslin uzaminda milyonlarca hayat yasiyoruz. Böcekbilimden, derin deniz ya da hücre arastirmalarindan daha çok fayda sagliyoruz."
Author: Henry Miller
4. "Sinif" sözcügü kafanizi fazla karistirmiyorsa, Fransiz Devrimi'ne yol açan fikirler ve olaylari kavramak kolaylasir. Örnegin, genelde bugün isçi sinifinin artik varolmadigi, çünkü kol gücüne dayali islerde çalisanlarin sayisinin çok az oldugu öne sürülüyor. Ancak, dizüstü bilgisayarlar ya da cep telefonlariyla çalisan insanlar için, bu icatlar hayati daha fazla kolaylastirmamistir. Aksine, büro isçilerinin ise gelis gidislerde bile çalismalari anlamina gelir. On dokuzuncu yüzyilda bile, çirçir fabrikalarindaki çalisanlardan eve giderken bir tezgahi yanlarina alip, evde de dokumaya devam etmeleri istenmezdi."
Author: Mark Steel
5. "Bilinmeyen küçük bir köyde yasiyor olabilirsin, fakat eger büyük fikirlerin varsa, dünya gelip seni bulacaktir!"
Author: Mehmet Murat Ildan
6. "Kalbin bütün meseleleri yalniz kalbde halledilir. Çünkü bir hissin hakkindan ancak baska bir his gelir. Ümitsiz bir askin panzehiri nefrettir. Fikirler ancak bu mukavemet hislerini yaratan tahrik ve telkin unsurlaridir."
Author: Peyami Safa

Fikirler Quotes Pictures

Quotes About Fikirler
Quotes About Fikirler
Quotes About Fikirler

Today's Quote

I know you think I didn't know," he says, flipping through the pages and opening it to the middle of the book where there is a collage of all the X-Men, "but sometimes, you forget to shut the blinds."(...)"Zo, I dont think I could ever hate you. You hurt me, but whenever I saw you grab one of those books and duck under here, I knew you were probably hurting too, and I'd let it go.""Just like that?""I guess I make it sound easier than it was. But yeah, I'd let it go because I knew it wasn't the girl at school under this blanket. It was my friend."
Author: Cassie Mae

Famous Authors

Popular Topics