Top Hakaret Quotes

Browse top 5 famous quotes and sayings about Hakaret by most favorite authors.

Favorite Hakaret Quotes

1. "Basiniza tas düserse, bu sahiden kötüdür; ama utanç, serefsizlik, ayip ya da hakaret ancak sen aldirirsan kötü olur. His yoksa kötülük de yoktur. Halk var gücüyle seni isliklarken, sen kendini alkislarsan bunun ne zarari olabilir? Iste kendini alkislamani mümkün kilan tek sey Deliliktir"
Author: Desiderius Erasmus
2. "Yarinin hiçlik olmasi tehdidiyle mutlu olamam ve olmayacagim. Derin bir hakaret bu... Bu yüzden, beni aci çekmem ve yok olmam için, fikrimi sormadan ve küstahça var eden bu dogayi; su götürmez davaci, savci ve davali rolümle, kendimle birlikte mahkum ediyorum... Dogayi yok edemedigim için de, sadece kendimi yok ediyorum, hiçbir suçlunun bulunmadigi bir tiranliga katlanmaktan bezmis olarak..."
Author: Fyodor Dostoyevsky
3. "Elinor, az aci çekenler diledikleri kadar gururlu ve özgür olabilirler -hakarete karsi koyabilir,kötülügü iade edebilirler- ama ben yapamam. Ben hissetmeliyim -sefil olmaliyim- isteyen buyursun bunu nasil tasidigimin keyfini çikarsin."
Author: Jane Austen
4. "Hakaret esiginin zeka ve güvenle dogrudan iliskili oldugunu söylemisti. ''Orospu çocugu'' sözü ancak anasindan pek emin olmayan bir adam için hakaret sayilir ama insan Albert Einstein'a nasil hakaret edebilir ki, demisti."
Author: John Steinbeck
5. "Hakaretler yagdirdigi gazetelerin ondan gittikçe daha çok söz ettiklerini, yüzlerine tükürdügü ödül jürilerinin ona yeni ödüller yetistirdiklerini, sövgülere bogdugu tiyatrolarin onun oyunlarini sahnelemek için pesinden kosturduklarini görenler, inanmak istedikleri bir masalin aslinda "masal" oldugunu anladiklarinda içlerini saran bir düs kirikligina kapilirlar. bu, romancinin dünyasiyla, roman kahramanlarinin dünyasinin birbirinden apayri dünyalar oldugunu bir kere daha hatirlamak için iyi bir firsattir. ama bu dünyanin israrla "otobiyografik" olmak istedigini ve bütün gücünü gerçek bir öfkeden aldigini düsündügünüzde, okudugunuz her Bernhard romanindan sonra, romanlarin içinden geçerek hayalinizde kurmaya çalistiginiz "degerler dünyasinin" neden hep sizi tipki romanlarin kendisi gibi, karikatürleri hatirlatan bir oyunun içine soktugunu sezersiniz."
Author: Orhan Pamuk

Hakaret Quotes Pictures

Quotes About Hakaret
Quotes About Hakaret
Quotes About Hakaret

Today's Quote

The freedom of speech of private individuals includes the right to not agree, not to listen, and not to finance one's own antagonists."
Author: Ayn Rand

Famous Authors

Popular Topics