Top Hayat Quotes

Browse top 175 famous quotes and sayings about Hayat by most favorite authors.

Favorite Hayat Quotes

1. "Dinlerin ideolojilerin söyledigi gibi genel bir anlami yok hayatin."
Author: Ahmet Ümit
2. "Hayat yasamaya degmez. Aslina bakarsaniz, insan ha otuzunda ölmüs ha yetmisinde, pek önemli degildi. Çünkü, her iki halde de pek dogal ki baska erkekler de baska kadinlar da yasayacaklardi hem de binlerce yil. Sözün kisasi, hiçbir sey böylesine açik degildi. Simdi de olsa yirmi yil sonra da olsa yine bendim ölecek olan"
Author: Albert Camus
3. "Ekibi toplamak, genç bir hirsizin hayatinda çok önemli bir olaydir. Toplantilar ve telefon görüsmeleri yapilir. Planlar hazirlanir ve bazen de bir kutlama pastasi kesilir. Normal ailelerde mezuniyetler vardir. Hirsiz ailelerinde ise bu tip seyler.(syf. 136)"
Author: Ally Carter
4. "Mutlu kisi hayatin getirdiklerine göre bir mutlu bir mutsuz olan kisi degil, yasam boyu erdemli davranan talihin cilvelerine onurlu bir sekilde katlanan ve elindekileriyle en iyi sekilde davranan kisidir."
Author: Aristotle
5. "Uyanik geçen gecelerIIsikli bir dinlenis bu, ne hararet ne bitkinlik, yataginüzerinde veya çayirlarin üstünde.Dost bu, ne atesli ne zayif. Dost.Sevgili bu, ne aci veren ne aci çeken. Sevgili.Hiç aranmamis hava ve dünya. Hayat.-Demek bu muydu?-Ve rüya siddetleniyor"
Author: Arthur Rimbaud
6. "Hatirladigim kadariyla, vaktiyle, hayatim bir sölendi, tüm gönüllerin açildigi, tüm saraplarin aktigi bir sölen. Bir aksam, Güzelligi dizlerimin üstüne oturttum. -Ve onu çok aci buldum.- Ve sövdüm ona. Adalete karsi önlem aldim. Kaçtim uzaklara. Ey büyücüler, ey sefillik, ey kin, hazinem size emanet! Kafamdaki tüm insani umutlari yok etmeyi basardim. Her sevincin üstüne siçradim bir vahsi hayvan gibi bogmaz için. Yanima cellatlar çagirdim, ölürken, tüfeklerinin dipçiklerini isirayim diye. Belalar çagirdim, kumla, kanla beni bogsunlar diye. Mutsuzluk ilahim oldu. Çamura uzandim boylu boyuna. Cinayet havasiyla kurulandim. Ve nice oyunlar oynadim delicesine. Ve ilkbahar getirdi bana budalaligin ürkütücü gülümsemesini."
Author: Arthur Rimbaud
7. "Bu bagimsiz, kendi kendine yeten zihinsel varolus tarzinin bir örnegini Goethe'nin hayatinda görürüz. Champagne'daki savas esnasinda, harbin bütün kargasasi ve kesmekesi ortasinda o renk teorisi için gözlemler yapiyordu ve bu savasin sayisiz felaketleri kisa bir süre için Luxemburg satosuna çekilmesine izin verir vermez Renk Ögretisi'ni yazmaya koyulmustu. Böylece o bizlere takip etmemiz gereken bir örnek, bir ülkü birakmisti: Yeryüzünün tadi tuzu olarak bizler dünyanin selleri firtinalari, yanimizi yöremizi istila etse de, zihinsel hayatimizin gereklerinin pesinde kosarken bizi asla hiçbir seyin rahatsiz etmesine izin vermemeli ve köle kadinin degil, özgür kadinin çocuklari oldugumuzu hiçbir zaman aklimizdan çikarmamaliyiz. 'Sallanmis, sarsilmis fakat meyveleri dalinda' özdeyisiyle birlikte kalkanlarimiza islenmek üzere bir arma olarak rüzgarin alabildigine sarsip salladigi, fakat her seye ragmen kipkirmizi meyvelerini dallarindan dökemedigi bir agaci öneriyorum."
Author: Arthur Schopenhauer
8. "Karsiliksiz veya söylenmemis bir aski olan genç kadin ya da erkek, asik oldugu kisinin hayatini is edinen bir dedektiflik bürosu kurar. Küçük parçalarini bildigi o hayatin bütününü görmek için ugrasir, çildirir. Çünkü ortaya çikacak bütünde kendi yerinin ne oldugunu ölesiye merak eder."
Author: Baris Biçakçi
9. "Neden bir de rüya görürüz? Her sey olup bittikten sonra neden bir de rüya görürüz? Karmasanin,kesmekesin, hayatin yorucu zenginliginin içinde eksik kalan nedir ki,uykunun kuytusunda ille de tamamlanmasi gerekir?Rüyamizda,biririyle ilgisiz gibi görünen ayrintilari bilincimiz önden gürültülü bir lokomotif gibi çekip bir yere, örnegin bir anlama mi götürür?Yoksa o ayrintilar bilincimizin balonuna batan igneler midir?"
Author: Baris Biçakçi
10. "Hayatin gereginden genis ve fazla oldugunu, kulagina hep en yüksek sayilari fisildadigini düsünüyor. Dokuz yüz kirk dört kadin diye fisildiyor mesela, altmis üç bin kitap, yüz bin deniz, bir milyon bira... Balkonda oturmus mutlu mesut çayini içerken, hayat daha böyle bir milya nefis çayin zarif bardaklarda onu bekledigini fisildiyor kulagina, yaninda da mercimekli köfteyle elmali kurabiye var, diyor. Hayatin bu manasiz, bu sinir bozucu zenginligi ve vaatleri karsisinda çildirip delirmemek için hayal kuruyorum, diye düsünüyor Cemil. O bulanik genisligi, o yankisiz boslugu, hayallerimin görsel yankilariyla doldurmaya çalisiyorum. Sahip oldugum seyleri küçümseyen, bana durmadan daha yasanacak çok sey oldugunu söyleyen hayat ile baska türlü nasil bas ederim? Ya böyle kendini hayallerle avutan biri olacagim ya da gördügüm her seye saldiracagim. Insan olmak ne zor sey!"
Author: Baris Biçakçi
11. "Kimi zaman öyle geliyor ki, hayatim boyunca kati hale geçemedim ben, durmadan masalarin, koltuklarin, sehpalarin altina ve yetiskinlerin ayaklarinin dibine çöken, bereket versin havadan agir bir gaz olarak yasadim bunca yili. Yirmi alti yili. Ve bu yirmi alti yil boyunca tek bir seyi istedim, tek bir seyin pesinden kostum, kos dedim ruhuma, kos alçak, kos pislik, o da kostu…Karsima çikan herkesin, kadin erkek, çoluk çocuk, herkesin bana asik olmasini istedim. Iste benim basit gerçegim! Ama artik, içkili ve kalabalik bir aksam yemegi hayal ediyorum. Açik havada, çiplak ampullerin altinda. Güzel seyler yiyip içmisiz. Nefis bir yaz gecesi. Masada kalan son kisi ben olmak istiyorum. Eslerin birlikte kalkmasini seyrediyorum sessizce. Sonra erkeklerden yemege yalniz gelmis kadinlari evlerine birakmalarini rica ediyorum. Masada tek basima kalmak istiyorum. Rüzgarla sallanan çiplak ampüllerin altinda. Agustosböceklerini dinliyorum ve bir parça kuru ekmek atiyorum agzima."
Author: Baris Biçakçi
12. "Hayattan deger görmek mi istiyorsunuz?Önce siz kendinize deger verin. Bu bencillik degildir.Siz güçlü olmazsaniz kimseye faydaniz olmaz."
Author: Bülent Gardiyanoglu
13. "Hayir, hayir. Yalnizca dünyanin en mutsuz insanlari sonsuza dek yasamak ister, çünkü hayatlari boyunca istedikleri hiçbir seyi yapamadiklarini düsünürler. Yeterince zamanlari olmadigini, hayattan paylarina düseni alamadiklarini hissederler."
Author: Carol Rifka Brunt
14. "Yemegi masaya getirince Jaoa gülümsedi. Fasulyelerin siyah oldugunu hiç biri farketmedi. Hayatimiz da kara, etrafimizi saran her sey de kara, ondan olacak."
Author: Caroline Maria De Jesus
15. "Ölüyorum tanrimBu da oldu iste.Her ölüm erken ölümdürBiliyorum tanrim.Ama, ayrica, aldigin su hayatFena degildir...Üstü kalsin..."
Author: Cemal Süreya
16. "Paige'le birbirimize bakiyoruz. Gerçekte kim oldugumuzu bilerek bakiyoruz. Ilk kez.Hayatimizin geri kalanini, dünyanin bize kim oldugumuzu söylemesine izin vererek geçirebiliriz. Akilli veya deli. Aziz veya seks bagimlisi. Kahraman veya kurban. Tarihe birakiriz, iyi mi yoksa kötü mü oldugumuzu söylemeyi.Geçmisimizin gelecegimizi belirlemesine izin verebiliriz.Ya da kendi adimiza karar verebiliriz.Ve belki de bizim isimiz daha iyi bir sey icat etmektir."
Author: Chuck Palahniuk
17. "Tesekkürler, Lordum," dedi fahise.Etrafina bakindi."Burasi sefil bir yer," dedi, sesinde kesin bir teslimiyet vardi."Eger sokaklarda çalismaktan hoslansaydim buraya hiç gelmezdim." Içini çekti. "Biliyor musunuz?" dedi, "ayaklarim agriyor.Oysa benim meslegimdeki birinin sirtindan sikayetçi olmasi gerekirdi.Tekrar tesekkürler, Lordum." Döndü ve oturdugu masaya dogru ayaklarini sürüye sürüye geri gitti. "Fahiselerle konusmayi seviyorum," dedi Kalten."Hayata karsi hos, sade bir bakislari var." "Bir kilise sövalyesi için ilginç bir hobi." "Tanri beni savasçi olarak kiraladi Sparhawk, kesis olarak degil.Bana söylediginde savasirim ama diger zamanlarim bana ait."
Author: David Eddings
18. "Insan hayatin ve sonsuz varligin getirdigi bitmez düsüncelere bazen ara vermek istiyordu, varliginin dogasi nasil planlanmis olursa olsun, oradan kaçmak istiyordu."
Author: Diana Gabaldon
19. "Bir de benim gibi zavalli hayalperestin hayatina bak! Öldüresiye monoton, gölgelerin, hayallerin, uydurma düsüncelerin tutsagi bir hayat. Kalbi çekilmez iskencelerle dolduran, hep kara bulutlarla kapli, günes yüzü görmemis bir hayat! Oysa bu zavalli Petersburglunun da herkes gibi günese ihtiyaci var; günessiz görülmüs rüyalarin bile degeri yok! Isin en acisi, en sonunda hayal alemi de o çok güvendigimiz, sonsuz sandigimiz alem- yavas yavas yorulmaya, eski canliligini kaybetmeye basliyor. Bütün rüyalarimizi üstüne kurdugumuz düsünceler eskimeye baslayip, yerine yenilerini de koyamayinca, hayal alemi de yikilip yerle bir oluyor ve geride kala kala çali çirpi ve toz kaliyor fakat yasayabileceginiz tek hayat hayal alemiyse, sizi bekleyen baska bir hayat yoksa, ne yapacaksiniz?"
Author: Fyodor Dostoyevsky
20. "Bir okur, ölmeden önce binlerce hayat yasar. Hiç okumayan birisi ise yalnizca bir tane."
Author: George R.R. Martin
21. "Inanin bana, güzel bir sabahta Istanbul'a varmak, bir insanin hayatindaki en güzel andir."
Author: Hacer Yeni
22. "Beni hayati olarak ilgilendiren tek sey var artik, o da kitaplarda bugüne kadar yazilmamis olan her seyi kayda geçirmek. Gördügüm kadariyla kimse hayata yön veren ve onu hareketlendiren unsurlari kullanmiyor. Sadece katiller ortaya koyduklarinin karsiligini aliyorlar hayatta. Çag siddet gerektiriyor ama yarim kalmis patlamalardan fazlasi yok elde. Devrim filizlenirken kesiliyor ya da basariya fazla hizla ulasiyor. Tutku kendini çabucak tüketiyor. Insanlar fikirlerinden taviz veriyor, alisilageldigi üzere. Yirmidört saatten fazla dayanacak hiçbir sey tasarlanmiyor. Bir neslin uzaminda milyonlarca hayat yasiyoruz. Böcekbilimden, derin deniz ya da hücre arastirmalarindan daha çok fayda sagliyoruz."
Author: Henry Miller
23. "Hayal gücü hayattan bile hoyratti. (s.175)"
Author: Ian McEwan
24. "Kaptan Larsen'in Dünya Görüsü: "Insan hayatini demek istiyorsun. Ama yedigin balik ya da hayvan etlerinin insaninkinden hiç bir farki yok. Böylesine ucuz ve degersiz olan bir hayat için neden hasisce davranayim? Yeryüzünde gemilerden çok daha fazla denizci, fabrikalardan ve makinalardan çok daha fazla isçi var. Neden siz, karada yasayan insanlar, zavalli insanlarinizi, kentlerinizin kenar mahallelerinde sefil sokaklarinizda barindiriyorsunuz?... Neden bütün hastaliklari ve açligi onlarin üstüne yigiyorsunuz?... Bir parça is için vahsi hayvanlar gibi dögüsen insanlar gördün mü hiç hayatinda?..."
Author: Jack London
25. "Bu kasabada sadece bir tane trafik lambasi oldugunun farkindasin, degil mi?" Simdi sanki nasil bu kadar ahmak oldugumu sorguluyormusçasina her iki kasini da kaldirdi ve ben o zaman gözlerinde ki piriltinin anlamini çözdüm. asagilarcasina gülüyordu bana.Bir an için tek yapabildigim ona bakmak oldu. Muhtemelen, gerçek hayatta gördügüm en seksi erkekti ve tam bir öküzdü"
Author: Jennifer L. Armentrout
26. "Her sey içime dokunurdu. Bir yabancinin pesinden giden bir köpek. Içimi burkardi. Yanlis ayi gösteren bir takvim. Sirf bunun için aglayabilirdim. Aglamistim da. Bacadan tüten dumanin bitisinde. Devrik bir sisenin masanin kenarinda takilip kalisinda.Hayatimi daha az duygulanmayi ögrenmeye harcadim.Her gün daha az duygulandim.Büyümek midir bu? Yoksa daha beter bir sey mi?Kendini mutluluktan korumadan mutsuzluktan koruyamazsin."
Author: Jonathan Safran Foer
27. "Sen ve ben Hayata hep yaban kalacagiz. Birimiz digerine Ve her birimiz kendisine. Senin konusacagin Ve benim seni dinleyecegim güne degin. Sesini sesim sanarak. Ve karsinda durdugum güne degin. Bir aynanin karsisinda duruyormuscasina."
Author: Kahlil Gibran
28. "Geçmisteki acilarimin karsiligi karsimdaki insanda sonlanmiyorsa, o kisi benim mutlulugumun baslangici da olamaz. Hayatima girecek insanin beni sadece mutlu etmesi yetmez, geçmisimdeki acilari da bana unutturmasi gerekir. Yoksa bu bir baslangiç degil, geriye dogru görünmez bir kalemle silmektir içini karartan her seyi... Ve bilirsin bir gün tekrar gün yüzüne çikacagini onlarin."
Author: Kahraman Tazeoğlu
29. "Ölürken, geçis sirasinda, bir an var. Yasam yerini ölüme, dolu yerini bosa birakiyor. Bir an.Her sey çok hizli. Geri dön, geri dön, diye bagirmak istiyorum. Bir dakikaya daha ihtiyacimvar. Bir gülümsemeye daha. Her seyi düzeltmek için bir sansa daha. Ama gitti. Yok artik.Nereye gitti? Hayata ölümden sonra ne oluyor? Bir yere mi gidiyor, yoksa tamamen mikayboluyor?"
Author: Karen Marie Moning
30. "O zaman bilmiyordum ama simdi anliyorum ki hayatimizda bir yerde, anlasilmaz biçimde bize gelen bir duygu sonradan hep bizimle kaliyor."
Author: Kürşat Başar
31. "Hayatinin bütün izleri sanki ona sarilmis söyle diyordu: "Hayir, bizi birakip gitmeyeceksin, baska birisi olmayacaksin, nasilsan öyle kalacaksin: Kuskularinla, kendinden sonsuz hosnutsuzlugunla, sonuçsuz kalan kendini düzeltme deneyimlerinle, yasadigin düsüslerle ve senin için olanaksiz, sana nasip olmayacak sonsuz bir mutluluk beklentisiyle."
Author: Leo Tolstoy
32. "Ölü bir bedene hayata benzer bir seyi geri verebilirsiniz ama ruh bir kere gitmistir. O bedene ruhun yerine koydugunuz seyse her zaman açtir.(syf. 49)"
Author: Lili St. Crow
33. "Insan hayata erken atilmissa, bir gün dinlenecegini düsündükçe belli bir huzur duyar. Belki de zaman geçtikçe bedenlerimiz. Bazi seyleri bize daha zor kabul ettirdiginden. Bir sey gitgide daha güç ve yorucu bir hale gelir; o zaman sonsuza dek uyuma düsuncesi, eskisi kadar korkutmamaya baslar."
Author: Marc Levy
34. "Hayir, sizi de sevmemeliyim. Çünkü her zaman oldugu gibi hayal kirikligi bekliyor beni. Gene gülünç olmaktan korkuyorum. (Sesini yükseltir.) Insafsiz insanlar! Hayat gözyasina bakmiyor. Oysa insanlarin merhametine muhtacim ben."
Author: Oğuz Atay
35. "Çok yüksege çikamam; bende yükseklik korkusu var. Kimseyi yari yolda birakamam; bende ‘alçaklik' korkusu var. Hayatta silgim hep kalemimden önce bitti. Çünkü kendi dogrularimi yazacagim yere, tuttum baskalarinin yanlislarini sildim. Beklenen hep geç geliyor; geldigi zaman da insan baska yerlerde oluyor. Kimseye göstermem üzüntümü. Gündüz gülerim, geceleri yalniz aglarim."
Author: Oğuz Atay
36. "Hayata dayanamayan her insan gibi yapilir oyunda:-mis gibi yapilir."
Author: Oğuz Atay
37. "Nedir zaman? Bir kaza! Nedir hayat? Bir zaman! Nedir kaza? Bir hayat, yeni bir hayat!"
Author: Orhan Pamuk
38. "Hayatimin en mutlu aniymis, bilmiyordum."
Author: Orhan Pamuk
39. "Iyi etki diye bir sey yoktur, Mr. Gray. Tüm etkiler ahlaka aykiridir. Evet, bilim açisindan da ahlaka aykiridir. Neden mi? Çünkü etki altinda kalan kisi, kendi düsüncelerini kullanmaz, kendi tutkularinin pesine takilmaz olur. Yasamin amaci benligin gelistirilmesidir. Kisinin kendi özünü bütünüyle gerçeklestirmesidir. Bunun için buradayiz. Bir insan, hayatini tam ve bütün olarak yasamalidir. Her duygusuna biçim vermeli, her düsüncesini ifade etmeli ve her rüyasini gerçeklestirmelidir. Bizi çeken seylerden kurtulmanin tek bir yolu vardir ve bu da onlara teslim olmaktir. Direnirsek, ruhumuz kendine yasakladigi seylerin özlemiyle hastalanir. Bastirdigimiz her dürtü zihnimizde kuluçkaya yatar ve bizi zehirler. Ruhu yalnizca duygular iyilestirebilir, ayni duygulari da yalnizca ruhun iyilestirebilecegi gibi."
Author: Oscar Wilde
40. "Romantizmi ayakta tutan sey tekrardir; tekrar bir istahi sanata dönüstürür. Üstelik insanin her aski tek askidir. Hedeflerin degismesi tutkunun biricikligini zedelemez ki! Sadece yogunlastirmaya yarar. Hayatta tas çatlasa bir tek yüce deneyim geçebilir basimizdan; yasamin sirri da bu deneyimi olabildigince çogaltabilmektir."
Author: Oscar Wilde
41. "Sonunda her hayat, nedeni belirsiz olgularin toplamindan, rastlantisal kesismelerin, rastlantilarin, kendi amaçsizliklarindan baska bir sey açiga vurmayan gelisigüzel olaylarin kaydindan baska bir sey degildir."
Author: Paul Auster
42. "Vücûdla ruhun beraber tekâmül ettigine inanan eski Yunanlilar aldanmislardir. Biri, daima ötekinin zararina çalisir. Vücûdla ruh, birbirlerine en büyük düsmandirlar ve her zaman mücadele ederler. Bu mücadelenin ismi hayat, neticesi de ölümdür."
Author: Peyami Safa
43. "Bu firsati sana bahsettiginden dolayi Allaha sükret. Günah islemek vesilesi, nadiren elimize geçer, en faziletkar adamlarin bile hayatta beklediledikleri sey bu firsattir. Bana günahsiz bir zevk gösteremezsin. Manevilerini bir tarafa at."
Author: Peyami Safa
44. "Niçin mi? Çünkü artik ben bir Fatih hizi olmak istemiyorum, anliyor musun? Böyle yasamaktan nefret ediyorum, eskilikten nefret ediyorum, yeniyi ve güzeli istiyorum, anliyor musun? Eski ve yirtik ve pis ve igrenç bir elbiseyi üstümden atar gibi bu hayattan ayrilmak, çikmak istiyorum. Ihtiyar adam, bozuk sokak, salaspur ev, giy giy, hey hey, ezan, helvaci... Biktim artik, ben baska seyler istiyorum, baska, bambaska, anlamiyor musun?"
Author: Peyami Safa
45. "Oglum, sen dünyada ne kadar antikalik yapmak isteresen hayat önüne o kadar gündelik hadiseler çikariyor. Korkuyorum ki bu, ömrünün sonuna kadar böyle devam edecek ve sen dünyanin parmagini agzinda birakacak bir is beceremeden rahmeti rahmana kavusacaksin."
Author: Sabahattin Ali
46. "ÇOCUKLAR GIBIBende hiç tükenmez bir hayat vardi Kirlara yayilan ilkbahar gibi Kalbim hiç durmadan hizla çarpardi Gögsümün içinde ates var gibi Bazi nur içinde, bazi sisteyim Bazi beni seven bir gögüsteyim Kah el üstündeydim, kah hapisteydim Her yere sokulan bir rüzgar gibi Askim iki günlük iptilalardi Hayatim tükenmez maceralardi Içimde binlerce istekler vardi Bir sair, yahut bir hükümdar gibi Hissedince sana vuruldugumu Anladim ne kadar yoruldugumu Sakinlestigimi, duruldugumu Denize dökülen bir pinar gibi Simdi siir bence senin yüzündür Simdi benim tahtim senin dizindir Sevgilim, saadet ikimizindir Göklerden gelen bir yadigar gibi Sözün siirlerin mükemmelidir Senden baskasini seven delidir Yüzün çiçeklerin en güzelidir Gözlerin bilinmez bir diyar gibi Basini gögsüme sakla sevgilim Güzel saçlarinda dolassin elim Bir gün aglayalim, bir gün gülelim Sevisen yaramaz çocuklar gibi"
Author: Sabahattin Ali
47. "Bana rast geldiginden memnun görünüyordu. Ihtimal, eristigi mertebeleri gösterebildigine, yahut da, benim halimi düsünerek, benim gibi olmadigina seviniyordu. Nedense, hayatta bir müddet beraber yürüdügümüz insanlarin basina bir felaket geldigini, herhangi bir sikintiya düstüklerini görünce bu belalari kendi basimizdan savmis gibi ferahlik duyar ve o zavallilara, sanki bize de gelebilecek belalari kendi üstlerine çektikleri için, alaka ve merhamet göstermek isteriz. Hamdi de bana ayni hislerle hitap eder gibiydi."
Author: Sabahattin Ali
48. "Birbirimize rastlamadan evvelki hayatimiz sahiden birbirimizi aramaktan baska bir sey degilmis... Ne aradigimizi bilmeden aramak... Simdi içim rahat, aradigini bulan ve baska bir sey istemeyen biri gibi sükunet içindeyim... Dünyada bundan büyük bir saadet olur mu?"
Author: Sabahattin Ali
49. "Bu aksam anladim ki, bir insan diger bir insana bazen hayata baglandigindan çok daha kuvvetli baglarla sarilabilirmis. Gene bu aksam anladim ki, onu kaybettikten sonra, ben dünyada ancak kof bir ceviz tanesi gibi yuvarlanip sürüklenebilirim."
Author: Sabahattin Ali
50. "Hayat kisa, vazife agir, firsatlar geçicidir."
Author: Socrates

Hayat Quotes Pictures

Quotes About Hayat
Quotes About Hayat
Quotes About Hayat

Today's Quote

How can anyone prove they're not insane to people that are?"
Author: Claire Merle

Famous Authors

Popular Topics