Top Heyecan Quotes

Browse top 12 famous quotes and sayings about Heyecan by most favorite authors.

Favorite Heyecan Quotes

1. "... ve kalbim, tutkusundan tas devri çiplakligini yasiyor. ehlilesmek istemiyorum. Çünkü araliksiz heyecanliyim."
Author: Arthur Cravan
2. "...Bu dünyada sevismek diye birsey oldugunu,kolaycacik sevisen kadinlarin oldugunu ögrenmenin heyecani ve erkekligimde yarattigi tali sizi.O sizinin bitmesini isteyisim.Bunu bir mahkumiyete dönüsmesi."
Author: Baris Biçakçi
3. "Çok yaklastin." dedi nefes nefese. "Yeterince yakin degil." Ama bunu söylerken sirittim, hareketi yapmayi basarabildigim için heyecanlanmistim. Bu hareketim kalabaligi da memnun ettis ve takdir eder sekilde islik çaldilar. "Dikkatli olun Hükümdar'im" diye bapirdi birileri. "Kiz güzel yüzünüzü yaralayabilir."Ethaniçten bir sekilde güldü. " Tanri korusun." dedi balkondakilere. "O zaman sadece inanilmaz servetim ve harika içgüdülerim kalir güvenebilecegim."
Author: Chloe Neill
4. "-Geç geldigim için özür dilerim. Aslinda seni yirmi dakikadan beri izliyordum. Korkuyordum ve çok heyecanliydim. Geldigimde sen zaten buradaydin. Ne kadar zamandir bekliyorsun?-Asagi yukari otuz bes yildir."
Author: Fabio Volo
5. "Evet, nedir kendimle ilgili dogru, herhangi bir kimseyle ilgili dogru? Noktalar halinde alabildigince küçük eylemsel ögeler, duygusal adimlar, düsünce irmagindan damlayan alabildigine küçük adimlar oldugu söylenebilir bunun. Ama o vakit bir kimsenin ‘tutumlu', ‘iyi yürekli', ‘korkak', ‘düsüncesiz' gibi agirlikla özelliklere sahip oldugu sonucu nasil çikarilabilir bundan? Bir kimsenin yasadigi ve saniyenin milyonda biri kadar süren hosnutluk, korku, tutku, nefret, huzur, heyecandan hangi sonuç çikabilir! Ve bir sonuç çikarilmasi gerekir mi bunlardan? Çikarilacak tek sonuç vardir: o kimsenin bütün bu özelliklere sahip oldugu ve hepsinin çilesini çektigi…"
Author: Ingeborg Bachmann
6. "Görünürde hiçbir degisiklik olmadigi, her seyin tekdüze yasandigi günlerde Buck, havanin yavas yavas sogudugunu hissediyordu. Bir sabah geminin pervanesi durdu ve heyecanli bir hareketlilik basladi. Buck ve diger köpekler gemideki bu hareketliligin farkina vardilar. Ne oldugunu anlamaya çalisirken, François geldi, hepsinin boynuna birer ip bagladi, onlari güverteye çikardi. Buck adimini atinca, çamura basmis gibi oldu. Hirlayarak ayagini geri çekti. Yerdeki bu beyaz çamur gökyüzünden dökülüyordu. Buck, anlam vermeye çalisarak basini indirip kokladi, sonra yaladi, dilinde önce soguk, ardindan yakici bir etki biraki ve hemen suya dönüstü. Ne oldugunu bir türlü anlayamadi. Birkaç kez ayni seyi yapti. Çevreden izleyenler bu haline çok güldüler; Buck neden güldüklerini anlamadi ve utandi. O gün hayati boyunca ilk kez kar gördü."
Author: Jack London
7. "Iki tip ögretmen vardir: Kati olanlar ve yumusak olanlar. Yumusak ögretmenler içtenlikle yardim etmek isteyebilir ya da ezilirler. Genellikle heyecanlidirlar ve çocuklardan korkarlar. Özellikle de lisedeki erkek ögrencilerden. Kati olanlar ise bambaska bir hikâyedir. Onlar köpekbaligi gibidir. Sudaki kan kokusuyla sizi yemeye hazirlanan makinelerdir.(syf. 12)"
Author: Lili St. Crow
8. "Çocuklugumda büyük atilimlarim, insanüstü heyecanlarim olmustu; yalniz basima oturup içimi çekerdim, çünkü dünyaya sigmiyordum."
Author: Nikos Kazantzakis
9. "Zenginler, hiçbir seye aldirmama, hiçbir seyden heyecanlanmama lüksüne sahiptirler; bu nedenle çok yasarlar."
Author: Oğuz Atay
10. "...buraya rüyalarimizi gerçeklestirmek gerçek cenneti kurmak ve kötü hayalleri kovmak üzere toplanmis bulunuyoruz onlari gözyaslarimizla mi eglendirecegiz onlar bu çesit eglenceyi daha çok severler ama ne agladik ne agladik diye heyecandan titrerler birbirlerine anlattikça oysa biz onlara cenneti sunacagiz cennet muhallebiden duvarlar demek degildirsayin yetkili cennet insanlarin birbirlerini dinlemeleri demektir birbirlerine aldirmalari birbirlerinin farkinda olmalari demektir sen beni dinleyeceksin sayin yetkili benim reyimle oraya geldin bana kulak vereceksin yanimdan hisim gibi özel muhafizlarin ve kursun islemez camli arabalarinla rüzgar gibi geçmeyeceksin öyle sahte bir samimiyet de istemiyorum benimle el sikisirken resimler çektirmen gereksiz..."
Author: Oğuz Atay
11. "SAFFET (üzüntülü): Ne yazik ki devrimin çocugu oldugum için ilk günlerin heyecanini yasayamadim. Ben kendimi bildigim zaman bütün devrimler yapilip bitirilmisti. (Coskun'a seslenir). Ben hiçbir devrime yetisemedim üstat! COSKUN (aynanin arkasindan basini çikararak): Ben bazilarinda hazir bulundum."
Author: Oğuz Atay
12. "Iyi seyler birdenbire olur; bu kadar bekletmez insani. Sürüncemede kalan heyecanlardan ancak kötü seyler çikar. Ya da hiçbir sey çikmaz."
Author: Oğuz Atay

Heyecan Quotes Pictures

Quotes About Heyecan
Quotes About Heyecan
Quotes About Heyecan

Today's Quote

Charm is less effective on people who have good reason to kick your ass"
Author: Brent Weeks

Famous Authors

Popular Topics