Top Izler Quotes

Browse top 40 famous quotes and sayings about Izler by most favorite authors.

Favorite Izler Quotes

1. "Hatirladigim kadariyla, vaktiyle, hayatim bir sölendi, tüm gönüllerin açildigi, tüm saraplarin aktigi bir sölen. Bir aksam, Güzelligi dizlerimin üstüne oturttum. -Ve onu çok aci buldum.- Ve sövdüm ona. Adalete karsi önlem aldim. Kaçtim uzaklara. Ey büyücüler, ey sefillik, ey kin, hazinem size emanet! Kafamdaki tüm insani umutlari yok etmeyi basardim. Her sevincin üstüne siçradim bir vahsi hayvan gibi bogmaz için. Yanima cellatlar çagirdim, ölürken, tüfeklerinin dipçiklerini isirayim diye. Belalar çagirdim, kumla, kanla beni bogsunlar diye. Mutsuzluk ilahim oldu. Çamura uzandim boylu boyuna. Cinayet havasiyla kurulandim. Ve nice oyunlar oynadim delicesine. Ve ilkbahar getirdi bana budalaligin ürkütücü gülümsemesini."
Author: Arthur Rimbaud
2. "Bu bagimsiz, kendi kendine yeten zihinsel varolus tarzinin bir örnegini Goethe'nin hayatinda görürüz. Champagne'daki savas esnasinda, harbin bütün kargasasi ve kesmekesi ortasinda o renk teorisi için gözlemler yapiyordu ve bu savasin sayisiz felaketleri kisa bir süre için Luxemburg satosuna çekilmesine izin verir vermez Renk Ögretisi'ni yazmaya koyulmustu. Böylece o bizlere takip etmemiz gereken bir örnek, bir ülkü birakmisti: Yeryüzünün tadi tuzu olarak bizler dünyanin selleri firtinalari, yanimizi yöremizi istila etse de, zihinsel hayatimizin gereklerinin pesinde kosarken bizi asla hiçbir seyin rahatsiz etmesine izin vermemeli ve köle kadinin degil, özgür kadinin çocuklari oldugumuzu hiçbir zaman aklimizdan çikarmamaliyiz. 'Sallanmis, sarsilmis fakat meyveleri dalinda' özdeyisiyle birlikte kalkanlarimiza islenmek üzere bir arma olarak rüzgarin alabildigine sarsip salladigi, fakat her seye ragmen kipkirmizi meyvelerini dallarindan dökemedigi bir agaci öneriyorum."
Author: Arthur Schopenhauer
3. "Bizim hepimizin içinde zübüklük olmasa, bizler de birer zübük olmasak, aramizdan böyle zübükler büyüyemezdi. Hepimizde birer parça olan zübüklük birlesip iste basimiza böyle zübükler çikiyor. Oysa zübüklük bizde, bizim içimizde. Onlari biz, kendi zübüklügümüzden yaratiyoruz. Sonra, kendi zübüklüklerimizin bir tek Zübük'de birlestigini görünce ona kiziyoruz. Bu zübükler heryerde var, biz zübükler nerde varsak, onlar da orada..."
Author: Aziz Nesin
4. "Imagine, [Kriezler] said, that you enter a large, somewhat crumbling hall that echoes with the sounds of people mumbling and talking repetitively to themselves. All around you these people fall into prostrate positions, some of them weeping. Where are you? Sara's answer was immediate: in an asylum. Perhaps, Kreizler answered, but you could also be in a church. In the one place the behavior would be considered mad; in the other, not only sane, but as respectable as any human activity can be."
Author: Caleb Carr
5. "Both Kreizler and I had see all this before, but familiarity did not breed acceptance."
Author: Caleb Carr
6. "Bizler ki ayni kitaba bas egmis insanlariz. Bizden ala akraba mi olur?"
Author: Cemil Meriç
7. "Beni taniyan herkesin size söyleyecegi gibi, makbul biri degilim. Kötü adami sevdim hep, kanunsuzu, hergeleyi. Iyi isleri olan sinek kaydi trasli, kravatli tiplerden hoslanmam. Ümitsiz adamlari severim, disleri kirik, uslari kirik, yollari kirik adamlari. Ilgimi çekerler. Küçük sürpriz ve patlamalarla doludurlar. Adi kadinlardan da hoslanirim; çoraplari sarkmis, makyajlari akmis, sarhos ve küfürbaz kadinlardan. Azizlerden çok sapkinlar ilgilendiriyor beni. Serserilerin yaninda rahatimdir, çünkü ben de serseriyim. Kanun sevmem, ahlak sevmem, din sevmem, kural sevmem.Toplumun beni sekillekendirmesinden hoslanmam."
Author: Charles Bukowski
8. "Sizler özel degilsiniz, sizler güzel yada esi benzeri olmayan kar tanesi de degilsiniz, sizler isiniz degilsiniz, sizler paraniz kadar degilsiniz, bindiginiz araba degilsiniz, kredi kartlarinizin limiti degilsiniz, sizler iç çamasiri degilsiniz, sizler her sey gibi çürüyen birer organik maddesiniz... bizler bu dünyanin sarki söyleyip dans eden yeri geldiginde dalga geçen yeri geldiginde gülüp geçen pislikleriyiz. " Tyler Durden"
Author: Chuck Palahniuk
9. "Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrilari, rock yildizlari olacagimiza inanarak büyüdük ama olamayacagiz...Hepimiz heba oluyoruz...Bütün bir nesil benzin pompaliyor, garsonluk yapiyor ya da beyaz yakali köle olmus...Reklamlar yüzünden araba ve kiyafet pesindeyiz...Nefret ettigimiz islerde çalisiyor, gereksiz seyler aliyoruz... Bizler tarihin ortanca çocuklariyiz...Bir amacimiz yok; ne büyük savas ne de büyük bir buhran yasadik...Bizim savasimiz ruhani savas... Ve bunalimimiz kendi hayatlarimiz..."
Author: Chuck Palahniuk
10. "Bizler, tarihin ortanca çocuklariyiz. bir amacimiz ya da yerimiz yok, ne büyük savasi yasadik ne de büyük buhrani. bizim savasimiz ruhani bir savas, en büyük buhranimiz; hayatlarimiz."
Author: Chuck Palahniuk
11. "Antropologlar, yasam biçimlerimizin, inandigimiz degerlerin, mümkün olan yegâne yasam biçimleri ve degerler olmadigini; baska yasam tarzlarinin, baska deger sistemlerinin de insan topluluklarinin mutluluga ulasmasina imkân vermis oldugunu ve hâlâ da vermeye devam ettigini kanitlamaya çalisirlar. Dolayisiyla antropoloji, böbürlenmelerimize gem vurmaya, baska yasam tarzlarina saygi duymaya, bizi sasirtan, soke eden ya da tiksindiren baska usulleri ögrenmek suretiyle kendimizi sorgulamaya çagirir bizleri....Antropologun kendine özgü kültürler arasindaki farklara gösterdigi dikkat ve duydugu saygi, yaklasiminin özünü olusturur."
Author: Claude Lévi Strauss
12. "Dogal sayilabilecek ortalama tutkular vardir, örnegin vatan sevgisi, çocuklara, ana babaya ve dostlara duyulan sefkat. Siradan insan bütün bunlara çok önem verir. Ama azizler bu tür duygulari ya ruhlarindan söküp atmaya ya da ruhun ruhun en üst kösesine yükseltmeye çalisir; amaçlari babalarini babalari degilmis gibi sevmektir, sonuçta babanin can verdigi sadece beden degil de nedir?"
Author: Desiderius Erasmus
13. "Bizler akintiya karsi gemilerimizi ilerletmeye çalisirken, hiç durmadan geçmise çekiliyorduk aslinda."
Author: F. Scott Fitzgerald
14. "Kader bizleri görünmez kilar."
Author: Gabriel Garcí­a Márquez
15. "Yasama tüm ciddiligini bizim özgürlügümüz kazandirir. Olgunlastirdigimiz duygular, içimizde gizledigimiz tutkular, karar verip uyguladigimiz eylemler; kisacasi, bizden gelen, tümüyle bizim olan seyler. Iste yasama kimi zaman dramatik, genellikle de ciddi bir hava veren bunlardir. Bütün bunlari komedyaya dönüstürmek için ne gereklidir. O görünürdeki özgürlügümüzün altinda iplerden olusan bir düzenegin yattigini ve bizlerin, ozanin dedigi gibi, su ölümlü dünyada,...Ipleri yazginin elindeZavalli kuklalaroldugumuzu düsünmek gereklidir. Öyleyse düs gücünün bu basit imgeyi çagristirarak komige kadar götürmeyecegi hiçbir gerçek, ciddi, hatta dramatik sahne yoktur. Önü bu kadar genis bir alana açik olan bir oyun da yoktur."
Author: Henri Bergson
16. "Kimi zaman bana neden içinde her seyin iyi olacagi ütopik bir ülkeyi, bir ütopya niteliginde bir dünyayi tasarladigimi sordular. yasadigimiz günlük yasamin igrençligi göz önünde tutuldugunda, bu soruyu yanitlamak bir çeliskiye yol açabilir, çünkü bizler, günümüzde gerçekte hiçbir seye sahip degiliz. insan, ancak maddi seylerin ötesinde bir seylere sahipse zengindir. ve ben bu materyalizme, bu tüketim toplumuna, bu kapitalizme, burada cereyan eden bu korkunçluga, sirtimizdan yasamaya haklari olmayan bu insanlarin zenginlesmesine inanmiyorum. gerçekte inandigim bir sey var, ve ben buna 'bir gün gelecek' diyorum. ve özlemini çektigim sey, bir gün gelecek. evet, belki de gelmeyecek, ama ben yine de inaniyorum gelecegine. çünkü eger inanmazsam, artik yazamam."
Author: Ingeborg Bachmann
17. "Her sey kafamin içinde birbirine karismisti. Dünyanin yönetimini ele aldik mi, çünkü bir gün bakarsin bizler yönetiriz dünyayi, biz fazlasiyla yetersizler, o zaman fazlasiyla yetersiz olalim istemezdim, bizimle bu dünyada yer alacaklarin da, bu tig örgü masa örtülerinin, likörlerin, sagda solda duran bu hirpalanmis agaçlarin, evlerdeki bu kokunun, bir kavsagi bir kavsaga güçlükle baglayan bu caddelerin, bu kötü kâgit kokan hastalik raporlarinin, bu resmî okullarin ve KENDILERIYLE ESIT OLDUGUMUZ DÜSÜNCESINI UYANDIRMAK IÇIN YUKARIDAKILERIN BIZLERI BUYUR ETTIKLERI TUVALETLERIN."
Author: Ingeborg Bachmann
18. "Sizi tutan bir sey var -bir korku, bir zaaf-, öfkenizi ifade etmenizi engelliyor. Bunun yerine yufka yürekliliginizden gurur duyuyorsunuz. Mecburen yaptiginiz seyleri erdeme dönüstürmeye çalisiyorsunuz. Duygularinizi derinlere gömüyor ve sonra da hinç hissetmediginiz için kendinizi azizlere benzetiyorsunuz. Anlayisla yaklasan doktor rolünü unutuyorsunuz; siz o rolün kendisi oluyorsunuz, kendinizi öfkelenemeyecek kadar iyi birisi gibi görünüyorsunuz. Josef, küçük bir intikam iyi bir seydir. Bastirilmis hinç insani hasta eder!"
Author: Irvin D. Yalom
19. "Her hayat birçok günden olusur, gün günü izler. Biz kendi hayatimizin içinden yürüyüp geçeriz, yolda karsimiza hirsizlar, hayaletler, devler, yaslilar, gençler, zevceler, dullar, asik biraderler çikar. Ama illa ki kendimizle karsilasiriz her seferinde."
Author: James Joyce
20. "Içimde olup bitenler, belirgin izler birakmadi."
Author: Jean Paul Sartre
21. "Sözcüklerin arasinda da bir hiyerarsi, bir protokol ve hatta asalet unvanlari vardir ya da tam tersine bazi sözcükler ayaktakimina mensup olduklarini gösteren izler tasirlar."
Author: José Saramago
22. "Hayatinin bütün izleri sanki ona sarilmis söyle diyordu: "Hayir, bizi birakip gitmeyeceksin, baska birisi olmayacaksin, nasilsan öyle kalacaksin: Kuskularinla, kendinden sonsuz hosnutsuzlugunla, sonuçsuz kalan kendini düzeltme deneyimlerinle, yasadigin düsüslerle ve senin için olanaksiz, sana nasip olmayacak sonsuz bir mutluluk beklentisiyle."
Author: Leo Tolstoy
23. "Düsünsenize, onlarin o kentleri ayakta duruyordu, dimdik ayakta. New York ayakta duran bir kenttir. Daha önce de çok kent görmüstük bizler elbette ve bayagi da güzel kentler ve limanlar, hem de en fiyakalisindan. Ama bizim oralarda yan vaziyettedir kentler, degil mi, deniz kenarinda ya da nehir kiyisinda, manzaranin üzerine uzaniverirler, yolcuyu beklerler, oysa bu Amerikalisi, o öyle ayilip bayilmiyordu, hayir, kazik gibi duruyordu, orada, hiç de sikici degildi, ürkütücü bir kazik."
Author: Louis Ferdinand Céline
24. "Her alanda asil yenilgi unutmaktir, özellikle de sizi neyin gebertmis oldugunu unutmak, insanlarin ne derece hirt olduklarini anlayamadan gebermektir. Bizler, mezarin önüne geldigimizde, bosuna saklabanlik yapmaya kalkismamaliyiz, öte yandan, unutmamaliyiz da, tek sözcügünü bile degistirmeden her seyi anlatmaliyiz, insanlarda gördügümüz ne kadar kokusmusluk varsa, hepsini, sonra da yerimizi siradakine birakip, uslu uslu inmeliyiz deligin içine. Tüm bir yasami doldurmaya yetecek bir ugrastir bu."
Author: Louis Ferdinand Céline
25. "Uzaktan, römorkör düdügünü öttürdü; çagrisi köprüden geçti, sonra da bir kemerden, birinden daha, alavere havuzunu da asti, derken bir baska köprüyü, uzakta, daha uzaklarda...Nehrin tüm mavnalarini yanina çagiriyordu, ayni zamanda tüm kenti ve gögü ve kirlari ve bizleri de, alip götürüyordu her seyi, Sen nehrini de, her seyi, kapatalim artik bu konuyu."
Author: Louis Ferdinand Céline
26. "Modern helalarda klozetler yerden yukari dogru beyaz nilüferler gibi yükselir. Beden ne kadar degersiz oldugunu unutsun,insan sifondaki su bagirsaklarindan çikan artiklari silipgötürdükten sonra bu artiklarin baslarina gelenleri bilmezlikten gelsin diye mimar elinden geleni yapar. Lagim borulari yapiskan kollariyla evlerimizin ta içine dalsa da, özenle gözlerimizden gizlenir bunlar ve bizler banyolarimizin, yatak odalarimizin, dans salonlarimizin ve parlamentolarimizin altinda yatan bu görünmez bok Venedik'lerinden habersiz memnun, mesut yasariz."
Author: Milan Kundera
27. "Kapidan çikarlarken üstlerine semsiye tutuluyordu; zaten arabaya kadar iki adimlik bir yoldu. Bu nedenle ince pabuçlar giyebiliyorlardi. Nedense bizim ince pabuçlarimiz, hemen nasir yapiyordu ayaklarimizda; üstelik bulutlarin yagmuruna ve sokaklarin tozuna dayanmiyordu. Bizler, birer zengin karikatürü gibi dolasiyorduk ortalarda. ( Onlar görünmeden dolasiyorlardi.) Ayakkabilardan nasirlarimiz, gömleklerden killarimiz, daracik pantalonlarimizdan mendillerimiz ve paralarimiz ve cep defterlerimiz firliyordu. Ayakkabilarimizin burnu taslara takiliyordu. Onlar, kapidan arabaya, arabadan kapiya, rihtimdan motora bir rüya gibi kayarak gidiyorlardi. Sanki bir tünelin içinde, bize görünmeden dolasiyorlardi."
Author: Oğuz Atay
28. "Babam beni mektebe götürdügü zaman, çantamla birlikte artik uzun bir hayat tecrübesini de omzumda tasiyordum. Bir de Vatan denen bir sey vardi ki, çok iyi korunmasi gerekiyordu. Bizler, her sabah hep bir agizdan onu özümüzden çok sevdigimizi, ant denen bir sey içerek haykiriyorduk."
Author: Oğuz Atay
29. "Isimler, birbirinden farkli yaratiklari ayirt etmek içindir; bizleri degil."
Author: Oğuz Atay
30. "(...)Ey zavalli milletim dinle! Su anda hepimiz burada seni kurtarmak için toplanmis bulunuyoruz. Çünkü ey milletim, senin hakkinda az gelismistir, geri kalmistir gibi söylentiler dolasiyor. Ey sevgili milletim! Neden böyle yapiyorsun? Neden az gelisiyorsun? Niçin bizden geri kaliyorsun? Bizler bu kadar çok gelisirken geri kaldigin için utanmiyor musun? Hiç düsünmüyor musun ki, sen neden geri kaliyorsun diye düsünmek yüzünden, biz de istedigimiz kadar ilerleyemiyoruz. Bu milletin hali ne olacak diye hayati kendimize zehir ediyoruz."
Author: Oğuz Atay
31. "Prens Sabahattin'in adi hiç duydun mu?" diye sordu Nusret. "Her neyse. Simdi Paris'te. O da bir Jöntürk sayilir. Bütün prensler gibi aptalin tekidir, ama bir düsüncesi var..." Eliyle odanin bir kösesindeki kitaplari isaret etti. "Ya da, herkesin yaptigi gibi, baskasindan asirilmis bir düsüncesi var ki, dogru buluyorum. Demolins'e göre Ingilizlerin üstünlügünü, orada bireylerin, insanlarin daha özgür olmasinda aramak lâzim. Iste, bizde bu yok. Bizde öyle özgür, aklini kullanan, girisken insan yok! Bizde herkes köle, herkes boyun egmek, toplumun içinde erimek, anneyle teyzenin saçma tehditleri. Din, korku, karanlik düsünceler, ezberlenmis seyler... Sonunda boyun egmekten baska bir sey ögrenmiyorlar. Kimse kendi çabasiyla, topluma karsi çikarak yükselmiyor. Kimse kendi hesabina düsünmüyor. Düsünürse, korkuyor... Herkes olsa olsa kendi hesabina kulluk ediyor." (...)"
Author: Orhan Pamuk
32. "Son vapur. Güvertenin ön tarafindayiz. Yakinimizda kimseler yok. Baslarimiz birbirine dayali. Rüzgar onun saçlarini benimkilerine, teninin kokusunu denizinkine karistiriyor. Gözlerim kapali. Iki eli de avuçlarimda. Sikiyorum. Basini hafifçe çekiyor ve yan bakislariyla gözlerimi arayarak gülümsüyor. Yüzünde, müsterek bir rüya aninin dalginlik izleri yerine,agir düsüncelerden gelen bir dehset intibai var."
Author: Peyami Safa
33. "Michael, gergin bir günde, kaos yasanirken arabada herkesi bir yere birakiyordur..Claire: Beni eve birak. Teknik konularda çalisacagim.Eve: Ben Common Grounds'da inerim. Birileriyle konusmam gerekiyor.Shane: Bende evde oturup televizyon izlerim. Oda önemli bir is. Bu kadar baski altinda herkes beceremez."
Author: Rachel Caine
34. "Insanlar daha çok mesaleye benziyorlardi;birileri üfleyinceye kadar yanarlardi.Ne kadar nadir diger insanlarin yüzleri sizi sizden alip,kendi duygularinizi en titrek düsüncelerinizi sizlere yansitirdi?"
Author: Ray Bradbury
35. "...Bizlerse: Seyirci, her zaman, her yerde,bizler her seye dönük, hiç disina çikmadan!Agzimiza dek doluyuz. Düzenliyoruz. Parçalaniyor.Düzenliyoruz yine, biz parçalaniyoruz.Kim bizleri böylesine ters çevirmis,her ne yapsak yola çikanbirini andiriyoruz? O nasilson tepeden bir daha görünce koyagini,döner, duraklar ve oyalanirsa-,öyle yasiyoruz biz de, vedalasiyoruz hep."
Author: Rilke, Rainer Maria
36. "Kendilerinde bir seyler bulundugunu vehmeden bütün acizlerin hiç sasmadan bu basit çareye: Karanlik ve karisik olmak suretiyle derin ve manali görünmek hilesine basvurduklarini unutuyoruz."
Author: Sabahattin Ali
37. "Ben hikâyeciyim diye sizlerden ayri seyler düsünecek degilim. Sizin düsündüklerinizden baska bir sey de düsünemem. O halde bu adamin hikâyesi ne olabilir? Sakin benden büyük vakalar beklemeyin, n'olur?"
Author: Sait Faik Abasıyanık
38. "Nereye gitsem, nereye baksamSevdali sevdalidir gözlerim.Anlarlar diye herkeslerden,Bakislarimi gizlerim."
Author: Turgut Uyar
39. "Ama kisi basarisizliklarini gizler."
Author: Virginia Woolf
40. "Sizler, tanimadigim okurlarim, sizler bize oranla muhtemelen çocuksunuz (sonuçta bizim arkamizda TekDevlet var ve haliyle insan için en mümkün en yüksek doruklara erdik). Ve tipki çocuklar gibi, aci seyleri ancak tatli ve kalin bir macerayla kaplayip verirsem yutacaksiniz."
Author: Yevgeny Zamyatin

Izler Quotes Pictures

Quotes About Izler
Quotes About Izler
Quotes About Izler

Today's Quote

My mother died of lung cancer last year. I felt helpless. As an economist, I thought, 'What can I do?'"
Author: Andrew Lo

Famous Authors

Popular Topics