Top Karla Quotes

Browse top 15 famous quotes and sayings about Karla by most favorite authors.

Favorite Karla Quotes

1. "Evrendeki en bol elementin, hidrojen ile helyumun, ayni zamanda en hafif iki element olmasi her seyi açikliyor zaten. Böyle hafif bir evrende anlam ne arasin? Anlam agirdir… Dibe çöker. Falcilar bu nedenle kahvenin telvesine bakarlar."
Author: Baris Biçakçi
2. "Insanoglu -her zaman, her yerde, kim olursa olsun- mantiginin ve çikarlarinin buyurdugu gibi degil de, gönlünün çektigi gibi davranmistir; çikarlarimizda çatisan seyler de istenebilir, hatta bazen bütünüyle böyle olmalidir."
Author: Fyodor Dostoyevsky
3. "Baylar, belki de gerçekten, her insan için en yüksek çikarindan bile degerli ya da (mantik çerçevesi içinde kalmak için) daha yararli olan (ama demin bahsettigim listeye girmeyen), bütün çikarlarinin üstünde, gerektiginde insanin ugruna bütün kurallari çignemeye hazir oldugu, yani akla, serefe, huzura, refaha, kisacasi tüm güzel ve faydali seylere karsi gelebilecegi bir çikar vardir baylar."
Author: Fyodor Dostoyevsky
4. "Baylar, bazi sorular içimi kemirip duruyor; ne olur bana bunlarin çözümünü verin. Mesela siz insani eski aliskanliklarindan vazgeçirmek, iradesini bilimle, sagduyuyla bagdasacak tarzda düzenlemek istiyorsunuz. Fakat insanlarda böyle bir islahin sadece mümkün degil, ayni zamanda mecburi oldugunu nereden biliyorsunuz? Insan iradesinin bu derece islaha muhtaç oldugu hükmünü neye göre veriyorsunuz? Kisacasi, böyle bir islahin insana gerçekten fayda saglayacagina nasil karar verdiniz? Açik konusalim; aklin ve aritmetigin destekledigi gerçek, normal çikarlara karsi gelmemenin insan için daima faydali olduguna, hepimiz için bir kanun sayilacagina neden bu kadar kuvvetle eminsiniz? Bu simdilik bir tahminden ibarettir."
Author: Fyodor Dostoyevsky
5. "Some loves are like that. Your heart starts to feel like an overcrowded lifeboat. You throw your pride out to keep it afloat, & your self-respect & independence. After a while you start throwing people out - friends, everyone you know. & it's still not enough. The lifeboat is still sinking, & you know it's going to take you down with it. I've seen that happen to a lot of people. I think that's why I'm sick of love. - Karla"
Author: Gregory David Roberts
6. "The real trick in life is to want nothing, and to succeed in getting it.- Karla"
Author: Gregory David Roberts
7. "Heaped up on the blankets, our bodies bound by weariness and her deep slumber, surrounded by sickness and hope, death and defiance, I touched the soft surrendered curl of Karla's sleeping fingers to my lips, and I pledged my heart to her forever."
Author: Gregory David Roberts
8. "Su dünyada insanlar can sikici olmayan seylerden hemen bikarlar. Bikmadiklari seyler ise çogunlukla can sikici seylerdir. Bu her seyde böyle olur. Benim sikilmaya harcayacak zamanim var, ama bir seylerden bikmaya harcayacak zamanim yok. Çogu insan bu ikisi arasindaki ayrimi yapamaz."
Author: Haruki Murakami
9. "..ama her zaman varliklilarin, belli bir yere kök salmis yasayanlarin karsisinda onlarin bas düsmani olarak yer alir, çünkü bu kisiler göçebelerden nefret eder, onu horlar, ondan korkarlar, çünkü göçebe bazi tatsiz seyleri animsatir kendilerine, tüm varolusun gelip geçiciligini, tüm yasamin sürekli dagilip döküldügünü, çevremizdeki evreni bastan basa dolduran buzsu ölümlerin amansizligini animsatir."
Author: Hermann Hesse
10. "Iki tip ögretmen vardir: Kati olanlar ve yumusak olanlar. Yumusak ögretmenler içtenlikle yardim etmek isteyebilir ya da ezilirler. Genellikle heyecanlidirlar ve çocuklardan korkarlar. Özellikle de lisedeki erkek ögrencilerden. Kati olanlar ise bambaska bir hikâyedir. Onlar köpekbaligi gibidir. Sudaki kan kokusuyla sizi yemeye hazirlanan makinelerdir.(syf. 12)"
Author: Lili St. Crow
11. "Bir grup güçlendikçe, kendi çikarlarina hizmet edebilecek politikacilari ön plana çikarir."
Author: Noam Chomsky
12. "Kapidan çikarlarken üstlerine semsiye tutuluyordu; zaten arabaya kadar iki adimlik bir yoldu. Bu nedenle ince pabuçlar giyebiliyorlardi. Nedense bizim ince pabuçlarimiz, hemen nasir yapiyordu ayaklarimizda; üstelik bulutlarin yagmuruna ve sokaklarin tozuna dayanmiyordu. Bizler, birer zengin karikatürü gibi dolasiyorduk ortalarda. ( Onlar görünmeden dolasiyorlardi.) Ayakkabilardan nasirlarimiz, gömleklerden killarimiz, daracik pantalonlarimizdan mendillerimiz ve paralarimiz ve cep defterlerimiz firliyordu. Ayakkabilarimizin burnu taslara takiliyordu. Onlar, kapidan arabaya, arabadan kapiya, rihtimdan motora bir rüya gibi kayarak gidiyorlardi. Sanki bir tünelin içinde, bize görünmeden dolasiyorlardi."
Author: Oğuz Atay
13. "Ne var ki dünyada "sizi anliyorum" gözlerinin sahteleri türemisti;gerçegi sahteden ayirmak çok zordu."Sizi anliyorum konusmaniza ihtiyaç yok" ya da "siz onlara bakmayin yalniz gözlerime inananin" bakislarini çogu aslinda "bugünü geçirmek için birine ihtiyacim var" kalibindan ibaretti.Insanin böyle sahtekarlari görünce basi agriyordu."
Author: Oğuz Atay
14. "O Allah! If I worship You for fear of Hell, burn me in Hell, and if I worship You in hope of Paradise, exclude me from Paradise. But if I worship You for Your Own sake, grudge me not Your everlasting Beauty.--Ya Allah, jika aku menyembahMu karena takut neraka, bakarlah aku di dalamnya, dan jika aku menyembahMu karena mengharap surga, campakkanlah aku darinya. Tetapi, jika aku menyembahMu demi Engkau semata, Janganlah Engkau enggan memperlihatkan keindahan wajahMu Yang abadi padaku."
Author: Rābiʻah Al ʻAdawīyah
15. "Çünkü azinlikta kalanlar, çok olanlara nedense tepeden bakarlar."
Author: Sabahattin Ali

Karla Quotes Pictures

Quotes About Karla
Quotes About Karla
Quotes About Karla

Today's Quote

Don't assume your child is weak. If you, the parent, assume that they can't take anymore, what kind of signal are you sending them?"
Author: Amy Chua

Famous Authors

Popular Topics