Top Kelimeler Quotes

Browse top 15 famous quotes and sayings about Kelimeler by most favorite authors.

Favorite Kelimeler Quotes

1. "KELIMELERKelimelere dikkat et,Özellikle mucizevi olanlara.Mucizevi olanlar için en iyisini yapariz, Bazen böcek sürüsü gibi toplanirlarSokmazlar ama bir öpücük birakirlar.Parmaklar kadar iyi olabilirler.Oturdugun kaya kadar güvenilir...Ayni zamanda hem papatyalar hem de yaralar gibi...Sözcüklere asigim, evet.Tavandan sarkan kugular onlar,Kucagimda duran alti kutsal portakal,Agaçlar onlar, yazin bacaklari, Ve günes, onun tutkulu yüzü. Genellikle yanilttilar beni.Söylemek istedigim çok sey vardi,Çok fazla hikaye, görüntü, atasözü ve saire...Ama kelimeler yeterince iyi degil.Yanlis olanlari öptü beni. Bazen bir kartal gibi uçarimAma bir çalikusunun kanatlariyla. Yine de dikkat etmeye çalisirimVe onlara nazik davranmaya. Kelimeler ve yumurtalar dikkatle tasinmalidir.Bir kere kirildilar mi, tamiri imkansizdir."
Author: Anne Sexton
2. "Bütün çocuklar için birbirine en yakisan çift anne ve babalardir! Çünkü 'anne' ve 'baba' kelimeleri tipki lego parçalari gibi birbirine simsiki oturur, uyusur ve kenetlenir."
Author: Buket Uzuner
3. "Ben bütün hüzünleri denemisim kendimde Canimla besliyorum su hüznün kuslarini Bir bir denemisim bütün kelimeleri Yeni sözler buldum seni görmeyeli Kuliste yarasini saran soytari gibi Seni görmeyeli Kasketim egip üstüne acilarimin Sen yüzüne sürgün oldugum kadin Kardesim olan gözlerini unutmadim Çik gel bir kez daha beni bozguna ugrat Sen tutar kendini incecik sevdirirdin Bir umuttum bir misillemeydin yalnizliga Sanssizim diyemem kendi payima Hain bir ask bu kökü disarda Olur böyle seyler ara sira Olur ara sira"
Author: Cemal Süreya
4. "Ve o hastalik,ey Hamlet,o korkunç hastalik belki düsünce, belki içe bakis degil midir?Yoksa sen,yapmak yerine,yapmak istemediklerini ve yapmak zorunda olduklarini düsünen o adamlar familyasinin hüzünlü kahramani degil misin? Yoksa sen kelimeleri, ki onlar disidir,eylemlere,ki onlar erkektir,tercih eden o yorgun ve kadinsi ruhlardan degil misin?"
Author: Giovanni Papini
5. "Seni, resmin, melodilerin, kelimelerin ötesinde seviyorum."
Author: Kiera Cass
6. "Önce kelime vardi" diye basliyor Yohanna'ya göre Incil.Kelimelerden önce de Yalnizlik vardi ve kelimeden sonra da var olmaya devam etti yalnizlik.. Kelimenin bittigi yerden basladi. Kelimeler yalnizligi unutturdu ve yalnizlik kelimeyle birlikte yasadi insanin içinde.Kelimeler,yalnizliligi anlatti ve yalnizligin içinde eriyip kayboldu.Yalniz kelimeler aciyi dindirdi ve kelimeler insanin aklina geldikçe yalnizlik büyüdü,dayanilmaz oldu."
Author: Oğuz Atay
7. "Dünya, benim gibi insanlarla dolu mahallelerden meydana gelseydi, bir beton çölüne dönerdi. Insanligin ve insansizligin yüz karasiydim. Kendime acimak istedim. Mutlak bir ümitsizlige düsmek istedim. Belki tam düstükten sonra çikmak kolay olurdu. Fakat, bütün bu düsündüklerimin, kelimelerden ibaret oldugunu biliyordum. Pencereye yaklastim, basimi yukari kaldirarak gökyüzüne baktim. Ay oradaydi. Bildigim ay. Hayir, ben adam olmazdim. Gerçek bir aci duydugumdan bile kuskum vardi."
Author: Oğuz Atay
8. "Kelimeler, albayim, bazi anlamlara gelmiyor."
Author: Oğuz Atay
9. "Piyano çalmayi çok isterdim," dedi donuk bir sesle. "Simdi piyanoya oturur, kelimelerle ifade etmekte güçlük çektigim bütün duygularimi, acilarimi tuslara dökerdim. Bazen siddetli, bazen yavas basardim onlara. Kim bilir ne ince ayrintilari vardir o dokunuslarin? Kelimeleri daha önce öyle kötü yerlerde kullaniyoruz ki, kirletir diye korkuyoruz duygularima dokunursa. Seslerin baska türlü bir dokunulmazligi var."
Author: Oğuz Atay
10. "Kelimelerde sahtekarlik yaparak huzursuzluk yaratmak ustalik isteyen bir sanattir. Sahtekarlik, inanilir seviyede olmalidir, kelimelerle oynayarak karsinizdakini kiskirtip konusmayi dramatik bir doruga ulastirmak istiyorsaniz bunu temkinli bir sekilde, agir agir saglamalisiniz."
Author: Pascal Mercier
11. "Seni nasil gördügümü gösteren, bizi de nasilsak öyle oldugunu sandigim sekilde birlikte gösteren kareleri pes pese oynatmak isterdim karsinda. Çünkü (senden olmasa da) senin sayende bir sey ögrendim ben: Tipki senin kelimelerinin sik sik oldugu gibi kesin, inandirici ve tatli olsalar da kelimelere güvenmemeyi."
Author: Pascal Mercier
12. "Insanin kelimelere döktügü sey, simdiye kadar oldugu gibi hayatini sürdürür mü? Yoksa sözlerle sessizce mesgul olmak hayati degistirmenin en etkili yolu mu- en siddetli patlamadan daha mi etkili?"
Author: Pascal Mercier
13. "Yasananlari sabit kelimelere dökmek, onlari sinirlandirmaya çalismaktir. Bunun da anlami, sessiz birlikteligimizi delmektir, bu birlikteligi öyle mükemmel görüyorduk ki, sözcüklere gerek kalmiyordu, insanin dokunamayacagi kutsal bir sey gibiydi, hatta ad bile vrilemezdi."
Author: Pascal Mercier
14. "Annemle dükkan vitrinlerinin önünden geçerken, ona insanlarin neden tekme atip camlari kirmadigini sordugumu animsiyorum. Annem de, insanlarin birlikte yasayabilmelerini saglayan, kelimelere dökülmeyen bir takim toplumsal davranis kurallarinin varligindan söz etmisti. Bunu duydugumda, her seyin bizden öncekiler tarafindan belirlenmesinden ve yol haritasinin çikarildigi bir dünyada yasamaktan dolayi kendimi sinirlandirilmis hissetmistim. Yikici güdülerimi bastirip, yaratici olanlara yogunlasmak üzere kendimi egitmistim. Yine de, kurallardan nefret eden tarafim büsbütün ölmüs degildi."
Author: Patti Smith
15. "Sevmek! Kelimelere herkes kendine göre bir anlam, bir deger veriyor galiba. Bu degerler ayni olmadikça iki kisi iki ayri dil konusuyorlarmis gibi olmuyor mu?"
Author: Yusuf Atılgan

Kelimeler Quotes Pictures

Quotes About Kelimeler
Quotes About Kelimeler
Quotes About Kelimeler

Today's Quote

If you can see the light at the end of the tunnel, you are looking the wrong way."
Author: Barry Commoner

Famous Authors

Popular Topics