Top Kendini Quotes

Browse top 64 famous quotes and sayings about Kendini by most favorite authors.

Favorite Kendini Quotes

1. "Ama bir dolandirici olmanin kötü tarafi, insani zor kandirilabilir yapmasidir. Söylediginiz yalanlar kendinize bile olsa bu degismez.(syf. 128)"
Author: Ally Carter
2. "Gerçekten asik bir kadinin kisiligi yoktur, hiçbir zaman; bir kisiligi oldugunu söyler, kendini buna inandirmaya çalisir, ama dogru degildir. hayir, sevdigi adamin kendisinde bulmak istedigi kadini anlamaya, o kadin olmaya çalisir.'(Isabelle)"
Author: André Maurois
3. "Hayatin gereginden genis ve fazla oldugunu, kulagina hep en yüksek sayilari fisildadigini düsünüyor. Dokuz yüz kirk dört kadin diye fisildiyor mesela, altmis üç bin kitap, yüz bin deniz, bir milyon bira... Balkonda oturmus mutlu mesut çayini içerken, hayat daha böyle bir milya nefis çayin zarif bardaklarda onu bekledigini fisildiyor kulagina, yaninda da mercimekli köfteyle elmali kurabiye var, diyor. Hayatin bu manasiz, bu sinir bozucu zenginligi ve vaatleri karsisinda çildirip delirmemek için hayal kuruyorum, diye düsünüyor Cemil. O bulanik genisligi, o yankisiz boslugu, hayallerimin görsel yankilariyla doldurmaya çalisiyorum. Sahip oldugum seyleri küçümseyen, bana durmadan daha yasanacak çok sey oldugunu söyleyen hayat ile baska türlü nasil bas ederim? Ya böyle kendini hayallerle avutan biri olacagim ya da gördügüm her seye saldiracagim. Insan olmak ne zor sey!"
Author: Baris Biçakçi
4. "Sen yine kendini sevdin. Bense onu sevdim!"
Author: Baris Biçakçi
5. "…ama gerçek daima biraz hüzünlüdür. Gerçegi ararken bir yandan da buldugumuz anda degistirmeyi düsleriz. Çünkü ayni zamanda gerçek daima biraz utanç vericidir. Utanç bizi ikiye böler. Ikiye bölünmenin en dayanilmaz yani, iki parçanin da hala canli olmasidir. Insan herhalde bu yüzden kendini öldürmeye kalkisir. Ikisinden biri gitsin, der."
Author: Baris Biçakçi
6. "Hayattan deger görmek mi istiyorsunuz?Önce siz kendinize deger verin. Bu bencillik degildir.Siz güçlü olmazsaniz kimseye faydaniz olmaz."
Author: Bülent Gardiyanoglu
7. "Ben bütün hüzünleri denemisim kendimde Canimla besliyorum su hüznün kuslarini Bir bir denemisim bütün kelimeleri Yeni sözler buldum seni görmeyeli Kuliste yarasini saran soytari gibi Seni görmeyeli Kasketim egip üstüne acilarimin Sen yüzüne sürgün oldugum kadin Kardesim olan gözlerini unutmadim Çik gel bir kez daha beni bozguna ugrat Sen tutar kendini incecik sevdirirdin Bir umuttum bir misillemeydin yalnizliga Sanssizim diyemem kendi payima Hain bir ask bu kökü disarda Olur böyle seyler ara sira Olur ara sira"
Author: Cemal Süreya
8. "Yakinda hipotermi baslayacakti. Kan önemli iç organlari korumak için vücudun içlerine çekilirken kollar ve bacaklarda hafif bir uyusukluk seklinde kendini gösterecekti. Nabiz ve solunum yavaslayip, beyni oksijensiz birakirken çilginca halüsinasyonlar bas gösterecekti. Ardindan vücut geri kalan isiyi koruyabilmek için son bir gayretle kalp ve solunum hariç tüm organlarin çalismasini durduracakti. Bunu bilinçsizlik takip edecekti. Sonunda, beyindeki kalp ve solunum merkezleri ayni anda fonksiyonlarini kesecekti."
Author: Dan Brown
9. "Baskalarindan saygi, ilgi ya da sevgi bekliyorsan, önce sirasiyla kendine borçlusun bunlari. Kendini sevmeyen birinin sevilmesi mümkün degildir."
Author: Elif Shafak
10. "Bir inanç için aci çekmis olandan daha tehlikeli bir varlik yoktur: en büyük zalimler kafasi kesilmemis mazlumlar arasindan çikar. aci, güç istahini azaltmak söyle dursun, onu azdirir; zihin de kendini bir soytarinin meclisinde bir kurbaninkinden daha rahat hisseder; onu, bir fikir için ölünen gösteriden daha fazla tiksindiren hiçbir sey yoktur."
Author: Emil Cioran
11. "Sersem ürer, genisler ama kendini gelistirmez."
Author: Fabio De Propris
12. "Biraz abartili olabilir belki, ama içten içe kendini biraktigin o gösteris ve kibre küçük bir gönderme sadece."
Author: Flann O'Brien
13. "Annwyl panigini frenledi.Kraliçe ona, Hefaidd-Hen savasmasi için bir hediye vermisti.Onun alevlerinin ne yapacagina dair en ufak bir fikri yoktu,ama kraliçenin onagerçekten yardim ettigini umuyordu.Dua etti, Briastias'in adamlarina seslendigini duysa dabiliyordu.Hefaidd-Hen havayi içine çekmek için kendini geriye atarken , onlarin asla zamaninda gelemeyecegini biliyordu.Agabeyine bakti "Ne olursa olsun, bu is burda bitmedi agabey"
Author: G.A. Aiken
14. "Bir seyler kiriliyordu, bir seyler kirildi. Kendini-nasil demeli?-dayanikli hissetmiyorsun artik: Sana bugüne kadar güç veren-öyle saniyordun, öyle saniyorsun-,yüregini isitan sey, varolus duygun,neredeyse önemli oldugun duygusu, dünyaya baglanma,dünyada kalma duygusu eksikligini hissettirmeye basliyor."
Author: Georges Perec
15. "Yetiskinlerin bakislarindan nefret ediyorum. Insan kendini suçlu hissediyor."
Author: Harper Lee
16. "Herhalde kendi varligina karisarak yok olmak en akillica yöntemdi. Belki de bu yüzden delirmisti Cennet'in oglu; kendini kendine gömebilmesi için delirmesi, delirmesi için de herkesten akilli davranmasi gerekmisti."
Author: Hasan Ali Toptas
17. "Kendi yasama ihanet etmeden bu tasalari nasil hakli görebilirdim? Girdiginiz çikmazlarin önemine nasil inanabilirdim? Size gerçekten inandikça, o güçsüz ve kendini begenmis sözlerinizden, o miskin davranislarinizdan, o budalaca kuskularinizdan daha fazla bir sey oldugunuza tamamen inandikça, size nasil inanabilirdim?"
Author: Ingeborg Bachmann
18. "Sizi tutan bir sey var -bir korku, bir zaaf-, öfkenizi ifade etmenizi engelliyor. Bunun yerine yufka yürekliliginizden gurur duyuyorsunuz. Mecburen yaptiginiz seyleri erdeme dönüstürmeye çalisiyorsunuz. Duygularinizi derinlere gömüyor ve sonra da hinç hissetmediginiz için kendinizi azizlere benzetiyorsunuz. Anlayisla yaklasan doktor rolünü unutuyorsunuz; siz o rolün kendisi oluyorsunuz, kendinizi öfkelenemeyecek kadar iyi birisi gibi görünüyorsunuz. Josef, küçük bir intikam iyi bir seydir. Bastirilmis hinç insani hasta eder!"
Author: Irvin D. Yalom
19. "Inançlarinizi degistirme cesaretinizin olmasi bundan iyidir. Josef, çok daha iyidir. Görev ve sadakat sahte görüntülerdir, arkasina saklanilan perdelerdir. Kendini özgür kilmak kutsal bir hayir demektir, ödeve bile."
Author: Irvin D. Yalom
20. "Insanin bütün eylemleri kendisine yöneliktir, bütün hizmetleri kendine hizmettir, bütün sevgisi kendini sevmesindendir."
Author: Irvin D. Yalom
21. "Yalinayakti,eteginin içine soktugu yarim kollu gömlegini giymisti.Gömlegin altindan dipdiri memeleri belli oluyordu.Genis kesilmis yakasindan omuzlari ve boynu görünüyordu.Sari esarpla bagli basindan, hem çocuksu hem de kadinsi çiplak ayaklarina kadar herseyi öyle güzeldi ki onu simdiye kadar hep süslenmis gören Mitya bu yalin güzellik karsisinda hayranlik duymaktan kendini alamadi.(Mitya'nin Aski Öyküsünden)"
Author: Ivan Bunin
22. "Eski zamanlari hatirlayin. Perilere layik Büyük Pasta'nin yapildigi zamanlari; sadece kuyruk isirandan korkan ejderhalari, kötü krallari, topraklarinizda gezinen devleri, azalmaya baslayan sövalyeler dönemini. Ve siz elinizde eski ve üzerinde yazilar bulunan bir kiliçla ejderha avlamak zorunda kalirsaniz..Yapraklari agaçtan daha iyi resmeden türden bir ressamsaniz..Yagmurlu, rüzgarli ve gün isiginin da çekip gittigi bir gece, odanizin içinde açan bir sarmasik yapraginin sesini duyarsaniz.. Elinizi beyaz kabuguna dayadiginiz agaç, bir gün, ''Uzaklara git. Rüzgar senin pesinde. Git ve asla dönme'' derse; Üstünüzde koca bir yorgunluk ve yoksunluk duygusuyla kendinize gelircesine etrafa bakip, ''Niye yalniziz?'' diye sorarsiniz; Küçük bir çocuk elinizi sessizce tutup ''Üzgünüm'' diyecektir.¦ J.R.R. Tolkien - Masallar kitabi Altikirkbes Yayinlari Arka Kapak Yazisi"
Author: J.R.R. Tolkien
23. "Simdi'nin gerçek özü kendini açiga vuruyordu. Simdi var olandi, simdi olmayan hiçbir sey varolusmuyordu. Geçmis var olan bir sey degildi. Hem de hiç degildi. Ne esyada hatta ne de düsüncemde varolusuyordu. Kendi geçmisimin benden kaçmis oldugunu çoktan beri anlamistim... Isi biten her olay, kendi kendine bir kutunun içine usulca giriyor ve fahri olay niteligini aliyordu. Hiçligi düsünmek bu kadar zordu iste. Ama simdi anladim, esyanin, görünüsünü asan bir varligi yok. Onlarin ardinda... hiçbir sey yok."
Author: Jean Paul Sartre
24. "Ah, gençligimin mabedi o sevgili nerelerde! Kaybolacak idiyse onu ne diye tanidim ben?.. Kendi kendime: Çilginsin! diyorum, artik bulunmasi olanaksiz bir sey ariyorsun!Ama ben ona, o sevgiliye bir zamanlar sarilmistim. Kalbinin atislarini duymustum. Yüce yaradilisi önünde kendimi benliküstüne yükselmis gibi görürüm. Çünkü onun yaninda ne kadar olabileceksem o kadar sezgili olurdum.Hey Tanrim! O zaman ruhumun hiçbir yetenegi bosa çikar miydi? Yüregimin tüm evreni kucaklamadaki sasilacak gücü onun önünde bütünüyle kendini ortaya koymaz miydi? Yüregin derinliklerinden yükselen ürpermeler, iki ruhun yüz yüze simseklenmesi aramizda her günün, bir alisverisine benzemez miydi? Ah, onunla her sohbetimiz ve igneli sakalarimiz dahil, her sözümüz inci gibi inceltilmisti, ben bunu bilirim...Asla unutamayacagim, onun ruhunun durulugunu, saglamligini, onun o göksel yumusakligini asla unutamayacagim..."
Author: Johann Wolfgang Von Goethe
25. "Her sey içime dokunurdu. Bir yabancinin pesinden giden bir köpek. Içimi burkardi. Yanlis ayi gösteren bir takvim. Sirf bunun için aglayabilirdim. Aglamistim da. Bacadan tüten dumanin bitisinde. Devrik bir sisenin masanin kenarinda takilip kalisinda.Hayatimi daha az duygulanmayi ögrenmeye harcadim.Her gün daha az duygulandim.Büyümek midir bu? Yoksa daha beter bir sey mi?Kendini mutluluktan korumadan mutsuzluktan koruyamazsin."
Author: Jonathan Safran Foer
26. "Tepenize çig düstügünde, bütün o karin altinda yatarken neresi asagi neresi yukari anlayamaz oluyormussunuz. Kari iteleyip kurtulmak istiyor ama yanlis yönü seçip kendinizi daha da derine , kendi mezariniza gömüyormussunuz. Iste kendimi aynen böyle hissediyordum, yönünü sasirmis, arada kalmis, pusulamdan olmustum. Dahasi, sözcüklere dökemeyecegim kadar derin bir bunalimdaydim. Bu durumdayken, çok aciz, çok savunmasiz olursunuz."
Author: Khaled Hosseini
27. "Hayatinin bütün izleri sanki ona sarilmis söyle diyordu: "Hayir, bizi birakip gitmeyeceksin, baska birisi olmayacaksin, nasilsan öyle kalacaksin: Kuskularinla, kendinden sonsuz hosnutsuzlugunla, sonuçsuz kalan kendini düzeltme deneyimlerinle, yasadigin düsüslerle ve senin için olanaksiz, sana nasip olmayacak sonsuz bir mutluluk beklentisiyle."
Author: Leo Tolstoy
28. "Böyle iste, diyordu. Dostumuz Konstantin Dmitriç ne yetenekli bir gençti. Oysa simdi nerede o eski Konstantin Dmitriç! O zamanlar bilimi de severdi. Üniversiteden çiktiginda insanlara özgü düsünceleri vardi. Simdi ise yeteneklerinin yarisi kendi kendini aldatmaya, öteki yarisi da bu aldatisi hakli göstermeye yönelmis durumda. iletisim yayinlari. syf :441."
Author: Leo Tolstoy
29. "Isin daha kötüsü bir önceki gün ve zaten fazlasiyla uzun süredir yaptiklarinizin aynisini ertesi gün yapacak gücü nereden bulacaginizi bilememektir, bu ahmakça girisimler için, bu asla bir sonuca ulasmayan binbir tasari için, yikici zorunluluktan kurtulma denemeleri için, her seferinde çuvallayan o denemeler için gerekli gücü nereden bulacaginizi, kaldi ki bunlarin hepsi de yalnizca kaderin karsi konulmaz olduguna, duvarin dibine düsmek gerektigine kendinizi bir kez daha ikna etmenize yarayacaktir, her aksam, her seferinde daha egreti, daha galiz olan bu ertesi günün kabusunu yasayarak."
Author: Louis Ferdinand Céline
30. "...Hiçbir sey açiklanamaz. Dünyanin tek bildigi sey uyurken bir o yana bir bu yana dönen biri gibi sizi öldürmektir, dünya uyurken üstünüze abandiginda, uyuyan birinin pireleri ezdigi gibi. Böylesine bir ölüm pek ahmakça olurdu, diye düsündüm, herkes gibi yani. Insanlara güvenmek demek kendini azicik öldürtmekle esdegerdir."
Author: Louis Ferdinand Céline
31. "Ama büyük ask duygusu, ilk pariltinin az ötesinde kendini kanitlamaya kalkinca, küvetteki bir yük gemisi gibi karaya oturmaya mahkumdur. Böylece daha çok yere ihtiyaç duyulur, daha fazla ve daha fazla yere… Aydan büyük bir zevk alinir, ama günes de istenir.(syf. 78)"
Author: Mathias Malzieu
32. "Bir seyleri disari atip kapiyi kilitlediginde, aslinda kendini içeri kilitlemis oluyorsun."
Author: Mercedes Lackey
33. "Ne kadar da resmiyim, diye düsünüyor Clarissa, tipki bir büyükanne gibiyim. Dünyanin güzelliklerine bayiliyorum, ama, içimden gelse de bir arkadasimi dudaklarindan öpmeye yanasmiyorum. Richard ona bundan otuz yil önce, bütün o serbest kiz cilasinin altinda kendi halinde bir ev kadini yattigini söylemisti, simdiyse kendini yavan buluyordu Clarissa, geleneklere fazlasiyla bagliydi, çekilen pek çok acinin nedeniydi bu."
Author: Michael Cunningham
34. "Düsünün. Idam mahkumlarini, daha sonra öldürebilmek için ölümü bekledikleri sirada canli tutuyorlar. Mahkumlari, zamani geldiginde yargilayabilmek için intihar etmesinler diye gözetim altinda tutuyorlar. Hiç anlamli degil. Birini ölüme mahkum etmek dogal ama insanlarin bunu kendilerinin yapmasi degil, öyle mi? Size ne düsündügümü söyleyeyim: Kendinizi öldürmeye çalistiginizda insanlar sinirleniyorlar; çünkü bu, onlarin sizin hayatinizi birazcik bile kontrol edebilmesini engelliyor. Hayatinizi "olmasi gerektigi gibi" degil de, kendi istediginiz gibi sonlandirmanizdan hoslanmiyorlar."
Author: Michael Thomas Ford
35. "Balzac, kendini romantik sanan genç kizlarin, saçma sapan hayallerini beslemek için okuduklari ikinci sinif bir romancidir. - Selim Isik"
Author: Oğuz Atay
36. "Ne dediniz? Gene de seviyorlar miymis beni? Iste beni bu incelikler öldürüyor. Batili amcalarin buldugu bu incelikler! Yalniz kendimi sevdigim halde, bunu baskalarina sevgi seklinde belirtmek suretiyle kendimi aldatmak ve ayni zamanda bir bakima onlarin daha gerçek sayilmasi gereken asklarini, bu aldatici askimin yaninda önemsiz görmekle, bir kere daha kisiligime duydugun aski ve vazgeçemedigim benligimi ortaya koymakla kendinisevengillerin birtürlügerçekleri göremedigiiçinbaskalarininsevgisinemuhtaçgiller - familyasina mi giriyormusum?"
Author: Oğuz Atay
37. "Bana çay pisir. Birakalim her sey kendi kendine düzene girsin. Yavas yavas soyunalim. Bir sey kaybetmek korkusuyla yasamayalim. Ne olacak endisesine kapilmayalim. Birakalim zaman her seyi halletsin. Bu söz bize korkunç gelmesin. Ayni irmaga bir kere daha girelim. Acele etme, çay kendi kendine demlenir... Günlük yasantilarin küçük kosusmalari içinde bunalmayalim, nefes nefese kalmayalim. Insan kendini kaybediyor sonra."
Author: Oğuz Atay
38. "... Üstelik bizim memlekette dikbasli olmak, kendi kendine karar vermek hos bir sey degildir ki! Insan her zaman daa iyi bilen, daha iyi düsünen birine kendini emanet etmeli, birisine baglanmali, bir inanci benimsemeli."
Author: Orhan Pamuk
39. "Ilham Ilham sözcügü tehlikelidir.Ilk önce ilhamdir,sonra izleme,ardindan da taklit olur ve bir bakarsiniz bir kopya olmussunuz.Kimseden ilham almaya gerek yok.Gerekli olmasinin yani sira,ayrica tehlikelidir de.Her birey essizdir.Hiç kimse digerini takip edemez.Ilham bir lanete dönüsmektedir,bir lütfa degil.Her kaynaktan ögrenin,karsilastiginiz her essiz varliktan keyif alin ama kimseyi takip etmeyin ve asla baska birisi gibi olmayin.Sadece kendiniz olabilirsiniz.Milyonlarca insan için,ilham kaynagi olan kisilerin kendilerinin hiç kimseden ilham almamis olmasi çok garip bir olaydir.Ama kimse bunu fark etmez.Gautama Buda hiç kimseden etkilemedi ve bu da onu müthis bir ilham kaynagi haline getirdi.Sokrates kimseden etkilenmedi ki onu da böylesine essiz kilan buydu.Ilham kaynagi olarak düsündügünüz bütün bu insanlar baskalarindan etkilenmediler. Evet,ögrendiler ve birçok insani anlamaya çalistilar,farkli kisilikleri sevdiler ama kimseyi takip etmediler.Kendileri olmayi denediler."
Author: Osho
40. "Sen bir kumarbazsin, Patrice. Rulet ya da poker oynamiyorsun. Insanlarla oynuyorsun. Onlardan yararlanmak için degil, onlara saygu duymadigin için de degil. Gücünü kullanmak da degil arzun. Sen bir iliskinin sinirlarini yoklamaktan kendini alamiyorsun, o sinirlari asiyor ve bu yüzden de bir felakete neden oluyorsun."
Author: Pascal Mercier
41. "Günah islemek vesilesi, nadiren elimize geçer, en faziletkâr adamlarin bile, hayatta bekledikleri sey bu firsattir. Bana günahsiz bir zevk gösteremezsin. Mânevîlerini bir tarafa at. Saadet ve günah, ayni mahiyetin iki türlü ismidir. Kendini iyice yokla, günahsiz geçirdigin günlere yanarsin. Ihtiyarligin en büyük aczi, artik günah islemeye tâkati kalmamasidir. Zevk, tabiyatin seciyesidir. Zekânin yaratici bir kuvvet olmaktan çikmasi, vücûdun arzularina muhalefet etmesinden ileri geliyor. Istedigin herseyi yap ve yapabilecegin seyi iste, hiçbir kaideye kulak asma. Yasamanin sirri budur!"
Author: Peyami Safa
42. "Iki tarafta da arzuyu gurura hesap vermeye çagiran iç muhasebe anlari olmasaydi, kendi kendini yiyen askin iskenceleri ne kadar azalirdi."
Author: Peyami Safa
43. "Izah mükemmeldi. Gülümsedim. Dün gece bu nüansi niçin kaçirmistim? Içimdeki muhalefetin oyunudur bu. Kalbe karsi bu muhalefetin akildan veya gururdan geldigi sanilir. Bence bu, kalbin kendi kendisine karsi müdafaasidir. Sevgilide kaybolmamak için nefret sebepleri arar, bulamazsa yaratir. Iste böyle, kendi kendini aldattigini anlayinca da utanir ve ona daha çok baglanir. Kendi yalanlarini kabul etmeyen kalbin kendine verdigi ceza."
Author: Peyami Safa
44. "Zehra, artik kendini zaptedemedi.-Baba...Benim zavalli babam... diye feryat etti.Yüzünü yere kapadi, gözlerinden sel gibi yaslar akarak bir ibadet istigraki içinde babasinin ayaklarini öptü:-Baba... Zavalli babam... Affet beni..."
Author: Reşat Nuri Güntekin
45. "Insanlari, kendi cinslerinden biri üzerinde kudret ve salahiyetlerini denemek kadar tatli sarhos eden ne vardir? Hele bunu yapmak firsati, birtakim ince hesaplar dolayisiyla, ancak muayyen bazi kimselere karsi kendini gösterirse"
Author: Sabahattin Ali
46. "Yeniden dogulmaz. Dogsan bile n'olacak? Seni iki senede, iki senede degil, iki günde ayni insan ederiz. Ayni kendini düsünen, ayni haris, ayni kiskanç, ayni kötü huylu, ayni sarhos, ayni budala oluverirsin. Seni ayni hastalikla yikmak için elimizde her sey var."
Author: Sait Faik Abasıyanık
47. "Bütün yontulmamis varliklarda oldugu gibi onda da gülünç bir kendini begenmislik vardi."
Author: Stefan Zweig
48. "Nereye gidersen git kendini de beraberinde götürürsün."Düsünceyi zihninin derinliklerine ittirdi. Ustalastigi bir aliskanlik. Zihninin derinlikleri ne çöplerle doluydu..."
Author: Stephen King
49. "Dar görüs, beyin egodan daha az enerjik oldugunda çogalan optik bir mantar yüzünden olusur. Siyasete maruz kalinca karmasik bir hal alir. Iyi bir düsünce, siradan dar görüsün filtre ve kompresörlerinden geçirilince öte taraftan ölçü ve deger açisindan azalmis olarak çikmakla kalmaz, yeni dogmatik biçimlenimiyle baslangiçta niyetlenilenin tersi etkiler üretir.Iste bu sekilde, Isa Mesih'in sevgi dolu düsünceleri, Hiristiyanlik'in kötülük saçan kliseleri haline gelmistir. Iste bu nedenle, tarihteki neredeyse her devrim basarisizliga ugramistir: Ezilenler iktidari ele geçirir geçirmez "devrimi korumak" için totaliter taktiklere basvurarak ezenlere dönüsürler. Iste bu nedenle, önyarginin ortadan kalkmasini arzulayan azinliklar hosgörülerini yitirir, baris arzulayan azinliklar militanlasir, esitlik arzulayan azinliklar kendilerini üstün görmeye baslar ve özgürlesmeyi arzulayan azinliklar saldirganlasir (kendini baski altinda tutmanin ilk belirtisi gergin bir kiç deligidir)."
Author: Tom Robbins
50. "Ucurumdan kurtulmanin tek yolu ona bakmak, derinligini olcmek ve kendini o bosluga birakmaktir."
Author: Yekta Kopan

Kendini Quotes Pictures

Quotes About Kendini
Quotes About Kendini
Quotes About Kendini

Today's Quote

People have really taken Mrs. Brown to their hearts. I think she reminds them of their own mammies... Fierce and scary but full of love."
Author: Brendan O'Carroll

Famous Authors

Popular Topics