Top Kiyo Quotes

Browse top 26 famous quotes and sayings about Kiyo by most favorite authors.

Favorite Kiyo Quotes

1. "Sen yoktun.Terkedilmis bir Istanbul vardi.Yaslanmis gökyüzünün umarsizligina.Eylül rüzgarlariyla sararan.Bayram kartpostallarina benzeyen.Sen yoktun.Bir çocuk aglardi istasyonlarda.Geceyarilari uykumu bölerdi hiçkiriklariTrenler geçerdi gözbebeklerimdenKirlenirdi bembeyaz umutlarimSen yoktun.Tüm dünyayi degistirebilirdimOysa aynalarda eskiyor yüzümNe yana baksam karsimda bir aniMeger Istanbul ne çok benziyormus sana."
Author: Ahmet Ümit
2. "Bazilarimiz mücadele etmeli. Büyük özgürlük geleneklerini savunmak gerek. Ben partizan degilim. Rezalet gördüm mü düzeltmeye çalisirim. Parti isimlerinin hiçbir anlami yok. Sadece özgürlük gelenegi önemli. Siradan insanlar ondan vazgeçecektir, ah evet. Daha sakin bir hayat ugruna özgürlügü satacaklar. Bu yüzden dürtüklenmeleri, dürtüklenmeleri gerekiyor…(syf.141 – 142)"
Author: Anthony Burgess
3. "Sayin Andre Gide, kusura bakmayin, rahatsiz ettim ama boksu edebiyata yegledigimi size açiklamam gerekiyordu."
Author: Arthur Cravan
4. "Hayat ne tuhaf! Bazi çatlaklarin içine insan davranislari siziyor ve orada birikiyor. Sonra da kötü kokular yükseliyor hayatin çatlak yerlerinden, zayif yerlerinden."
Author: Baris Biçakçi
5. "Önce zorunlu olani istemek, sonra da istenileni sevmek gerekiyor."
Author: Irvin D. Yalom
6. "Insan, insanlara var olmadiklarini inandirmak için bir felsefe incelemesine güvenemezdi. Bunun bir eylem olmasi gerekiyordu, gerçekten öylesine umutsuz bir eylem ki görüntüleri silsin götürsündü ve dünyanin hiçligini gün isigina göstersindi.Bir patlama, kan içinde genç bir beden halinin üstünde, bir kagida yazilmis sözcükler: Kendimi öldürüyorum, çünkü var degilim. Ve siz de insan kardeslerim, hiçsiniz!"
Author: Jean Paul Sartre
7. "Ölümü ilk kesfettigim an. . . Ben, annem, babam, büyükannem ve büyükbabam gün batarken çölde ilerliyorduk. Bir kamyon dolusu kizilderili baska bir kamyona ya da bir seye çarpmisti. Kizilderililer bütün ana yola dagilmisti ve kanlar içinde ölümü bekliyorlardi. Babam ve büyükbabam, arabadan neler olduguna bakmak için inmislerdi. Ben daha çocuktum, o yüzden arabada oturup beklemem gerekiyordu. Ben bir sey görmedim. – Tek gördügüm sey garip, kirmizi boya ve yerde yatan insanlardi, ama bir sey olduguna emindim. Çünkü onlarin yaydiklari dalgalari hissedebiliyordum ve birden yerde yatan insanlarin da olay hakkinda benim bildigimden daha fazlasini bilmediklerini farkettim. Iste o an ilk kez korkuyu tattim."
Author: Jim Morrison
8. "Nasil da gerizekali bu uygarlik! Sanki pek ender bulunur bir keman gibi kilifina kapatip saklaman gerekiyorsa niçin verilsin sana bu beden?"
Author: Katherine Mansfield
9. "Buradayim. yagmur öyle çok yagiyor ki görmesen bile sürekli onu duyuyorsun. uyurken hep islaniyormusum gibi geliyor. sana ne çok yaziyorum ama hiçbirini yollamiyorum. yazar yazmaz her sey eskiyor sanki, sözcükler uzakliga ve zamana dayanikli degil. sen de hep bu yeniden kurgulanmis, ayiklanmis kartlarla yetinmek zorunda kaliyorsun. sevmeyi bilmedigim dogru ama özlemeyi ve hissetmeyi bildigimi saniyorum. buradayim, yagmur yagiyor ve anlayabildigim, kendim hakkinda, sözcükler halinde belirginlestirebildigim tek sey bu? komik mi?"
Author: Kürşat Başar
10. "I don't like ordinary girls. But a girl who would kill a guy to make him hers and then kiss his still-warm lips... a girl like Oscar Wilde's Salome They drive me crazy. Like Kiyohime turning into a snake to chase her man or the grocery girl Oshichi who set fire to a building just to see hers one more time. I want to be loved like that be obsessed over be hated."
Author: Mizuki Nomura
11. "Çaglardir bir insan sevgili ile birlikte olmadim. Ama senin tadin...ilgimi çekiyor."
Author: Nalini Singh
12. "The water-dragon's name was Lady Kiyomizu, although much to Junichiro's horror she breezily told Laurence to call her Kiyo, and not to stand on formality. "You have no manners anyway," she said, "and there is no sense your trying to put out sakura blossoms, when you are a bamboo."
Author: Naomi Novik
13. "DÖRDÜNCÜ SARKIBaharin son günleri; kömürlükler arasindaÇamasir ipleriyle kesilenÜç agaçli bahçemizin yanindaki papatyali arsaya bitisik400 Sert kaldirimli ve yokusu dikYolda, ayakkabilarimin burnunuÇarpmamaya çalisarak sekiyorum. (Becermekmümkün degil bunu.)Bir satici eseginin küfeleriyle sigmadigi darBogazi asiyorum405 Ve servi agaçlariyla kasvetVe daha birtakim agir duygular verenKüçük meydana ulasiyorum.Burada duvarlari yikikBir mezarlik ve içinde bir türbe,410 (Yillar sonra gördügüm Karacaahmet MezarlikBankasinin -tövbe de-Yaninda "bir küçük hesap sahibi" sayilirdi.)Türbenin parmakliklarina dügümlenmis çaputlari.Sudan çikarilmis bir ölünün parmaklarina takiliYosunlar gibi görürdüm. Ve duvarin önündeki kara çali,415 Bana ölümün tastanligini anlatan bir hocaydikara sakalli.Çarpik mezar taslari arasinda,Ölülerin besledigi çimenlerin ortasindaTürbedeki tas tabutlar kadarKayitsizca uzanmis çocuklar."
Author: Oğuz Atay
14. "Babam beni mektebe götürdügü zaman, çantamla birlikte artik uzun bir hayat tecrübesini de omzumda tasiyordum. Bir de Vatan denen bir sey vardi ki, çok iyi korunmasi gerekiyordu. Bizler, her sabah hep bir agizdan onu özümüzden çok sevdigimizi, ant denen bir sey içerek haykiriyorduk."
Author: Oğuz Atay
15. "Mutlu olabilmek için her gün bir miktar edebiyatla ilgilenmem gerekiyor."
Author: Orhan Pamuk
16. "Son vapur. Güvertenin ön tarafindayiz. Yakinimizda kimseler yok. Baslarimiz birbirine dayali. Rüzgar onun saçlarini benimkilerine, teninin kokusunu denizinkine karistiriyor. Gözlerim kapali. Iki eli de avuçlarimda. Sikiyorum. Basini hafifçe çekiyor ve yan bakislariyla gözlerimi arayarak gülümsüyor. Yüzünde, müsterek bir rüya aninin dalginlik izleri yerine,agir düsüncelerden gelen bir dehset intibai var."
Author: Peyami Safa
17. "Michael, gergin bir günde, kaos yasanirken arabada herkesi bir yere birakiyordur..Claire: Beni eve birak. Teknik konularda çalisacagim.Eve: Ben Common Grounds'da inerim. Birileriyle konusmam gerekiyor.Shane: Bende evde oturup televizyon izlerim. Oda önemli bir is. Bu kadar baski altinda herkes beceremez."
Author: Rachel Caine
18. "The only way to lose a kingdom is if your power drops or..well, if you're killed.""I'm sure Volusian would love to help with that."My minion walked near me, needing no horse to move swiftly. Upon hearing his name, he said, "I would perform the deed with great relish and much suffering on your part, mistress.""You can't put a price on that kind of loyalty," I told Kiyo."
Author: Richelle Mead
19. "Everything?s fine," I said, with a tight smile. "Kiyo was just giving me his latest explanation about how my son is a terror to be feared." Dorian scoffed. "Little Thundro? A terror? Hardly, unless perhaps we?re discussing diapers."
Author: Richelle Mead
20. "Oh," he said to Kiyo, voice completely devoid of emotion. "I see. It's your turn again."
Author: Richelle Mead
21. "The only real voyage consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes; in seeing the universe through the eyes of another, one hundred others-in seeing the hundred universes that each of them sees. Marcel Proust, translated by Kiyotesong"
Author: Rob Brezsny
22. "Bir biz variz güzel öbürleri hep çirkin Birde bu terli karanlik Sonra bir sey daha var muhakkak ama adini bilmiyorum Nereden baslasam sonunda o isikla karsilasiyorum Yari çiplak utanmaz bir kadin resmini aydinlatiyor Aksam oluyor ya bir türlü inanamiyorum Oturmus iri yapili adamlar esrar çekiyorlar Daha bir aydinlik olsun diye içtikleri su Sari toprakdan testileri güneste pisiriyorlar Bir korkuyorum yanliz kalmaktan bir korkuyorum Gündüzleri delice çalisiyorum geceleri kadinlarla yatiyorum Sonra birden büyümüs görüyorum agaçlari Kisraklari birden yavrulamis Havalari birden günesli Kadinlarla yattigim yetse ya Birde kadinlarla yattigima inanmam gerekiyor Hoslanmiyorum"
Author: Turgut Uyar
23. "Duniya main Larkiyon sey ziadah koi ahmaq nahi hota.. khush fahmi ka aghaaz aur ikhtatam hum par hi hota hai. Sari umar hum mohabbat ki baysaakhiyoN ka intezaar karti rahti hain...Takay Zindagi ki race shuroo karsakain.. Humain mard kay baray main yeh khush fehmi hoti hai kah woh aaiga.. Koi hum sey hamdardi karay tou humain khush fehmi honay lagti hai ... Koi humari taareef karay tou woh humain apni mutthi main Qaid nazar aanay lagta hai... Koi humaray saath waqt guzarat tou humaray hosh o hawas apnay thikanay par nahi rahtay.. hum main MATURITY tab aati hai jab humain REJECT kia jaata hai."
Author: Umera Ahmed
24. "All of this caused Kiyoaki constant pain. In comparison with Satoko's public humiliation, however, he did not even have a slighting remark to contend with. And however acute his private agony, it was, after all, the torment of a coward."
Author: Yukio Mishima
25. "Kiyo, what would you do if all of a sudden I weren't here any more?' Satoko asked, her words coming in a rushed whisper.This was a long-standing trick of Satoko's for disconcerting people. Perhaps she achieved her effects without conscious effort, but she never allowed the slightest hint of mischief into her tone to put her victim at ease. Her voice would be heavy with pathos at such times, as though confiding the gravest of secrets.Although he should have been inured to this by now, Kiyoaki could not help asking: 'Not here any more? Why?'Despite all his efforts to indicate a studied disinterest, Kiyoaki's reply betrayed his uneasiness. It was what Satoko wanted.'I can't tell you why,' she answered, deftly dropping ink into the clear waters of Kiyoaki's heart..."
Author: Yukio Mishima
26. "He was in a room of the Gesshuuji, which he had thought it would be impossible to visit. The approach of death had made the visit easy, had unloosed the weight that held him in the depths of being. It was even a comfort to think, from the light repose the struggle up the hill had brought him, that Kiyoaki, struggling against illness up that same road, had been given wings to soar with by the denial that awaited him."
Author: Yukio Mishima

Kiyo Quotes Pictures

Quotes About Kiyo
Quotes About Kiyo
Quotes About Kiyo

Today's Quote

I am very happy, Jane; and when you hear that I am dead, you must be sure and not grieve: there is nothing to grieve about. We all must die one day, and the illness which is removing me is not painful; it is gentle and gradual: my mind is at rest. I leave no one to regret me much: I have only a father; and he is lately married, and will not miss me. By dying young, I shall escape great sufferings. I had not qualities or talents to make my way very well in the world: I should have been continually at fault."
Author: Charlotte Brontë

Famous Authors

Popular Topics