Top Kular Quotes

Browse top 38 famous quotes and sayings about Kular by most favorite authors.

Favorite Kular Quotes

1. "Logika kebebasan individu--asal tidak merugikan orang lain ini telah menjebak Barat dan masyarakat sekular lainnya untuk menerapkan hukum yang berdasarkan pada 'hak individu', seperti dalam kasus hukum zina. Jika zina dihalalkan oleh masyarakat dan negara, lalu apa logikanya negara mau mengharamkan homoseksual? (Hal.11)"
Author: Adian Husaini
2. "Prof. Syed Muhammad Naquib Al-Attas, seorang pemikir yang dikenal cukup baik oleh dunia pemikiran Barat maupun Islam, memandang problem terberat yang dihadapi manusia dewasa ini adalah hegemoni dan dominasi keilmuan sekular Barat yang mengarah pada kehancuran umat manusia. (Kebingungan Liberalisme, hal.3)"
Author: Adian Husaini
3. "Büyük duygular evrenlerini kendileriyle birlikte dolastirirlar, görkemli ya da düskün. Içinde kendi iklimlerine kavusturduklari ve yalniz kendilerine özgü bir dünyayi tutkulariyla aydinlatirlar."
Author: Albert Camus
4. "Tekerlekler üzerinde kayan zindanimin karanliginda, yorgunlugun ta derinliklerinden gelismisçesine, sevdigim bir kenti, kendimi mutlu hissettigim belli bir saatin bütün bu alisilmis gürültülerini eskisi gibi, bir bir bulur gibi oldum. Gerginligini yitiren havada, gazete saticilarinin sesi, küçük parktaki son kuslarin ötüsü, sandviç saticilarinin bagrismasi, kentin yüksek dönemeçlerinde tramvaylarin çikardigi iniltili gicirtilar ve gögün daha gece limanin üzerine çökmeden önceki ugultusu, bütün bunlar, benim için, cezaevine düsmeden önce bildigim gözü kapali bir gezintiyi düzenliyordu. Evet, bu saat, bundan çok zaman önceleri, kendimi mutlu hissettigim bir saatti. Beni o zamanlar bekleyen, hep hafif ve deliksiz bir uykuydu. Ama yine de bir seyler degismisti. Yarini gözlerken, kendimi yeniden hücremde buluverdim. Yaz göklerinde uzanip giden o bildik yollar insani günahsiz uykulara da zindanlara da götürebiliyormus demek."
Author: Albert Camus
5. "Hayat ne tuhaf! Bazi çatlaklarin içine insan davranislari siziyor ve orada birikiyor. Sonra da kötü kokular yükseliyor hayatin çatlak yerlerinden, zayif yerlerinden."
Author: Baris Biçakçi
6. "Dogal sayilabilecek ortalama tutkular vardir, örnegin vatan sevgisi, çocuklara, ana babaya ve dostlara duyulan sefkat. Siradan insan bütün bunlara çok önem verir. Ama azizler bu tür duygulari ya ruhlarindan söküp atmaya ya da ruhun ruhun en üst kösesine yükseltmeye çalisir; amaçlari babalarini babalari degilmis gibi sevmektir, sonuçta babanin can verdigi sadece beden degil de nedir?"
Author: Desiderius Erasmus
7. "Bu acilarla dolu dünya bazen en mantikli bakisla bile bir cehennem gibi görünür. Ama insanin hayal gücü Carathis degildir ki, bu cehennemin tünellerinde cezalandirilmadan gezebilsin. Mezara iliskin sayisiz iç karartici korkularin hepsine de hayali olarak bakamayiz ne yazik ki. Ama, tipki Afrasiab'a Oxus'a yaptigi yolculukta eslik eden iblisler gibi, uyumalari gerekir - yoksa bizi yerler. Onlar uyumalidir, yoksa biz ölürüz."
Author: Edgar Allan Poe
8. "Wystarczy niektórym z naszych szlachetnych panien, ze obciely wlosy, wlozyly niebieskie okulary i nazwaly sie nihilistkami aby nabrac przekonania, ze tym samym zaczynaja miec wlasne "przekonania". Komu innemu wystarczylo poczuc w sercu kropelke, doslownie odrobine jakiegos ludzkiego, zyczliwego uczucia, aby natychmiast nabyc przekonania, ze nikt na swiecie nie czuje tak jak on i jest on forpoczta w rozwoju ludzkosci. Wystarczylo komu innemu przyjac na slowo jakas mysl albo przeczytac stronniczke jakiegos dziela bez poczatku i zakonczenia, aby natychmiast uwierzyc, ze to "jego wlasne mysli", zrodzone w jego wlasnym mózgu. Bezczelnosc naiwnosci, jesli mozna sie tak wyrazic, dochodzi w takich wypadkach do zadziwiajacych rozmiarów, wszytko to brzmi nieprawdopodobnie, ale spotykamy sie z tym na kazdym kroku."
Author: Fyodor Dostoyevsky
9. "... Evren, eski küçük oyunlarin sahnelenemeyecegi kadar büyük. Sahnenin evrensel büyüklügüne olaylarin, islerin ve eylemlerin evrensel genisligi uymali. Yoksa yaniliyor muyum? Yildizlar çaginda da sevi olacak, kiskançlik, alçaklik ,büyüklük, cimrilik... Evet, akan bir suda her nokta kendine göre devinir. Kendi istegine göre gittigini sanir. Ama bütün noktalar ayni yere dogru akip giderler. Insanlar da böyle. Gündelik islere yapisip kalabilirler, ya da kendilerini tutkulara birakabilirler. Ama yine de bu, onlarin hep birlikte yildizlara gitmelerini önlemez. Sanat yildizlara dogru bu gidiste onlarin önünde olmalidir. Ama sonsuz göge meydan okuyan bir insan betimlemek ne zor! Yildizlara giden insanin iyiligini yigitligini, gücünü güçsüzlügünü hangi yontuda taslastiracagim? Bilginin sakin gücünü, coskunun atakligini ve duygusalligi, isikli melankolisini hep birden tasa nasil geçirmeli ? Sanat, sen bazen ne kadar güçsüzsün!Evrenin Türküsü - G. Altov - V. Juravleva sf. 137"
Author: Genrich Altshuller
10. "Sonra aniden hatirladim ve bir insanin her seyi bilebilecegini sanan kit akilli adamlarin, geçmislerini baskalarinin geleceginden geri almaya çalisan kirkini asmis çocuklarin ve hemen her firsatta yarali güvercin rolü oynayan kadinlarin yani sira ben uzun ömürlü neselerle uykulardan da korkuyorum"
Author: Hasan Ali Toptas
11. "Yesil kokular saçan nemli bir sessizlikti bu, karanlik bir sessizlikti, çesitli engebeleri, çesitli kapilari ve koridorlari varmis gibi görünen derin ve meçhul bir sessizlikti ve Ziya o anda bu sessizligin gelip içine doldugunu hissediyordu adeta. Derken, bir daha asla var olmayacak olan yeryüzünün ilk sessizligini düsündü orada ve yani basinda oturan birisi varmis gibi, hakikaten, acaba o sessizlik nasil bir seydi, diye mirildandi. Sonra, yoksa daha sonraki sessizliklerin hepsi irili ufakli parçalar halinde hep o yeryüzünün ilk sessizliginden mi kopup geliyor diye düsündü bir süre. Hatta bazi sessizlik çesitlerini de geçirdi içinden; bir çocuk telasiyla, aci sessizlik, islak sessizlik, derin sessizlik, ince sessizlik, agir sessizlik, uzak sessizlik, dolu sessizlik, sicak sessizlik diye pes pese bir hayli saydi."
Author: Hasan Ali Toptas
12. "Yasama tüm ciddiligini bizim özgürlügümüz kazandirir. Olgunlastirdigimiz duygular, içimizde gizledigimiz tutkular, karar verip uyguladigimiz eylemler; kisacasi, bizden gelen, tümüyle bizim olan seyler. Iste yasama kimi zaman dramatik, genellikle de ciddi bir hava veren bunlardir. Bütün bunlari komedyaya dönüstürmek için ne gereklidir. O görünürdeki özgürlügümüzün altinda iplerden olusan bir düzenegin yattigini ve bizlerin, ozanin dedigi gibi, su ölümlü dünyada,...Ipleri yazginin elindeZavalli kuklalaroldugumuzu düsünmek gereklidir. Öyleyse düs gücünün bu basit imgeyi çagristirarak komige kadar götürmeyecegi hiçbir gerçek, ciddi, hatta dramatik sahne yoktur. Önü bu kadar genis bir alana açik olan bir oyun da yoktur."
Author: Henri Bergson
13. "Iyinin de, kötünün de bize islemedigi bir durum söz konusu olabilir. O zaman, boslukta kendi kendine çalarak duygularimizi belirten, sessizlik içinde kaybolup giden ezgiler çikaran bir org sebepsiz yere coskulara tutulur, hiçbir melodi yaratmadan sesler çikarmaya baslar. Yoklugun faydasizligina baskaldiran bir ruhun içine düstügü bir çesit çeliskidir bu, müthis bir çeliski. Bilinmez bir yaradan kan bosanmasi gibi, besinsiz kalmis gücümüzün akip gittigi birtakim yorucu oyunlar."
Author: Honoré De Balzac
14. "Kendi yasama ihanet etmeden bu tasalari nasil hakli görebilirdim? Girdiginiz çikmazlarin önemine nasil inanabilirdim? Size gerçekten inandikça, o güçsüz ve kendini begenmis sözlerinizden, o miskin davranislarinizdan, o budalaca kuskularinizdan daha fazla bir sey oldugunuza tamamen inandikça, size nasil inanabilirdim?"
Author: Ingeborg Bachmann
15. "Anliyorsun degil mi, atesli mektuplarim, atesli çagrilarim, atesli tutkularim, yanmis ellerimle kagida döktügüm bütün bir yangin -en çok korktugum sey, bütün bunlarin bir parça yanmis kagida dönüsebilme olasiligi. Dünyadaki tüm kagitlar sonunda ya kömürlesmistir ya da suda yumusamistir, çünkü atesin üstüne hep sulari püskürtür.Malina: Eskiler, aptal biri için, onun kalbi yoktur, derlerdi. Aklin ve zekanin bulundugu yer diye kalbi göstermislerdi.Kalbini her seye açmak, tüm söylevlerini ve mektuplarini atese bogmak zorunda degilsin.Ama ne kadar çok insanin yalnizca kafasi var ve kafasindan çok hiçbir seyi yok, bir bilsen! Ve onlarin kalpleri yok."
Author: Ingeborg Bachmann
16. "Bunun anlami sirtimda babami tasima yükünü tasimadim hiç, onun yargilarinin agirligi bogazima çökmedi, benim yasama hedefim onun tutkularini gerçeklestirmek biçimini almadi. Babamin ölümü bir nimet, bir özgürlük olarak da görülebilir. Onun geçici arzulari asla benim yasam haline dönüsmedi. Kimsenin daha önce geçmedigi kendi yolumu kendim kesfetmek üzere tek basima birakildim."
Author: Irvin D. Yalom
17. "Diledigin kadar para,diledigin kadar yasamBir çok insanin hemen isteyecegi iki sey-asil sorun, insanlarin kendileri için en kötü seyleri istemetutkulari."
Author: J.K. Rowling
18. "Korkularindan kaçtigini sanan bir adam, kestirme bir yoldan dosdogru onlara kosmaktadir aslinda."
Author: J.R.R. Tolkien
19. "Özgürüm: Hiçbir yasama nedeni kalmadi artik bana; denedigim bütün nedenler beni birakti; baskalarini da tasarlayamiyorum. Daha genç sayilirim, yeniden baslamaya yetecek gücüm var. Ama nereden baslamali? En siddetli korkulara, bulantilara düstügümde beni kurtarir diye Anny'ye ne kadar güvenmis oldugumu ancak simdi anliyorum. Geçmisim öldü, Bay de Rollebon öldü, Anny sadece bütün umutlarimi kirmak için geri geldi. Bahçeler boyunca uzayan su beyaz sokakta yalnizim. Yalniz ve özgür. Ama bu özgürlük ölüme benziyor biraz."
Author: Jean Paul Sartre
20. "Her nevroz, kisi için bir dindir ve din, insanoglunun evrensel nevrozudur. Su hiç süphesiz dogru: Tanri'ya atfettigimiz özellikler ve güçler, önce bebekken ve sonra da küçük çocukken tasidigimiz korkulari ve dileklerimizi yansitiyor."
Author: Jed Rubenfeld
21. "Ah siz akilli insanlar! Tutku! Sarhosluk! Delilik! Empati kurmadan, orada öyle rahat rahat oturun, alkoligi elestirin, aklini kaçirmistan nefret edin, bir rahip gibi yanindan geçip gidin ve sizi onlardan biri yapmadigi için Ferisi gibi Tanri'ya sükredin. Ben birçok kez sarhos oldum, tutkularim delilikten hiç uzak degildi, her ikisinden de pisman degilim: Zira olanaksiz görünen önemli seyler yapan ve eskiden beri alkolik ve deli diye damgalanan tüm sira disi insanlari kendi ölçülerimle anlamayi ögrendim. Ama az çok özgür, soylu, beklenmedik bir is yapan hemen hemen herkesin arkasindan söyle söylendigini duymak, siradan yasamda bile katlanilmazdir: 'Bu insan alkolik, bu insan deli!' Utanin siz ayiklar! Utanin siz akillilar!"
Author: Johann Wolfgang Von Goethe
22. "Yasamak ve üretmek için gerekli olanlari elde etmekten baska insanoglunun en en çok istedigi sey geriye kendisinden bir iz birakmaktir; belki de kendisinin gerçekten var oldugunu ispatlayacak bir kanit birakma pesindedir, bu kaniti bir tahta üzerine, tas üzerine ya da diger insanlarin yasantilari üzerine birakir. Bu derin istek herkes de vardir; tuvalet duvarlarina ayip ifadeler yazan çocuktan kendi imajini insan soyunun zihnine kaziyan Budda'ya kadar Yasam öylesine gerçek disi ki… Var oldugumuz konusunda ciddi kuskularimiz oldugunu ve bunu kanitlamaya çalistigimizi düsünüyorum."
Author: John Steinbeck
23. "Da wir heute jedoch in einer zunehmend säkularisierten Gesellschaft leben und das virtuelle Universum sich immer weiter ausdehnt, haben wir es mit einer völlig anderen Spezies zu tun: mit Popstars und Schauspielern sowie Medien- und Videospielmonguln, die statt Würde auszustrahlen, diese nun auf dem Altar der kreativen Schizophrenie opfern."
Author: Kevin Dutton
24. "Mesleki konumlarindan hosnut olmayan, bundan sikâyet eden, ama islerinde kalan insan sayisini bir bilseydin! Insan varligi degisimden, yenilikten korkar ve çogu zaman, çok güç olsa bile, alisildik kosullarda kalmayi, pek iyi tanimadigi yeni bir duruma geçmek için digerini terk etmeye tercih eder. Platon'un Magarasi'dir bu! Bugün birçok insan farkinda olmadan Platon'un Magarasi'nda yasiyor. Meçhul karsisinda yaman bir korkulari var ve kisisel olarak onlari etkileyecek her degisimi reddediyorlar."
Author: Laurent Gounelle
25. "Hayatinin bütün izleri sanki ona sarilmis söyle diyordu: "Hayir, bizi birakip gitmeyeceksin, baska birisi olmayacaksin, nasilsan öyle kalacaksin: Kuskularinla, kendinden sonsuz hosnutsuzlugunla, sonuçsuz kalan kendini düzeltme deneyimlerinle, yasadigin düsüslerle ve senin için olanaksiz, sana nasip olmayacak sonsuz bir mutluluk beklentisiyle."
Author: Leo Tolstoy
26. "Biri sizden ayrildiginda tüm çekiciliginizi kaybedersiniz ve karsi tarafin yeni bir baslangiç yaparken size dair besledigi tüm kuskular böylece kanitlanmis olur."
Author: Lorrie Moore
27. "-Tak, tak – powiedzial doktor, odwrócil sie do Iwana i dodal: - Dzien dobry!-Serwus, draniu! - glosno, z nienawiscia odpowiedzial Iwan.Riuchin zmieszal sie do tego stopnia, ze nie osmielil sie nawet podniesc oczu na uprzejmego lekarza. Ale tamten ani troche sie nie obrazil, tylko wprawnym ruchem zdjal okulary, rozchylil fartuch, wlozyl je do tylnej kieszeni spodni, a nastepnie zapytal Iwana:-Ile pan ma lat?-Idzcie wy wreszcie do wszystkich diablów! - ordynarnie wrzasnal Iwan i odwrócil sie.-Czemu pan sie zlosci? Czy powiedzialem cos niegrzecznego?-Mam dwadziescia trzy lata – powiedzial ze wzburzeniem Iwan – i zloze na was wszystkich zazalenie. A juz zwlaszcza na ciebie, ty gnido! - Riuchinem zajal sie oddzielnie.-A z jakiego powodu chce pan skladac zazalenie?-A z takiego, ze mnie, zdrowego i normalnego czlowieka, zwiazana i przemoca przywieziono do domu wariatów! - gniewnie odpowiedzial Iwan."
Author: Mikhail Bulgakov
28. "Umpama cetusan api yang digesek oleh Turgot, Candorcet dan Saint-Simon, konsep Tamadun Sekular telah dinyalakan oleh A Comte dan seterusnya membakar seluruh negara-negara yang memimpin Eropah seperti Perancis, Jerman dan Itali. Bahangnya kemudian melangkaui Lautan Atlantik dan bersemarak di negara-negara Anglo-Amerika - Britain dan Amerika Syarikat."
Author: Mohd Sani Badron
29. "Pani Dunwiddy byla stara i tak tez wygladala. Istnialy epoki geologiczne mlodsze od pani Dunwiddy. W dziecinstwie Gruby Charlie wyobrazal sobie pania Dunwiddy w Afryce Równikowej, spogladajaca z dezaprobata przez grube okulary na od niedawna wyprostowanych hominidów. - Tylko nie wlazcie mi na podwórko - mówila swiezo wyewoluowanym i dosc nerwowym okazom homo habilis - albo dostaniecie ode mnie pasem w kanal sluchowy."
Author: Neil Gaiman
30. "Bu rüyalar gerçekten uykularimizda gördügümüz seyler degildir hiç. Herkes güoegündüz gördügü rüyayi gece gördüm diye anlatir ki ise yarasin. Gece gördükleri gerçek rüyalari oldugu gibi ancak aptallar anlatir. O zaman ya seninle alay ederler, ya her seferinde oldugu gibi rüyani kötüye yorarlar. Gerçek rüyalari ise, görenler dahil kimse almaz ciddiye. Yoksa siz aliyor musunuz?"
Author: Orhan Pamuk
31. "Iyi etki diye bir sey yoktur, Mr. Gray. Tüm etkiler ahlaka aykiridir. Evet, bilim açisindan da ahlaka aykiridir. Neden mi? Çünkü etki altinda kalan kisi, kendi düsüncelerini kullanmaz, kendi tutkularinin pesine takilmaz olur. Yasamin amaci benligin gelistirilmesidir. Kisinin kendi özünü bütünüyle gerçeklestirmesidir. Bunun için buradayiz. Bir insan, hayatini tam ve bütün olarak yasamalidir. Her duygusuna biçim vermeli, her düsüncesini ifade etmeli ve her rüyasini gerçeklestirmelidir. Bizi çeken seylerden kurtulmanin tek bir yolu vardir ve bu da onlara teslim olmaktir. Direnirsek, ruhumuz kendine yasakladigi seylerin özlemiyle hastalanir. Bastirdigimiz her dürtü zihnimizde kuluçkaya yatar ve bizi zehirler. Ruhu yalnizca duygular iyilestirebilir, ayni duygulari da yalnizca ruhun iyilestirebilecegi gibi."
Author: Oscar Wilde
32. "Algi , Ben için, O'da güdülerin oynadigi role karsilik gelir. Tutkulari içinde barindiran O'nun tersine, Ben akil ve sagduyu olarak adlandirdiklarimizi temsil eder. Tüm bunlar herkesçe bilinen popüler farklarla örtüsür, ama yalnizca ortalama ya da ideal durumda dogru olarak kabul edilmelidir."sayfa 49"
Author: Sigmund Freud
33. "Tidak seperti Kristen-Barat, kita tidak terlalu bersandar kepada, dalam aspek teologi dan metafisika, teori-teori dari para filsuf, ahli metafisika, saintis, palentolog, antropolog, sosiolog, ahli psikoanalisa, ahli metamatika, ahli-ahli bahasa dan cendekiawan sekular lain semacamnya. Hal ini kerana kebanyakan mereka, jika tidak semuanya, tidak pernah emngamalkan kehidupan beragama, mereka yang tidak pernah mengetahui atau meyakini agama tanpa ragu-ragu dan tanpa terombang-ambing. Mereka juga terdiri dari orang yang skeptik, agnostik, ateis dan para peragu."
Author: Syed Muhammad Naquib Al Attas
34. "Pernyataan bahwa sekularisasi mempunyai akarnya di dalam kepercayaan Injil dan merupakan natijah dari ajaran Injil, tidak didukung oleh fakta sejarah. Akar sekularisasi bukan adlam kepercayaan kitab Injil, melainkan di dalam tafsiran manusia Barat terhadap kepercayaan kitab tersebut; ini bukanlah buah dari ajaran Injil, tetapi natijah dari sejarah panjang perseteruan dalam filsafat dan metafisika antara pandangan alam (worldview) manusia Barat yang bersandarkan agama dengan yang rasionalis murni."
Author: Syed Muhammad Naquib Al Attas
35. "Islam menolak secara total penerapan apapun dari konsep-konsep sekular, sekularisasi atau sekularisme atas dirinya, kerana semuanya itu bukanlah milik Islam dan asing baginya dalam segala segi. Konsep-konsep tersebut merupakan milik dan hanya wajar dalam konteks sejarah intelektual Kristen-Barat, baik pengalaman maupun kesedaran keagamaannya."
Author: Syed Muhammad Naquib Al Attas
36. "Korkulari senin lehine olacak," diye fisildasi kulagima."
Author: Tahereh Mafi
37. "Bir sonbahar, bir sabah ve bir yagmur olacakToprak ve insan kokulariyla,Ugultulu bir sarhosluk içinde, yillar içinBasimi alip gidecegim."
Author: Turgut Uyar
38. "Kadinlar ne kadar severse o kadar korkar. Sevgileri de kuskulari da varsa asiri var. Yoksa hiç yoktur. Siz bilirsiniz. Benim ne türlü sevdigimi. Öyleyse anlayin ne türlü korktugumu. Büyük sevgide, küçük kuskular korkuya döner, Küçük korkular büyüdükçe artar büyük sevgiler."
Author: William Shakespeare

Kular Quotes Pictures

Quotes About Kular
Quotes About Kular
Quotes About Kular

Today's Quote

However, I spent most of my time in a Quaker school."
Author: Brian De Palma

Famous Authors

Popular Topics