Top Mektup Quotes

Browse top 4 famous quotes and sayings about Mektup by most favorite authors.

Favorite Mektup Quotes

1. "Ask ile edebiyat arasinda kendince bir iliski kurmustu Hasan da, diger bütün kahramanlar gibi. Önce askini (büyük) göstermek için basvurmustu edebiyata. Duygularini abartan birkaç siir, sabahlari derse girmeden önce Pervin'in eline tutusturdugu özlem, pismanlik, kizginlik mektuplari, ünlü edebiyatçilari askinin sözcüsü yapan alintilar... Sonunda da karsiliksiz askindan arta kalanin süslü tasviri. Yazdigi her seyi çok seviyordu, belki Pervin'den de çok. Ask ile edebiyat arasinda bir tercih yapmis ve kendisini seçmisti."
Author: Baris Biçakçi
2. "Anliyorsun degil mi, atesli mektuplarim, atesli çagrilarim, atesli tutkularim, yanmis ellerimle kagida döktügüm bütün bir yangin -en çok korktugum sey, bütün bunlarin bir parça yanmis kagida dönüsebilme olasiligi. Dünyadaki tüm kagitlar sonunda ya kömürlesmistir ya da suda yumusamistir, çünkü atesin üstüne hep sulari püskürtür.Malina: Eskiler, aptal biri için, onun kalbi yoktur, derlerdi. Aklin ve zekanin bulundugu yer diye kalbi göstermislerdi.Kalbini her seye açmak, tüm söylevlerini ve mektuplarini atese bogmak zorunda degilsin.Ama ne kadar çok insanin yalnizca kafasi var ve kafasindan çok hiçbir seyi yok, bir bilsen! Ve onlarin kalpleri yok."
Author: Ingeborg Bachmann
3. "Oysaki dünyayi anlayamadilar ve ne yaparlarsa yapsinlar anlayamayacaklar, çünkü yasamlarindaki her sey geçici, egreti ve çaresiz bir sekilde yok olup gidiyor, insanlar, tanrilar, her sey yok oluyor, hatta ben bile, mektupla ya da alisildik yöntemlerle öldürecegim kimse kalmadiginda ben de yok olacagim, diye düsündü ölüm."
Author: José Saramago
4. "25 Mart 1935 adli mektuptanEtrafin seni siktigi zaman kitap oku… Ben simdiye kadar her seyden çok kitaplarimi severdim. Bundan sonra her seyden çok seni sevecegim ve kitaplari beraber sevecegiz."
Author: Sabahattin Ali

Mektup Quotes Pictures

Quotes About Mektup
Quotes About Mektup
Quotes About Mektup

Today's Quote

What is needed is an all-out science project to get vehicles off of gasoline, rather than off of the earth."
Author: Brad Sherman

Famous Authors

Popular Topics