Top Naised Quotes

Browse top 2 famous quotes and sayings about Naised by most favorite authors.

Favorite Naised Quotes

1. "It wasn't like they were becoming better humans or anything, Devil forbid. In fact, they all roasted in their sin, mayonnaised in their stupidity, tomato-sauced in their envy and anger toward each other – the heat around me was getting me hungry I think. My problem with humans was that they had become too easy for me."
Author: Cameron Jace
2. ",,Ma arvasin, et olin juba kõige eest maksnud. Mitte nii nagu naised, kes aina maksavad ja maksavad ja maksavad. Ei mingit tasu ja karistuse põhimõtet. Lihtne väärtuste vahetus. Sa annad midagi ära ja saad midagi vastu. Või sa töötad millegi eest. Nii või teisiti maksad sa kõige eest, mis midagi väärt on. Olin lunastanud endale elus palju asju, mis mulle meeldisid, ja sellepärast olin elust mõnu tundnud. Asjade eest, mis sulle rõõmu valmistavad, võib maksta mitmeti - teadmiste, kogemuste, riski või rahaga. Et elust mõnu tunda, selleks tuleb õppida oma raha eest midagi täisväärtuslikku saama ja seda teadlikult nautima. Üldiselt on see võimalik. Maailm on hea kaubamaja."
Author: Ernest Hemingway

Naised Quotes Pictures

Quotes About Naised
Quotes About Naised

Today's Quote

She was aware of his love - how could she not? She perceived it every time he looked at her. He was not demonstrative, but his ardour was all the more evident for the reins with which he restrained it, the mask of steel behind which he imprisoned it, his detached demeanour and deliberate gestures that, far from parading a lack of interest, displayed the strength of his self-discipline, that he could so tightly curb the intensity of his passion."
Author: Cecilia Dart Thornton

Famous Authors

Popular Topics