Top Ocuk Quotes

Browse top 69 famous quotes and sayings about Ocuk by most favorite authors.

Favorite Ocuk Quotes

1. "Ah sen bana bakma tiyatrolarimi tasra tertiblerBenim anlattiklarimla biraz heterodoks kaçabilir sevgilimYani hükmetsene aksine ki, bir bin yil sirtimizda paklanmayacakVe Allah'in Isa isminde bir sevgilisi yok!Evet bugünlerde biraz siyaset ehli çocuklar oldukMesela bundan böyle senin adin Petrus olsun sevgilim……"
Author: Ah Muhsin Ünlü
2. "Su çiplak çocuk su tüyük bürk sairi ben-Ve emir ‘kûn' diyor, dogruluyorum-‘bu ülke'den daha biçkin tamlama bilmiyorum.AYAKKABILARINI KAPIMIN ÖNÜNDE GÖRMEYIISTIYORUM!Çünkü bu,Seni seviyorumun içine nal salmak demektir.Ve hareketinin bana durdugunu akla uydurur.Oysa seni sevmem toplumu mesru kilarVe gitmen beni dile indirger sevgilim.…"
Author: Ah Muhsin Ünlü
3. "Konusmak isteyenler, duyulsun. Isigi takip etmek isteyenler, görsün. Adaleti arayanlar, gerçegi bulsun. Birimizin onuru," diye bitirdi çocuk ve Kat, daha duyduklarini anlamlandiramadan yirmi dört kisi koro halinde, "hepimizin onurudur!" seklinde sesler yükseldi.(syf. 8)"
Author: Ally Carter
4. "Bu bagimsiz, kendi kendine yeten zihinsel varolus tarzinin bir örnegini Goethe'nin hayatinda görürüz. Champagne'daki savas esnasinda, harbin bütün kargasasi ve kesmekesi ortasinda o renk teorisi için gözlemler yapiyordu ve bu savasin sayisiz felaketleri kisa bir süre için Luxemburg satosuna çekilmesine izin verir vermez Renk Ögretisi'ni yazmaya koyulmustu. Böylece o bizlere takip etmemiz gereken bir örnek, bir ülkü birakmisti: Yeryüzünün tadi tuzu olarak bizler dünyanin selleri firtinalari, yanimizi yöremizi istila etse de, zihinsel hayatimizin gereklerinin pesinde kosarken bizi asla hiçbir seyin rahatsiz etmesine izin vermemeli ve köle kadinin degil, özgür kadinin çocuklari oldugumuzu hiçbir zaman aklimizdan çikarmamaliyiz. 'Sallanmis, sarsilmis fakat meyveleri dalinda' özdeyisiyle birlikte kalkanlarimiza islenmek üzere bir arma olarak rüzgarin alabildigine sarsip salladigi, fakat her seye ragmen kipkirmizi meyvelerini dallarindan dökemedigi bir agaci öneriyorum."
Author: Arthur Schopenhauer
5. "Bizim büyük çaresizligimiz nihal'e asik olmamiz degil, sesimizin disaridaki çocuk seslerinin arasinda olmayisiydi. asil çaresizlik buydu."
Author: Baris Biçakçi
6. "Kimi zaman öyle geliyor ki, hayatim boyunca kati hale geçemedim ben, durmadan masalarin, koltuklarin, sehpalarin altina ve yetiskinlerin ayaklarinin dibine çöken, bereket versin havadan agir bir gaz olarak yasadim bunca yili. Yirmi alti yili. Ve bu yirmi alti yil boyunca tek bir seyi istedim, tek bir seyin pesinden kostum, kos dedim ruhuma, kos alçak, kos pislik, o da kostu…Karsima çikan herkesin, kadin erkek, çoluk çocuk, herkesin bana asik olmasini istedim. Iste benim basit gerçegim! Ama artik, içkili ve kalabalik bir aksam yemegi hayal ediyorum. Açik havada, çiplak ampullerin altinda. Güzel seyler yiyip içmisiz. Nefis bir yaz gecesi. Masada kalan son kisi ben olmak istiyorum. Eslerin birlikte kalkmasini seyrediyorum sessizce. Sonra erkeklerden yemege yalniz gelmis kadinlari evlerine birakmalarini rica ediyorum. Masada tek basima kalmak istiyorum. Rüzgarla sallanan çiplak ampüllerin altinda. Agustosböceklerini dinliyorum ve bir parça kuru ekmek atiyorum agzima."
Author: Baris Biçakçi
7. "Bütün çocuklar için birbirine en yakisan çift anne ve babalardir! Çünkü 'anne' ve 'baba' kelimeleri tipki lego parçalari gibi birbirine simsiki oturur, uyusur ve kenetlenir."
Author: Buket Uzuner
8. "(..) çocuklarin gözünde annelerin yasi yoktur. Anne yasi standarttir, evrenseldir! (..)"
Author: Buket Uzuner
9. "Sen el kadar bir kadinsindirSabahlara kadar beyaz ve kirpikliBazi agaçlara kapi komsuBazi çiçeklerin andirdigiIs bu kadarla bitse iyiBir insan edinmissindir kendineBir sarki edinmissindir, bir umutGüzelsindir de oldukça, çocuksundur daSaçlarinla beraber penceredeykenBesbelli arandigindan haberliGemiler eskirken, deniz eskirken limandaSevgili"
Author: Cemal Süreya
10. "Sevgilim, çocuklara saka yapilmaz. Ben de bir çocuktum."
Author: Cesare Pavese
11. "Isin en korkunç yani, çocuklarin neden aç kaldiklarini, niçin yiyecek bulamadiklarini anlayamamasi."
Author: Chingiz Aitmatov
12. "Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrilari, rock yildizlari olacagimiza inanarak büyüdük ama olamayacagiz...Hepimiz heba oluyoruz...Bütün bir nesil benzin pompaliyor, garsonluk yapiyor ya da beyaz yakali köle olmus...Reklamlar yüzünden araba ve kiyafet pesindeyiz...Nefret ettigimiz islerde çalisiyor, gereksiz seyler aliyoruz... Bizler tarihin ortanca çocuklariyiz...Bir amacimiz yok; ne büyük savas ne de büyük bir buhran yasadik...Bizim savasimiz ruhani savas... Ve bunalimimiz kendi hayatlarimiz..."
Author: Chuck Palahniuk
13. "Denny, ‘Çocuk dogurmak için izin alman gerekmiyor. Öyleyse niye ev yapman için izin alman gereksin ki?' diye soruyor.‘Peki ya tehlikeli ve çirkin bir ev yaparsan?' diye soruyorum.Denny, "Peki ya tehlikeli ve göt gibi bir evlat yetistirirsen?" diyor."
Author: Chuck Palahniuk
14. "Dogal sayilabilecek ortalama tutkular vardir, örnegin vatan sevgisi, çocuklara, ana babaya ve dostlara duyulan sefkat. Siradan insan bütün bunlara çok önem verir. Ama azizler bu tür duygulari ya ruhlarindan söküp atmaya ya da ruhun ruhun en üst kösesine yükseltmeye çalisir; amaçlari babalarini babalari degilmis gibi sevmektir, sonuçta babanin can verdigi sadece beden degil de nedir?"
Author: Desiderius Erasmus
15. "Asik olmak sevgilinin isimlerini kendine mal etmektir, askin bitmesi ise isimlerin iadesi. Isimler insanlarin varolus kalelerine uzanan köprülerdir. Onlar vasitasiyla baskalari, hem dostlar hem de düsmanlar parmak ucunda içeri girmenin bir yolunu bulurlar. Birinin adini ögrenmek varolusunun yarisini ele geçirmektir, gerisi parçalar ve ayrintilardan ibarettir. Çocuklar bunu ruhlarinin derinliklerinde bilirler. Bir yabanci isimlerini sordugunda içgüdüsel olarak söylemeyi reddetmeleri bundandir. Çocuklar isimlerin gücünü idrak eder ama büyüdüklerinde unutuverirler."
Author: Elif Shafak
16. "Yesil kokular saçan nemli bir sessizlikti bu, karanlik bir sessizlikti, çesitli engebeleri, çesitli kapilari ve koridorlari varmis gibi görünen derin ve meçhul bir sessizlikti ve Ziya o anda bu sessizligin gelip içine doldugunu hissediyordu adeta. Derken, bir daha asla var olmayacak olan yeryüzünün ilk sessizligini düsündü orada ve yani basinda oturan birisi varmis gibi, hakikaten, acaba o sessizlik nasil bir seydi, diye mirildandi. Sonra, yoksa daha sonraki sessizliklerin hepsi irili ufakli parçalar halinde hep o yeryüzünün ilk sessizliginden mi kopup geliyor diye düsündü bir süre. Hatta bazi sessizlik çesitlerini de geçirdi içinden; bir çocuk telasiyla, aci sessizlik, islak sessizlik, derin sessizlik, ince sessizlik, agir sessizlik, uzak sessizlik, dolu sessizlik, sicak sessizlik diye pes pese bir hayli saydi."
Author: Hasan Ali Toptas
17. "Simarmak çocuklugumuzdaki ruha misafirlige gitmektir."
Author: Hasan Ali Toptas
18. "Sorun bakalim, kimler daha emniyette, kimler daha rahat, kimler sonsuza dek mutludur? Ben size yaniti söyleyeyim: Yalnizca sig zihinli olanlar, yani siradan insanlar ve çocuklar!"
Author: Irvin D. Yalom
19. "Çevresini saran karanlik, kalles dünya birden gizli zenginliklerini sunuyormus, yasamdan hala, toplu sözlesmenin saat ücreti, ek ücret,çocuk yardimi, pahalilik yardimi disinda da bir sey beklenebilirmis gibi geldi Marcovaldo'ya."
Author: Italo Calvino
20. "Yalinayakti,eteginin içine soktugu yarim kollu gömlegini giymisti.Gömlegin altindan dipdiri memeleri belli oluyordu.Genis kesilmis yakasindan omuzlari ve boynu görünüyordu.Sari esarpla bagli basindan, hem çocuksu hem de kadinsi çiplak ayaklarina kadar herseyi öyle güzeldi ki onu simdiye kadar hep süslenmis gören Mitya bu yalin güzellik karsisinda hayranlik duymaktan kendini alamadi.(Mitya'nin Aski Öyküsünden)"
Author: Ivan Bunin
21. "O birisi birisiyle çavdar tarlasinda karsilasir seklinde dedi. Biliyorum bu Robert Burns'un siiri.Evet hakliydi.O "Birisi birisiyle çavdar tarlasinda karsilasirsa". Bilmiyordum. Ben onu birisi birisini çavdar tarlasinda yakalarsa zannediyordum, dedim. Her neyse, gözümün önüne bu büyük çavdar tarlasinda oynayan küçük çocuklari getiriyorum.Binlerce küçük çocuk ve baska hiçkimse yok -büyükleri kastediyorum- benim disimda.Çilgin bir uçurumun basinda oturuyorum. Ne yapmaliyim, bir yerlerden oraya nereye kostuklarinin farkinda olmadan, uçurumdan atlayacaklarindan habersiz gelen çocuklari yakalamaliyim. Bütün gün bunu yapmak isterdim. Ben kesinlikle sadece çavdar tarlasinda bir yakalayici olmak isterdim.Biliyorum bu gerçekten çilginca ama gerçekten benimseyebildigim tek fikir bu.Biliyorum bu delice."
Author: J.D. Salinger
22. "Eski zamanlari hatirlayin. Perilere layik Büyük Pasta'nin yapildigi zamanlari; sadece kuyruk isirandan korkan ejderhalari, kötü krallari, topraklarinizda gezinen devleri, azalmaya baslayan sövalyeler dönemini. Ve siz elinizde eski ve üzerinde yazilar bulunan bir kiliçla ejderha avlamak zorunda kalirsaniz..Yapraklari agaçtan daha iyi resmeden türden bir ressamsaniz..Yagmurlu, rüzgarli ve gün isiginin da çekip gittigi bir gece, odanizin içinde açan bir sarmasik yapraginin sesini duyarsaniz.. Elinizi beyaz kabuguna dayadiginiz agaç, bir gün, ''Uzaklara git. Rüzgar senin pesinde. Git ve asla dönme'' derse; Üstünüzde koca bir yorgunluk ve yoksunluk duygusuyla kendinize gelircesine etrafa bakip, ''Niye yalniziz?'' diye sorarsiniz; Küçük bir çocuk elinizi sessizce tutup ''Üzgünüm'' diyecektir.¦ J.R.R. Tolkien - Masallar kitabi Altikirkbes Yayinlari Arka Kapak Yazisi"
Author: J.R.R. Tolkien
23. "Romanlarimla evlenip, çocuk yerine de kisa hikayeler edinecegim."
Author: Jack Kerouac
24. "Her nevroz, kisi için bir dindir ve din, insanoglunun evrensel nevrozudur. Su hiç süphesiz dogru: Tanri'ya atfettigimiz özellikler ve güçler, önce bebekken ve sonra da küçük çocukken tasidigimiz korkulari ve dileklerimizi yansitiyor."
Author: Jed Rubenfeld
25. "Konu bu degil ki. Her zaman bir isim vardir. Lincoln. Hitler. Gandhi. Isim, dehsete sebep olabilir, hayrete...Bazen de harika seylere, isim yapmaya çalisan milyonlarca insan var. Hayal dahi edemeyecegi seylerle karsilasan insanlar. En kritik anda, kendi isimlerimiz bile insanlarin bizi ayirmak için kullandigi seslere dönüsür. Savasabildim mi? Faydam oldu mu? Kiz kardeslerime destek oldum mu? Yoldaslarima, çocuklarima, sümüklü böcek kabilesine...Her birimizin içinde zincirin bir halkasi var. Adamin dedigi gibi, ya varligini hissedersin, ya da bilmezden gelirsin. Hissetmeye çalistim. Bir kadin gibi karanlikla yüzlesmeye çalistim. Bundan fazlasina ihtiyacim yok. Beni hatirlamak zorunda degilsiniz. Kim oldugumu bile bilmiyorsunuz. Ben biliyorum."
Author: Joss Whedon
26. "Isviçre daglarindakine benzeyen o mavi sisi animsiyor ve biliyorum. Bu sis, çocuklugun bitmek üzere oldugu o kaygisiz dönemde her seyin üstünü kaplar ve o çok büyük, mutlu, neseli dairenin içinden gittikçe daralan bir yol çikar, isikli ve güzel görünse de bu dar yola girmek hem keyifli, hem de müthis bir seydir."
Author: Leo Tolstoy
27. "Yapmaciklik ne sekilde olursa olsun en akilli, en saggörülü adami bile kandirabilir; ama yapmaciklik ne kadar büyük bir ustalikla gizlenirse gizlensin en kit anlayisli çocuk bile onu anlar ve tiksinir."
Author: Leo Tolstoy
28. "Ööööögggggggg. Abi. Islak rüya gören çocuklar gibisin! Kaç yasindasin sen, on yedi falan mi?"
Author: Lidia Yuknavitch
29. "Ama saygisiz nankörlük genç insanlarin zirhidir.O olmasa nasil kalirlar hayatta,nasil ilerlerler ? Yasli insanlar gençlerin iyiligini ister ama kötülügünü de ister : Onlari tüketmek,canliliklarini içlerine çekmek isterler,böylece kendileri ölümsüzlüge erissin diye.O hasinligin kabaligin ve hafif mesrepligin koruyucu zirhi olmasa,çocuklar geçmisin yükü altinda ezilirler,baskalarinin geçmisinin yükü altinda,kendi sirtlarina yüklenen.Bencillik onlari kurtaran bir lütuftur."
Author: Margaret Atwood
30. "Sözlükte bulunmayan bir tanim; Gitmemek: Sik sik çocuklar tarafindan fark edilen bir güven ve sevgi eylemi."
Author: Markus Zusak
31. "Aslinda, gerçekten ciddi olan sorular bir çocugun bile dile getirebilecegi sorulardir.Yalnizca en çocuksu sorular gerçekten ciddi olan sorulardir.Cevaplari olmayan sorulardir bunlar.Cevabi olmayan soru asilamayacak bir engeldir.Baska bir deyisle insani olasiliklarin sinirlarini belirleyen ,insan varolusunun sinirlarini saptayan cevabi olmayan sorulardir."
Author: Milan Kundera
32. "DÖRDÜNCÜ SARKIBaharin son günleri; kömürlükler arasindaÇamasir ipleriyle kesilenÜç agaçli bahçemizin yanindaki papatyali arsaya bitisik400 Sert kaldirimli ve yokusu dikYolda, ayakkabilarimin burnunuÇarpmamaya çalisarak sekiyorum. (Becermekmümkün degil bunu.)Bir satici eseginin küfeleriyle sigmadigi darBogazi asiyorum405 Ve servi agaçlariyla kasvetVe daha birtakim agir duygular verenKüçük meydana ulasiyorum.Burada duvarlari yikikBir mezarlik ve içinde bir türbe,410 (Yillar sonra gördügüm Karacaahmet MezarlikBankasinin -tövbe de-Yaninda "bir küçük hesap sahibi" sayilirdi.)Türbenin parmakliklarina dügümlenmis çaputlari.Sudan çikarilmis bir ölünün parmaklarina takiliYosunlar gibi görürdüm. Ve duvarin önündeki kara çali,415 Bana ölümün tastanligini anlatan bir hocaydikara sakalli.Çarpik mezar taslari arasinda,Ölülerin besledigi çimenlerin ortasindaTürbedeki tas tabutlar kadarKayitsizca uzanmis çocuklar."
Author: Oğuz Atay
33. "(...)bana bak saydam etek!bana bak güzel bacaklar!kiminle konustugunun farkinda misin?beni hemen anlamalisin,çünkü ben kitap degilim,çünkü ben öldükten sonra kimse beni okuyamaz,yasarken anlasilmaya mecburum,ben Van Gogh resmi degilim,öldükten sonra beni müzeye koyamazsiniz,beni tanimalisiniz ki benden bahsedin,çocuklariniza beni örnek gösterin,herkes zengin olmak yerine Hikmet olmak istesin,ah bir Hikmetim olsaydi desin(...)"
Author: Oğuz Atay
34. "Gördügünüz gibi Ölüm'üm ben, ama korkmaniz gerekmez, çünkü resimim de. Yine de benden korktugunuzu gözlerinizden okuyorum. Oynadiklari oyuna kendilerini kaptiran çocuklar gibi, benim gerçek olmadigimi bile bile, ölümün kendisiyle karsilasmis gibi dehsete kapilmaniz hosuma gidiyor. Bana baktikça, o kaçinilmaz son vakit gelip çatinca korkudan nasil altiniza dolduracaginizi seziyorsunuz. Bu bir saka degil; ölümle karsilastiginda, özellikle aslan huylu erkeklerin büyük çogunlugu, kendilerini koyuverirler. Binlerce kere naksettiginiz savas alanlari, sanildigi gibi kan, barut ve kizismis zirh degil, bu yüzden bok ve çürümüs et kokar."
Author: Orhan Pamuk
35. "Cocuktan, evlattan saadet beklemek cok bos bir hayalmis."
Author: Reşat Nuri Güntekin
36. "Ah su çocuklar! Bir oyuncak gibi daima oynayacagimizi sanirken, hiç beklemedigimiz bir anda elimizde ates alan bu havai fisekler! Gökte kandil kandil uçtuktan sonra neye çarparak nereye döküleceklerini bilmek mümkün müdür?"
Author: Reşat Nuri Güntekin
37. "Biz insanlar, hem de nice bir zamandan beri mutsuz bir çocukluk içindeyiz."
Author: Romain Gary
38. "ÇOCUKLAR GIBIBende hiç tükenmez bir hayat vardi Kirlara yayilan ilkbahar gibi Kalbim hiç durmadan hizla çarpardi Gögsümün içinde ates var gibi Bazi nur içinde, bazi sisteyim Bazi beni seven bir gögüsteyim Kah el üstündeydim, kah hapisteydim Her yere sokulan bir rüzgar gibi Askim iki günlük iptilalardi Hayatim tükenmez maceralardi Içimde binlerce istekler vardi Bir sair, yahut bir hükümdar gibi Hissedince sana vuruldugumu Anladim ne kadar yoruldugumu Sakinlestigimi, duruldugumu Denize dökülen bir pinar gibi Simdi siir bence senin yüzündür Simdi benim tahtim senin dizindir Sevgilim, saadet ikimizindir Göklerden gelen bir yadigar gibi Sözün siirlerin mükemmelidir Senden baskasini seven delidir Yüzün çiçeklerin en güzelidir Gözlerin bilinmez bir diyar gibi Basini gögsüme sakla sevgilim Güzel saçlarinda dolassin elim Bir gün aglayalim, bir gün gülelim Sevisen yaramaz çocuklar gibi"
Author: Sabahattin Ali
39. "Biz erkek kismi günesin,havanin,suyun çocuklariyiz belki,ama kadinlar muhakkak topraktan."
Author: Sait Faik Abasıyanık
40. "Dünya degisiyor dostlarim. Günün birinde gökyüzünde, güz mevsiminde artik esmer lekeler göremeyeceksiniz. Günün birinde yol kenarlarinda, toprak anamizin koyu yesil saçlarini da göremeyeceksiniz. Bizim için degil ama, çocuklar, sizin için kötü olacak. Biz kuslari ve yesillikleri çok gördük. Sizin için kötü olacak. Benden hikâyesi."
Author: Sait Faik Abasıyanık
41. "Halbuki korkulacak hiç bir sey yoktu ortaliktaHer sey naylondandi o kadarVe ölünce bes on bin birden ölüyorduk günese karsi.Ama geyikli geceyi bulmadan önceHepimiz çocuklar gibi korkuyorduk"
Author: Turgut Uyar
42. "Çocukluk yillarim boyunca, tanistigim bütün insanlarin, kaderin bir oyunu olarak, ahmak olduguna inanmistim."
Author: Umberto Eco
43. "Kafamda bu dusunceler gecip duruyordur, kalbim parcalanmisti, perisandi, cevremdeki insanlarla sevinmek istiyor, ama bunu yapamiyordum. Kendimi bir hain gibi hissediyordum, o buyuk hatayi ben yapmisim gibi, buna bizzat kendi, varligim ve kisiligimle ben neden olmusum gibi. Annem insanin kendi kendine acimasina neden olan o sucluluk duygusunu ogretmisti bana, hayatimin buyuk bir bolumunde bu duyguyu hep yasadim. Cocukca ve yanlis oldugunu bildigim icin bu duyguyla savastimsa da, o gerginlik ve baski altinda cocuklasmak, yanlis yapmak, tekrar bu duyguya yenik dusmek cok kolaydi."
Author: Ursula K. Le Guin
44. "Monica, "Asker adam, dinle," dedi, elleriyle insanlara gülmeyi kesmelerini isaret etti. "Asker adam, gidip onur yiyecek, vicdan mi içeceksin? Karin ve çocuklarin, elin bos döndügünü görünce seni mutlu mesut karsilayacaklar mi? Sana daha önce de söylemedik mi? Sen delisin. Yalnizca deliler orduda albay olup ülkeden para çalmadan döner."
Author: Uwem Akpan
45. "Bu duruma düsecegine, ölseydi keske! Böyle gözlerini uzaklara dikip , kendisini görmeden, her seyi, gökleri, agaçlari; oynayan, araba çeken, düdük çalan, düsen çocuklari bile katlanilmaz hale getirince oturamiyordu yaninda; her sey katlanilmaz hale gelmisti."
Author: Virginia Woolf
46. "Çocuk, ellerini koynuna sokmus büzülmüstü. Yasli adam geldi çocugun yanma oturdu. Ocagin gür yalimlari arkalarina tuhaf gölgeler düsürüyordu. Bu gölgelere bakarak adam, çocugun kafasindan ne geçiyor, anlayabilirdi. Yasli adam da uzun zaman bir yerde durmayan, yalimlara göre yer degistiren gölgelere gözünü dikti."
Author: Yaşar Kemal
47. "Sizler, tanimadigim okurlarim, sizler bize oranla muhtemelen çocuksunuz (sonuçta bizim arkamizda TekDevlet var ve haliyle insan için en mümkün en yüksek doruklara erdik). Ve tipki çocuklar gibi, aci seyleri ancak tatli ve kalin bir macerayla kaplayip verirsem yutacaksiniz."
Author: Yevgeny Zamyatin
48. "- Neden bu kadar kötümsersin?- Sen neden degilsin? Çevrene bakmiyor musun? En mutlu görünenlerine bile? Bütün bunlar üç oda, bir mutfak, iki çocuk ile basliyor. Sonra? Haydi bayanlar, baylar! Bu firsati kaçirmayin. Siz de girin, siz de görün. Üç perdelik dram. Birinci kisim: Daglar dümdüz. Ikinci kisim: Ne çok tepe! Üçüncü kisim: Ova batak. Bugünlük bu kadar baylar. Iyi geceler. Yarin gene bekleriz."
Author: Yusuf Atılgan
49. "Yoksa dünyada olmayani mi ariyordu? Iki yanina bakindi. Sagdaki kaldirimda duvara dayanmis büyük gözlü bir okul çocugu ilgiyle ona bakiyordu. Gözlerini kirpmadan elindeki elmayi isirdi. Agzi sulandi. Yürüdü. Vardi iste. Çocuklar, elmalar vardi."
Author: Yusuf Atılgan
50. "Bu sevginin onlardaki güdük sevgi ölçüsünü asan baskaligini, törelere uymazligini görünce nasil tedirgin olacaklar! Bizi aralarindan atarlar. Çocuklarina kötü örnek oldugumuzu söylerler. Sanki çocuklarina kendilerinden daha kötü örnek olabilirmis gibi."
Author: Yusuf Atılgan

Ocuk Quotes Pictures

Quotes About Ocuk
Quotes About Ocuk
Quotes About Ocuk

Today's Quote

I think that lawyers are terrible at admitting that they're wrong. And not just admitting it; also realizing it. Most lawyers are very successful, and they think that because they're making money and people think well of them, they must be doing everything right."
Author: Alan Dershowitz

Famous Authors

Popular Topics