Top Oluk Quotes

Browse top 11 famous quotes and sayings about Oluk by most favorite authors.

Favorite Oluk Quotes

1. "Kimi zaman öyle geliyor ki, hayatim boyunca kati hale geçemedim ben, durmadan masalarin, koltuklarin, sehpalarin altina ve yetiskinlerin ayaklarinin dibine çöken, bereket versin havadan agir bir gaz olarak yasadim bunca yili. Yirmi alti yili. Ve bu yirmi alti yil boyunca tek bir seyi istedim, tek bir seyin pesinden kostum, kos dedim ruhuma, kos alçak, kos pislik, o da kostu…Karsima çikan herkesin, kadin erkek, çoluk çocuk, herkesin bana asik olmasini istedim. Iste benim basit gerçegim! Ama artik, içkili ve kalabalik bir aksam yemegi hayal ediyorum. Açik havada, çiplak ampullerin altinda. Güzel seyler yiyip içmisiz. Nefis bir yaz gecesi. Masada kalan son kisi ben olmak istiyorum. Eslerin birlikte kalkmasini seyrediyorum sessizce. Sonra erkeklerden yemege yalniz gelmis kadinlari evlerine birakmalarini rica ediyorum. Masada tek basima kalmak istiyorum. Rüzgarla sallanan çiplak ampüllerin altinda. Agustosböceklerini dinliyorum ve bir parça kuru ekmek atiyorum agzima."
Author: Baris Biçakçi
2. "Rosemary je s gnušanjem slušala tu baljezgariju; da bi se takva groteska cijenila, bio je potreban mnogo robusniji smisao za humor od njezinog. Taj mali covjek sa svojom prenosivom tvornicm, njegove neiskrene oci, koje bi s vremena na vrijeme zakolutale pokazujuci bijele polukrugove straha; Abeova spodoba, lica zbrckana koliko god dopuštaju njegove lijepe košcate crte - sve je to bilo od nje daleko kao bolest."
Author: F. Scott Fitzgerald
3. "... o ilk günden beri günes daha az sicak, daha az aydinlik, gece daha karanlik oldu; hareket hizini yitirdi, düsüncelere bir agirlik geldi. Bazi insanlari topraga gömeriz, ama öyle insanlar vardir ki onlarin kefenleri yüregimiz olmustur, anilari her gün kalbimizin çarpisiyla beraberdir, soluk alir gibi onlari düsünürüz, aska özgü bir ruh titresiminin tatli yasasiyla varligimiza sinmislerdir. Bir ruh var ruhumda. Ben bir iyilik mi ettim, güzel bir söz mü söyledim, içimde bulunan o ruh hareket ediyor, konusuyor; havaya yayilan güzel kokunun bir zambaktan gelisi gibi."
Author: Honoré De Balzac
4. "Bir gün gelecek, binalarimiz çökecek, otomobiller hurdaya dönmüs olacak, uçaklardan ve roketlerden kurtulmus olacagiz, tekerlegin ve atomun parçalanmasini bulmus olmaktan vazgeçecegiz, mavi tepelerden taze bir rüzgâr esecek ve cigerlerimizi alabildigine dolduracak, ölmüs olacagiz ve soluk alacagiz; bu, hayatin ta kendisi olacak.Çöllerde sular tükenecek, biz yeniden çöllere dönebilecegiz ve vahiylere kulak verecegiz, savanlar, göller ve akarsular ariliklariyla bizi çagiracak, elmaslar kayalarin içinde kalacak ve pariltilari hepimizi aydinlatacak, balta girmemis ormanlar, bizi düsüncelerimizin karanlik ormanindan çekip alacak, düsünmeye ve aci çekmeye son verecegiz; bu, kurtulusun ta kendisi olacak."
Author: Ingeborg Bachmann
5. "Gerçek su ki gündüzün isiginda, bu yayilmis, soluk, hemen hemen gölgesiz aydinlikta geceninkinden de daha koyu bir karanlik buluyorum."
Author: Italo Calvino
6. "Ben ucu ucuna görmüstüm onu. O kadar genç olmasina sasirmistim: Bir delikanliyi andiriyordu, sapasaglam, kazinmis ensesi, gergin ve bronz teni, kaygili bir sevincin egemen oldugu isiltili gözleriyle bir delikanliyi: Savas vardi, onun yarattigi savas ve o generallerle arabadaydi; yeni bir üniforma vardi üzerinde, en faal ve soluk soluga günlerini geçiriyordu, o yaz aksamlarinda hizla insanlarin kendisini tanidigi köylerden geçiyordu. Ve sanki bir oyun oynaniyormus gibi, yalnizca oyun aradaslari ariyordu kendine, hepsi bu."
Author: Italo Calvino
7. "Abdullah böylesine kirilgan ,ufak tefekbir bedenin bu kadar bol mutlulugu,bu kadar çok iyiligi nasil barindirabildigine hayret ederdi.Barindiramiyordi zaten.disariya tasiyor,gözlerinden oluk oluk akiyordu."
Author: Khaled Hosseini
8. "Inimesel on võime isegi kõige ebanormaalsemas olukorras näha näilist normaalsust, et iseennast mitte kaotada."
Author: Natascha Kampusch
9. "Arsiz çiçekler yetistiriyorum.Tenekeler düsmesin diye pencerenin iki kasasi arasina çitalar çaktim.Daha çirkin oldu görünüsleri.Çiçeklerle birlikte her soluk alisimizda havayi kirletiyoruz.."
Author: Oğuz Atay
10. "Öldükten sonra insanlarin bir yerde bulustuklarini söyleyenlere inanmak isterdim. Yasarken, ne sikici ve soluk insanlarla birlikte geçiriyoruz ömrümüzü. Hiç olmazsa öldükten sonra, aralarimda bulunmaktan zevk alacagimiz insanlarla yasasaydik."
Author: Oğuz Atay
11. "Keegi ei tohiks kohut mõista enne, kui ta on endale kõigutamatu aususega vastanud, kas ta ise oleks säärases olukorras kindlalt toiminud teisiti."
Author: Viktor E. Frankl

Oluk Quotes Pictures

Quotes About Oluk
Quotes About Oluk
Quotes About Oluk

Today's Quote

Candor and accountability in a democracy is very important. Hypocrisy has no place."
Author: Alan Dershowitz

Famous Authors

Popular Topics