Top Oturu Quotes

Browse top 15 famous quotes and sayings about Oturu by most favorite authors.

Favorite Oturu Quotes

1. "- BIR BANKA OTURUP BILINCIMI ESIK OLMAYAN PARÇALARA BÖLÜYORUM -VERESIYE SATAN (sagdan girer) : Peki agaçlar neden çekip gitmezler o zaman?PESIN SATAN (kendi kendine söyler gibi) : Çünkü hakikat gayetle agir bir meslektir."
Author: Ah Muhsin Ünlü
2. "Bütün çocuklar için birbirine en yakisan çift anne ve babalardir! Çünkü 'anne' ve 'baba' kelimeleri tipki lego parçalari gibi birbirine simsiki oturur, uyusur ve kenetlenir."
Author: Buket Uzuner
3. "DostBir gece habersiz bize gel Merdivenler gicirdamasin Öyle yorgunum ki hiç sorma Sen halimden anlarsin Sabahlara kadar oturup konusalim Kimse duymasin Mavi bir gökyüzümüz olsun kanatlarimiz Dokunarak uçalim. insanlardan buz gibi sogudum, iste yalniz sen varsin Öyle halsizim ki hiç sorma Anlarsin."
Author: Cahit Külebi
4. "Ne zaman bir öykü anlatilsa gece olur. Nerede oturulursa oturulsun, zaman ve mevsim ne olursa olsun, masal anlatmak saçaklardan yildizli bir gökyüzünün ve beyaz bir ayin çikip süzülmesine ve dinleyenlerin kafalarinin üstünde asili durmasina neden olur. Kimi zaman, masalin sonuna dogru oda safakla dolar, kimi zaman arkada bir yildiz parçasi kalir, kimi zaman da firtinali gökyüzünden bir paçavra parçasi. Ve arkada kalan her ne olursa olsun, bu sey çalismak için, ruh-yapiminda kullanmak için bir armagandir."
Author: Clarissa Pinkola Estés
5. "Ona göre binlerce kisi, ayri ayri yerlerde birbirinden habersiz binlerce durusu tekrarliyordu böyle, binlerce durusu bedenlerini köprü kilarak gelecege tasiyordu. ayni yolda yürümekten baska çaresi olmayan tuhaf birer yaratikti insanlar; tekrarin tekrarlananin örtüsü oldugunu anlayamadan, ayni el sallayislarin, ayni gülüslerin, ayni yürüyüslerin ya da ayni oturuslarin içinden geçe geçe damaklarina bulasan uzak bir serüven tadiyla dönüp dolasip ayni noktada yasiyorlardi."
Author: Hasan Ali Toptas
6. "Ah genclik! Genclik! Pervasizca,umursamadan gidiyorsun kendi yolunda-dünyanin bütün hazineleri seninmis gibi;keder bile seni umutlandiriyor,aci bile alnina çok güzel oturuyor.Özgüvenli ve küstahsin ve "sadece ben canliyim,bakin!" diyorsun.Kendi günlerin hizla uçup,hiçbir iz birakmadan yok olur ve içinmdeki her sey günesin altinda eriyip giderken bile mum gibi...kar gibi..ve belki de senin sihrinin bütün sirri istedigin her seyi yapabilme gücünde degil,yapmayacagin hiçbir sey olmadigini düsünme gücünde sakli.(Ilk Ask-Turgenyev)"
Author: Ivan Turgenev
7. "O birisi birisiyle çavdar tarlasinda karsilasir seklinde dedi. Biliyorum bu Robert Burns'un siiri.Evet hakliydi.O "Birisi birisiyle çavdar tarlasinda karsilasirsa". Bilmiyordum. Ben onu birisi birisini çavdar tarlasinda yakalarsa zannediyordum, dedim. Her neyse, gözümün önüne bu büyük çavdar tarlasinda oynayan küçük çocuklari getiriyorum.Binlerce küçük çocuk ve baska hiçkimse yok -büyükleri kastediyorum- benim disimda.Çilgin bir uçurumun basinda oturuyorum. Ne yapmaliyim, bir yerlerden oraya nereye kostuklarinin farkinda olmadan, uçurumdan atlayacaklarindan habersiz gelen çocuklari yakalamaliyim. Bütün gün bunu yapmak isterdim. Ben kesinlikle sadece çavdar tarlasinda bir yakalayici olmak isterdim.Biliyorum bu gerçekten çilginca ama gerçekten benimseyebildigim tek fikir bu.Biliyorum bu delice."
Author: J.D. Salinger
8. "Ölümü ilk kesfettigim an. . . Ben, annem, babam, büyükannem ve büyükbabam gün batarken çölde ilerliyorduk. Bir kamyon dolusu kizilderili baska bir kamyona ya da bir seye çarpmisti. Kizilderililer bütün ana yola dagilmisti ve kanlar içinde ölümü bekliyorlardi. Babam ve büyükbabam, arabadan neler olduguna bakmak için inmislerdi. Ben daha çocuktum, o yüzden arabada oturup beklemem gerekiyordu. Ben bir sey görmedim. – Tek gördügüm sey garip, kirmizi boya ve yerde yatan insanlardi, ama bir sey olduguna emindim. Çünkü onlarin yaydiklari dalgalari hissedebiliyordum ve birden yerde yatan insanlarin da olay hakkinda benim bildigimden daha fazlasini bilmediklerini farkettim. Iste o an ilk kez korkuyu tattim."
Author: Jim Morrison
9. "Ah siz akilli insanlar! Tutku! Sarhosluk! Delilik! Empati kurmadan, orada öyle rahat rahat oturun, alkoligi elestirin, aklini kaçirmistan nefret edin, bir rahip gibi yanindan geçip gidin ve sizi onlardan biri yapmadigi için Ferisi gibi Tanri'ya sükredin. Ben birçok kez sarhos oldum, tutkularim delilikten hiç uzak degildi, her ikisinden de pisman degilim: Zira olanaksiz görünen önemli seyler yapan ve eskiden beri alkolik ve deli diye damgalanan tüm sira disi insanlari kendi ölçülerimle anlamayi ögrendim. Ama az çok özgür, soylu, beklenmedik bir is yapan hemen hemen herkesin arkasindan söyle söylendigini duymak, siradan yasamda bile katlanilmazdir: 'Bu insan alkolik, bu insan deli!' Utanin siz ayiklar! Utanin siz akillilar!"
Author: Johann Wolfgang Von Goethe
10. "Çocuklugumda büyük atilimlarim, insanüstü heyecanlarim olmustu; yalniz basima oturup içimi çekerdim, çünkü dünyaya sigmiyordum."
Author: Nikos Kazantzakis
11. "Piyano çalmayi çok isterdim," dedi donuk bir sesle. "Simdi piyanoya oturur, kelimelerle ifade etmekte güçlük çektigim bütün duygularimi, acilarimi tuslara dökerdim. Bazen siddetli, bazen yavas basardim onlara. Kim bilir ne ince ayrintilari vardir o dokunuslarin? Kelimeleri daha önce öyle kötü yerlerde kullaniyoruz ki, kirletir diye korkuyoruz duygularima dokunursa. Seslerin baska türlü bir dokunulmazligi var."
Author: Oğuz Atay
12. "Bazan Füsun'un hayallere daldigini yüzünden anlar, onun hayal ettigi ülkeye gitmek ister, ama kendimi, hayatimi, agirligimi, masada oturusumu çok umutsuz bulurdum."
Author: Orhan Pamuk
13. "Gelmesinden baska sifam yoktur. Gelmezse, yeryüzünde hiç bir güzel canli ve enteresan seyin beni oyalayamayacagini düsünmenin verdigi bir ümitsizlik desheti içinde yerime oturur, gözlerimi buzlu camlarin yari karanlik zemininde oynayan kaderin pariltilarina dikerim."
Author: Peyami Safa
14. "Michael, gergin bir günde, kaos yasanirken arabada herkesi bir yere birakiyordur..Claire: Beni eve birak. Teknik konularda çalisacagim.Eve: Ben Common Grounds'da inerim. Birileriyle konusmam gerekiyor.Shane: Bende evde oturup televizyon izlerim. Oda önemli bir is. Bu kadar baski altinda herkes beceremez."
Author: Rachel Caine
15. "Visnu, Visnu, Visnu Brahma'ya, Brahma'ya, Brahma'ya bakti, bakti, bakti... Aynalar salonunda oturuyorlardi."
Author: Roger Zelazny

Oturu Quotes Pictures

Quotes About Oturu
Quotes About Oturu
Quotes About Oturu

Today's Quote

You can't defend. You can't prevent. The only thing you can do is detect and respond."
Author: Bruce Schneier

Famous Authors

Popular Topics