Top Sahte Quotes

Browse top 10 famous quotes and sayings about Sahte by most favorite authors.

Favorite Sahte Quotes

1. "Orijinallik tuhaf bir seydir, Kat bunu biliyordu. Biri tasin üzerine bir sekil oyar. Bir makine paranin üzerine ölmüs bir baskanin resmini basar. Bir sanatçi bir tuvali boyar. Ressamin kim oldugu gerçekten önemli midir? Sahte Picasso resmi gerçeginden daha az mi güzeldir? Belki böylece düsünen sadece kendisiydi, ama Kat öyle oldugunu sanmiyordu.(syf. 71)"
Author: Ally Carter
2. "Ömrüm boyunca kendimi karsi oldugum seyle ifade ettim.Her seye karsi savastim; ama zamanla aslinda hiçbir seyin yaninda olamadigimi da anladim. Ah evet, her seyi elestirebilirim, yakinip yargilayabilirim ama bu bana ne kazandirir ki?Bir seyi kavramakla, yaratmak ayni sey degildir. Isyan çikarmak yapici olmak degildir...Dünyayi parçalara ayirdik ama parçalarla ne yapacagimizi bilemiyoruz.Benim kusagim ve her seyi alaya alisimiz dünyayi daha iyi bir yer yapmadi. Vaktimizin çogunu baskalarinin yarattigi seyleri yargilayarak geçirdigimizden, kendimiz hiçbir sey yaratamadik. Ben isyankarligi bir kaçis yolu olarak kullandim. Elestiriyi sahte bir katilim olarak kullandik. Sanki bir seyler basarmisiz gibi gösterdik. Dünyaya katkisi olan hiçbir seye katilmadim ben."
Author: Chuck Palahniuk
3. "Inançlarinizi degistirme cesaretinizin olmasi bundan iyidir. Josef, çok daha iyidir. Görev ve sadakat sahte görüntülerdir, arkasina saklanilan perdelerdir. Kendini özgür kilmak kutsal bir hayir demektir, ödeve bile."
Author: Irvin D. Yalom
4. "Rüyalar sahte arkadaslardir, Dru, tatlim. Sana ihtiyacin olani ya da gerçekte olani degil de daha çok güvenemeyecegin seyleri gösterirler. Sadece belkiler, hepsi bu.(syf. 89)"
Author: Lili St. Crow
5. "...buraya rüyalarimizi gerçeklestirmek gerçek cenneti kurmak ve kötü hayalleri kovmak üzere toplanmis bulunuyoruz onlari gözyaslarimizla mi eglendirecegiz onlar bu çesit eglenceyi daha çok severler ama ne agladik ne agladik diye heyecandan titrerler birbirlerine anlattikça oysa biz onlara cenneti sunacagiz cennet muhallebiden duvarlar demek degildirsayin yetkili cennet insanlarin birbirlerini dinlemeleri demektir birbirlerine aldirmalari birbirlerinin farkinda olmalari demektir sen beni dinleyeceksin sayin yetkili benim reyimle oraya geldin bana kulak vereceksin yanimdan hisim gibi özel muhafizlarin ve kursun islemez camli arabalarinla rüzgar gibi geçmeyeceksin öyle sahte bir samimiyet de istemiyorum benimle el sikisirken resimler çektirmen gereksiz..."
Author: Oğuz Atay
6. "Ne var ki dünyada "sizi anliyorum" gözlerinin sahteleri türemisti;gerçegi sahteden ayirmak çok zordu."Sizi anliyorum konusmaniza ihtiyaç yok" ya da "siz onlara bakmayin yalniz gözlerime inananin" bakislarini çogu aslinda "bugünü geçirmek için birine ihtiyacim var" kalibindan ibaretti.Insanin böyle sahtekarlari görünce basi agriyordu."
Author: Oğuz Atay
7. "DevrimDevrim tinsel bir fenomendir.Politik devrim,sosyal devrim veya ekonomik devrim diye bir sey yoktur. Devrim sadece bireysel ruhlar için mümkündür.Sosyal devrim sahte bir olgudur çünkü toplumun kendine ait bir ruhu yoktur.Tek devrim ruhun devrimidir,bireyseldir.Ve eger milyonlarca birey degisirse bunun sonucunda toplum da degisir;tersi olmaz.Önce toplumu degistirip ardindan bireylerin degismesini bekleyemezsiniz.Devrimlerin basarisiz olmasinin sebebi budur çünkü devrime çok yanlis bir noktadan bakiyoruz.Eger toplumu degistirirsek bir gün bireylerin,toplumu olusturan her bir ögenin de degisecegini düsünürüz.Bu aptalcadir."
Author: Osho
8. "Kelimelerde sahtekarlik yaparak huzursuzluk yaratmak ustalik isteyen bir sanattir. Sahtekarlik, inanilir seviyede olmalidir, kelimelerle oynayarak karsinizdakini kiskirtip konusmayi dramatik bir doruga ulastirmak istiyorsaniz bunu temkinli bir sekilde, agir agir saglamalisiniz."
Author: Pascal Mercier
9. "Kadinlar neden buna benzer bedenleri olmasini isterler bir türlü anlamiyorum. Ne kadar acayip görünüyor, onlar da kalkip böyle bir bedene sahip olmak için deli gibi ugrasiyorlar, ne pahasina olursa olsun, diyetlere, ameliyatlara, ignelere, açik saçik iç çamasirlariyla bu lanet olasi seylerden birini elde etmek için çabaliyorlar ve her seyi deneyip de basarili olamazlarsa sahtesini yapiyor o ahmak sürtükler. Pekala, burada bedava bir tane var. Gelin de alin pis orospular. Neyin içine girdiklerini bilmiyorlar, belki bundan hoslaniyorlar. Belki de bu bedenleri paranin çarkini döndürmek için kullanan kadinlar gibi hepsi birer pislik: Film yildizlari, mankenler, orospular."
Author: Richard Brautigan
10. "Ben toplumdaki degerlerin ikiyüzlülügünü, sahteligini,gülünçlügünü göreli beri,gülünç olmayan tek tutamagi ariyorum: Gerçek sevgiyi."
Author: Yusuf Atılgan

Sahte Quotes Pictures

Quotes About Sahte
Quotes About Sahte
Quotes About Sahte

Today's Quote

I'm a much better writer for being a father."
Author: Chris Cleave

Famous Authors

Popular Topics