Top Sarho Quotes

Browse top 10 famous quotes and sayings about Sarho by most favorite authors.

Favorite Sarho Quotes

1. "Birak Ask kavrasin Yas'i,Bogulmasin ikisi birden,Birak karanlik kuzgununu parildatsin,Ah, kaybettiklerinle sarhos olmak ne tatlidir,Ölümle dans etmek, ayaklarinla yeri dövmek."
Author: Alfred Tennyson
2. "Her sey bir seyin etrafinda hiç durmadan döner, insanin payina düsen sarhosluktur."
Author: Baris Biçakçi
3. "Beni taniyan herkesin size söyleyecegi gibi, makbul biri degilim. Kötü adami sevdim hep, kanunsuzu, hergeleyi. Iyi isleri olan sinek kaydi trasli, kravatli tiplerden hoslanmam. Ümitsiz adamlari severim, disleri kirik, uslari kirik, yollari kirik adamlari. Ilgimi çekerler. Küçük sürpriz ve patlamalarla doludurlar. Adi kadinlardan da hoslanirim; çoraplari sarkmis, makyajlari akmis, sarhos ve küfürbaz kadinlardan. Azizlerden çok sapkinlar ilgilendiriyor beni. Serserilerin yaninda rahatimdir, çünkü ben de serseriyim. Kanun sevmem, ahlak sevmem, din sevmem, kural sevmem.Toplumun beni sekillekendirmesinden hoslanmam."
Author: Charles Bukowski
4. "Geçmis, bugün ve gelecek... hepsini pespese dizip, dümdüz bir çizgi çiziyoruz. Bu yüzden geçmisin geçip gittigine, gelecegin henüz gelmedigine inaniyoruz. Ve en kötüsü, zamani önceden çizdigimiz bu dümdüz çizgide yürümeye mecbur tutuyoruz. Ama belki de o burnunun ucunu göremeyecek kadar sarhostur. Keske zaman hiç ayilmasa. Düz çizgide dümdüz yürümeyi bir türlü basaramasa. Keske hep yalpalasa, saçmalasa,parçalasa. Biz de bakip bakip, yaptiklarini kinasak ve bir daha hiçbir seyimizi ona havale etmeye kalkmasak."
Author: Elif Shafak
5. "Uzunca bir süre kendine siginaklar kurup yiktin: düzen ya da eylemsizlik, basibos sürüklenme ya da uyku, geceleyin devriye gezmeler, yansiz anlar,gölgelerin ve isiklarin kaçisi.Daha uzun bir süre kendine yalan söylemeyi,kendini sersemlestirmeyi,kendi oyununa gelmeyi sürdürebilirsin belki.Ama oyun bitti,büyük senlik,ertelenmis yasamin yalanci sarhoslugu bitti.Dünya yerinden kipirdamadi ve sen degismedin. Kayitsizlik seni farkli kilmadi."
Author: Georges Perec
6. "Ah siz akilli insanlar! Tutku! Sarhosluk! Delilik! Empati kurmadan, orada öyle rahat rahat oturun, alkoligi elestirin, aklini kaçirmistan nefret edin, bir rahip gibi yanindan geçip gidin ve sizi onlardan biri yapmadigi için Ferisi gibi Tanri'ya sükredin. Ben birçok kez sarhos oldum, tutkularim delilikten hiç uzak degildi, her ikisinden de pisman degilim: Zira olanaksiz görünen önemli seyler yapan ve eskiden beri alkolik ve deli diye damgalanan tüm sira disi insanlari kendi ölçülerimle anlamayi ögrendim. Ama az çok özgür, soylu, beklenmedik bir is yapan hemen hemen herkesin arkasindan söyle söylendigini duymak, siradan yasamda bile katlanilmazdir: 'Bu insan alkolik, bu insan deli!' Utanin siz ayiklar! Utanin siz akillilar!"
Author: Johann Wolfgang Von Goethe
7. "Insanlari, kendi cinslerinden biri üzerinde kudret ve salahiyetlerini denemek kadar tatli sarhos eden ne vardir? Hele bunu yapmak firsati, birtakim ince hesaplar dolayisiyla, ancak muayyen bazi kimselere karsi kendini gösterirse"
Author: Sabahattin Ali
8. "Yeniden dogulmaz. Dogsan bile n'olacak? Seni iki senede, iki senede degil, iki günde ayni insan ederiz. Ayni kendini düsünen, ayni haris, ayni kiskanç, ayni kötü huylu, ayni sarhos, ayni budala oluverirsin. Seni ayni hastalikla yikmak için elimizde her sey var."
Author: Sait Faik Abasıyanık
9. "Sarhos olunur, ama sokakta sizilmaz, âsik olunur ama sokakta yatilmaz, doyulur ama sokakta siçilmaz, sokak gelip geçmek içindir..."
Author: Sevgi Soysal
10. "Bir sonbahar, bir sabah ve bir yagmur olacakToprak ve insan kokulariyla,Ugultulu bir sarhosluk içinde, yillar içinBasimi alip gidecegim."
Author: Turgut Uyar

Sarho Quotes Pictures

Quotes About Sarho
Quotes About Sarho
Quotes About Sarho

Today's Quote

Soup,"she said gruffly. "Nothing in the world that can't be made worse by facing it on an empty stomach. Even if the end's coming, there's always time to eat."
Author: Charlie Fletcher

Famous Authors

Popular Topics