Top Sevin Quotes

Browse top 25 famous quotes and sayings about Sevin by most favorite authors.

Favorite Sevin Quotes

1. "Bilmek her zaman güzel degildi. Anlamak sevinç vermiyordu her zaman. Çözmek akli doyursa da ruha iyi gelmiyordu."
Author: Ahmet Ümit
2. "Üzerlerine çig damlalari düsmüs gür çiçeklerin boy attigi parki, bahçeyi, saçakli kökleriyle basi göklere eren çam agaçlarini, çavdar tarlasini, gelistirdigi bilimi, gençligini, cesaretini, sevinçlerini, güzelligine doyamadigi yasami yardima çagiracakti... Halinin üzerinde, yüzünün yaninda olusan kan birikintisini görüyor, bagirmak istedigi halde duydugu dermansizlik yüzünden bir sey söyleyemiyor, ama anlatmasi zor, sinirsiz bir mutluluk bütün bedenini dolduruyordu."
Author: Anton Chekhov
3. "Hatirladigim kadariyla, vaktiyle, hayatim bir sölendi, tüm gönüllerin açildigi, tüm saraplarin aktigi bir sölen. Bir aksam, Güzelligi dizlerimin üstüne oturttum. -Ve onu çok aci buldum.- Ve sövdüm ona. Adalete karsi önlem aldim. Kaçtim uzaklara. Ey büyücüler, ey sefillik, ey kin, hazinem size emanet! Kafamdaki tüm insani umutlari yok etmeyi basardim. Her sevincin üstüne siçradim bir vahsi hayvan gibi bogmaz için. Yanima cellatlar çagirdim, ölürken, tüfeklerinin dipçiklerini isirayim diye. Belalar çagirdim, kumla, kanla beni bogsunlar diye. Mutsuzluk ilahim oldu. Çamura uzandim boylu boyuna. Cinayet havasiyla kurulandim. Ve nice oyunlar oynadim delicesine. Ve ilkbahar getirdi bana budalaligin ürkütücü gülümsemesini."
Author: Arthur Rimbaud
4. "Sonra yine bahar gelecek, yaz gelecek. Tekrar eden seyler bizi tekrar tekrar sevindirecek."
Author: Baris Biçakçi
5. "Ögretmeninin yanlisini bulmanin keyfiyle sevinen bütün büyümemis insanlar gibi siritti genç asker. Büyüyenlerse, ögretmenlerinin yanlislarini bulmaya basladiklarinda müthis kederlenirler!"
Author: Buket Uzuner
6. "…nasil etikte kötü iyinin bir sonucuysa, yine ayni sekilde sevinçten keder dogar. Ya geçmiste kalmis mutluluklarin anisi bugünün acisidir, ya da var olan istiraplar kökenlerini var olmus olabilecek esrikliklerden alirlar."
Author: Edgar Allan Poe
7. "Tamam" dedim, "kiz olduguna sevindim, insallah aptal olur, su dünyada bir kizin olabilecegi en iyi sey aptal ve güzel olmak"
Author: F. Scott Fitzgerald
8. "Tek istegim arayip da bulunan olmakti. Oysa ne beni bulduguna sevinen oldu, ne de kaybettigine üzülen. Sanirim tüm varligimla gerçek bir zaman kaybiyim."
Author: Hacer Yeni
9. "Baskalarinin mutlulugu, artik mutlu olamayacaklarin sevinci olur."
Author: Honoré De Balzac
10. "Ben ucu ucuna görmüstüm onu. O kadar genç olmasina sasirmistim: Bir delikanliyi andiriyordu, sapasaglam, kazinmis ensesi, gergin ve bronz teni, kaygili bir sevincin egemen oldugu isiltili gözleriyle bir delikanliyi: Savas vardi, onun yarattigi savas ve o generallerle arabadaydi; yeni bir üniforma vardi üzerinde, en faal ve soluk soluga günlerini geçiriyordu, o yaz aksamlarinda hizla insanlarin kendisini tanidigi köylerden geçiyordu. Ve sanki bir oyun oynaniyormus gibi, yalnizca oyun aradaslari ariyordu kendine, hepsi bu."
Author: Italo Calvino
11. "Bir baskasinin en büyük sevinçlerinin ve en derin acilarinin yegane kaynagi,keyfi ve sorumsuz sebebi olmak çok tatliydi."
Author: Ivan Turgenev
12. "Kadinlar çok sevince, affetmeye hazir beklerler her daim... Ama gururlari mani oldugu için asla ilk adimi atmazlar."
Author: Kahraman Tazeoğlu
13. "Yataklarina uzanmis olan iki kizkardes, belirli bir sey için gülmüyorlardi, gülüslerinin bir hedefi yoktu, bu gülüs varligin var olmaktan duydugu sevincin anlatimiydi."
Author: Milan Kundera
14. "MEMED'E SON MEKTUBUMDUR...Ölmekten, oglum korkmuyorum, ama ne de olsais arasinda bazan,irkilip ansizin, yahut yalnizliginda uyku öncesiningünleri saymak biraz zor.Dünyaya doymak olmuyor, Memetdoymak olmuyor...Dünyada kiraci gibi degil, yazligina gelmis gibi de degil, yasa dünyada babanin eviymis gibi...Tohuma, topraga, denize inan,insana hepsinden önce. Bulutu, makinayi, kitabi sev,insani hepsinden önce. Kuruyan dalin sönen yildizinsakat hayvaninduy kederini,ama hepsinden önce de insanin. Sevindirsin seni cümlesi nimetlerinsevindirsin seni karanlik ve aydinlik, sevindirsin seni dört mevsim,ama hepsinden önce insan sevindirsin seni...."
Author: Nâzım Hikmet
15. "Dünya uzaklarda - derin bir mezara indirilmis-, yeri, bir çöl gibi ve yapayalniz. Gögsünün tellerinden derin bir hüznün esintileri yükselmekte. Çig taneleriyle birlikte ta asagilara damlamak ve küllere karismak istiyorum. -Anilarin uzakligi, gençligin arzulari, çocukluktaki düsler, bütün bir yasamin kisacik sevinçleri ve nafile umutlari, günesin ardindan etrafi saran aksam sisi gibi, sirtlarinda kursuni giysilerle gelmekteler. Baska yerlerde isik, neseli çadirlarini kurmus. Ya onu masumiyetin inanciyla beklemekte olan çocuklarina bir daha hiç dönmezse?"
Author: Novalis
16. "Olmadi, kismet degilmis albayim. Mutfak temizligiyle olmuyormus. Uyaninca boynuma sarilmisti uykulu kollariyla. Ben de bütün is bundan ibaret diye sevinmistim, tabaklarin sulari bile akmadan onlari kurulamistim, beni azarlamisti, çünkü kurulama bezleri hemen islanmisti, ondan azarlamisti, beni bu kadar seven ve ikide bir kollarini boynuma saran kadin neden böyle önemsiz bir mesele için beni azarlamisti? Iyi niyetlerle iyi eserler verilemeyecegini neden hatirlatmisti? Neden neden neden albayim?"
Author: Oğuz Atay
17. "Aradan onca yil geçti ama hala içini okuyabiliyorum. Eskiden, böyle yaptigimda, yüzünde hep sevinçle dehset karisimi bir saskinlik belirirdi. Bu dehset, aramizda bir mesafe yaratabilir, sinir koymak istedigine isaret edebilirdi. Ama sen kendi duydugun dehsetin farkinda degil gibiydin, ya da ayiran bir sey oldugu için kabul etmek istemiyordun. Ve ilk firsatta, senin de benim içimi okuyabildigini göstermeye çalisirdin. Çogu kez bunu basarirdin da. Ama bazen ve gitgide siklasan bir tempoda, benim içimi degil, bendeki senin içini okuyordun."
Author: Pascal Mercier
18. "Istirabin derinlerine indikçe sevincimizi kaybetmek korkusu kalmadigi için, yeni bir sevinç basliyor: Istirabin ilaci istiraptir. Ikisinin hasil-i zarbi: Sevinç."
Author: Peyami Safa
19. "Bana rast geldiginden memnun görünüyordu. Ihtimal, eristigi mertebeleri gösterebildigine, yahut da, benim halimi düsünerek, benim gibi olmadigina seviniyordu. Nedense, hayatta bir müddet beraber yürüdügümüz insanlarin basina bir felaket geldigini, herhangi bir sikintiya düstüklerini görünce bu belalari kendi basimizdan savmis gibi ferahlik duyar ve o zavallilara, sanki bize de gelebilecek belalari kendi üstlerine çektikleri için, alaka ve merhamet göstermek isteriz. Hamdi de bana ayni hislerle hitap eder gibiydi."
Author: Sabahattin Ali
20. "Içki, sevgili,ev, aile, arkadas, eglence, dünya isleri, bir aralik fikir bile...Hepsi, hepsi zarina igne batirilmis, cigara tutulmus irmizi, yesil, sari, turuncu balonlara döndügü günlerimiz olur. Her sey rengini, uçarligini, sevincini lahzada bosaltir. Öyle zamanlarimiz olmamasina imkan mi vardir? Balonlarina hiç igne batirilmayan insanlar da yasiyor. Onlari gün olur kiskanir, gün olur küçük görürüm."
Author: Sait Faik Abasıyanık
21. "Kitaplar,bir zaman bana, insanlari sevmek lazim geldigini,insanlari sevince tabiatin, tabiati sevince dünyanin sevilecegini oradan yasama sevinci duyulacagini ögretmistiler. (s.40)"
Author: Sait Faik Abasıyanık
22. "Sizi bekliyorum. Sizi görecegim; içimde bir sey kosacak. Siz görmeden geçeceksiniz. Ben kederle sevinci duyup dalacagim istedigim aleme. Dünyayi yeniden kederlerle kuracagim."
Author: Sait Faik Abasıyanık
23. "Komünizmi övme suçundan mahkum Oya, aslinda sismanlamamak korkusuyla yemedigi çukulatalari Cevdet'e veren, para karsiliginda çamasirlarini yikayacak bir Firdevs bulduguna sevinen, tahliye olduktan sonra çukulatasiz ve babasiz bir Cevdet'i ardinda birakip unutan biri. Bu da suçluluk için yeterli, fazlasiyla."
Author: Sevgi Soysal
24. "Kafamda bu dusunceler gecip duruyordur, kalbim parcalanmisti, perisandi, cevremdeki insanlarla sevinmek istiyor, ama bunu yapamiyordum. Kendimi bir hain gibi hissediyordum, o buyuk hatayi ben yapmisim gibi, buna bizzat kendi, varligim ve kisiligimle ben neden olmusum gibi. Annem insanin kendi kendine acimasina neden olan o sucluluk duygusunu ogretmisti bana, hayatimin buyuk bir bolumunde bu duyguyu hep yasadim. Cocukca ve yanlis oldugunu bildigim icin bu duyguyla savastimsa da, o gerginlik ve baski altinda cocuklasmak, yanlis yapmak, tekrar bu duyguya yenik dusmek cok kolaydi."
Author: Ursula K. Le Guin
25. "Ah ! Acaba günes batmadan ölecegim dogru mu? Gerçekten mi? Bu ben miyim? Disaridan kulagima gelen bu çigliklar, rihtimda kosusan su sevinçli insan kalabaligi, kislalarinda hazirlanan su jandarmalar, su siyah giysili rahip, su kirmizi elbise giymis adam, bütün bunlarin hepsi benim için hazirlaniyor! Ölecek olan benim için ! Su anda burada duran, yasayan, hareket eden, nefes alip veren, bütün masalara benzeyen bu masanin önünde oturan ve su anda baska bir yerde olabilecek ben; dokunan ben, hisseden ben, burusuk giysili ben!"
Author: Victor Hugo

Sevin Quotes Pictures

Quotes About Sevin
Quotes About Sevin
Quotes About Sevin

Today's Quote

I'm really laid back but I still like to dress up sometimes."
Author: Allyson Felix

Famous Authors

Popular Topics