Top Sinek Quotes

Browse top 4 famous quotes and sayings about Sinek by most favorite authors.

Favorite Sinek Quotes

1. "Felek benim gibi taninmis bir bilimadimini ölüme mahkûm ettigi için, belki alti ay sonra bu salonda benim yerime dersi baskasi verecegi için aciyla haykirmaktan zor alikoyuyorum kendimi. Bagirmak istiyorum, çünkü zehirlendigimi, daha önceden bilmedigim yepyeni düsüncelerin ömrümün son günlerinde beni aguladigini, beynime sivrisinekler gibi zehir akittiklarini düsünüyorum. Böyle anlarda durumum bana o derece korkunç görünüyor ki, ögrencilerimin de dehset duyarak yerlerinden firlamalarini, aci çigliklarla kendilerini disari atmalarini bekliyorum."
Author: Anton Chekhov
2. "Beni taniyan herkesin size söyleyecegi gibi, makbul biri degilim. Kötü adami sevdim hep, kanunsuzu, hergeleyi. Iyi isleri olan sinek kaydi trasli, kravatli tiplerden hoslanmam. Ümitsiz adamlari severim, disleri kirik, uslari kirik, yollari kirik adamlari. Ilgimi çekerler. Küçük sürpriz ve patlamalarla doludurlar. Adi kadinlardan da hoslanirim; çoraplari sarkmis, makyajlari akmis, sarhos ve küfürbaz kadinlardan. Azizlerden çok sapkinlar ilgilendiriyor beni. Serserilerin yaninda rahatimdir, çünkü ben de serseriyim. Kanun sevmem, ahlak sevmem, din sevmem, kural sevmem.Toplumun beni sekillekendirmesinden hoslanmam."
Author: Charles Bukowski
3. "Insan ömrü kisaydi, bir kurtçugunkinden farksiz. Ya da ipekböcegininkinden. Ademogullari, Havvakizlari tuhaf mahluklardi. Kurtçuga benzetsen alinir, ipekböcegine benzetilmekten keyif duyarlardi. Böceklerden igrenir ama parmaklarina ugurböcegi konsa hayra alamet sayarlardi. Siçanlardan tiksinir, sincaplara bayilirlardi. Akbabalari itici, kartallari heybetli bulurlardi. Sinekleri hor görür, atesböceklerine bayilirlardi. Bakir ve demire ehemmiyet vermez, altina taparlardi. Ayaklarinin altindaki taslara dönüp bakmazken mücevherler için delirirlerdi."
Author: Elif Shafak
4. "Küçük bir sinek vizlayip kulagimin yanindan geçti, sonra kayboldu. Daha önce hiç Noel'de sinek görmemistim; Sanat 102 dersinde hissetmemiz ögretildigi gibi, iki tanidik seyin beklenmedik sekilde yan yana gelmesinin gerçeküstülügünü hissederek ona vurdum. Gelecek bu olacakti."
Author: Lorrie Moore

Sinek Quotes Pictures

Quotes About Sinek
Quotes About Sinek
Quotes About Sinek

Today's Quote

You take a plug and put it in a socket, and that's what the theatre is-it lights up right away. You speak, and they respond immediately."
Author: Chita Rivera

Famous Authors

Popular Topics