Top Sonra Quotes

Browse top 153 famous quotes and sayings about Sonra by most favorite authors.

Favorite Sonra Quotes

1. "Ve ben, bu gece, yasamin belirli bir saydamligi karsisinda hiçbir seyin önemi kalmadigi için kisinin ölmek isteyebilmesini anliyorum. Bir insan aci çeker, mutsuzluk üstüne mutsuzluga ugrar. Katlanir bunlara, yazgisini benimser, iyice yerlesir içine. Saygi görür. Sonra, bir aksam, hiç: bir zamanlar çok sevdigi bir dostuna rastlar. Dostu biraz dalgin konusur onunla. Eve dönünce, adam kendini öldürür. Sonra gizli dertlerden, bilinmeyen acilardan söz edilir. Hayir. Ille de bir neden gerekirse, dostu kendisiyle dalgin konustugu için öldürmüstür adam kendini."
Author: Albert Camus
2. "Ama sevmenin siniri yoktur ve ben her seyi kucaklayabildikten sonra, iyi sarilmasam da ne çikar?"
Author: Albert Camus
3. "******"Nasil istersen sevgilim.""Bana Charlotte diye hitap etmeni tercih ederim. 'Sevgilim', 'Düses Hanimefendileri' ve hatta 'Düses' diye bile degil. Sadece Charlotte.""Ah. Pekala. Eger yine de sen bana Phillip disinda, baska bir sekilde hitap etmek istersen, bilmeni isterim ki ben özellikle 'Hasmetmeaplari' demen taraftariyim."Charlotte basini yana egdi."Neden orada duralim ki? Neden arkasindan bir de Majesteleri demeyelim ki?"Phillip krallara layik bir reveransla karsilik verdi. "Madem israr ediyorsunuz."*******"Günden güne daha düsüncesiz ve kaba bir adam olup çiktigimi hissediyorum. Bu sabah uyandigimda, ilk düsüncem sirtimi ovman için seni uyandirmak oldu. Sadece o essiz hakimiyetim sayesinde kendimi yatak odana girmekten alikoyabildim."*******"Senin yaptigin her sey beni bastan çikariyor zaten. Yapman gereken tek sey nefes almak, sonra ben ne istersen yaparim."
Author: Ashley March
4. "Bizim hepimizin içinde zübüklük olmasa, bizler de birer zübük olmasak, aramizdan böyle zübükler büyüyemezdi. Hepimizde birer parça olan zübüklük birlesip iste basimiza böyle zübükler çikiyor. Oysa zübüklük bizde, bizim içimizde. Onlari biz, kendi zübüklügümüzden yaratiyoruz. Sonra, kendi zübüklüklerimizin bir tek Zübük'de birlestigini görünce ona kiziyoruz. Bu zübükler heryerde var, biz zübükler nerde varsak, onlar da orada..."
Author: Aziz Nesin
5. "Ve ben bir adim atarak korkuluga yaklasacagim, saçlarimi balkondan asagi sarkitacagim, kendimi bosluga birakacagim. Yolda karsima iyi niyetli biri çikacak ve soracak olursa, asagidaki insanlari gösterip, bir süre yere paralel gittikten sonra onlara anlayamayacaklari seyler anlattim diyecegim. Öyle olsun."
Author: Baris Biçakçi
6. "Birine asik olunca, ömrün boyunca onu aramissin da sonunda bulmussun gibi, geçmisini tekrar kurgularsin. Basit tesadüfler askin ilahi gücünün isareti olur çikar. Simdi buraya yazinca bak ne kadar gülünç olacak: Lise sonda asik oldugum kizin ismi Zuhal'di, yirmi yil sonra, Nihal, demek ki, tabi ya, büyük bir ask bu, askin ilahi adaleti sonunda bizi bulusturdu vesaire..."
Author: Baris Biçakçi
7. "Sonra yine bahar gelecek, yaz gelecek. Tekrar eden seyler bizi tekrar tekrar sevindirecek."
Author: Baris Biçakçi
8. "Önce ask vardir. Hatirlamak da, aci çekmek de, sevgilimize verecegimiz çiçegin fotosentezi de ondan sonra baslar."
Author: Baris Biçakçi
9. "Söze dönüyordu eller, güvenilmez oluyorlardi bu yüzden. Anlamlari oluyordu, tabii hemen sonra da anlamsizliklari."
Author: Baris Biçakçi
10. "Maldoror'un mutlu yasadigi o ilk yillarda nasil iyi yürekli biri oldugunu anlatacagim birkaç satirda.Daha sonra, kötü ruhlu dogmus oldugunu fark etti: Ne garip yazgi! Kisiligini elinden geldigincegizledi uzun yillar, ama sonunda, su alisik olmadigi gerilim yüzünden, her gün kan beynine çikmayabasladi; böylesine bir yasama artik katlanamadigi için de, sonunda, kararli bir biçimde kötülükmeslegine adandi… .....Yalanci biri degildi, gerçegi kabul ediyor vekendisinin bir kan dökücü oldugunu söylüyordu. Insanlar, duydunuz mu? Bu titreyen kus telegikalemle de ayni seyi tekrarlamaktan utanmiyor. Sanki istençten de güçlü yetke… Bir lânet! Yerçekimiyasalarina karsi koyabilir mi tas? Olanaksiz. Kötülük, iyilikle baglasma yapmak isterse, olanaksizdir.Yukarida söyledigim de buydu benim zaten."
Author: Comte De Lautréamont
11. "..henüz genç ve saglikli bir bedene sahipken,zafer borularinin öttügü anda ölmek güzel olabilir; ama bir hastane kogusunda uzun uzun aci çektikten sonra ölmek daha kötüdür herhalde, evde, sevgi dolu inlemeler, hafif isiklar ve ilaç siseleri arasinda ölmek daha melankoliktir. ama bilinmeyen, yabanci bir diyarda, siradan bir han odasinda, yasli ve çirkinlesmis bir biçimde, dünyada, arkada hiç kimsenin kalmadigini bilerek ölmek kadar zor hiç bir sey olamazdi."
Author: Dino Buzzati
12. "Karikoca arasinda geçenleri, nasil sevistiklerini kimse bilmemeli, hiç kimse. Kavgalarini öz analarindan bile saklamali, birbirlerinden sikâyet ederek kimseden hakemligini istememelidirler. Her müskülü kendi aralarinda halletmeleri lazimdir. Ask kutsal bir sirdir, sevisenler arasinda ne geçerse, yabanci gözlerden saklanmalidir. Bu onun kutsalligini bir kat daha artirir. Böyle çiftler birbirlerini daha çok sayarlar ki, saygi pek çok seyin temelidir. Ortada ask olduktan, seviserek evlendikten sonra bu sevgi niçin sönsün?"
Author: Fyodor Dostoyevsky
13. "Içinde bulundugunuz kötü duruma karsin baska türlü olamayacagini bundan sonra degisemeyeceginizi dahasi bunun için zamaniniz ve inanciniz olsa bile degismeyi istemeyeceginizi anlamanizin doyumsuz tadidir bu."
Author: Fyodor Dostoyevsky
14. "Yine böyle bir günde, biraz daha önce, biraz daha sonra, bir seylerin yolunda gitmedigini, açik konusacak olursak, yasamayi bilmedigini, hiç bilmeyecegini sasirmadan kesfediyorsun.____________________Insanlardan nefret ettigin anlamina gelmez bu, ne diye nefret edesin ki? Ne diye kendinden nefret edesin ki? Keske insan türüne ait olmak, o dayanilmaz ve sagir edici gürültüyü de beraberinde getirmeseydi…"
Author: Georges Perec
15. "Sonra aniden hatirladim ve bir insanin her seyi bilebilecegini sanan kit akilli adamlarin, geçmislerini baskalarinin geleceginden geri almaya çalisan kirkini asmis çocuklarin ve hemen her firsatta yarali güvercin rolü oynayan kadinlarin yani sira ben uzun ömürlü neselerle uykulardan da korkuyorum"
Author: Hasan Ali Toptas
16. "Hemen hepimiz her sabah, yüregimiz aska susamis, içimiz içimize sigmayarak yola çikariz. Sonra, bütün varligimiz aci deneylerden geçtigi, insanlarin ve olaylarin içine düstügümüz zaman her sey, yavas yavas ve hiç farkinda olmadan küçülür, kala kala geriye bir kül yigininin içindeki bir altin parçacigi kalir. Hayat dedigin budur iste! Gerçek hayat, oldugu gibi hayat!"
Author: Honoré De Balzac
17. "Yine sigara ve içki içilmis, sigaralar, kadehler sayilmis; sonra, yalniz bugün için, iki sigara daha, çünkü bugünle pazartesi arasinda üç gün var, Ivan'siz üç gün. Ama altmis sigara sonra Ivan Viyana'ya dönmüs olacak..."
Author: Ingeborg Bachmann
18. "Sizi tutan bir sey var -bir korku, bir zaaf-, öfkenizi ifade etmenizi engelliyor. Bunun yerine yufka yürekliliginizden gurur duyuyorsunuz. Mecburen yaptiginiz seyleri erdeme dönüstürmeye çalisiyorsunuz. Duygularinizi derinlere gömüyor ve sonra da hinç hissetmediginiz için kendinizi azizlere benzetiyorsunuz. Anlayisla yaklasan doktor rolünü unutuyorsunuz; siz o rolün kendisi oluyorsunuz, kendinizi öfkelenemeyecek kadar iyi birisi gibi görünüyorsunuz. Josef, küçük bir intikam iyi bir seydir. Bastirilmis hinç insani hasta eder!"
Author: Irvin D. Yalom
19. "Ama o andan sonra, Hermione Granger arkadaslari oldu. Bazi olaylar vardir, dostluklara yol açar,dört metre boyunda bir ifritin canina okumak da öyle bir olaydi iste."
Author: J.K.Rowling Harry Potter
20. "Görünürde hiçbir degisiklik olmadigi, her seyin tekdüze yasandigi günlerde Buck, havanin yavas yavas sogudugunu hissediyordu. Bir sabah geminin pervanesi durdu ve heyecanli bir hareketlilik basladi. Buck ve diger köpekler gemideki bu hareketliligin farkina vardilar. Ne oldugunu anlamaya çalisirken, François geldi, hepsinin boynuna birer ip bagladi, onlari güverteye çikardi. Buck adimini atinca, çamura basmis gibi oldu. Hirlayarak ayagini geri çekti. Yerdeki bu beyaz çamur gökyüzünden dökülüyordu. Buck, anlam vermeye çalisarak basini indirip kokladi, sonra yaladi, dilinde önce soguk, ardindan yakici bir etki biraki ve hemen suya dönüstü. Ne oldugunu bir türlü anlayamadi. Birkaç kez ayni seyi yapti. Çevreden izleyenler bu haline çok güldüler; Buck neden güldüklerini anlamadi ve utandi. O gün hayati boyunca ilk kez kar gördü."
Author: Jack London
21. "Her nevroz, kisi için bir dindir ve din, insanoglunun evrensel nevrozudur. Su hiç süphesiz dogru: Tanri'ya atfettigimiz özellikler ve güçler, önce bebekken ve sonra da küçük çocukken tasidigimiz korkulari ve dileklerimizi yansitiyor."
Author: Jed Rubenfeld
22. "Cennet, cehennem ya da benzer kavramlara gelince, dogrusu ölümünden sonra ne oldugu konusuyla sanildigi kadar ilgili degilizdir,din sayin düsünür,dünyevi bir konudur aslinda,öbür tarafla ya da gögün yedi katiyla hiçbir ilgisi yoktur. Duymayi alisik oldugunuz sözler bunlar degil tabii ama biz de sattigimiz malin daha çekici olmasi için bir seyler yapmak zorundayiz. O halde bu söylediklerinizden sonsuz yasama inanmadiginiz sonucunu mu çikarmaliyiz? Inanirmis gibi yapiyoruz.."
Author: José Saramago
23. "Ölüm bütün gün odasindan çikmadi, kahvaltisini da, ögle yemegini de, aksam yemegini de hep odasinda yedi. Geç vakitlere kadar televizyon izledi. Sonra isigi söndürdü ve yatagina girdi. Uyumadi. Zira ölüm hiç uyumaz."
Author: José Saramago
24. "Yasaminda bir amaç bul ve ona göre yasa, derler. Ama bazen, ancak yasayip bitirdikten sonra yasaminin bir amaci oldugunu fark edersin, bu da genellikle hiç aklinda olmayan bir amaçtir."
Author: Khaled Hosseini
25. "O gece kocaman, bos bir meydandan geçtim, o geceden sonra kocaman, bos bir meydan kaldi içimde."
Author: Kürşat Başar
26. "O zaman bilmiyordum ama simdi anliyorum ki hayatimizda bir yerde, anlasilmaz biçimde bize gelen bir duygu sonradan hep bizimle kaliyor."
Author: Kürşat Başar
27. "Zamanimizda gelisim göstermek isteyen insan çok az… Küçük bir yumurcakken ögrenmek ve gelisim göstermek kabul ediliyor, sonra hiç! Yetiskin olduktan sonra, ne iletisim tarzinda, ne davranis tarzinda hiçbir sey degistirmek istenmiyor. Insanlar diyor ki, "Hayir, ben oldugum gibi kalmak istiyorum." Sanki iliskilerde gelisim göstermek onlarin olduklari hali degistirecekmis gibi. Tipki bir çocugun, oldugu gibi kalmak isteyerek, ana dilini ögrenmeyi reddetmesi gibi!"
Author: Laurent Gounelle
28. "Eski yaralarin komik tarafi bu: Yeni bir kalp acisi olana dek bekler ve sonra, dünyaniz degiserek uyandiginiz o ilk günkü gibi keskin ve korkunç bir sekilde tekrar belirirler.(syf. 146)"
Author: Lili St. Crow
29. "Içgüdülerinle hareket etmek böyle bir sey. Bir sonraki adimda hangi deliligin seni bulacagini bilemezsin.(syf. 169)"
Author: Lili St. Crow
30. "Sarah'nin gülmek yerine, "Komik," ya da gülümsemek yerine, "Ilginç," ya da "Aptal zirva geri zekâlinin tekisin," demek yerine, "Sey, sanirim bu ondan biraz daha karmasik," diyen kadinlardan olmasindan korktum. Öyle insanlarin yaninda ne yapacagimi hiç bilemezdim, özellikle de siz konustuktan sonra gizemli bir sekilde "Anliyorum," diyenlerin. Genellikle sadece susardim."
Author: Lorrie Moore
31. "Her alanda asil yenilgi unutmaktir, özellikle de sizi neyin gebertmis oldugunu unutmak, insanlarin ne derece hirt olduklarini anlayamadan gebermektir. Bizler, mezarin önüne geldigimizde, bosuna saklabanlik yapmaya kalkismamaliyiz, öte yandan, unutmamaliyiz da, tek sözcügünü bile degistirmeden her seyi anlatmaliyiz, insanlarda gördügümüz ne kadar kokusmusluk varsa, hepsini, sonra da yerimizi siradakine birakip, uslu uslu inmeliyiz deligin içine. Tüm bir yasami doldurmaya yetecek bir ugrastir bu."
Author: Louis Ferdinand Céline
32. "Astronotlarin uzayda salinip yeryüzüne döndükten sonra, burasi onlara çürüyen bir et gibi koktugu için midelerinin kötü oldugunu okumustum bir yerlerde. Biz diger insanlar, her gün soludugumuz için bu igrenç kokuyu fark etmiyoruz; hava bize normal geliyor, ama aslinda içine saldigimiz bir sürü çöp, kimyasal ve kirletici maddeyle dolu. Sonra, dünya birinin eski arabasiymis da, dikiz aynasina büyük boy bir çam kokusu asiyormusuz gibi etrafa baska saçmaliklar sikip havanin daha iyi kokmasini saglamaya çalisiyoruz."
Author: Michael Thomas Ford
33. "DÖRDÜNCÜ SARKIBaharin son günleri; kömürlükler arasindaÇamasir ipleriyle kesilenÜç agaçli bahçemizin yanindaki papatyali arsaya bitisik400 Sert kaldirimli ve yokusu dikYolda, ayakkabilarimin burnunuÇarpmamaya çalisarak sekiyorum. (Becermekmümkün degil bunu.)Bir satici eseginin küfeleriyle sigmadigi darBogazi asiyorum405 Ve servi agaçlariyla kasvetVe daha birtakim agir duygular verenKüçük meydana ulasiyorum.Burada duvarlari yikikBir mezarlik ve içinde bir türbe,410 (Yillar sonra gördügüm Karacaahmet MezarlikBankasinin -tövbe de-Yaninda "bir küçük hesap sahibi" sayilirdi.)Türbenin parmakliklarina dügümlenmis çaputlari.Sudan çikarilmis bir ölünün parmaklarina takiliYosunlar gibi görürdüm. Ve duvarin önündeki kara çali,415 Bana ölümün tastanligini anlatan bir hocaydikara sakalli.Çarpik mezar taslari arasinda,Ölülerin besledigi çimenlerin ortasindaTürbedeki tas tabutlar kadarKayitsizca uzanmis çocuklar."
Author: Oğuz Atay
34. "Önce kelime vardi" diye basliyor Yohanna'ya göre Incil.Kelimelerden önce de Yalnizlik vardi ve kelimeden sonra da var olmaya devam etti yalnizlik.. Kelimenin bittigi yerden basladi. Kelimeler yalnizligi unutturdu ve yalnizlik kelimeyle birlikte yasadi insanin içinde.Kelimeler,yalnizliligi anlatti ve yalnizligin içinde eriyip kayboldu.Yalniz kelimeler aciyi dindirdi ve kelimeler insanin aklina geldikçe yalnizlik büyüdü,dayanilmaz oldu."
Author: Oğuz Atay
35. "Onu görüyorlardi. Hiçbir sey yapmadan, aptalca bir düzen içinde yasarken kimse görmüyordu. Sonra, alisilmisin disindaen küçük bir davranisi görüyorlardi. Nasil görüyorlardi acaba? Sizi gördük diyorlardi."
Author: Oğuz Atay
36. "Bana çay pisir. Birakalim her sey kendi kendine düzene girsin. Yavas yavas soyunalim. Bir sey kaybetmek korkusuyla yasamayalim. Ne olacak endisesine kapilmayalim. Birakalim zaman her seyi halletsin. Bu söz bize korkunç gelmesin. Ayni irmaga bir kere daha girelim. Acele etme, çay kendi kendine demlenir... Günlük yasantilarin küçük kosusmalari içinde bunalmayalim, nefes nefese kalmayalim. Insan kendini kaybediyor sonra."
Author: Oğuz Atay
37. "Beni anlamalisin. Çünkü ben kitap degilim, çünkü ben öldükten sonra kimse beni okuyamaz, yasarken anlasilmaya mecburum."
Author: Oğuz Atay
38. "Beyninin hücreleri arasinda; hatta gerçektekinden daha korkunç; bütün tuhafliklar içinde pusu kuran; ve gotik sanata onun sürekli canliligini bagislayarak onu zihinleri karasevdaya yakalanmis, bütün rüyasiz uyku hastaligina tutulmus olanlarin tam özel hayati yapan, su gergin hayatla dopdolu kuruntular kaynasirken, bunu neredeyse ölüme asik eden su kötü gecelerin, ya da dehset verici biçimsiz zevk gecelerinin birinden sonra günes dogarken bazen uyumamis insanlar aramizda fazla degildir. Beyaz parmaklar perdelerin arasina gizlice sürünür ve titrer görünür."
Author: Oscar Wilde
39. "Ilham Ilham sözcügü tehlikelidir.Ilk önce ilhamdir,sonra izleme,ardindan da taklit olur ve bir bakarsiniz bir kopya olmussunuz.Kimseden ilham almaya gerek yok.Gerekli olmasinin yani sira,ayrica tehlikelidir de.Her birey essizdir.Hiç kimse digerini takip edemez.Ilham bir lanete dönüsmektedir,bir lütfa degil.Her kaynaktan ögrenin,karsilastiginiz her essiz varliktan keyif alin ama kimseyi takip etmeyin ve asla baska birisi gibi olmayin.Sadece kendiniz olabilirsiniz.Milyonlarca insan için,ilham kaynagi olan kisilerin kendilerinin hiç kimseden ilham almamis olmasi çok garip bir olaydir.Ama kimse bunu fark etmez.Gautama Buda hiç kimseden etkilemedi ve bu da onu müthis bir ilham kaynagi haline getirdi.Sokrates kimseden etkilenmedi ki onu da böylesine essiz kilan buydu.Ilham kaynagi olarak düsündügünüz bütün bu insanlar baskalarindan etkilenmediler. Evet,ögrendiler ve birçok insani anlamaya çalistilar,farkli kisilikleri sevdiler ama kimseyi takip etmediler.Kendileri olmayi denediler."
Author: Osho
40. "Ah su çocuklar! Bir oyuncak gibi daima oynayacagimizi sanirken, hiç beklemedigimiz bir anda elimizde ates alan bu havai fisekler! Gökte kandil kandil uçtuktan sonra neye çarparak nereye döküleceklerini bilmek mümkün müdür?"
Author: Reşat Nuri Güntekin
41. "Insan tahammül edemeyecegini zannettigi seylere pek çabuk alisiyor ve katlaniyor. Ben de yasayacagim. Ama nasil yasayacagim? Bundan sonraki hayatimda nasil dayanilmaz bir iskence olacak! Ama ben dayanacagim. Simdiye kadar oldugu gibi!"
Author: Sabahattin Ali
42. "Kalabalik beni sahiden sikti. Ben ikide birde böyle oluyorum, bazen bütün insanlari boyunlarina sarilip öpecek kadar seviyorum, bazen de hiçbirinin yüzünü görmek istemiyorum. Bu nefret filan degil… Insanlardan nefret etmeyi düsünmedim bile… Sadece bir yalnizlik ihtiyaci. Öyle günlerim oluyor ki, etrafimdan küçük bir hareket, en hafif bir ses bile istemiyorum. Fakat sonra birdenbire etrafimda bana yakin birilerini ariyorum. Bütün bu beynimde geçenleri teker teker, uzun uzun anlatacak birini. O zaman nasil hazin bir hal aldigimi tasvir edemezsiniz. Kis günü sokaga atilmis bir kedi gibi kendimi zavalli hissediyorum."
Author: Sabahattin Ali
43. "Bu aksam anladim ki, bir insan diger bir insana bazen hayata baglandigindan çok daha kuvvetli baglarla sarilabilirmis. Gene bu aksam anladim ki, onu kaybettikten sonra, ben dünyada ancak kof bir ceviz tanesi gibi yuvarlanip sürüklenebilirim."
Author: Sabahattin Ali
44. "Maria puder son birkaç dakika zarfinda biraz sükunetini kaybetmise benziyordu. bunu tespit edince memnun oldum: onun hiç sarsilmadan gittigini görmek, beni herhalde pek üzecekti. mütemadiyen elimi tutup birakiyor:"ne manasiz sey?.. ne diye gidiyorsun sanki?" diye söyleniyordu."asil sen gidiyorsun , ben daha burdayim!" dedim.bu sözümü fark etmemis göründü. kolumdan tuttu."raif... simdi ben gidiyorum!" dedi."evet... biliyorum!"trenin hareket saati gelmisti. bir memur vagon kapisini örtüyordu. maria puder merdiven basamagina atladi, sonra bana egilerek, yavas bir sesle, fakat tane tane:"simdi ben gidiyorum. fakat ne zaman çagirsan gelirim..." dedi.evvela ne demek istedigini anlamadim. o da bir an durdu ve ilave etti:"nereye çagirsan gelirim!"
Author: Sabahattin Ali
45. "Bu söylediginiz bir an meselesidir." dedim. "Içinizde mevcut olan sevgi, alaka, sarih olarak bilinmeyen bazi vesilelerle, zamani tayin edilemeyecek olan bir anda, birdenbire birikir, yogunlasir; nasil tatli tatli isitan günes isigi bir zaman sonra bir noktada toplaniyor ve yakmaya basliyorsa, kuvvetini fevkalade arttiran bu sevgi de sizi sarar ve tutusturur. Onu disaridan birdenbire gelen bir sey zannetmek dogru degildir. O, içimizde zaten mevcut olan hislerin bizi sasirtacak kadar siddetlenivermesinden ibarettir."
Author: Sabahattin Ali
46. "Sarildi.Onu kendi yatagina götürdü.Yorgani üstlerine çekti;sogumaya baslayan vücudu isitmaya çalisti.Vücudunu,hayatiyetini bu soguk insana asilamaya ugrasti.Sonra,âciz,onu köse minderinin üzerine atti.Bütün arzusuna ragmen o gün aglayamadi.Gözleri yandi,yandi,bir damla yas çikarmadi.Aynaya bakti.En büyük kederin karsisinda,bir gece uykusuz kalmis insan çehresinden baska bir çehre almak kabil olmayacak miydi?"
Author: Sait Faik Abasıyanık
47. "Onca zamandan sonra, günesli rüzgari sevenle rüzgarli günesi sevenin yeniden birlikte olmalari az sey mi dogrusu,az sey mi?"
Author: Samuel Beckett
48. "Silahsor ona, "Ölümden sonra hayat olduguna inaniyor musun?" diye sordu.Brown basini salladi. "Evet. Bence ölümden sonraki hayat bu iste."
Author: Stephen King
49. "Bir biz variz güzel öbürleri hep çirkin Birde bu terli karanlik Sonra bir sey daha var muhakkak ama adini bilmiyorum Nereden baslasam sonunda o isikla karsilasiyorum Yari çiplak utanmaz bir kadin resmini aydinlatiyor Aksam oluyor ya bir türlü inanamiyorum Oturmus iri yapili adamlar esrar çekiyorlar Daha bir aydinlik olsun diye içtikleri su Sari toprakdan testileri güneste pisiriyorlar Bir korkuyorum yanliz kalmaktan bir korkuyorum Gündüzleri delice çalisiyorum geceleri kadinlarla yatiyorum Sonra birden büyümüs görüyorum agaçlari Kisraklari birden yavrulamis Havalari birden günesli Kadinlarla yattigim yetse ya Birde kadinlarla yattigima inanmam gerekiyor Hoslanmiyorum"
Author: Turgut Uyar
50. "Evet kimsesizdik ama umudumuz vardiüç ev görsek bir sehir saniyorduküç güvercin görsek meksika geliyordu aklimizacaddelerde gezmekten hoslaniyorduk aksamlarikadinlarin kocalarini aramasini seviyorduksonra sarap içiyorduk kirmizi yahut beyazbilir bilmez geyikli gece yüzünden"
Author: Turgut Uyar

Sonra Quotes Pictures

Quotes About Sonra
Quotes About Sonra
Quotes About Sonra

Today's Quote

I didn't know what to do with calories."
Author: Carre Otis

Famous Authors

Popular Topics