Top Tekrar Quotes

Browse top 24 famous quotes and sayings about Tekrar by most favorite authors.

Favorite Tekrar Quotes

1. "Hirsizlarin anlatmadiklari hikâyeler vardir; meslek sirlari. Suçlarla ilgili hikâyeler ya da tekrarlanmasi utanç verecek hatalar.(syf. 195)"
Author: Ally Carter
2. "Birine asik olunca, ömrün boyunca onu aramissin da sonunda bulmussun gibi, geçmisini tekrar kurgularsin. Basit tesadüfler askin ilahi gücünün isareti olur çikar. Simdi buraya yazinca bak ne kadar gülünç olacak: Lise sonda asik oldugum kizin ismi Zuhal'di, yirmi yil sonra, Nihal, demek ki, tabi ya, büyük bir ask bu, askin ilahi adaleti sonunda bizi bulusturdu vesaire..."
Author: Baris Biçakçi
3. "Sonra yine bahar gelecek, yaz gelecek. Tekrar eden seyler bizi tekrar tekrar sevindirecek."
Author: Baris Biçakçi
4. "Ellerini aliyorum sabaha kadar seviyorumEllerin beyaz tekrar beyaz tekrar beyazEllerinin bu kadar beyaz olmasindan korkuyorum..."
Author: Cemal Süreya
5. "Insanin duymayi istedigi sesin kalbine yapabilecekleri çok ilginçti. Az önce üç kelime söylemisti ama bu süre içinde kalbim parçalanmis, dogranmis ve tekrar çarpmayi bilecegi beklentisiyle gögüs kafesime geri koyulmustu."
Author: Collen Hoover
6. "Maldoror'un mutlu yasadigi o ilk yillarda nasil iyi yürekli biri oldugunu anlatacagim birkaç satirda.Daha sonra, kötü ruhlu dogmus oldugunu fark etti: Ne garip yazgi! Kisiligini elinden geldigincegizledi uzun yillar, ama sonunda, su alisik olmadigi gerilim yüzünden, her gün kan beynine çikmayabasladi; böylesine bir yasama artik katlanamadigi için de, sonunda, kararli bir biçimde kötülükmeslegine adandi… .....Yalanci biri degildi, gerçegi kabul ediyor vekendisinin bir kan dökücü oldugunu söylüyordu. Insanlar, duydunuz mu? Bu titreyen kus telegikalemle de ayni seyi tekrarlamaktan utanmiyor. Sanki istençten de güçlü yetke… Bir lânet! Yerçekimiyasalarina karsi koyabilir mi tas? Olanaksiz. Kötülük, iyilikle baglasma yapmak isterse, olanaksizdir.Yukarida söyledigim de buydu benim zaten."
Author: Comte De Lautréamont
7. "Tesekkürler, Lordum," dedi fahise.Etrafina bakindi."Burasi sefil bir yer," dedi, sesinde kesin bir teslimiyet vardi."Eger sokaklarda çalismaktan hoslansaydim buraya hiç gelmezdim." Içini çekti. "Biliyor musunuz?" dedi, "ayaklarim agriyor.Oysa benim meslegimdeki birinin sirtindan sikayetçi olmasi gerekirdi.Tekrar tesekkürler, Lordum." Döndü ve oturdugu masaya dogru ayaklarini sürüye sürüye geri gitti. "Fahiselerle konusmayi seviyorum," dedi Kalten."Hayata karsi hos, sade bir bakislari var." "Bir kilise sövalyesi için ilginç bir hobi." "Tanri beni savasçi olarak kiraladi Sparhawk, kesis olarak degil.Bana söylediginde savasirim ama diger zamanlarim bana ait."
Author: David Eddings
8. "Ona göre binlerce kisi, ayri ayri yerlerde birbirinden habersiz binlerce durusu tekrarliyordu böyle, binlerce durusu bedenlerini köprü kilarak gelecege tasiyordu. ayni yolda yürümekten baska çaresi olmayan tuhaf birer yaratikti insanlar; tekrarin tekrarlananin örtüsü oldugunu anlayamadan, ayni el sallayislarin, ayni gülüslerin, ayni yürüyüslerin ya da ayni oturuslarin içinden geçe geçe damaklarina bulasan uzak bir serüven tadiyla dönüp dolasip ayni noktada yasiyorlardi."
Author: Hasan Ali Toptas
9. "Hepimiz bazen birbirleriyle o kadar yakinlasiriz ki dostlugumuzu ya da kardesligimizi hiçbir sey engellemiyormus gibi görünür, bizi ayiran küçücük bir köprü vardir, hepsi o kadar. Ama tam sen bu köprüye adim atacakken sana su soruyu sorsam: Bu köprüyü geçip bana gelir misin? Iste o anda artik bunu istemeyiverirsin; sorumu tekrarlasam öylece suskun kalirsin. O andan itibaren aramiza daglar ve azgin nehirler girer; bizi ayiran ve birbirimize yabancilastiran duvarlar örülüverir önümüzde ve bir araya gelmek istesek de artik yapamayiz. Ama o küçücük köprüyü düsündügünde, sözcüklere sigmayacak kadar büyüyüverir gözünde; yutkunur ve sasar kalirsin."
Author: Irvin D. Yalom
10. "Insanlar vedalasirken genellikle olayin sürekliligini inkar eden sözler dile getirmeyi severler. Birbirlerinden ayrilirken ‘Auf Wiedersehen', yani tekrar görüsene kadar, derler. Yeni bir araya gelme planlari yapmakta çok aceleci davranirlar, ama bunu unutmakta daha acelecidirler. Ben bu tür insanlardan degilim. Gerçegi söylemeyi tercih ederim ki gerçek de büyük bir ihtimalle bir daha karsilasmayacak oldugumuzdur."
Author: Irvin D. Yalom
11. "Aynayi birakti. Kirk iki yil kalmisti! Kirk iki yil daha nasil dayanacakti? Kirk iki yil daha yillarin geçmesini bekleyecekti. Kirk iki yil daha yaslanan gözlerine bakacakti. Zaman hapishanesinden kaçmanin bir yolu yok muydu? Ah, keske tekrar en bastan baslayabilseydi! Ama nasil? Nereden? Kiminle? Bertha ile olmazdi. O özgürdü istedigi zaman onun hapishanesine girip çikar ya da uçup gidebilirdi. Üstelik onunla asla "biz" olunamazdi; "bizim" yasamimiz, "bizim" yeni yasamimiz mümkün olamazdi."
Author: Irvin D. Yalom
12. "Ise en basindan basla ve hatirlayabildigin her seyi sonuna kadar aklinda geçir. Zihnine geri geldikçe ayni seyi bastan sona tekrarla. Bir süre sonra yorulur, parça parça silinir, çok geçmeden tümüyle kaybolur."
Author: John Steinbeck
13. "Geçmisteki acilarimin karsiligi karsimdaki insanda sonlanmiyorsa, o kisi benim mutlulugumun baslangici da olamaz. Hayatima girecek insanin beni sadece mutlu etmesi yetmez, geçmisimdeki acilari da bana unutturmasi gerekir. Yoksa bu bir baslangiç degil, geriye dogru görünmez bir kalemle silmektir içini karartan her seyi... Ve bilirsin bir gün tekrar gün yüzüne çikacagini onlarin."
Author: Kahraman Tazeoğlu
14. "Eski yaralarin komik tarafi bu: Yeni bir kalp acisi olana dek bekler ve sonra, dünyaniz degiserek uyandiginiz o ilk günkü gibi keskin ve korkunç bir sekilde tekrar belirirler.(syf. 146)"
Author: Lili St. Crow
15. "Öncelikle, ibrelerine dokunma. Ikincisi, öfkene hakim ol. Üçüncüsü, sakin ama sakin asik olayim deme. Çünkü olursan, kalbindeki saatin yelkovani derini deler, kemiklerinin parçalar ve kalbinin mekanizmasi tekrardan bozulur.(syf. 20)"
Author: Mathias Malzieu
16. "Romantizmi ayakta tutan sey tekrardir; tekrar bir istahi sanata dönüstürür. Üstelik insanin her aski tek askidir. Hedeflerin degismesi tutkunun biricikligini zedelemez ki! Sadece yogunlastirmaya yarar. Hayatta tas çatlasa bir tek yüce deneyim geçebilir basimizdan; yasamin sirri da bu deneyimi olabildigince çogaltabilmektir."
Author: Oscar Wilde
17. "Annem bana dua etmeyi ögretti, ona da kendi annesinin ögrettigi bir duaydi bu: Simdi uykuya yatiyorum. Ruhumu korumasi için Isa'ya dua ediyorum. Geceleri, ben küçük yatagimin yaninda diz çöküp onun sözlerini tekrarlarken, o da agzindan hiç düsürmedigi sigarasi ile yani basimda ayakta bekler, beni dinlerdi. Tek dilegim dua etmekti ama sözleri kafami karistirirdi ve annemi soru yagmuruna tutardim. Ruh nedir? Ne renktir? Çok yaramaz oldugu için ruhumun ben uyurken gizlice kaçip sonra da geri dönmeyeceginden korkuyordum. Uyuyakalmamak için elimden geleni yapardim; böylece ruhumu ait oldugu yerde içimde tutacaktim."
Author: Patti Smith
18. "Bize "geçmisi hatirlamayanlar onu tekrar etmeye mahkumdur," denir, ama belki de bu daha iyidir. Belki de iyi olan tek sey budur; unutmayi basarmak."
Author: Philip K. Dick
19. "Bu oda karanlik" diyordum, "bu oda yalniz bugün degil, her zaman böyle karanlik.. Burada kitaplarimla ben yasariz ve bize aydinlik getirecek kimsemiz yok… Ben burada yalnizligi bardak bardak içiyorum. Ve ihtiyar kanepelerle konusmak istedigim zaman, onlar artik bana anlatacak yeni bir sey bulamiyorlar.. Sen bu odaya hiç görülmemis bir sey gibi geldin.. Bu sari duvarlar, bu yillanmis esya seni bir daha unutamazlar. Bana her gün senden bahsedeceklerdir. Onlar da benimle beraber seni arayacaklar, buraya her girisimde sorucu gözlerle bakarak: "Nerede o?.." diyeceklerdir. Tahmin etmiyorum ki senin bulundugun yerler buradan daha aydinlik olsun. Buraya gelmek, tekrar basini gögsüme koymak, ellerini böyle yumruk yaparak avucuma vermek istedigin anlar olacaktir. O zaman hiç düsünmeden gel; beni kitaplarimin temiz arkadasligindan ayiracagindan korkma.."
Author: Sabahattin Ali
20. "Kitaplar yeni tanidiklarina karsi çok ketum olurlar. Bir kere de onlarla laubali oldunuz mu size malik olduklari her seyi verirler ve onlar bizim isteyebilecegimiz her seye fazlasiyla maliktirler. Kitaplari bir kadin gibi sevenler, yalniz bekar odalarinin azabini daha az duyarlar. Ellerinde bir kitapla beraber yattiklari, basuçlarindaki lambayi yaktiklari zaman, bahtiyar bir evlilik hayatinin daima tekrar edilen saadetini hissederler. Kitaplarla zifafa girmesini bilen adam, beserliginden kurtulmaya baslamistir.Ve biz daima, daima beseriz."
Author: Sabahattin Ali
21. "Hayat birbirinde ayirdiklarini,kisa bir müddet için tekrar yaklastirir gibi olsa bile,uzun zaman yan yana birakmiyor.Geçen günleri bir daha geri getirmek mümkün degil ve sadece hatiralar iki insani birbirine baglayacak kadar kuvvetli degil."
Author: Sabahattin Ali
22. "Ölmek istiyordu. Istiyordu ki birkaç saat sonra deniz suyu onun vücudunu ise yaramaz seyler gibi kiyiya atsin ve tekrar büyüleyici ve gamli ugultusuna baslasin."
Author: Sadegh Hedayat
23. "Ama ne yazik ki tarihte hep ayni trajedi tekrarlanmaktadir, çünkü fikir adamlari zamani gelince, dava adami olma sorumlulugunu üstlenmekte zorlanirlar ve pek nadir durumlarda harekete geçerler. Düsün dünyasi zengin, yaratici insanlarda bu ikilem her zaman ortaya çikar: Çünkü yasadiklari dönemin saçmaliklarini en iyi görenler ve gözleyenler onlardir ve bir cosku aninda, kendilerini büyük bir tutkuyla siyasi mücadelenin içine atarlar, ama öte yandan da zorbaliga zorbalikla karsilik vermekte çekinir, tereddüt ederler. Duyduklari sorumluluk onlari siddete basvurmaktan, kan dökmekten alikoyar; o bir anlik tereddüt, saygili geri durus, siddeti tesvik ederek onlarin elini kolunu baglar ve tüm güçlerini yok eder."
Author: Stefan Zweig
24. "Kafamda bu dusunceler gecip duruyordur, kalbim parcalanmisti, perisandi, cevremdeki insanlarla sevinmek istiyor, ama bunu yapamiyordum. Kendimi bir hain gibi hissediyordum, o buyuk hatayi ben yapmisim gibi, buna bizzat kendi, varligim ve kisiligimle ben neden olmusum gibi. Annem insanin kendi kendine acimasina neden olan o sucluluk duygusunu ogretmisti bana, hayatimin buyuk bir bolumunde bu duyguyu hep yasadim. Cocukca ve yanlis oldugunu bildigim icin bu duyguyla savastimsa da, o gerginlik ve baski altinda cocuklasmak, yanlis yapmak, tekrar bu duyguya yenik dusmek cok kolaydi."
Author: Ursula K. Le Guin

Tekrar Quotes Pictures

Quotes About Tekrar
Quotes About Tekrar
Quotes About Tekrar

Today's Quote

Katarina Bishop bir suçluydu. Ama o güne dek eline hiç silah almamisti. Kimseye vurmamisti. O ana kadar birinin canini yakmak nasil bir sey, bilmiyordu. Hale'in yüzündeki ifadeyi gördügünde, sözlerini geri almak istedi. Ayni zamanda bu sözlerin onun canini daha fazla acitmasini da istedi.(syf. 181)"
Author: Ally Carter

Famous Authors

Popular Topics