Top Valar Quotes

Browse top 15 famous quotes and sayings about Valar by most favorite authors.

Favorite Valar Quotes

1. "Sunu iyice bilin ki sanat burjuvalarindir.Burjuva derken sunu anliyorum: imgesiz bir adam."
Author: Arthur Cravan
2. "Editör Hanim, ‘Otuz bes yasinda mühendisligi birakti ve kendini edebiyata verdi.' cümlesinin biyografimde güzel duracagini düsündügüm için isimden istifa ettim. Küçük burjuvalarin kayda deger lükslerden biri de kendi biyografilerini hayal edebilmeleri ve bazi seyleri sirf biyografilerinde yer alsin diye yapabilmeleridir."
Author: Baris Biçakçi
3. "RüzgarSimdi bir rüzgar geçti buradanKostum ama yetisemedim,Nerelerde gezmis tozmusÖgrenemedim.Besbelli denizden çikipKiyilar boyunca gitmistir,Tuz kokusu, katran kokusu, ter kokusuYüregini allak bullak etmistir.Sonra baslamis tirmanmaya daglara dogruBulutlari koyun gibi gütmüstür,Oksayip otlari yaylalardaBüyütmüstür.Köylere de ugradiysa egerIslak, karanlik odalarda besik sallanmistir,Günes altinda çalisanlaraImdat eylemistir.Sonra baslayip alçalmaya ovalara dogru,Hashas tarlalarinda eflatun, pembe, beyaz,Kiraçlarda mavi dikenler..Toz toprak gözlerine gitmistir.Sehirlere ugramis ki yanimdan geçti,Hashas çiçegine benzer kizlar görmüstür,Bir gülüs, bir tel saç, allik pudraAlip gitmistir.Simdi bir rüzgar geçti buradanKostum ama yetisemedim,Soraydim söylerdi herhaldeSoramadim."
Author: Cahit Külebi
4. "If the day comes when you would find me again, give that coin to any man from Braavos, and say these words to him--valar morghulis." --- Jaqen H'ghar, A Clash of Kings"
Author: George R.R. Martin
5. "Valar morghulisvalar doeharis"
Author: George R.R. Martin
6. "Valar Morghulis"
Author: George R.R. Martin
7. "Valar Morghulis- All men must die"
Author: George R.R. Martin
8. "Ser Gregor, it went, Dunsen, Polliver, Raff the Sweetling. The Tickler and the Hound. Ser Ilyn, Ser Meryn, King Joffrey, Queen Cersei. She ended it with valar morghulis,"
Author: George R.R. Martin
9. "Benim asil özüm, yeryüzündeki gölgem dedikleri seydir bence. Biz ruh islerine bakarken, tipki günese suyun içinden bakan istiridyeler gibiyizdir bence; üstlerindeki agir suyu, havalarin en hafifi sanan istiridyeler gibi. Bence bedenim, asil varligimin tortusudur ancak. Isteyen alsin bedenimi, evet alsin, çünkü o, ben degilim. Varsin gemi de batsin, bedenim de batsin diledigi zaman. Ruhuma gelince, Jüpiter gelse batiramaz onu."
Author: Herman Melville
10. "Then Frodo came forward and took the crown from Faramir and bore it to Gandalf; and Aragorn knelt, and Gandalf set the White Crown upon his head and said:Now come the days of the King, and may they be blessed while the thrones of the Valar endure!"
Author: J.R.R. Tolkien
11. "Her seyin özüyle ilgileniyoruz: meyvalarin yalniz suyunu içiyoruz."
Author: Oğuz Atay
12. "O sinema da yerinde yok.O sinema aynalar içinde idi.Yagmurlu havalarda kumas kumas,insan insan kokardi.Birinci mevkiin çocuklarinin arasina karistigimiz zaman içim sevda ile dolardi.Her yüz güzeldi.Her çocuk babacandi.Her el nasirli,küçük,kirli ve sicakti."
Author: Sait Faik Abasıyanık
13. "Bir biz variz güzel öbürleri hep çirkin Birde bu terli karanlik Sonra bir sey daha var muhakkak ama adini bilmiyorum Nereden baslasam sonunda o isikla karsilasiyorum Yari çiplak utanmaz bir kadin resmini aydinlatiyor Aksam oluyor ya bir türlü inanamiyorum Oturmus iri yapili adamlar esrar çekiyorlar Daha bir aydinlik olsun diye içtikleri su Sari toprakdan testileri güneste pisiriyorlar Bir korkuyorum yanliz kalmaktan bir korkuyorum Gündüzleri delice çalisiyorum geceleri kadinlarla yatiyorum Sonra birden büyümüs görüyorum agaçlari Kisraklari birden yavrulamis Havalari birden günesli Kadinlarla yattigim yetse ya Birde kadinlarla yattigima inanmam gerekiyor Hoslanmiyorum"
Author: Turgut Uyar
14. "Se queres convencer alguém da tua verdade, não a expliques ou demonstres – afirma-a. E ela será tanto mais convincente quanto mais força puseres na afirmação. A afirmação é compacta, a demonstração é cheia de buracos. Uma pedra não tem intervalos para os ratos se intervalarem nela. Se queres ser chefe e dominador e senhor, berra o teu SIM ou o teu NÃO e deixa aos fracos o TALVEZ. E terás ocupado o baldio das almas humanas em que elas não sabem que semear. E serás histórico, se fores grande,mesmo no crime. Porque o homem é míope de sua natureza e só vê acima do tamanho do boi."
Author: Vergílio Ferreira
15. "Ölçüsüzlügün hüküm sürdügü bir yerde sayginin esamesi bile okunmaz. O zaman doga da sapar yolundan. Uysal sular taskinlara dönüsür bir anda, bir anda toprak batakliga dönüsür, haklilar degil güçlüler kazanir bütün davalari. Zalim evlat kiyar babasinin canina, hakkin hukukun yerine zorbalik adalet dagitmaya baslayinca da hakliyla haksizi ayirt etmenin imkani kalmaz. Adaletin de adi kalir, kendi yok olur gider. Güç, iradenin emrinden çikip ihtirasin emrine girer ve istahli bir kurt gibi önüne ne çikarsa saldirip kemire kemire yok eder. En sonunda da kendi basini yer..."
Author: William Shakespeare

Valar Quotes Pictures

Quotes About Valar
Quotes About Valar
Quotes About Valar

Today's Quote

To an eagle or to an owl or to a rabbit, man must seem a masterful and yet a forlorn animal; he has but two friends. In his almost universal unpopularity he points out, with pride, that these two are the dog and the horse. He believes, with an innocence peculiar to himself, that they are equally proud of this alleged confraternity. He says, 'Look at my two noble friends -- they are dumb, but they are loyal.' I have for years suspected that they are only tolerant."
Author: Beryl Markham

Famous Authors

Popular Topics