Top Ahmak Quotes

Browse top 13 famous quotes and sayings about Ahmak by most favorite authors.

Favorite Ahmak Quotes

1. "Simdiye kadar 18.yüzyil leydilerinin bayilmasinin korselerinin siki oldugundan dolayi düsündügümü fark ettim ama simdi nedenini daha iyi görüyordum,bayilma sebepleri 18.yüzyil erkeklerinin ahmakligindan kaynaklaniyordu."
Author: Diana Gabaldon
2. "Apabila ada salahinsan sering salah menyalahmaka dengan apakah kamu mempersalahkan orang lain?dengan firasat buta atau neraca keimanan dari jiwa?jangan kerana kejahilanmu, wahai manusiainsan lain terhukum dalam aniaya: muka surat 72"
Author: Hilal Asyraf
3. "Bu yaygin budalalik insanin cesaretini kiriyor. Galiba insanligin sirf kötü kalpli ve pervasiz oldugu için intihar etmesine üzülmeyecegim. Kalin kafalilik ve ahmaklik yüzünden ölmek pek vakarsizca bir sey. Madem böyle öleceksin o zaman insan olmanin ne yarari var?"
Author: Isaac Asimov
4. "Bu kasabada sadece bir tane trafik lambasi oldugunun farkindasin, degil mi?" Simdi sanki nasil bu kadar ahmak oldugumu sorguluyormusçasina her iki kasini da kaldirdi ve ben o zaman gözlerinde ki piriltinin anlamini çözdüm. asagilarcasina gülüyordu bana.Bir an için tek yapabildigim ona bakmak oldu. Muhtemelen, gerçek hayatta gördügüm en seksi erkekti ve tam bir öküzdü"
Author: Jennifer L. Armentrout
5. "Carolina'dan America Singer, Bes." Kafami geriye çevirdim ve iste oradaydi. Bu, Aspen'in benimle evlenmek için birikim yaptigini ögrendigimde çekilen fotografimdi. Fotograftaki kiz isildiyordu, umutlu ve güzeldi. Âsik gibiydi. Ve ahmaklardan biri bu askin Prens Maxon'a duyulan ask oldugunu düsünmüstü."
Author: Kiera Cass
6. "Isin daha kötüsü bir önceki gün ve zaten fazlasiyla uzun süredir yaptiklarinizin aynisini ertesi gün yapacak gücü nereden bulacaginizi bilememektir, bu ahmakça girisimler için, bu asla bir sonuca ulasmayan binbir tasari için, yikici zorunluluktan kurtulma denemeleri için, her seferinde çuvallayan o denemeler için gerekli gücü nereden bulacaginizi, kaldi ki bunlarin hepsi de yalnizca kaderin karsi konulmaz olduguna, duvarin dibine düsmek gerektigine kendinizi bir kez daha ikna etmenize yarayacaktir, her aksam, her seferinde daha egreti, daha galiz olan bu ertesi günün kabusunu yasayarak."
Author: Louis Ferdinand Céline
7. "...Hiçbir sey açiklanamaz. Dünyanin tek bildigi sey uyurken bir o yana bir bu yana dönen biri gibi sizi öldürmektir, dünya uyurken üstünüze abandiginda, uyuyan birinin pireleri ezdigi gibi. Böylesine bir ölüm pek ahmakça olurdu, diye düsündüm, herkes gibi yani. Insanlara güvenmek demek kendini azicik öldürtmekle esdegerdir."
Author: Louis Ferdinand Céline
8. "Üçüncü Sarki'dan:cranium fibula radius sacrum patella carpus nasil ezberlenir allah'im arapça dua eden insanin latince kemikleri? saffet kulun anatomiden çakti, selim kulunla oynamayi birakti. alt katta bir kiraci daha: ecmel karakas ve gari mesru karisi (yavas söyle duymasinlar). bana yüz vermiyor bahçede güzel kizi (oysa bahçede geçirdim bütün yazi) dut agacina çikiyor benden kaçarak, "sen de arkasindan çiksana ahmak!" daha daha: pisirik, beceriksiz, korkak."
Author: Oğuz Atay
9. "Kadinlar neden buna benzer bedenleri olmasini isterler bir türlü anlamiyorum. Ne kadar acayip görünüyor, onlar da kalkip böyle bir bedene sahip olmak için deli gibi ugrasiyorlar, ne pahasina olursa olsun, diyetlere, ameliyatlara, ignelere, açik saçik iç çamasirlariyla bu lanet olasi seylerden birini elde etmek için çabaliyorlar ve her seyi deneyip de basarili olamazlarsa sahtesini yapiyor o ahmak sürtükler. Pekala, burada bedava bir tane var. Gelin de alin pis orospular. Neyin içine girdiklerini bilmiyorlar, belki bundan hoslaniyorlar. Belki de bu bedenleri paranin çarkini döndürmek için kullanan kadinlar gibi hepsi birer pislik: Film yildizlari, mankenler, orospular."
Author: Richard Brautigan
10. "Dünyanin en basit, en zavalli, hatta en ahmak adami bile, insani hayretten hayrete düsürecek ne müthis ve karisik bir ruha maliktir. Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçiyor ve insan dedikleri mahluku anlasilmasi ve hakkinda hüküm verilmesi en kolay seylerden biri zannediyoruz?"
Author: Sabahattin Ali
11. "Dünyada sizden, yani bütün erkeklerden niçin bu kadar çok nefret ediyorum, biliyor musunuz? Sirf böyle en tabii haklariymis gibi insandan birçok seyler istedikleri için. Beni yanlis anlamayin, bu taleplerin muhakkak söz haline gelmesi sart degil. Erkeklerin öyle bir bakislari, öyle bir gülüsleri, ellerini kaldirislari, hulasa kadinlara öyle bir muamele edisleri var ki… Kendilerine ne kadar fazla ve ne kadar aptalca güvendiklerini fark etmemek için kör olmak lazim. Herhangi bir sekilde talepleri reddedildigi zaman düstükleri saskinligi görmek, küstahça gururlarini anlamak için kafidir. Kendilerini daima bir avci, bizi zavalli birer av olarak düsünmekten asla vazgeçmiyorlar. Bizim vazifemiz sadece tabi olmak, itaat etmek, istenilen seyleri vermek. Biz isteyemeyiz, kendiligimizden bir sey vermeyiz. Ben bu ahmakça ve küstahça erkek gururundan tiksiniyorum. Anliyor musunuz?"
Author: Sabahattin Ali
12. "Yedi cücelerin tek tiras olani Ahmak'ti. Bu bize, tiras olmaktaki bilgelik hakkinda bir fikir verebilir"
Author: Tom Robbins
13. "Çocukluk yillarim boyunca, tanistigim bütün insanlarin, kaderin bir oyunu olarak, ahmak olduguna inanmistim."
Author: Umberto Eco

Ahmak Quotes Pictures

Quotes About Ahmak
Quotes About Ahmak
Quotes About Ahmak

Today's Quote

When we focus on God we are simply telling Him that, we are trusting Him for a turn around."
Author: Bamigboye Olurotimi

Famous Authors

Popular Topics