Top Aklama Quotes

Browse top 7 famous quotes and sayings about Aklama by most favorite authors.

Favorite Aklama Quotes

1. "Karikoca arasinda geçenleri, nasil sevistiklerini kimse bilmemeli, hiç kimse. Kavgalarini öz analarindan bile saklamali, birbirlerinden sikâyet ederek kimseden hakemligini istememelidirler. Her müskülü kendi aralarinda halletmeleri lazimdir. Ask kutsal bir sirdir, sevisenler arasinda ne geçerse, yabanci gözlerden saklanmalidir. Bu onun kutsalligini bir kat daha artirir. Böyle çiftler birbirlerini daha çok sayarlar ki, saygi pek çok seyin temelidir. Ortada ask olduktan, seviserek evlendikten sonra bu sevgi niçin sönsün?"
Author: Fyodor Dostoyevsky
2. "Blog'una baktim."Ah. Tanrim. Bebegim. Yüce Isa. Nasil Bulmustu? Bir dakika. Önemli olan bulmus olmasiydi. Blog'um artik Google'da çikiyor muydu? Bu muhtesemdi iste. "Yine beni takip ediyorsun, anliyorum. Yasaklama emri çikarmama gerek var mi?""Rüyanda görürsün Kedicik." Pismis kelle gibi siritti. "Ah, bekle, rüyalarinda zaten basroldeyim, degil mi?"
Author: Jennifer L. Armentrout
3. "Ah, gençligimin mabedi o sevgili nerelerde! Kaybolacak idiyse onu ne diye tanidim ben?.. Kendi kendime: Çilginsin! diyorum, artik bulunmasi olanaksiz bir sey ariyorsun!Ama ben ona, o sevgiliye bir zamanlar sarilmistim. Kalbinin atislarini duymustum. Yüce yaradilisi önünde kendimi benliküstüne yükselmis gibi görürüm. Çünkü onun yaninda ne kadar olabileceksem o kadar sezgili olurdum.Hey Tanrim! O zaman ruhumun hiçbir yetenegi bosa çikar miydi? Yüregimin tüm evreni kucaklamadaki sasilacak gücü onun önünde bütünüyle kendini ortaya koymaz miydi? Yüregin derinliklerinden yükselen ürpermeler, iki ruhun yüz yüze simseklenmesi aramizda her günün, bir alisverisine benzemez miydi? Ah, onunla her sohbetimiz ve igneli sakalarimiz dahil, her sözümüz inci gibi inceltilmisti, ben bunu bilirim...Asla unutamayacagim, onun ruhunun durulugunu, saglamligini, onun o göksel yumusakligini asla unutamayacagim..."
Author: Johann Wolfgang Von Goethe
4. "Nasil da gerizekali bu uygarlik! Sanki pek ender bulunur bir keman gibi kilifina kapatip saklaman gerekiyorsa niçin verilsin sana bu beden?"
Author: Katherine Mansfield
5. "..akan zamanin içinde, yitirilecek, bir daha yakalanamayacak anlari en azindan birkaç kareye sigdirip saklamak gibi saçma sapan ama vazgeçilmez bir tutkuyla makinenin ardindan ona bakarken onun bana bakisini belirleyen fotograflar."
Author: Kürşat Başar
6. "Zaman geçti ve öylesine geçerken -ben istesem de istemesem de- sensiz yeni bir gerçeklik yaratti. Kendi içimde, senin hiç bilmedigin seylere baglanmayi denedim. Önce onlarin sayilarinin az oldugunu ve epeyce aramam gerekecegini düsündüm. Ama zaman geçtikçe senden sakladigim düsüncelerin ve duygularin ne kadar çok oldugunu fark edip sasirdim, bunlar senin birliktelik ve uyum arayisinla hiç temas etmemislerdi. Kasitli olarak saklamamistim onlari. Saklamak seni kandirmak anlamina gelirdi, böyle bir sey ise düsünülemezdi."
Author: Pascal Mercier
7. "Zaten küçüklügümden beri saadeti israf etmekten korkar, bir kismini ilerisi için saklamak isterdim... Bu hal gerçi birçok firsatlari kaçirmama sebep olurdu, fakat fazlasini isteyerek talihimi korkutmaktan her zaman çekinirdim."
Author: Sabahattin Ali

Aklama Quotes Pictures

Quotes About Aklama
Quotes About Aklama
Quotes About Aklama

Today's Quote

… You were summer and freedom and everything I hadn't had in so long. Everything I hadn't allowed myself. I'm going to allow myself tonight." He tossed his shirt aside and she glimpsed his broad chest in the flickering light from the portable woodstove she'd noticed out of the corner of her eye. "You're going to be my ocean and I'm going to drown myself in you."
Author: Cari Quinn

Famous Authors

Popular Topics