Top Anlamak Quotes

Browse top 8 famous quotes and sayings about Anlamak by most favorite authors.

Favorite Anlamak Quotes

1. "Bilmek her zaman güzel degildi. Anlamak sevinç vermiyordu her zaman. Çözmek akli doyursa da ruha iyi gelmiyordu."
Author: Ahmet Ümit
2. "Biriyle yüz yirmi yil bir arada yasasak,bize ne düsündügümüzü sorsalar,onun karmasik kisiliginin hakkini vermemiz ve "Onu henüz tanimaya basladim" diye yanitlamamiz gerekir.Ancak bunun yerine,biriyle tanistiktan iki dakika sonra bir izlenim olusur zihnimizde: "Ondan hoslandim/ Ondan hoslanmadim".Biyolojik bir ihtiyacin ilkel kalintisidir bu tepki;magara adami,birisiyle karsi karsiya geldiginde onun dost mu düsman mi oldugunu bir bakista anlamak zorundadir."
Author: Alain De Botton
3. "Bir ekip yönetmek, sorumlulugu baskalarina dagitmak ve ne zaman geride durup bir baskasinin yönetmesine izin verecegini bilmek demektir. En iyi kaynaklarinizin ne oldugunu ve onlari nasil kullanabileceginizi anlamak demektir.(syf. 92)"
Author: Ally Carter
4. "Ne kadar talihlisiniz! Söylenen dogruysa yolculuklar en iyi okuldur. Siz de böyle mi düsünüyorsunuz efendim?"Anlamsiz bir hareket yapiyorum. Iyi ki sözünü bitirmedi."Kim bilir ne kadar sasirir insan. Bir yolculuga çikabilseydim, döndügümde ne kadar degistimi anlamak için yola çikmadan önce, kisiligimin en ince ayrintilarini not ederdim. Bazi gezginlerin, yolculuktan döndükten sonra, yakinlari tarafindan taninmayacak kadar, hem ruhça, hem de vücutça degismis olduklarini okumustum."
Author: Jean Paul Sartre
5. "Tanrim!Degistiremeyecegim seyleri kabul etmek için dinginlik,degistirebilecegim seyleri degistirmek için cesaret,aradaki farki anlamak için de bilgelik ihsan eyle bana."
Author: Kurt Vonnegut
6. "Benim için kitap okurken hala önemli olan anlamaktan çok, okudugum seye uygun düsler kurmaktir."
Author: Orhan Pamuk
7. "Dünyanin en basit, en zavalli, hatta en ahmak adami bile, insani hayretten hayrete düsürecek ne müthis ve karisik bir ruha maliktir. Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçiyor ve insan dedikleri mahluku anlasilmasi ve hakkinda hüküm verilmesi en kolay seylerden biri zannediyoruz?"
Author: Sabahattin Ali
8. "Dünyada sizden, yani bütün erkeklerden niçin bu kadar çok nefret ediyorum, biliyor musunuz? Sirf böyle en tabii haklariymis gibi insandan birçok seyler istedikleri için. Beni yanlis anlamayin, bu taleplerin muhakkak söz haline gelmesi sart degil. Erkeklerin öyle bir bakislari, öyle bir gülüsleri, ellerini kaldirislari, hulasa kadinlara öyle bir muamele edisleri var ki… Kendilerine ne kadar fazla ve ne kadar aptalca güvendiklerini fark etmemek için kör olmak lazim. Herhangi bir sekilde talepleri reddedildigi zaman düstükleri saskinligi görmek, küstahça gururlarini anlamak için kafidir. Kendilerini daima bir avci, bizi zavalli birer av olarak düsünmekten asla vazgeçmiyorlar. Bizim vazifemiz sadece tabi olmak, itaat etmek, istenilen seyleri vermek. Biz isteyemeyiz, kendiligimizden bir sey vermeyiz. Ben bu ahmakça ve küstahça erkek gururundan tiksiniyorum. Anliyor musunuz?"
Author: Sabahattin Ali

Anlamak Quotes Pictures

Quotes About Anlamak
Quotes About Anlamak
Quotes About Anlamak

Today's Quote

As soon as you look at the world through an ideology you are finished. No reality fits an ideology. Life is beyond that. … That is why people are always searching for a meaning to life… Meaning is only found when you go beyond meaning. Life only makes sense when you perceive it as mystery and it makes no sense to the conceptualizing mind."
Author: Anthony De Mello

Famous Authors

Popular Topics