Top Arkada Quotes

Browse top 25 famous quotes and sayings about Arkada by most favorite authors.

Favorite Arkada Quotes

1. "Kimse kimseyi taniyamaz. Tanidigimizi sanariz. Tanidigimiz kadarina inaniriz. Eger gerçekten tanisak, birakin aski filan, kimse kimseyle arkadas bile olamaz."
Author: Ahmet Ümit
2. "…Öylece durup, Handan‘a dönüsen Evgenia'yi, Evgenia‘ya dönüsen Handan'i ve bir anda ikisi birden olan Güzide‘yi izledim bir süre. Ikisi beni birakip gitmis olsa da, bu üç kadinda aslinda hep ayni kadini sevdigimi düsündüm. Hangi kadini? Ilk çocukluk arkadasim, o çelimsiz liseli kizi mi, en güçlü dayanagim, can yoldasim, cefakar karimi mi, yoksa yasamin her seye ragmen güzel oldugunu bana yeniden ögreten gün görmüs Evgenia'yi mi? Belki hepsini birden, belki hepsini ayri ayri ama üçünde de hep ayni kadini."
Author: Ahmet Ümit
3. "Kulagimi yüregimin atisina veriyordum. Bunca zamandir bana arkadaslik eden bu gürültünün durabilecegini bir türlü aklim almiyordu."
Author: Albert Camus
4. "Parmaklarimi birlestirip uçlarina tahta cetvelle vurmayi ‘akil eden' ögretmenler, amirinin önünde ellerimi arkada kavusturdugum için ‘Amirin karsisinda öyle durulmaz!' diye kulagima tislayarak koluma asilan memur ve o amir; tuttugum takimi yenen takimlarin oyunculari, taraftarlari, malzemecileri; sevgimi karsiliksiz birakan bütün kadinlar! Alkislayin beni. Ve sen Nesteren, asil sen alkisla, bir tek sen alkisla!"
Author: Baris Biçakçi
5. "Arkadasligin tabancasinda daime tek bir kursun vardir."
Author: Baris Biçakçi
6. "Yeryüzünün en zalim ve intikamci yaratiginin insan olduguna bizzat sahit olanlar artik yalnizdir arkadasim.Onlar artik hiçbir insanoglu ve insankiziyla akraba,arkadas,yakin olmak istemezler.Iste ben bu nedenle kimsesiz kaldim.Artik tamamen yalnizim."
Author: Buket Uzuner
7. "Beans benim tek arkadasimdi. Çünkü ben hep böyleydim. Benim içimi disimi bilen sadece bir tane iyi arkadasa ihtiyacim vardi. Çogu insan böyle degil. Çogu insan sürekli baska insanlarla tanismak istiyor."
Author: Carol Rifka Brunt
8. "Ne zaman bir öykü anlatilsa gece olur. Nerede oturulursa oturulsun, zaman ve mevsim ne olursa olsun, masal anlatmak saçaklardan yildizli bir gökyüzünün ve beyaz bir ayin çikip süzülmesine ve dinleyenlerin kafalarinin üstünde asili durmasina neden olur. Kimi zaman, masalin sonuna dogru oda safakla dolar, kimi zaman arkada bir yildiz parçasi kalir, kimi zaman da firtinali gökyüzünden bir paçavra parçasi. Ve arkada kalan her ne olursa olsun, bu sey çalismak için, ruh-yapiminda kullanmak için bir armagandir."
Author: Clarissa Pinkola Estés
9. "..henüz genç ve saglikli bir bedene sahipken,zafer borularinin öttügü anda ölmek güzel olabilir; ama bir hastane kogusunda uzun uzun aci çektikten sonra ölmek daha kötüdür herhalde, evde, sevgi dolu inlemeler, hafif isiklar ve ilaç siseleri arasinda ölmek daha melankoliktir. ama bilinmeyen, yabanci bir diyarda, siradan bir han odasinda, yasli ve çirkinlesmis bir biçimde, dünyada, arkada hiç kimsenin kalmadigini bilerek ölmek kadar zor hiç bir sey olamazdi."
Author: Dino Buzzati
10. "Arkadaslar birbirlerinin kusurlarini görür. Eslerse birbirlerinin en kuytu kusurlarini bilir."
Author: Gillian Flynn
11. "Arkadaslarima Selam, Tesekkür ve Dogum Günü KutlamasiDegerler üzerinde tartisilr: Dün geçerli olan, dikkate alinmaz bugün. Nitekim daha neseli zamanlardaölümedüsman gibi bakilmamis midir!"
Author: Hermann Hesse
12. "Eksilince anladik ki, arkadas denen sey bir sakidir; ruhumuzun kadehini doldurur. Bizi yatistirir, bize boyun eger, bizi reddeder, hasta eder, iyilestirir, arkamizda durur, terk eder… Bazen çekip gittigini unuturuz, hala varmis gibi davraniriz. Çünkü o kadehi doldurmaya devam eder. Çünkü biz hep içeriz."
Author: Hüsnü Arkan
13. "Fathers and SonsArkaday watching Katya's face as she accepts his marriage proposal:Anyone who has never seen such tears in the eyes of a beloved one cannot fathom to what extent, all overcome with gratitude and shame, a human being can be happy on earth.Bazarov on his death bed:I am done for. I've fallen under the wheel. And it transpires that there was no point in thinking about the future. It's an old story, is death, but to every man it comes anew."
Author: Ivan Turgenev
14. "Bir kitabi okuyup bitirdiginiz zaman, bunu yazan keske çok yakin bir arkadasim olaydi da, canim her istediginde onu telefonla arayip konusabilseydim diyorsaniz, o kitap bence gerçekten iyidir."
Author: J.D. Salinger
15. "Ama o andan sonra, Hermione Granger arkadaslari oldu. Bazi olaylar vardir, dostluklara yol açar,dört metre boyunda bir ifritin canina okumak da öyle bir olaydi iste."
Author: J.K.Rowling Harry Potter
16. "Rüyalar sahte arkadaslardir, Dru, tatlim. Sana ihtiyacin olani ya da gerçekte olani degil de daha çok güvenemeyecegin seyleri gösterirler. Sadece belkiler, hepsi bu.(syf. 89)"
Author: Lili St. Crow
17. "Mesele eski arkadasin, daha iyi bir arkadas olmasi degildir. Sadece o kisiyi daha iyi tanirsiniz ve zavalli bir budala gibi davranmanizdan rahatsiz olmayacagini bilirsiniz."
Author: Markus Zusak
18. "Yalniz bir balikçi gördügümüzde kayik nerede diye sorariz; yalniz bir kayik gördügümüzde balikçi nerede diye sorariz! Iyi arkadaslarin her zaman birlikte olduklarini görmeyi çok severiz!"
Author: Mehmet M
19. "Ne kadar da resmiyim, diye düsünüyor Clarissa, tipki bir büyükanne gibiyim. Dünyanin güzelliklerine bayiliyorum, ama, içimden gelse de bir arkadasimi dudaklarindan öpmeye yanasmiyorum. Richard ona bundan otuz yil önce, bütün o serbest kiz cilasinin altinda kendi halinde bir ev kadini yattigini söylemisti, simdiyse kendini yavan buluyordu Clarissa, geleneklere fazlasiyla bagliydi, çekilen pek çok acinin nedeniydi bu."
Author: Michael Cunningham
20. "Yine de saniyorum, önce sen bunlardan bikacaksin. Bir gün bakacaksin arkadasina, çizgileri biraz bozuk görünecek ya da renk tonunu haif bulacaksin. Gönlünün derinliklerinde onu çok agir suçlayacaksin ve ciddi ciddi sana kötü davrandigini düsüneceksin. Daha sonraki gelisinde, ona karsi soguk ve ilgisiz olacaksin. Çok yazik ama bu seni degistirecek. Bana su anlattiklarin gerçek bir ask serüveni bir sanatsal ask serüveni de denebilir ve her türlü askin en kötü yani, bittiginde kisiyi asktan sogutmasidir."
Author: Oscar Wilde
21. "Iste adasim, sana seven bir Çingene'nin hikayesi. Çiçeklerin açtigi mevsimde, senin kollarina yaslanan ve çiçekler kadar güzel kokan bir vücutla uzak su kenarlarinda oturmak ve öpüsmek, yoruluncaya kadar öpüsmek hos seydir... Seni gördügü zaman zalimce basini çeviren magrur bir dilberin kapisi önünde ve ay isigi altinda sabaha kadar dolasmak, bunu candan arkadaslara aglayarak anlatmak, -söz aramizda- gene hos seydir. Fakat sevgili bir vücutta bulunmayan bir seyi kendisinde tasimaya tahammül etmeyerek onu koparip atabilmek, iste adasim, yalniz bu sevmektir."
Author: Sabahattin Ali
22. "Bu oda karanlik" diyordum, "bu oda yalniz bugün degil, her zaman böyle karanlik.. Burada kitaplarimla ben yasariz ve bize aydinlik getirecek kimsemiz yok… Ben burada yalnizligi bardak bardak içiyorum. Ve ihtiyar kanepelerle konusmak istedigim zaman, onlar artik bana anlatacak yeni bir sey bulamiyorlar.. Sen bu odaya hiç görülmemis bir sey gibi geldin.. Bu sari duvarlar, bu yillanmis esya seni bir daha unutamazlar. Bana her gün senden bahsedeceklerdir. Onlar da benimle beraber seni arayacaklar, buraya her girisimde sorucu gözlerle bakarak: "Nerede o?.." diyeceklerdir. Tahmin etmiyorum ki senin bulundugun yerler buradan daha aydinlik olsun. Buraya gelmek, tekrar basini gögsüme koymak, ellerini böyle yumruk yaparak avucuma vermek istedigin anlar olacaktir. O zaman hiç düsünmeden gel; beni kitaplarimin temiz arkadasligindan ayiracagindan korkma.."
Author: Sabahattin Ali
23. "Peki, kendisinden her seyi niçin almislardi? Birçok yerlerde birçok adamlarin konusmalarina kulak vermis, onlardan daha az akilli olmadigina kanaat getirmisti. Kuvveti de yerindeydi; su halde sirf bir tesadüf onu böyle, ötekileri öyle yapmisti ha? O zaman birdenbire farkina vardi ki, kendisini ve arkadaslarini, hatta bütün kendisine benzeyenleri bir hareketten, bir kabaristan meneden bu "tesadüfe inanma" dir. Çünkü öyle anlar olur ki, insan, çok cüretli denebilecek seylere bile kalkar, hiç akrani olmayanlara bile hücum eder; fakat hücum edecegi seyin yalniz bir fikir, görünmez bir kuvvet, bir "tesadüf" olmasi, onu yerinde oturtmaya mecbur eder… Halbuki, mademki eninde sonunda hep birdi ve hiçbir zaman simdi olduklarindan daha fena olmalari mümkün degildi, niçin "tesadüf" e de hücum etmekten çekinmeliydi?"
Author: Sabahattin Ali
24. "- Hem biz seninle hiç dans etmedik, degil mi?- Hayir etmedik- Ben zaten dans etmekten fazla zevk almam, bazen dans ettigim kimse hosuma gider ve bu yüzden o sikintiya katlanirim.- Bu is için hosuna gidecegimi tahmin etmem.- Ben de tahmin etmem. Ama olsun, arkadaslikta fedakarlik lazimdir."
Author: Sabahattin Ali
25. "Içki, sevgili,ev, aile, arkadas, eglence, dünya isleri, bir aralik fikir bile...Hepsi, hepsi zarina igne batirilmis, cigara tutulmus irmizi, yesil, sari, turuncu balonlara döndügü günlerimiz olur. Her sey rengini, uçarligini, sevincini lahzada bosaltir. Öyle zamanlarimiz olmamasina imkan mi vardir? Balonlarina hiç igne batirilmayan insanlar da yasiyor. Onlari gün olur kiskanir, gün olur küçük görürüm."
Author: Sait Faik Abasıyanık

Arkada Quotes Pictures

Quotes About Arkada
Quotes About Arkada
Quotes About Arkada

Today's Quote

I think Latin American cultures are really rich and fascinating. I like the pomp and circumstance of some of their rituals and ceremonies."
Author: Bitsie Tulloch

Famous Authors

Popular Topics