Top Beden Quotes

Browse top 38 famous quotes and sayings about Beden by most favorite authors.

Favorite Beden Quotes

1. "... Çünkü beden tüketir, gönül ise çogaltir."
Author: Ahmet Ümit
2. "Ruhun yarasi, bedenimkinden daha etkilidir ; daha isdirap verici.Bu aci o kadar güçlüdür ki insan baska dünyalara dönüp bakamaz bile.. Istese bile yapamaz bunu."
Author: Ahmet Ümit
3. "Üzerlerine çig damlalari düsmüs gür çiçeklerin boy attigi parki, bahçeyi, saçakli kökleriyle basi göklere eren çam agaçlarini, çavdar tarlasini, gelistirdigi bilimi, gençligini, cesaretini, sevinçlerini, güzelligine doyamadigi yasami yardima çagiracakti... Halinin üzerinde, yüzünün yaninda olusan kan birikintisini görüyor, bagirmak istedigi halde duydugu dermansizlik yüzünden bir sey söyleyemiyor, ama anlatmasi zor, sinirsiz bir mutluluk bütün bedenini dolduruyordu."
Author: Anton Chekhov
4. "Yürümeye devam ediyordu Hikmet. Vazgeçe vazgeçe ilerliyordu. Bir bakiyor çenesine kadar gelmis su. Çünkü herkesi kendisi gibi sandi. Her seyi bu saninin üzerine kurdu. Baska bir sey daha: Bütün sevgili anlarin, geçmisindeki bütün güzel yasantilarin bir gün geri dönecegine inandirmisti kendisini. Yoksa, yani bu dogru degilse, yasamanin anlami ne? Burnu sizladi. Gözleri doldu. Hayat hizla bosaltiyordu içini, ruhuhun bedeninde gizlendigi her yeri. Içi bos bir..."
Author: Baris Biçakçi
5. "Insan yalnizca bir beden olmayi kaldiramiyor, bu çok belli, diye düsündü Cemis. Halbuki yalnizca bedeniz ve bununla bas edemedigimiz için ruh diye bi sey icat etmisiz."
Author: Baris Biçakçi
6. "Ve insan bedeni ölürse, cehennemin ateslerinden ne olmak için dogduysa o olacak. -108"
Author: Darynda Jones
7. "Dogal sayilabilecek ortalama tutkular vardir, örnegin vatan sevgisi, çocuklara, ana babaya ve dostlara duyulan sefkat. Siradan insan bütün bunlara çok önem verir. Ama azizler bu tür duygulari ya ruhlarindan söküp atmaya ya da ruhun ruhun en üst kösesine yükseltmeye çalisir; amaçlari babalarini babalari degilmis gibi sevmektir, sonuçta babanin can verdigi sadece beden degil de nedir?"
Author: Desiderius Erasmus
8. "De combinatie geel en zwart, godbetert, smaaklozer kan je 't niet bedenken. [...] Bidden wij dus voor alle ouders van een zoontje dat supporteert voor NAC Breda of SK Lierse en zulks kenbaar wil maken via het behangpapier op zijn kamer, zijn kaften, zijn jassen en zijn sjaals. Kleurterreur die z'n sporen moet nalaten op het brein en waar de schoolresultaten van het ventje uiteindelijk bijzonder onder gaan lijden."
Author: Dimitri Verhulst
9. "..henüz genç ve saglikli bir bedene sahipken,zafer borularinin öttügü anda ölmek güzel olabilir; ama bir hastane kogusunda uzun uzun aci çektikten sonra ölmek daha kötüdür herhalde, evde, sevgi dolu inlemeler, hafif isiklar ve ilaç siseleri arasinda ölmek daha melankoliktir. ama bilinmeyen, yabanci bir diyarda, siradan bir han odasinda, yasli ve çirkinlesmis bir biçimde, dünyada, arkada hiç kimsenin kalmadigini bilerek ölmek kadar zor hiç bir sey olamazdi."
Author: Dino Buzzati
10. "O simdiye kadar bedeniyle sevmisti. Simdi kafasiyla sevmeye basladi."
Author: Émile Zola
11. "Onder het wandelen bedenk ik vaak volmaakte zinnen, die ik me later thuis niet meer kan herinneren. Ik weet niet of de ontzaglijke poëtische kracht van die zinnen berust op hun inhoud of op het feit dat ze nooit hebben bestaan."
Author: Fernando Pessoa
12. "Ona göre binlerce kisi, ayri ayri yerlerde birbirinden habersiz binlerce durusu tekrarliyordu böyle, binlerce durusu bedenlerini köprü kilarak gelecege tasiyordu. ayni yolda yürümekten baska çaresi olmayan tuhaf birer yaratikti insanlar; tekrarin tekrarlananin örtüsü oldugunu anlayamadan, ayni el sallayislarin, ayni gülüslerin, ayni yürüyüslerin ya da ayni oturuslarin içinden geçe geçe damaklarina bulasan uzak bir serüven tadiyla dönüp dolasip ayni noktada yasiyorlardi."
Author: Hasan Ali Toptas
13. "...und ich sage nicht, daß es mehr war als Eitelkeit, weshalb ich die Bühne wieder verlassen habe. Lächerlich, Vater, ich bin gegangen, weil einmal, als ich spielte, ein Polizeipräsident geweint hatte. Aber bedenke auch, ob dies erträglich war. Feinheiten letzten Grades, Einsicht in Herzen, hohe Moral, Modernität des Intellekts und der Seele stelle ich für Menschen dar, die meinesgleichen scheinen, weil sie mir zuwinken und betroffene Gesichter haben. Nachher liefern sie Revolutionäre aus und schießen auf Streikende. [...] Kunst bleibt Kunst, und alles Ungestüm des Geistes rührt nie am Leben."
Author: Heinrich Mann
14. "Wat wil je later worden?' Dat is volgens mij precies waar het om draait, dat je dat pas weet wanneer dat 'later' eenmaal is aangebroken. Het lijkt wel of ze allemaal bang zijn dat je zelf iets beters zult bedenken dan zij. Ze maken in elk geval geen gelukkige indruk met wat ze later geworden zijn. Wanneer je die afgeleefde en doodzieke koppen ziet dan weet je toch meteen dat het maar het beste is om helemaal niets te worden."
Author: Herman Koch
15. "Nee, wat ik bedoel is dat het volkomen stil is, als in een stomme film, dat ze je niet meer vragen wat je nu eigenlijk wilt in dit leven, of waar je je toch tegen verzet, of wat je later wilt worden en of het wel goed met je gaat. Dat ze eindelijk eens allemaal hun mond houden, en als het helemaal stil is geworden, dat dan de held uit zijn stoel opstaat en er alleen nog een tekst in beeld verschijnt: 'Er wordt een nieuwe bladzijde omgeslagen. Hij gaat nu bedenken hoe het verder moet. Hij heeft zijn hele leven nog voor zich."
Author: Herman Koch
16. "Benim asil özüm, yeryüzündeki gölgem dedikleri seydir bence. Biz ruh islerine bakarken, tipki günese suyun içinden bakan istiridyeler gibiyizdir bence; üstlerindeki agir suyu, havalarin en hafifi sanan istiridyeler gibi. Bence bedenim, asil varligimin tortusudur ancak. Isteyen alsin bedenimi, evet alsin, çünkü o, ben degilim. Varsin gemi de batsin, bedenim de batsin diledigi zaman. Ruhuma gelince, Jüpiter gelse batiramaz onu."
Author: Herman Melville
17. "Elbette ki tanrilar her insana bagislamazlariyi bir beden, akil ya da topluluk önünde konusma yetenegiKiminin yüz güzelligi digerlerinden asagidir amatanri onun varligini tatli dille taçlandirmistir"
Author: Homer
18. "Güçlü olmakla kendimin tanrisi da olurum.Kendimi benimsetirim.Güzellik sözcügü erkekler için kullanildiginda bana bir yüzün ve kimi zaman erkeksi zarifligi de ekledigim bir bedenin uyumlu niteligini belirtir.O zaman güzellik hayran olunacak, baskin,egemen hareketlere eslik eder.Çok özel ahlaksal tutumlarin bu hareketleri ortaya çikardigini düsünürüz ve böyle erdemlerin içimizdeki kültürü sayesinde, erkek sevgililerimizde dogal olarak bulunan bu gücü zavalli yüzlerimize, hasta bedenlerimize verebilecegimizi umariz.Yazik!Onlarin aslinda hiç de sahip olmadiklari bu erdemler bizim zayifligimizdir."
Author: Jean Genet
19. "Insan, insanlara var olmadiklarini inandirmak için bir felsefe incelemesine güvenemezdi. Bunun bir eylem olmasi gerekiyordu, gerçekten öylesine umutsuz bir eylem ki görüntüleri silsin götürsündü ve dünyanin hiçligini gün isigina göstersindi.Bir patlama, kan içinde genç bir beden halinin üstünde, bir kagida yazilmis sözcükler: Kendimi öldürüyorum, çünkü var degilim. Ve siz de insan kardeslerim, hiçsiniz!"
Author: Jean Paul Sartre
20. "Nasil da gerizekali bu uygarlik! Sanki pek ender bulunur bir keman gibi kilifina kapatip saklaman gerekiyorsa niçin verilsin sana bu beden?"
Author: Katherine Mansfield
21. "Abdullah böylesine kirilgan ,ufak tefekbir bedenin bu kadar bol mutlulugu,bu kadar çok iyiligi nasil barindirabildigine hayret ederdi.Barindiramiyordi zaten.disariya tasiyor,gözlerinden oluk oluk akiyordu."
Author: Khaled Hosseini
22. "Bas asagiyken nasil böyle rahat konusabiliyorsunuz?' diye sordu Alice, bu sirada ayaklarindan onu çekip, kenardaki yiginin üzerine uzatti.Sövalye bu soru karsisinda çok sasirmisti. 'Bedenimin nerede oldugunun ne önemi var ki?' dedi. 'Benim kafam yine ayni sekilde çalisiyor. Isin dogrusu, ne kadar bas asagidaysam, o kadar çok yeni seyler kesfedebiliyorum."
Author: Lewis Carroll
23. "Ölü bir bedene hayata benzer bir seyi geri verebilirsiniz ama ruh bir kere gitmistir. O bedene ruhun yerine koydugunuz seyse her zaman açtir.(syf. 49)"
Author: Lili St. Crow
24. "Maneviyat,beden saglikli oldugu sürece onun kibri ve zevkidir,ama hastalanir hastalanmaz ya da isler kötüye gittiginde bu kez de derhal o bedenden kaçis kurtulma istegidir."
Author: Louis Ferdinand Céline
25. "Insan hayata erken atilmissa, bir gün dinlenecegini düsündükçe belli bir huzur duyar. Belki de zaman geçtikçe bedenlerimiz. Bazi seyleri bize daha zor kabul ettirdiginden. Bir sey gitgide daha güç ve yorucu bir hale gelir; o zaman sonsuza dek uyuma düsuncesi, eskisi kadar korkutmamaya baslar."
Author: Marc Levy
26. "Bu dünyada gençlik ve güzelligin bir anlami yoktu; birbirinin tipatip esi, ruhlari görünmez olmus bedenlerle dolu uçsuz bucaksiz bir toplama kampindan baska bir sey degildi yasadigimiz dünya."
Author: Milan Kundera
27. "Modern helalarda klozetler yerden yukari dogru beyaz nilüferler gibi yükselir. Beden ne kadar degersiz oldugunu unutsun,insan sifondaki su bagirsaklarindan çikan artiklari silipgötürdükten sonra bu artiklarin baslarina gelenleri bilmezlikten gelsin diye mimar elinden geleni yapar. Lagim borulari yapiskan kollariyla evlerimizin ta içine dalsa da, özenle gözlerimizden gizlenir bunlar ve bizler banyolarimizin, yatak odalarimizin, dans salonlarimizin ve parlamentolarimizin altinda yatan bu görünmez bok Venedik'lerinden habersiz memnun, mesut yasariz."
Author: Milan Kundera
28. "Iki tür göz vardir: Bedenin gözü ve ruhun gözü… Bedenin gözü kimi zaman unutabilir; ama ruhun gözü her zaman animsar."
Author: Omar Khayyam
29. "Viele Menschen sind gut erzogen, um nicht mit vollem Mund zu sprechen, aber sie haben keine Bedenken, es mit leerem Kopf zu tun."
Author: Orson Welles
30. "Aus den fernsten Weiten des Weltraums betrachtet, ist die Erde nicht größer als ein Staubkorn. Bedenke das, wenn du das nächste Mal das Wort "Menschheit" schreibst."
Author: Paul Auster
31. "Vielleicht sind gewisse meiner neulich ausgesprochenen Bedenken sehr übertrieben; so viel, wie ich mich kenne, scheint mir sicher, daß, wenn man mir meine Teufel austriebe, auch meinen Engeln ein kleinen, ein ganz kleiner (sagen wir) Schrecken geschähe, - und - fühlen Sie - gerade darauf darf ich es auf keinen Preis ankommen lassen."
Author: Rainer Maria Rilke
32. "Kadinlar neden buna benzer bedenleri olmasini isterler bir türlü anlamiyorum. Ne kadar acayip görünüyor, onlar da kalkip böyle bir bedene sahip olmak için deli gibi ugrasiyorlar, ne pahasina olursa olsun, diyetlere, ameliyatlara, ignelere, açik saçik iç çamasirlariyla bu lanet olasi seylerden birini elde etmek için çabaliyorlar ve her seyi deneyip de basarili olamazlarsa sahtesini yapiyor o ahmak sürtükler. Pekala, burada bedava bir tane var. Gelin de alin pis orospular. Neyin içine girdiklerini bilmiyorlar, belki bundan hoslaniyorlar. Belki de bu bedenleri paranin çarkini döndürmek için kullanan kadinlar gibi hepsi birer pislik: Film yildizlari, mankenler, orospular."
Author: Richard Brautigan
33. "Demek ki kadinin baslangiçta ve sonraki ezilmesine yol açan sey dogurgan bedensel yapisidir."
Author: Shulamith Firestone
34. "Tapilmak, özgür olmak demek degildir. Çünkü tapinma eylemi baska birisinin kafasinda olmaktir; o kafa da Erkek kafasidir. Böylece tarih boyunca, kültürün her evresi ve her türünde, kadinlar bedensel islevleri yüzünden ezilmislerdir."
Author: Shulamith Firestone
35. "Ben her seyden önce bedenseldir, sadece yüzeyden olusan bir varlik degil ayni zamanda bir yüzeyin yansimasidir."Sigmund Freud, ‘Ben ve O', sayfa 50"
Author: Sigmund Freud
36. "Ben'de yalnizca en derin olanlar degil en yüce olanlar da bilinçsiz kalabilir demek zorundayiz. Böylelikle, en basta bilinçli Ben hakkinda söyledigimiz sey; onun her seyden önce bir Beden-Ben'i oldugu bilgisi, bize sergileniyormus gibidir."Sigmund Freud, ‘Ben ve O', sayfa 52"
Author: Sigmund Freud
37. "Iyileseceksin," diye söz verdim ona. "Iyilesince de sana yaptigim seçimi gösterecegim. Bedeninin her bir santimini dudaklarimla ezberleyecegim."
Author: Tahereh Mafi
38. "Güllerin bedeninden dikenlerini teker teker koparirsandikenleri kopardigin yerler teker teker kanar"
Author: Turgut Uyar

Beden Quotes Pictures

Quotes About Beden
Quotes About Beden
Quotes About Beden

Today's Quote

Todos los sistemas, sea cual sea su ideología, generan su propia injusticia; acaso el mal es el precio de la existencia, pero no se puede impedir la existencia por temor al mal..."
Author: Carlos Fuentes

Famous Authors

Popular Topics