Top Fke Quotes

Browse top 24 famous quotes and sayings about Fke by most favorite authors.

Favorite Fke Quotes

1. "Ah laikse askimiz elbet biter bir kisbaharyaz günüGözlerin uçurumlar kaydeder avuçlarimaBir çinar gövdesini bir hamle daha yayarÜç içbükey komodin silah çeker vurulurSen gidersin denklem düser ben ask oldugumu aglarim…Modern bir aliskanliktir ölmek, seni dogasiya seviyorum.BEN SANA DÜZENLI OLARAK TELEFON EDIYORUM!Vincit omnia veritas!Belki inanmayacaksin ama ben bu siiri ellerimle yaziyorumsevgilimÇünkü benim gömdügüm kizlar ara sira bogulurVe laik ask çarpik toplumlastirir, dogurma ne olurSirk deseler tek hirkam var, çatismada biraktimSimdi gidip Beckett okuyacagim, beni de seyret TanrimÖfkemi devletle bir topraga gömüyorumAklimsa çamura saplandi saplanacakSems çeker çikarir kitabi havuzdan, kuruErtan, alsana su tüfegi duvardan benim ellerim islak."
Author: Ah Muhsin Ünlü
2. "O gün kapkaranlik sokaklarda dolastim sokaklarda.Içimde, bu sölen sofrasina çikarip "bu da benden!" diye koyacak birsey yoktu.Renkli giysileri içinde güzel bacaklarini,muhallebi karinlarini,gögüslerini gösteren,saçlarindan isiltilar saçilan kizlar bende yalnizca ve yalnizca bir kesis olma istegi uyandiriyordu.Bu istek de öfkelendiriyordu beni.Insanin en temel meselelerinden birine, "Arzu etme aci çekersin!" kaypak bilgeligiyle karsilik verenlere,insanlari gömdükleri gibi meselelerini de gömebileceklerini düsünen kazma-kürek erbabina öfke duyuyordum."
Author: Baris Biçakçi
3. "Öfkelenmek bile bir duygudur ve ilgilenmeyi gerektirir."
Author: Buket Uzuner
4. "Geschichten, das wusste Jude, waren wertvoll, denn sie halfen einem, die Welt zu verstehen. Sie lenkten von den wirklich schlimmen Dingen ab und manchmal, in den besten Fällen, ließen sie Hoffnung aufkeimen."
Author: Christoph Marzi
5. "Camerlengo öfkeli bir sesle yeniden konusmaya baslamisti. "Komutan, kayip kardinaller konusunda hiçbir sey yapmamaya vicdanimiz elvermez!" Olivetti, Camerlengo'nun gözlerinin tam içine bakti."St. Francis duasi signore. Hatirliyor musunuz?" Genç rahip acili bir sesle misrayi okudu. "Tanrim, degistiremediklerimi kabul etmek için bana güç ver." Olivetti, "Bana güvenin," dedi. "Bu o durumlardan biri."
Author: Dan Brown
6. "Denn das Einzige, was ich an der Hoffnung nicht leiden kann, das Einzige, was ich daran rundwegs ablehne, auch wenn es niemand zugeben will, ist der Umstand, dass plötzlich aufkeimende Hoffnung der direkte Weg zu abrupter Hoffnungslosigkeit ist."
Author: Danny Wallace
7. "Zomaar een mijmering, een pasgeboren stuiverfilosofietje:Dat de tranen die vloeien als de pupillen elkaar aanraken, zoals ik vroeger droomde, misschien heel anders zijn dan de tranen die de gangbare traangebruiker kent. Ik bedoel - misschien zijn het honingzoete tranen die komen uit een verborgen reservetraankliertje dat we niet eens kennen. Het enige orgaan dat geschapen is in de wetenschap dat het nooit gebruikt zou worden. Een droevige privé-grap van God, die van tevoren wist met wie hij te maken had, want de aantrekkingskracht kan kennelijk wel overwonnen worden, maar niet de afkeer en afweer van een ziel die ineens een andere ziel voor zich ziet, dichtbij en gapend, waarna dus meteen de knippering komt, die de grenswacht is."
Author: David Grossman
8. "VAAT EDILMIS BIR TOPRAGA SARKI Ay kumdan bir sapkadir diyor ve ayi çigneyip geçiyor. Duyulmamis öfkeleri vardir delilerin. Yildizlar tuz yiginlaridir diyor ve yemegini iki kere tuzluyor. Deliler sihir ustasidir. Senin saçinda uyurken buldum bu sarkiyi. Beni nerede unutuyorsun, görmüyorum artik. Ellerimizle bir esarp yapacagini da söylüyor, ama yalan söylüyor."sayfa 55"
Author: Edmond Jabès
9. "You are eating the sea, that's it, only the sensation of a gulp of sea water has been wafted out of it by some sorcery, and you are on the verge of remembering you don't know what, mermaids or the sudden smell ofkelp on the ebb tide or a poem you read once, something connectedwith the flavor of life itself..."
Author: Eleanor Clark
10. "Aski aramadan evvel düsün bir,ya benden nasil bir asik olur?Insanin sevdasi karakterinin yansimasidir.Sen kavgaci isen, ha bire öfkeli, aski da bir cenk gibi yasarsin.Gönlü pak olanin sevgisi de saf olur."
Author: Elif Shafak
11. "Öfkeyle degil, gülmeyle öldürür insan. Hadi, öldürelim agirligin ruhunu!Yürümeyi ögrendim: o zamandan beri kosturuveriyorum. Uçmayi ögrendim: o zamandan beri kimse itmeden havalaniveriyorum.Hafifim simdi, uçuyorum simdi, kendimle bas basa görüyorum kendimi, simdi bir tanri dans ediyor bende."
Author: Friedrich Nietzsche
12. "Kayitsizlik ise yatamaz. Isteyebilir ya da istemeyebilirsin, ne fark eder! Bir parti tilt oynamak ya da oynamamak; nasil olsa biri aygitin deligine bir yirmibeslik atacak. Her gün ayni yemegi yemekle kararli bir hareket yaptigini sanabilirsin. Ne var ki reddedisin ise yaramaz. Yansizligin hiçbir anlam tasimaz. Cansizligin öfken kadar abes."
Author: Georges Perec
13. "Er brandt in mij dan een wilde begeerte naar sterke gevoelens, naar sensaties, een afkeer van dit afgezaagde, genormaliseerde en gesteriliseerde leven, en een hevige begeerte ergens iets stuk te slaan, een warenhuis of een kathedraal of mijzelf, roekeloze stommiteiten te begaan, een paar vereerde afgoden de pruiken af te rukken, een paar opstandige schooljongens de vurig verlangde kaartjes naar Hamburg te verschaffen, een klein meisje te verleiden of een paar vertegenwoordigers van de burgerlijke wereldorde de nek om te draaien. Want dit haatte, verafschuwde en vervloekte ik van alles toch wel het hevigst: deze tevredenheid, deze gezondheid, de behaagelijkheid, dit gekoesterde optimisme van de burger, deze vette vruchtbare zelfvoldaanheid van het middelmatige, het normale, de doorsnee."
Author: Hermann Hesse
14. "Sizi tutan bir sey var -bir korku, bir zaaf-, öfkenizi ifade etmenizi engelliyor. Bunun yerine yufka yürekliliginizden gurur duyuyorsunuz. Mecburen yaptiginiz seyleri erdeme dönüstürmeye çalisiyorsunuz. Duygularinizi derinlere gömüyor ve sonra da hinç hissetmediginiz için kendinizi azizlere benzetiyorsunuz. Anlayisla yaklasan doktor rolünü unutuyorsunuz; siz o rolün kendisi oluyorsunuz, kendinizi öfkelenemeyecek kadar iyi birisi gibi görünüyorsunuz. Josef, küçük bir intikam iyi bir seydir. Bastirilmis hinç insani hasta eder!"
Author: Irvin D. Yalom
15. "Kral'in basinda püsküllü kirmizi uzun bir külah vardi; perperisan bir yigin gibi çöküp kalmisti; yüksek sesle horlayip duruyordu; Tumbadiz'in deyimiyle neredeyse girtlagi çatlayacakti.Çok ince ve düsünceli bir kizcagiz olan Alice, 'Umarim bu islak çimende üsütmez,' dedi.'Su an düs görüyor,' dedi Tumbadik. 'Sence düsünde ne görüyor?''Kim bunu bilebilir ki!' dedi Alice.'Tabii ki seni!' diye haykirdi Tumbadik, zafer kazanmisçasina ellerini saplatarak. 'Seni düsünde görmeseydi eger, nerede olurdun dersin?''Su an oldugum yerde tabii ki,' dedi Alice.'Olmazdin!' diye karsilik verdi Tumbadik küçümsercesine. 'Hiçbir yerde olmazdin. Sen hepsi hepsi onun düsündeki bir seysin!''Ola ki Kral uyanacak olsa,' diye ekledi Tumbadiz, 'bir mum gibi...o dakika...sönerdin!''Sönmezdim!' diye avazi çiktiginca bagirdi Alice öfkeye kapilarak. 'Üstelik ben onun düsündeki bir seysem, siz nesiniz o zaman?''Aynisi!' dedi Tumbadiz.'Tipkisinin aynisi!' diye haykirdi Tumbadik."
Author: Lewis Carroll
16. "Öncelikle, ibrelerine dokunma. Ikincisi, öfkene hakim ol. Üçüncüsü, sakin ama sakin asik olayim deme. Çünkü olursan, kalbindeki saatin yelkovani derini deler, kemiklerinin parçalar ve kalbinin mekanizmasi tekrardan bozulur.(syf. 20)"
Author: Mathias Malzieu
17. "Ja uopšte mislim da najcudniji ljudi izgledaju vrlo konvencionalno, vrlostandardno. Jer covek koji je zaista cudan iznutra, onaj koji je u dubokomnesporazumu sa svetom koji ga ne prihvata i ne shvata, ne oseca nikakvupotrebu da se ukrašava spolja, da privlaci iciju pažnju. Naprotiv! On želida se sakrije. Ima li cudnijeg ljudskog stvorenja od Kafke, na primer, a onje gotovo citavog života radio u jednom osiguravajucem društvu u Pragu,ne razlikujuci se spolja od ostalih cinovnika."
Author: Momo Kapor
18. "Hakaretler yagdirdigi gazetelerin ondan gittikçe daha çok söz ettiklerini, yüzlerine tükürdügü ödül jürilerinin ona yeni ödüller yetistirdiklerini, sövgülere bogdugu tiyatrolarin onun oyunlarini sahnelemek için pesinden kosturduklarini görenler, inanmak istedikleri bir masalin aslinda "masal" oldugunu anladiklarinda içlerini saran bir düs kirikligina kapilirlar. bu, romancinin dünyasiyla, roman kahramanlarinin dünyasinin birbirinden apayri dünyalar oldugunu bir kere daha hatirlamak için iyi bir firsattir. ama bu dünyanin israrla "otobiyografik" olmak istedigini ve bütün gücünü gerçek bir öfkeden aldigini düsündügünüzde, okudugunuz her Bernhard romanindan sonra, romanlarin içinden geçerek hayalinizde kurmaya çalistiginiz "degerler dünyasinin" neden hep sizi tipki romanlarin kendisi gibi, karikatürleri hatirlatan bir oyunun içine soktugunu sezersiniz."
Author: Orhan Pamuk
19. "The woman I loved died because I did not love her enough - what greater sin is there than that?"(Uncle Chaim and Aunt Fifke and the Angel)"
Author: Peter S. Beagle
20. "Peygamber dedi: 'Kadin akillilara ve gönül sahiplerine tam galip gelir. Cahillerse kadina üstün olur, çünkü onlar sert ve serkes davranir.' Incelik, letafet ve insaf onlarda az bulunur, çünkü tabiatlarinda hayvanlik galiptir. Sevgi ve incelik, insanlik vasfidir. Öfke ve sehvet, hayvanlik vasfidir. O, Hakk'in isigidir; sevgili degil. O, sanki yaraticidir; yaratilmis degildir."
Author: Rumi
21. "Chaol onun öfkesinne kikirdayarak cevap verdi ve kiliciyla , ayaga kalkmasina izin verdigi Celaena'ya silahlarin oldugu rafi gösterdi. "Baska bir silah seç. Ilginç bir sey olsun. Beni terletecek bir sey, lütfen."Celaena ince kilicini yerden alip "Diri diri derini yüzüp göz kürelerini ayagimin altinda ezdigimde epey terleyeceksin." diye mirildandi"isye aradigimiz ruh bu."Ince kilici basbayagi firlatarak yerine biraktiktan sonra hiç tereddüt etmeden av biçaklarini eline aldi.Eski dostlarim benim.Celaena'nin yüzüne muzir bir gülümseme yayildi."
Author: Sarah J. Maas
22. "Örnegin zenginler çogunlukla öfkelidirler, çünkü yoksullarin onlarin servetine göz diktiginden kuskulanirlar."
Author: Virginia Woolf
23. "Sözlerinizde ki öfkeyi anliyorum.Ama sözlerinizi degil..."
Author: William Shakespeare
24. "Life's but a walking shadow, a poor playerthat struts and frets his hour upon the stage,and then is heard no more.it is a taletold by an idiot, full of sound and fury,signifying nothing."(yasam dedigin yürüyen bir gölge,bir garip oyuncu;bir hisim sahnede dolanip boy gösteriyor;sonra haber çikmiyor zavallidan.bir masal; kaçigin birinin anlattigi.samata ve öfke dolu bastan basa;hiçbir anlami yok.")"
Author: William Shakespeare

Fke Quotes Pictures

Quotes About Fke
Quotes About Fke
Quotes About Fke

Today's Quote

Intuition is like reading a word without having to spell it out. A child can't do that because it has had so little experience. A grown-up person knows the word because they've seen it often before."
Author: Agatha Christie

Famous Authors

Popular Topics