Top Hikaye Quotes

Browse top 11 famous quotes and sayings about Hikaye by most favorite authors.

Favorite Hikaye Quotes

1. "KELIMELERKelimelere dikkat et,Özellikle mucizevi olanlara.Mucizevi olanlar için en iyisini yapariz, Bazen böcek sürüsü gibi toplanirlarSokmazlar ama bir öpücük birakirlar.Parmaklar kadar iyi olabilirler.Oturdugun kaya kadar güvenilir...Ayni zamanda hem papatyalar hem de yaralar gibi...Sözcüklere asigim, evet.Tavandan sarkan kugular onlar,Kucagimda duran alti kutsal portakal,Agaçlar onlar, yazin bacaklari, Ve günes, onun tutkulu yüzü. Genellikle yanilttilar beni.Söylemek istedigim çok sey vardi,Çok fazla hikaye, görüntü, atasözü ve saire...Ama kelimeler yeterince iyi degil.Yanlis olanlari öptü beni. Bazen bir kartal gibi uçarimAma bir çalikusunun kanatlariyla. Yine de dikkat etmeye çalisirimVe onlara nazik davranmaya. Kelimeler ve yumurtalar dikkatle tasinmalidir.Bir kere kirildilar mi, tamiri imkansizdir."
Author: Anne Sexton
2. "Bohemya Kralligi'ni tehdit eden büyük bir skandalin ve Sherlock Holmes'un bir kadinin zekasina yenilmesinin hikayesiydi bu. O günden beri bir daha kadinlarin zekasiyla ilgili espriler yaptigini duymadim. Ayrica Irene Adler'den veya fotografindan her zaman övgüyle söz etti."
Author: Arthur Conan Doyle
3. "Asik olmak böyle bir sey miydi? Dinledigin hikayelerin kahramanlariyla özdeslesmek miydi?"
Author: Baris Biçakçi
4. "Sihri' tutarli bir biçimde kullanmadim; Elf kraliçesi Galadriel hikayede, bu sözcügü, Düsman'in da Elflerin de hem araçlari hem de harekati hakkinda kullanan kafasi karisik Hobbit'lere serzeniste bulunmakta hakli. bu benim için geçerli degil, çünkü ikincisinin karsiligi olan bir sözcük yok. Fakat Elfler burada farki ortaya koyuyorlar. Onlarin 'sihri' insanin sinirliliklarindan kurtuldugu Sanat: çok daha az çabayla, daha hizli, daha karmasik. Ve bu edimlerinin nesnesi Güç degil Sanat, Yaratinin tahakküm altina alinmasi degil, alt-yaratidir."
Author: J.R.R. Tolkien
5. "Romanlarimla evlenip, çocuk yerine de kisa hikayeler edinecegim."
Author: Jack Kerouac
6. "Hikayeler ancak onlari anlatmasini bilenlerin basina gelirler."
Author: Paul Auster
7. "Iste adasim, sana seven bir Çingene'nin hikayesi. Çiçeklerin açtigi mevsimde, senin kollarina yaslanan ve çiçekler kadar güzel kokan bir vücutla uzak su kenarlarinda oturmak ve öpüsmek, yoruluncaya kadar öpüsmek hos seydir... Seni gördügü zaman zalimce basini çeviren magrur bir dilberin kapisi önünde ve ay isigi altinda sabaha kadar dolasmak, bunu candan arkadaslara aglayarak anlatmak, -söz aramizda- gene hos seydir. Fakat sevgili bir vücutta bulunmayan bir seyi kendisinde tasimaya tahammül etmeyerek onu koparip atabilmek, iste adasim, yalniz bu sevmektir."
Author: Sabahattin Ali
8. "...Ama sen üstadim beni pek sarmiyorsun, kusura bamya! Iste bu hikayemizin kahramani konsolosluktan emekli Vildan Bey'in Avrupa'da medrese görmüs kizi, "kusura bamya!" diyebiliyor, ardindan da bir kahkaha savurabiliyordu."
Author: Sait Faik Abasıyanık
9. "Hikayelerimi begenmezler üzülürüm. Begenirler kizarim. Kendim begenirim, budalalasirim. (s.54)"
Author: Sait Faik Abasıyanık
10. "Sairin bana siirinde okudugu Troya'nin dususu hikayesinde kralin kizi Cassandra olacaklari onceden goruyor ve Troyalilarin buyuk ati sehre sokmalarini onlemeye calisiyor, ama onu kimse dinlemiyordu: Uzerrindeki lanetti bu, hakikati gorecek, bunu soyleyecek, ama onu kimse duymayacakti. Erkeklerden ziyade kadinlarin uzerindeki bir lannetir bu. Erkekler hakikatin kendilerine ait olmasini, kendi kesifleri, kendi mulkleri olmasini ister."
Author: Ursula K. Le Guin
11. "Devetüyü Yüksekkaldirim'dan, açik mavi Tophane'den yana yürüyordu. "Tanrim, hangisi?" Kösede bir an durdu. Sonra devetüyünün arkasindan gitti. Her sey o bir anlik durusta olup bitmisti. Gene yanildi. Açik mavili B. idi. Onun arkasindan gitseydi hikaye bitecekti. Ama o Güler'le gitti."
Author: Yusuf Atılgan

Hikaye Quotes Pictures

Quotes About Hikaye
Quotes About Hikaye
Quotes About Hikaye

Today's Quote

... a man who denies what is essential to his being is a man who drills holes in the cup of his own happiness."
Author: Brent Weeks

Famous Authors

Popular Topics