Top Inalar Quotes

Browse top 5 famous quotes and sayings about Inalar by most favorite authors.

Favorite Inalar Quotes

1. "Un romanzo non è un'allegoria" dissi verso la fine della lezione "È l'esperienza sensoriale di un altro mondo. Se non entrate in quel mondo, se non trattenete il respiro insieme ai personaggi, se non vi lasciate coinvolgere nel loro destino, non arriverete mai a indentificarvi con loro, non arriverete mai al cuore del libro. È così che si legge un romanzo: come se fosse qualcosa da inalare, da tenere nei polmoni. Dunque, cominciate a respirare. Ricordate solo questo. È tutto; potete andare."
Author: Azar Nafisi
2. "Bir gün gelecek, binalarimiz çökecek, otomobiller hurdaya dönmüs olacak, uçaklardan ve roketlerden kurtulmus olacagiz, tekerlegin ve atomun parçalanmasini bulmus olmaktan vazgeçecegiz, mavi tepelerden taze bir rüzgâr esecek ve cigerlerimizi alabildigine dolduracak, ölmüs olacagiz ve soluk alacagiz; bu, hayatin ta kendisi olacak.Çöllerde sular tükenecek, biz yeniden çöllere dönebilecegiz ve vahiylere kulak verecegiz, savanlar, göller ve akarsular ariliklariyla bizi çagiracak, elmaslar kayalarin içinde kalacak ve pariltilari hepimizi aydinlatacak, balta girmemis ormanlar, bizi düsüncelerimizin karanlik ormanindan çekip alacak, düsünmeye ve aci çekmeye son verecegiz; bu, kurtulusun ta kendisi olacak."
Author: Ingeborg Bachmann
3. "Kaptan Larsen'in Dünya Görüsü: "Insan hayatini demek istiyorsun. Ama yedigin balik ya da hayvan etlerinin insaninkinden hiç bir farki yok. Böylesine ucuz ve degersiz olan bir hayat için neden hasisce davranayim? Yeryüzünde gemilerden çok daha fazla denizci, fabrikalardan ve makinalardan çok daha fazla isçi var. Neden siz, karada yasayan insanlar, zavalli insanlarinizi, kentlerinizin kenar mahallelerinde sefil sokaklarinizda barindiriyorsunuz?... Neden bütün hastaliklari ve açligi onlarin üstüne yigiyorsunuz?... Bir parça is için vahsi hayvanlar gibi dögüsen insanlar gördün mü hiç hayatinda?..."
Author: Jack London
4. "Benle mutlulugum arasina saplanan mesafe dünya degildi, bombalar ve yanan binalar degildi, bendim, düsünmemdi, bir seyleri asla koyuveremiyor olmanin kanseriydi. Cehalet tam mutluluk mudur, bilmiyorum ama düsünmek çok aci verici ve söyleyin bana, düsünmek bana ne verdi, beni hangi üstün mertebeye getirdi? Düsünüyor, düsünüyor ve düsünüyorum, kendimi milyon kere mutlulugun disinda düsündüm ama bir kere bile içinde düsünmedim. Çikarabildigim son sözcük "ben"di ki feci bir seydi..."
Author: Jonathan Safran Foer
5. "Tabiattan hiçbir zaman bir tiyatro intibai almamisti. Anlatalim:Bir piyes seyrederken o piyesin içine giren, dekorla, yalanci rüzgârla, kimildayan mor isikla bizi korkutan rejisördür. Bir suni hava içinde muhayyilemiz binalarini kurar, gecelerini bina eder, korkusunu rüzgârla ve mor bir ay isigi ile getirir, içimize birakir.Fakat hiçbir zaman, disarida tabiatin içinde ayni rüzgâri, o tiyatrodaki suni rüzgâri, o koltukta duydugumuz korkuyu ve iç ezilmesini duymayiz. Belki ayni vakalar, ayni hadiseler disarida da geçer. Hatta basimizdan geçer. Fakat tiyatrodaki gibi kompoze bir halde degil."
Author: Sait Faik Abasıyanık

Inalar Quotes Pictures

Quotes About Inalar
Quotes About Inalar
Quotes About Inalar

Today's Quote

And Ana remembered her father's words, "Say no! Run! Tell me!"
Author: Carolyn Byers Ruch

Famous Authors

Popular Topics