Top Intihar Quotes

Browse top 6 famous quotes and sayings about Intihar by most favorite authors.

Favorite Intihar Quotes

1. "Sen beni öpersen belki de askimiz pratik karsilik bulurNe ikna edici bir intihar girisimidir simdi göz göze gelmakElbette ata binmek gibidir seni sevmek sevgilimElbette gayet rasyoneldir attan atlamak -Freud diye bir sey yoktur.Sen beni öpersen belki de ben gangsterlesirimBelki de sair olurum seni de aldiririm yanimaBilesin; gögsümde hangi yöne açmis tek gülsünYani ya bu eller öpülür, ya sen öldürülürsün. -Haydi iç de çay koyayim."
Author: Ah Muhsin Ünlü
2. "Cesaret, zamaninda kullanilmazsa bir intihar silahina dönüsür."
Author: Buket Uzuner
3. "Soru buydu. Onda aradigim neydi? Bende eksik olan neydi ? Iyi bir yasamim yok muydu? Yasamimin giderek geri dönülmez bir biçimde daralan bir dehlize dönüsmekte oldugunu kime anlatabilirim? Çektigim iskenceyi, uykusuz gecelerimi, intiharla flört etmemi kim anlayabilirdi?"
Author: Irvin D. Yalom
4. "Bu yaygin budalalik insanin cesaretini kiriyor. Galiba insanligin sirf kötü kalpli ve pervasiz oldugu için intihar etmesine üzülmeyecegim. Kalin kafalilik ve ahmaklik yüzünden ölmek pek vakarsizca bir sey. Madem böyle öleceksin o zaman insan olmanin ne yarari var?"
Author: Isaac Asimov
5. "Düsünün. Idam mahkumlarini, daha sonra öldürebilmek için ölümü bekledikleri sirada canli tutuyorlar. Mahkumlari, zamani geldiginde yargilayabilmek için intihar etmesinler diye gözetim altinda tutuyorlar. Hiç anlamli degil. Birini ölüme mahkum etmek dogal ama insanlarin bunu kendilerinin yapmasi degil, öyle mi? Size ne düsündügümü söyleyeyim: Kendinizi öldürmeye çalistiginizda insanlar sinirleniyorlar; çünkü bu, onlarin sizin hayatinizi birazcik bile kontrol edebilmesini engelliyor. Hayatinizi "olmasi gerektigi gibi" degil de, kendi istediginiz gibi sonlandirmanizdan hoslanmiyorlar."
Author: Michael Thomas Ford
6. "Öyle bir an geliyor ki,insanin içinde bir seyler kiriliyor;ne enerji ne istek kaliyor. Yasamak gerekir diyorlar ama yasamak son vadede intihara sürükleyen bir sorun"
Author: Umberto Eco

Intihar Quotes Pictures

Quotes About Intihar
Quotes About Intihar
Quotes About Intihar

Today's Quote

And really–I would rather suck truck fumes than deal with this sort of shit forever. Mom says that Nader is a loser who will grow up to be a loser and that I'll understand when I'm forty. But I want to understand now."
Author: A.S. King

Famous Authors

Popular Topics