Top Isyan Quotes

Browse top 3 famous quotes and sayings about Isyan by most favorite authors.

Favorite Isyan Quotes

1. "Ömrüm boyunca kendimi karsi oldugum seyle ifade ettim.Her seye karsi savastim; ama zamanla aslinda hiçbir seyin yaninda olamadigimi da anladim. Ah evet, her seyi elestirebilirim, yakinip yargilayabilirim ama bu bana ne kazandirir ki?Bir seyi kavramakla, yaratmak ayni sey degildir. Isyan çikarmak yapici olmak degildir...Dünyayi parçalara ayirdik ama parçalarla ne yapacagimizi bilemiyoruz.Benim kusagim ve her seyi alaya alisimiz dünyayi daha iyi bir yer yapmadi. Vaktimizin çogunu baskalarinin yarattigi seyleri yargilayarak geçirdigimizden, kendimiz hiçbir sey yaratamadik. Ben isyankarligi bir kaçis yolu olarak kullandim. Elestiriyi sahte bir katilim olarak kullandik. Sanki bir seyler basarmisiz gibi gösterdik. Dünyaya katkisi olan hiçbir seye katilmadim ben."
Author: Chuck Palahniuk
2. "Devrimler, seçkinlere karsi kendiliginden isyanlardan daha fazlasina ihtiyaç duyar. Devrimler, sadece yöneticinin veya birkaç yasanin degismesiyle yetinmeyen, ama asagidan yukariya toplumun her yönünü kavrayan yeni bir etik sistem getirmeye çalisan bir toplumsal kesimin varligini gerektirir."
Author: Mark Steel
3. "Bir yalan söylendigi zaman insanlarin degil, esyanin bile buna nasil tahammül ettigine sasiyordum. Yalana hersey isyan etmelidir. Esya bile: Damlardan kiremitler uçmalidir, agaçlar köklerinden sökülüp havada bir saniye içinde toz duman olmalidir, camlar kirilmalidir, hattâ yildizlar düsüp gökyüzünde bin parçaya ayrilmalidir filân... Zavalli mürâ-hik...Nüzhet bana yalan söyledi."
Author: Peyami Safa

Isyan Quotes Pictures

Quotes About Isyan
Quotes About Isyan
Quotes About Isyan

Today's Quote

How different our standard is from Christ's. We ask how much a man gives. Christ asks how much he keeps."
Author: Andrew Murray

Famous Authors

Popular Topics