Top Iyer Quotes

Browse top 8 famous quotes and sayings about Iyer by most favorite authors.

Favorite Iyer Quotes

1. "Siz bir romantiksiniz, Edith," diyerek sözünü yineledi Mr.Neville gülümseyerek. "Yanilan sizsiniz," diye yanitladi Edith. "Ömrüm boyunca bu suçlamayi dinledim durdum.Romantik degilim ben.Ben, evcil bir hayvanim. Ahlayip ohlayip taskin tutku gösterilerinin, büyük asklarin özlemini çekmiyorum, ask için dünyayi hepten gözden çikarmiyorum. Bütün bunlari biliyorum ve bunun insani yapayalniz biraktigini da biliyorum. Hayir, benim can attigim sey rutin yasamin yalinligi. Güzel bir havada kol kola bir aksam yürüyüsü.Bir iskambil oyunu. Gevezelik etmek. Bir yemegi birlikte hazirlamak"
Author: Anita Brookner
2. "Ve simdi : iki kere iki.Kirdim, evet, seni. Ama kirmistin beniHadi sadece kirilmistim diyerek önleyeyim herhangi bir elestiriyiKalbim,Kalbim! Söyle simdi ne yapacagim ben bu kalbi?Ne yaparim söyle daha derine düserse yaram."
Author: Cemal Süreya
3. "Why they always look so serious in Yoga? You make serious face like this, you scare away good energy. To meditate, only you must smile. Smile with face, smile with mind, and good energy will come to you and clean away dirty energy. Even smile in your liver. Practice tonight at hotel. Not to hurry, not to try too hard. Too serious, you make you sick. You can calling the good energy with a smile.(From Ketut Liyer, the Balinese healer)"
Author: Elizabeth Gilbert
4. "Ah, Tania, nerede simdi senin o sicak yarigin, o kalin ve agir jartiyerlerin, yumusak ve dolgun uyluklarin? On bes santim uzunlugunda bir kemik var kamisimda. Dölümle doldurup ütüleyecegim amindaki her kirisikligi, Tania. Karninda sanciyla ve rahmin ters yüz edilmis halde gönderecegim seni Sylvester'a."
Author: Henry Miller
5. "Sözcüklerin arasinda da bir hiyerarsi, bir protokol ve hatta asalet unvanlari vardir ya da tam tersine bazi sözcükler ayaktakimina mensup olduklarini gösteren izler tasirlar."
Author: José Saramago
6. "Dwayne, hepsi de motelde kalan, Sanat Senligine gelmis olan seçkin ziyeretçilerden bazilarinin kokteyl salonuna gelecegini umuyordu. Onlarla konusmak, eger yapabilirse, yasam üzerine daha önce hiç duymadigi bazi gerçekleri bilip bilmediklerini ögrenmek istiyordu. Yeni gerçeklerin kendisine getirecegini umdugu seyler sunlardi. Güçlüklerine gülüp geçme, yasamaya devam etme ve onu Midland Bölgesi Genel Hastanesinin Kuzey Kanadindan, deliler hastanesinden uzak tutabilme gücünü kazanabilme.Vonnegut, Kurt. 1973. Sampiyonlarin Kahvaltisi, sf 208."
Author: Kurt Vonnegut
7. "Aç olmadigim halde menüye baktim. bir menüye bakmayali yillar olmustu. Menü bana günaydin dedi, ben de ona günaydin diyerek karsilik verdim. Hayatimizi menülerle konusarak geçirebiliriz dogrusu."
Author: Richard Brautigan
8. "Bütün bu yüzyillar boyunca kadinlar, erkegi oldugundan iki kat büyük gösteren bir ayna görevi gördüler, büyülü bir aynaydi bu ve müthis bir yansitma gücü vardi. Böyle bir güç olmasaydi dünya hâlâ bataklik ve balta girmemis ormanlardan ibaret olurdu. Savaslarda zafer kazanildigi duyulmazdi... Çar ve Kayzer ne taç giyerler, ne de tahttan inerlerdi. Uygar toplumlarda hangi ise yararlarsa yarasinlar, bütün siddet ya da kahramanlik eylemlerinde aynalar gereklidir. Iste bu yüzden Napoléon da Mussolini de kadinlarin erkeklerden asagi oldugunda bu kadar israrcidirlar, eger onlar asagida olmasalardi kendileri büyüyemezlerdi."
Author: Virginia Woolf

Iyer Quotes Pictures

Quotes About Iyer
Quotes About Iyer
Quotes About Iyer

Today's Quote

Nothing is more diminishing than trying to control success or hold on to things."
Author: Anne Marie Duff

Famous Authors

Popular Topics