Top Kalmak Quotes

Browse top 10 famous quotes and sayings about Kalmak by most favorite authors.

Favorite Kalmak Quotes

1. "Kimi zaman öyle geliyor ki, hayatim boyunca kati hale geçemedim ben, durmadan masalarin, koltuklarin, sehpalarin altina ve yetiskinlerin ayaklarinin dibine çöken, bereket versin havadan agir bir gaz olarak yasadim bunca yili. Yirmi alti yili. Ve bu yirmi alti yil boyunca tek bir seyi istedim, tek bir seyin pesinden kostum, kos dedim ruhuma, kos alçak, kos pislik, o da kostu…Karsima çikan herkesin, kadin erkek, çoluk çocuk, herkesin bana asik olmasini istedim. Iste benim basit gerçegim! Ama artik, içkili ve kalabalik bir aksam yemegi hayal ediyorum. Açik havada, çiplak ampullerin altinda. Güzel seyler yiyip içmisiz. Nefis bir yaz gecesi. Masada kalan son kisi ben olmak istiyorum. Eslerin birlikte kalkmasini seyrediyorum sessizce. Sonra erkeklerden yemege yalniz gelmis kadinlari evlerine birakmalarini rica ediyorum. Masada tek basima kalmak istiyorum. Rüzgarla sallanan çiplak ampüllerin altinda. Agustosböceklerini dinliyorum ve bir parça kuru ekmek atiyorum agzima."
Author: Baris Biçakçi
2. "Személy szerint bizarrnak találom a gondolatot, hogy a noknek „imádniuk" kellene a vásárlást – csaknem minden általam ismert no legszívesebben sírva fakadna, miután 45 percen át vonszolta magát üzletrol üzletre blúzt keresve, és fürgén veti magát a gines üvegre azon szomorú alkalmakkor, amikor farmert kell keresnie."
Author: Caitlin Moran
3. "Zamanda Bir Burusukluk' adli kitapta zamanin kocaman, eski, burusuk, kirisik bir battaniye oldugu yaziyor. Ben de o burusukluklardan birine denk gelmek isterdim. Onun içinde kalmak. Küçücük, simsiki bir kivrimin içine sokulup saklanmak."
Author: Carol Rifka Brunt
4. "Orospulasmak veya yalniz kalmak: Iste fikir adaminin kaderi."
Author: Cemil Meriç
5. "Baylar, belki de gerçekten, her insan için en yüksek çikarindan bile degerli ya da (mantik çerçevesi içinde kalmak için) daha yararli olan (ama demin bahsettigim listeye girmeyen), bütün çikarlarinin üstünde, gerektiginde insanin ugruna bütün kurallari çignemeye hazir oldugu, yani akla, serefe, huzura, refaha, kisacasi tüm güzel ve faydali seylere karsi gelebilecegi bir çikar vardir baylar."
Author: Fyodor Dostoyevsky
6. "Laf aramizda, sen neden sinir krizi geçiriyorsun acaba? yani, bütün gücün kuvvetinle çöküntüye ugrayabiliyorsan eger, neden ayni enerjiyi sapasaglam ayakta kalmak için harcamiyorsun?"
Author: J.D. Salinger
7. "Zamanimizda gelisim göstermek isteyen insan çok az… Küçük bir yumurcakken ögrenmek ve gelisim göstermek kabul ediliyor, sonra hiç! Yetiskin olduktan sonra, ne iletisim tarzinda, ne davranis tarzinda hiçbir sey degistirmek istenmiyor. Insanlar diyor ki, "Hayir, ben oldugum gibi kalmak istiyorum." Sanki iliskilerde gelisim göstermek onlarin olduklari hali degistirecekmis gibi. Tipki bir çocugun, oldugu gibi kalmak isteyerek, ana dilini ögrenmeyi reddetmesi gibi!"
Author: Laurent Gounelle
8. "Azt mondja, örülne, ha egyszer csak belépnék a szobájába, és beszélni hallana. Hát még én hogy szeretném látni, hallani magát, hogy szeretnék beszélni magával! Valóságos rögeszme ez nálam, szüntelen gyötröm magam vele, és bánva bánom, hogy annak idején nem néztem, nem hallgattam magát eleget: pedig úgy rémlik, nemigen vesztegettem el az alkalmakat; mindegy, nem tudok megnyugodni, bolond vagyok, ez a színtiszta igazság, de maga a bolondságomat is köteles szeretni. Nem is értem, hogy lehet ennyit gondolni valakire. Hát sose fogyok ki ezekbol a gondolatokból? Sose, csak mikor többé már nem gondolkodom."
Author: Madame De Sévigné
9. "Söylemek istedigim su ki, medeniyet ihraci fikrine alisamiyorum ben. Çok degil, daha on sekizinci yüzyilla rayina giren endüstriyel dönemin baslangicina kadar, sehirlerinin sokaklarindan açik lagimlar akan ve tuvalet aliskanligi bulunmayan bu insanlardan simdi medeniyet dilemek zorunda kalmak bana zür geliyor."
Author: Okay Tiryakioğlu
10. "Bir biz variz güzel öbürleri hep çirkin Birde bu terli karanlik Sonra bir sey daha var muhakkak ama adini bilmiyorum Nereden baslasam sonunda o isikla karsilasiyorum Yari çiplak utanmaz bir kadin resmini aydinlatiyor Aksam oluyor ya bir türlü inanamiyorum Oturmus iri yapili adamlar esrar çekiyorlar Daha bir aydinlik olsun diye içtikleri su Sari toprakdan testileri güneste pisiriyorlar Bir korkuyorum yanliz kalmaktan bir korkuyorum Gündüzleri delice çalisiyorum geceleri kadinlarla yatiyorum Sonra birden büyümüs görüyorum agaçlari Kisraklari birden yavrulamis Havalari birden günesli Kadinlarla yattigim yetse ya Birde kadinlarla yattigima inanmam gerekiyor Hoslanmiyorum"
Author: Turgut Uyar

Kalmak Quotes Pictures

Quotes About Kalmak
Quotes About Kalmak
Quotes About Kalmak

Today's Quote

I try not to become friends with musicians, but life happens and dinner happens and going out happens - it becomes interwoven in L.A."
Author: Ariel Rechtshaid

Famous Authors

Popular Topics