Top Korkuyu Quotes

Browse top 4 famous quotes and sayings about Korkuyu by most favorite authors.

Favorite Korkuyu Quotes

1. "Ölümü ilk kesfettigim an. . . Ben, annem, babam, büyükannem ve büyükbabam gün batarken çölde ilerliyorduk. Bir kamyon dolusu kizilderili baska bir kamyona ya da bir seye çarpmisti. Kizilderililer bütün ana yola dagilmisti ve kanlar içinde ölümü bekliyorlardi. Babam ve büyükbabam, arabadan neler olduguna bakmak için inmislerdi. Ben daha çocuktum, o yüzden arabada oturup beklemem gerekiyordu. Ben bir sey görmedim. – Tek gördügüm sey garip, kirmizi boya ve yerde yatan insanlardi, ama bir sey olduguna emindim. Çünkü onlarin yaydiklari dalgalari hissedebiliyordum ve birden yerde yatan insanlarin da olay hakkinda benim bildigimden daha fazlasini bilmediklerini farkettim. Iste o an ilk kez korkuyu tattim."
Author: Jim Morrison
2. "Çünkü benim durumumu en iyi sen anlarsin. Yalnizligi ve korkuyu en iyi sen bilirsin. Yorgunluklar vardilar fakat ümitsizlik yoktular. Sen bir yerde bulunuyordun, yumusak bir yerdeydin. Sert köselere çarpmaktan yorulan aklimin durgun ve sürekli bir ask içinde ancak seninle birlikte dinlenebilecegini biliyordum. Bizi baskalari anlamaz Sevgi. Baskalarinin akli baskadir. Bu yüzden ikimizi hep garip bakislarla süzmüslerdir. Simdi beni de garip bakislarla süzenler var. Ben onlara aldirmiyorum, insanlarin beni begenip begenmemeleri umrumda degil artik. Ben kendimi tanimakla ilgiliyim."
Author: Oğuz Atay
3. "Yeni bilgiler ögrenmek bir yana, eski bildiklerimi de unutmaya basladim. Düsüncelerimin dogrulugunu ölçmekten yoksun kaldim artik. Kimsenin gözünde anlattiklarimin yansimasini göremiyorum, artik? Her seyi unutuyorum, noktalamayi bile? Ünlem isaretinin nerede kullanilacagini bilmiyorum? Üstelik ne istirap çekmeyi ne de gerçekten korkuyu ögrenebildim (ya da ögrenemedim). Hangi sözü kullanacagimi bilmiyorum. Yalnizligin yalniz bana zarari dokundu. (Iste, bu cümlede iki kere 'yalniz' kelimesini kullandim.) Yenildigimi kabul ediyorum? Gizli mezhep kuvvetlerinin geri çekilmesini istiyorum."
Author: Oğuz Atay
4. "Tabiattan hiçbir zaman bir tiyatro intibai almamisti. Anlatalim:Bir piyes seyrederken o piyesin içine giren, dekorla, yalanci rüzgârla, kimildayan mor isikla bizi korkutan rejisördür. Bir suni hava içinde muhayyilemiz binalarini kurar, gecelerini bina eder, korkusunu rüzgârla ve mor bir ay isigi ile getirir, içimize birakir.Fakat hiçbir zaman, disarida tabiatin içinde ayni rüzgâri, o tiyatrodaki suni rüzgâri, o koltukta duydugumuz korkuyu ve iç ezilmesini duymayiz. Belki ayni vakalar, ayni hadiseler disarida da geçer. Hatta basimizdan geçer. Fakat tiyatrodaki gibi kompoze bir halde degil."
Author: Sait Faik Abasıyanık

Korkuyu Quotes Pictures

Quotes About Korkuyu
Quotes About Korkuyu
Quotes About Korkuyu

Today's Quote

Zombies are the walking dead, only it isn't their bodies that have died but their hearts, their souls. I know they exist because I have become one."
Author: Cindy C. Bennett

Famous Authors

Popular Topics