Top Mesut Ozil Quotes

Browse top 4 famous quotes and sayings about Mesut Ozil by most favorite authors.

Favorite Mesut Ozil Quotes

1. "Hayatin gereginden genis ve fazla oldugunu, kulagina hep en yüksek sayilari fisildadigini düsünüyor. Dokuz yüz kirk dört kadin diye fisildiyor mesela, altmis üç bin kitap, yüz bin deniz, bir milyon bira... Balkonda oturmus mutlu mesut çayini içerken, hayat daha böyle bir milya nefis çayin zarif bardaklarda onu bekledigini fisildiyor kulagina, yaninda da mercimekli köfteyle elmali kurabiye var, diyor. Hayatin bu manasiz, bu sinir bozucu zenginligi ve vaatleri karsisinda çildirip delirmemek için hayal kuruyorum, diye düsünüyor Cemil. O bulanik genisligi, o yankisiz boslugu, hayallerimin görsel yankilariyla doldurmaya çalisiyorum. Sahip oldugum seyleri küçümseyen, bana durmadan daha yasanacak çok sey oldugunu söyleyen hayat ile baska türlü nasil bas ederim? Ya böyle kendini hayallerle avutan biri olacagim ya da gördügüm her seye saldiracagim. Insan olmak ne zor sey!"
Author: Baris Biçakçi
2. "Nese ile izdirapla, Düsünce ile dolu iken, Tükenmez ezalar içinde, Ümitler, tereddütler geçirirken Kederler içinde yogurulurken Mesut olan, Ancak seven ruhtur."
Author: Johann Wolfgang Von Goethe
3. "Modern helalarda klozetler yerden yukari dogru beyaz nilüferler gibi yükselir. Beden ne kadar degersiz oldugunu unutsun,insan sifondaki su bagirsaklarindan çikan artiklari silipgötürdükten sonra bu artiklarin baslarina gelenleri bilmezlikten gelsin diye mimar elinden geleni yapar. Lagim borulari yapiskan kollariyla evlerimizin ta içine dalsa da, özenle gözlerimizden gizlenir bunlar ve bizler banyolarimizin, yatak odalarimizin, dans salonlarimizin ve parlamentolarimizin altinda yatan bu görünmez bok Venedik'lerinden habersiz memnun, mesut yasariz."
Author: Milan Kundera
4. "Monica, "Asker adam, dinle," dedi, elleriyle insanlara gülmeyi kesmelerini isaret etti. "Asker adam, gidip onur yiyecek, vicdan mi içeceksin? Karin ve çocuklarin, elin bos döndügünü görünce seni mutlu mesut karsilayacaklar mi? Sana daha önce de söylemedik mi? Sen delisin. Yalnizca deliler orduda albay olup ülkeden para çalmadan döner."
Author: Uwem Akpan

Mesut Ozil Quotes Pictures

Quotes About Mesut Ozil
Quotes About Mesut Ozil
Quotes About Mesut Ozil

Today's Quote

Madness has no sense of humour"
Author: Adam Foulds

Famous Authors

Popular Topics