Top Meydan Quotes

Browse top 9 famous quotes and sayings about Meydan by most favorite authors.

Favorite Meydan Quotes

1. "Bana bir kitap mi firlattin sen?Benim inimde?" " Evet.Ve yine yaparim". Fearghus saskinlikla basini kasidi.Ona meydan okuyabilecek kadar cesur - veya aptal bakis açisina göre degisir- biriyle daha önce hiç karsilasmamisti."Ama" diye gakladi saskin bir sekilde" Ben bir ejderhayim" "Benimde memelerim var.Bu bana hiçbir sey ifade etmiyor"
Author: G.A. Aiken
2. "... Evren, eski küçük oyunlarin sahnelenemeyecegi kadar büyük. Sahnenin evrensel büyüklügüne olaylarin, islerin ve eylemlerin evrensel genisligi uymali. Yoksa yaniliyor muyum? Yildizlar çaginda da sevi olacak, kiskançlik, alçaklik ,büyüklük, cimrilik... Evet, akan bir suda her nokta kendine göre devinir. Kendi istegine göre gittigini sanir. Ama bütün noktalar ayni yere dogru akip giderler. Insanlar da böyle. Gündelik islere yapisip kalabilirler, ya da kendilerini tutkulara birakabilirler. Ama yine de bu, onlarin hep birlikte yildizlara gitmelerini önlemez. Sanat yildizlara dogru bu gidiste onlarin önünde olmalidir. Ama sonsuz göge meydan okuyan bir insan betimlemek ne zor! Yildizlara giden insanin iyiligini yigitligini, gücünü güçsüzlügünü hangi yontuda taslastiracagim? Bilginin sakin gücünü, coskunun atakligini ve duygusalligi, isikli melankolisini hep birden tasa nasil geçirmeli ? Sanat, sen bazen ne kadar güçsüzsün!Evrenin Türküsü - G. Altov - V. Juravleva sf. 137"
Author: Genrich Altshuller
3. "O gece kocaman, bos bir meydandan geçtim, o geceden sonra kocaman, bos bir meydan kaldi içimde."
Author: Kürşat Başar
4. "Bir yumruk onu meydana getiren parmaklarin toplamindan fazla bir seydir."
Author: Margaret Atwood
5. "Aci çekmekten korkuyorsan, elbette aci çekme olasiligini azaltirsin. Ip cambazlarini düsün, gerçekte ipte yürürken düsebileceklerini düsündüklerine inaniyor musun? Hayir, bu riski kabul ediyorlar ve bu tehlikeye meydan okuyabilmenin tadina variyorlar. Hayatini hiçbir yerini kirmamaya dikkat ederek geçirirsen inanilmaz sikilirsin, biliyorsun… Tedbirsizlikten daha eglenceli bir sey bilmiyorum! Kendine bir bak! ‘Tedbirsizlik' dedigimde gözlerin parliyor! Ah ah! 14 yasindayken bir kiz için Avrupa'yi kat etmeye kalkmak, bu tedbirsizlige karsi büyük bir tutku degil de nedir?(syf. 49)"
Author: Mathias Malzieu
6. "Iste bu, askin meydana getirebileceginin yaninda gülünç bir aci. Askin hissettirebilecegi tüm mutluluk ve güzellik bir gün aciyla ödenir. Üstelik çok seversek on misli fazla aci gelir. Onsuzlugu, sonra kiskançligin, anlayissizligin sancisini, reddedilme ve adaletsizlik hissini tadarsin. Kemiklerinin içine degin üsürsün ve kanin, derinin altindan geçisini hissettigin buz parçalarina döner.(syf. 18)"
Author: Mathias Malzieu
7. "DÖRDÜNCÜ SARKIBaharin son günleri; kömürlükler arasindaÇamasir ipleriyle kesilenÜç agaçli bahçemizin yanindaki papatyali arsaya bitisik400 Sert kaldirimli ve yokusu dikYolda, ayakkabilarimin burnunuÇarpmamaya çalisarak sekiyorum. (Becermekmümkün degil bunu.)Bir satici eseginin küfeleriyle sigmadigi darBogazi asiyorum405 Ve servi agaçlariyla kasvetVe daha birtakim agir duygular verenKüçük meydana ulasiyorum.Burada duvarlari yikikBir mezarlik ve içinde bir türbe,410 (Yillar sonra gördügüm Karacaahmet MezarlikBankasinin -tövbe de-Yaninda "bir küçük hesap sahibi" sayilirdi.)Türbenin parmakliklarina dügümlenmis çaputlari.Sudan çikarilmis bir ölünün parmaklarina takiliYosunlar gibi görürdüm. Ve duvarin önündeki kara çali,415 Bana ölümün tastanligini anlatan bir hocaydikara sakalli.Çarpik mezar taslari arasinda,Ölülerin besledigi çimenlerin ortasindaTürbedeki tas tabutlar kadarKayitsizca uzanmis çocuklar."
Author: Oğuz Atay
8. "Dünya, benim gibi insanlarla dolu mahallelerden meydana gelseydi, bir beton çölüne dönerdi. Insanligin ve insansizligin yüz karasiydim. Kendime acimak istedim. Mutlak bir ümitsizlige düsmek istedim. Belki tam düstükten sonra çikmak kolay olurdu. Fakat, bütün bu düsündüklerimin, kelimelerden ibaret oldugunu biliyordum. Pencereye yaklastim, basimi yukari kaldirarak gökyüzüne baktim. Ay oradaydi. Bildigim ay. Hayir, ben adam olmazdim. Gerçek bir aci duydugumdan bile kuskum vardi."
Author: Oğuz Atay
9. "Sana önceSiirlerin tadiniAsklarin tadiniKitaplardan tattirmaliyimResimlerden duyurmaliyim, resimlerden...Söylemeliyim,YokYok... meydanlarda bagirmaliyim.Bu küçükGüllerin buram buram tüttügüAnadolu sehri kahvesindeKiraz mevsimininSevisme vakti oldugunu."
Author: Sait Faik Abasıyanık

Meydan Quotes Pictures

Quotes About Meydan
Quotes About Meydan
Quotes About Meydan

Today's Quote

I'm going to let people know that it's cool to have a child and be young and still be a good mom. It's really tough, but I'm doing it."
Author: Brandy Norwood

Famous Authors

Popular Topics