Top Ocukluk Quotes

Browse top 6 famous quotes and sayings about Ocukluk by most favorite authors.

Favorite Ocukluk Quotes

1. "…Öylece durup, Handan‘a dönüsen Evgenia'yi, Evgenia‘ya dönüsen Handan'i ve bir anda ikisi birden olan Güzide‘yi izledim bir süre. Ikisi beni birakip gitmis olsa da, bu üç kadinda aslinda hep ayni kadini sevdigimi düsündüm. Hangi kadini? Ilk çocukluk arkadasim, o çelimsiz liseli kizi mi, en güçlü dayanagim, can yoldasim, cefakar karimi mi, yoksa yasamin her seye ragmen güzel oldugunu bana yeniden ögreten gün görmüs Evgenia'yi mi? Belki hepsini birden, belki hepsini ayri ayri ama üçünde de hep ayni kadini."
Author: Ahmet Ümit
2. "Çocukluklarindan beri tanisan, fakat bir türlü iyi geçinemeyen, sürekli birbirlerini igneleyerek yasamis iki erkek arasindaki iliski de bir çesit askmis."
Author: Buket Uzuner
3. "Sadece babam ve asiri tatli bir seyin salonda asili kalmis kokusu. Çocukluk gibi."
Author: Lidia Yuknavitch
4. "Dünya uzaklarda - derin bir mezara indirilmis-, yeri, bir çöl gibi ve yapayalniz. Gögsünün tellerinden derin bir hüznün esintileri yükselmekte. Çig taneleriyle birlikte ta asagilara damlamak ve küllere karismak istiyorum. -Anilarin uzakligi, gençligin arzulari, çocukluktaki düsler, bütün bir yasamin kisacik sevinçleri ve nafile umutlari, günesin ardindan etrafi saran aksam sisi gibi, sirtlarinda kursuni giysilerle gelmekteler. Baska yerlerde isik, neseli çadirlarini kurmus. Ya onu masumiyetin inanciyla beklemekte olan çocuklarina bir daha hiç dönmezse?"
Author: Novalis
5. "Biz insanlar, hem de nice bir zamandan beri mutsuz bir çocukluk içindeyiz."
Author: Romain Gary
6. "Çocukluk yillarim boyunca, tanistigim bütün insanlarin, kaderin bir oyunu olarak, ahmak olduguna inanmistim."
Author: Umberto Eco

Ocukluk Quotes Pictures

Quotes About Ocukluk
Quotes About Ocukluk
Quotes About Ocukluk

Today's Quote

Love is always a stranger in the house of avarice."
Author: Andreas Capellanus

Famous Authors

Popular Topics