Top Sevinci Quotes

Browse top 8 famous quotes and sayings about Sevinci by most favorite authors.

Favorite Sevinci Quotes

1. "Hatirladigim kadariyla, vaktiyle, hayatim bir sölendi, tüm gönüllerin açildigi, tüm saraplarin aktigi bir sölen. Bir aksam, Güzelligi dizlerimin üstüne oturttum. -Ve onu çok aci buldum.- Ve sövdüm ona. Adalete karsi önlem aldim. Kaçtim uzaklara. Ey büyücüler, ey sefillik, ey kin, hazinem size emanet! Kafamdaki tüm insani umutlari yok etmeyi basardim. Her sevincin üstüne siçradim bir vahsi hayvan gibi bogmaz için. Yanima cellatlar çagirdim, ölürken, tüfeklerinin dipçiklerini isirayim diye. Belalar çagirdim, kumla, kanla beni bogsunlar diye. Mutsuzluk ilahim oldu. Çamura uzandim boylu boyuna. Cinayet havasiyla kurulandim. Ve nice oyunlar oynadim delicesine. Ve ilkbahar getirdi bana budalaligin ürkütücü gülümsemesini."
Author: Arthur Rimbaud
2. "Baskalarinin mutlulugu, artik mutlu olamayacaklarin sevinci olur."
Author: Honoré De Balzac
3. "Ben ucu ucuna görmüstüm onu. O kadar genç olmasina sasirmistim: Bir delikanliyi andiriyordu, sapasaglam, kazinmis ensesi, gergin ve bronz teni, kaygili bir sevincin egemen oldugu isiltili gözleriyle bir delikanliyi: Savas vardi, onun yarattigi savas ve o generallerle arabadaydi; yeni bir üniforma vardi üzerinde, en faal ve soluk soluga günlerini geçiriyordu, o yaz aksamlarinda hizla insanlarin kendisini tanidigi köylerden geçiyordu. Ve sanki bir oyun oynaniyormus gibi, yalnizca oyun aradaslari ariyordu kendine, hepsi bu."
Author: Italo Calvino
4. "Yataklarina uzanmis olan iki kizkardes, belirli bir sey için gülmüyorlardi, gülüslerinin bir hedefi yoktu, bu gülüs varligin var olmaktan duydugu sevincin anlatimiydi."
Author: Milan Kundera
5. "Istirabin derinlerine indikçe sevincimizi kaybetmek korkusu kalmadigi için, yeni bir sevinç basliyor: Istirabin ilaci istiraptir. Ikisinin hasil-i zarbi: Sevinç."
Author: Peyami Safa
6. "Içki, sevgili,ev, aile, arkadas, eglence, dünya isleri, bir aralik fikir bile...Hepsi, hepsi zarina igne batirilmis, cigara tutulmus irmizi, yesil, sari, turuncu balonlara döndügü günlerimiz olur. Her sey rengini, uçarligini, sevincini lahzada bosaltir. Öyle zamanlarimiz olmamasina imkan mi vardir? Balonlarina hiç igne batirilmayan insanlar da yasiyor. Onlari gün olur kiskanir, gün olur küçük görürüm."
Author: Sait Faik Abasıyanık
7. "Kitaplar,bir zaman bana, insanlari sevmek lazim geldigini,insanlari sevince tabiatin, tabiati sevince dünyanin sevilecegini oradan yasama sevinci duyulacagini ögretmistiler. (s.40)"
Author: Sait Faik Abasıyanık
8. "Sizi bekliyorum. Sizi görecegim; içimde bir sey kosacak. Siz görmeden geçeceksiniz. Ben kederle sevinci duyup dalacagim istedigim aleme. Dünyayi yeniden kederlerle kuracagim."
Author: Sait Faik Abasıyanık

Sevinci Quotes Pictures

Quotes About Sevinci
Quotes About Sevinci
Quotes About Sevinci

Today's Quote

You cannot spell Poetry without try"
Author: Brandon Villasenor

Famous Authors

Popular Topics