Top Sinema Quotes

Browse top 6 famous quotes and sayings about Sinema by most favorite authors.

Favorite Sinema Quotes

1. "Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrilari, rock yildizlari olacagimiza inanarak büyüdük ama olamayacagiz...Hepimiz heba oluyoruz...Bütün bir nesil benzin pompaliyor, garsonluk yapiyor ya da beyaz yakali köle olmus...Reklamlar yüzünden araba ve kiyafet pesindeyiz...Nefret ettigimiz islerde çalisiyor, gereksiz seyler aliyoruz... Bizler tarihin ortanca çocuklariyiz...Bir amacimiz yok; ne büyük savas ne de büyük bir buhran yasadik...Bizim savasimiz ruhani savas... Ve bunalimimiz kendi hayatlarimiz..."
Author: Chuck Palahniuk
2. "Semua perjalanan hidup adalah sinema. Bahkan lebih mengerikan. Darah adalah darah, dan tangis adalah tangis. Tak ada pemeran pengganti yang akan menanggung sakitmu."
Author: Dee
3. "Insanlar on bir ay boyunca kenti seviyorlar, kente toz kondurmuyorlardi; gökdelenler, otomatik sigara saticilari, panoramik perdeli sinemalar sürekli bir çekicilik kaynagi sayiliyordu. Bu duyguyu kesinlikle paylasmayan tek kisi ise Marcovaldo idi."
Author: Italo Calvino
4. "Moment adinda bir kavram: ne otobüste çikar karsimiza ne de sinemada. Kimse birbirini öldürmez moment yüzünden. Bizim sinifta biri vardi: momente inanmiyorum diye tutturmustu. Ben nefret ediyorum momentten: günümü zehir ediyor."
Author: Oğuz Atay
5. "O sinema da yerinde yok.O sinema aynalar içinde idi.Yagmurlu havalarda kumas kumas,insan insan kokardi.Birinci mevkiin çocuklarinin arasina karistigimiz zaman içim sevda ile dolardi.Her yüz güzeldi.Her çocuk babacandi.Her el nasirli,küçük,kirli ve sicakti."
Author: Sait Faik Abasıyanık
6. "Çagimizda geçmis yüzyillarin bilmedigi, kisa ömürlü bir yaratik yasiyor. Sinemadan çikmis insan. Gördügü film ona bir seyler yapmis. Salt çikarini düsünen kisi degil. Insanlarla barisik. Onun büyük isler yapacagi umulur. Ama bes-on dakikada ölüyor. Sokak sinemadan çikmayanlarla dolu; asik yüzleri, kayitsizliklari, sinsi yürüyüsleriyle onu aralarina aliyorlar, eritiyorlar."
Author: Yusuf Atılgan

Sinema Quotes Pictures

Quotes About Sinema
Quotes About Sinema
Quotes About Sinema

Today's Quote

For so long I had eaten my greens and here - at last! - was my ice-cream sundae."
Author: Claire Messud

Famous Authors

Popular Topics