Top Tanr Quotes

Browse top 67 famous quotes and sayings about Tanr by most favorite authors.

Favorite Tanr Quotes

1. "Ah laikse askimiz elbet biter bir kisbaharyaz günüGözlerin uçurumlar kaydeder avuçlarimaBir çinar gövdesini bir hamle daha yayarÜç içbükey komodin silah çeker vurulurSen gidersin denklem düser ben ask oldugumu aglarim…Modern bir aliskanliktir ölmek, seni dogasiya seviyorum.BEN SANA DÜZENLI OLARAK TELEFON EDIYORUM!Vincit omnia veritas!Belki inanmayacaksin ama ben bu siiri ellerimle yaziyorumsevgilimÇünkü benim gömdügüm kizlar ara sira bogulurVe laik ask çarpik toplumlastirir, dogurma ne olurSirk deseler tek hirkam var, çatismada biraktimSimdi gidip Beckett okuyacagim, beni de seyret TanrimÖfkemi devletle bir topraga gömüyorumAklimsa çamura saplandi saplanacakSems çeker çikarir kitabi havuzdan, kuruErtan, alsana su tüfegi duvardan benim ellerim islak."
Author: Ah Muhsin Ünlü
2. "Bu dünyaya sirt Tanri'yla baglanti kurmaya getirilmediniz. Böyle seyler insanin tüm gücünü ve iyiligini yok edebilir. (syf. 3)"
Author: Anthony Burgess
3. "Tanri ne ister? Tanri iyilik mi ister yoksa iyi olma seçenegini mi? Kötülügü seçen bir insan, kendisine iyilik dayatilmis bir insandan bazi açilardan daha üstün olabilir mi? (syf. 84)"
Author: Anthony Burgess
4. "Simdi artik biliyorum ki, bütün yasantimiz içinde ancak bir kaç kisiye böyle hak taniriz. Onu simartir, yüz verir, alttan alir ve hatta ona teslim bile oluruz. O da bunu, zaten taa en basindan bilmektedir. Eger çok sansli degilseniz, karsinizdaki simarir, ipin ucunu kaçirir. BIn pisman olur, incinir, düskirikliklariyla yaralanir ve aci çekersiniz sonunda. Bazen, çok ender de olsa sanslisinizdir ve bir mucize yasarsiniz. Çünkü, karsiniza dilinize akraba biri çikmistir. ( Tanrim mucizeleri ne çok seviyoruz böyle! ) O sirada kaç yasinda oldugunuzun kesinlikle bir önemi yoktur. (Hayir yoktur!) Ve ben sansliydim!"
Author: Buket Uzuner
5. "Ama kadinlar, Tanrim,Öyle sevdim ki onlari,Gelecek seferDünyayaKadin olarak gelirsem,Escinsel olurum."
Author: Cemal Süreya
6. "Ölüyorum tanrimBu da oldu iste.Her ölüm erken ölümdürBiliyorum tanrim.Ama, ayrica, aldigin su hayatFena degildir...Üstü kalsin..."
Author: Cemal Süreya
7. "Ilgi duymuyordum.Hiçbir seye ilgi duymuyordum.Nasil kaçabilecegime dair hiç fikrim yoktu.Digerleri yasamdan tat aliyorlardi hiç olmazsa.Benim anlamadigim bir seyi anlamislardi sanki.Bende bir eksiklik vardi belki de.Mümkündü.Sik sik asagilik duygusuna kapilirdim.Onlardan uzak olmak istiyordum.Gidecek yerim yoktu ama.Intihar ?Tanrim,çaba gerektiriyordu.Bes yil uyumak istiyordum ama izin vermezlerdi."
Author: Charles Bukowski
8. "Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrilari, rock yildizlari olacagimiza inanarak büyüdük ama olamayacagiz...Hepimiz heba oluyoruz...Bütün bir nesil benzin pompaliyor, garsonluk yapiyor ya da beyaz yakali köle olmus...Reklamlar yüzünden araba ve kiyafet pesindeyiz...Nefret ettigimiz islerde çalisiyor, gereksiz seyler aliyoruz... Bizler tarihin ortanca çocuklariyiz...Bir amacimiz yok; ne büyük savas ne de büyük bir buhran yasadik...Bizim savasimiz ruhani savas... Ve bunalimimiz kendi hayatlarimiz..."
Author: Chuck Palahniuk
9. "Tanri ikimizin de yardimcisi olsun; sana âsigim."
Author: Corrine Jackson
10. "Camerlengo öfkeli bir sesle yeniden konusmaya baslamisti. "Komutan, kayip kardinaller konusunda hiçbir sey yapmamaya vicdanimiz elvermez!" Olivetti, Camerlengo'nun gözlerinin tam içine bakti."St. Francis duasi signore. Hatirliyor musunuz?" Genç rahip acili bir sesle misrayi okudu. "Tanrim, degistiremediklerimi kabul etmek için bana güç ver." Olivetti, "Bana güvenin," dedi. "Bu o durumlardan biri."
Author: Dan Brown
11. "Agabeyimin çirkin kizlari yemege çikarmayi birakmasini istiyorum, o kadar." Ben bir sey söyleyemeden kiz elini uzatip parmaklarini benimkilere doladi. "Seni yemege çikarmali."Bu düsüncenin beni dehsete sürükledigini söylemek, hissettiklerimin yaninda çok hafif kalirdi. Agzima yükselen safrayi güçlükle yutarken yüzümü burusturmamaya çalistim. toparlandigimda Taft'a, "Sana kizmamis" dedim. Sonra egilip fisildadim. "Lütfen, Tanri askina eve götürüp annenle tanistirabilecegin iyi bir kiz bul. Hem de hemen."Kafasi karisan Taft kaslarini çatarak, "Tamam" dedi."Sürtüklerle çikmayi da birak."
Author: Darynda Jones
12. "Tesekkürler, Lordum," dedi fahise.Etrafina bakindi."Burasi sefil bir yer," dedi, sesinde kesin bir teslimiyet vardi."Eger sokaklarda çalismaktan hoslansaydim buraya hiç gelmezdim." Içini çekti. "Biliyor musunuz?" dedi, "ayaklarim agriyor.Oysa benim meslegimdeki birinin sirtindan sikayetçi olmasi gerekirdi.Tekrar tesekkürler, Lordum." Döndü ve oturdugu masaya dogru ayaklarini sürüye sürüye geri gitti. "Fahiselerle konusmayi seviyorum," dedi Kalten."Hayata karsi hos, sade bir bakislari var." "Bir kilise sövalyesi için ilginç bir hobi." "Tanri beni savasçi olarak kiraladi Sparhawk, kesis olarak degil.Bana söylediginde savasirim ama diger zamanlarim bana ait."
Author: David Eddings
13. "Böyle azginliklari vardir halkin;Her ülke, nefret eder komsusunun TanrilarindanVe inanir gerçekligine, yalniz kendi Tanrilarinin."
Author: Decimus Junius Juvenalis
14. "Bu dünyada tamamen yalnizim, çünkü hiçbir tarafin adami olmadim ve Tanri aklimi almadigi sürece de olmayacagim."
Author: Desiderius Erasmus
15. "Yirmi yilda kaç gece vardir kizim? Kaç saat vardir? Yirmi yil boyunca karimin hala yasayip yasamadigini ve nasil yasadigini düsünüp durdum. Onun ve çocugumun. Tanri bu yüzden var. Endise hiçbir ise yaramaz, dua yarar. Bazen..."
Author: Diana Gabaldon
16. "Öfkeyle degil, gülmeyle öldürür insan. Hadi, öldürelim agirligin ruhunu!Yürümeyi ögrendim: o zamandan beri kosturuveriyorum. Uçmayi ögrendim: o zamandan beri kimse itmeden havalaniveriyorum.Hafifim simdi, uçuyorum simdi, kendimle bas basa görüyorum kendimi, simdi bir tanri dans ediyor bende."
Author: Friedrich Nietzsche
17. "Papaz efendi o tarihlerde bunamaya baslamisti. Bu bunakligi giderek artacak ve yillar sonra papaz, seytanin Tanriya baskaldirisinin belki de zaferle sonuçlandigini ve gaflet içindekileri faka bastirmak için gerçek kimligini gizleyerek, gökler katindaki taht'a seytanin oturdugunu ileri sürecekti."
Author: Gabriel Garcí­a Márquez
18. "Szerzetesek, vannak tanulatlan, közönséges emberek, akik nem gondolnak a nemes dolgokkal, nem hallottak a nemes tanról, járatlanok a nemes tanban; nem gondolnak az igaz emberekkel, nem hallottak az igaz emberek viselkedésérol, járatlanok az igaz ember viselkedésében. Az ilyenek nem ismerik fel a fontos tanokat, nem ismerik fel a fölösleges tanokat. Mivel nem ismerik fel a fontos tanokat, és nem ismerik fel a fölösleges tanokat, a fölösleges tanokkal foglalkoznak, és a fontos tanokkal nem foglalkoznak.Melyek azok a fölösleges tanok, szerzetesek, amelyekkel foglalkoznak? Ha egy tannal való foglalkozás következtében feltámad a még fel nem támadt örömvágy indulata, a már feltámadt örömvágy indulata pedig erosödik, feltámad a még fel nem támadt létezni vágyás indulata, a már feltámadt létezni vágyás indulata pedig erosödik, feltámad a még fel nem támadt balgaság indulata, a már feltámadt balgaság indulata pedig erosödik, az ilyen tan fölösleges, és ok ezzel foglalkoznak."
Author: Gautama Buddha
19. "– Mostanra megtanulhattad volna, hogy senki sem azt kapja, amit szeretne!"
Author: George R.R. Martin
20. "Ama Tanri buyruklarinda degildir yalniz, Tanri buyruklari Tanrinin ancak küçük bir parçasidir. Insan buyruklardan hiç ayrilmaz, ama yine de Tanridan fersah fersah uzakta bulunabilir."
Author: Hermann Hesse
21. "Elbette ki tanrilar her insana bagislamazlariyi bir beden, akil ya da topluluk önünde konusma yetenegiKiminin yüz güzelligi digerlerinden asagidir amatanri onun varligini tatli dille taçlandirmistir"
Author: Homer
22. "Ask sözcügü yerini, anlamini dumura ugratti. Siradan bir sözcük gibi yerini her seye açti. Tanri gibi varolup da var olamiyor artik. Hem askin varligi da çok su götürür. Gerçekte ask yoktur: Var kilmak istiyoruz. Bu hakkimiz da. Baska bir seyimiz yok çünkü."
Author: Ilhan Berk
23. "Tanriyi öldürürseniz, onun tapinagina siginmaktan da vazgeçmek, orayi terk etmek zorundasiniz!"
Author: Irvin D. Yalom
24. "Derin bir adamin dosta ihtiyaci vardir, dostu yoksa bile hiç olmazsa tanrilari vardir. Ama benim ne dostum ne de tanrilarim var. Ben de sizin gibi büyük bir özlem içindeyim; kusursuz dostluklar kurma özlemi, inter pares dostluk, esitler arasinda dostluk. Bu sözcüklerin insanin solugunu kesen bir gücü var; hele benim gibi her zaman yalniz olan ve hep tam kendisine göre birine arayip da asla bulamayan biri için inter pares gibi sözcükler büyük bir rahatlama hissi ve ümit veriyor."
Author: Irvin D. Yalom
25. "...kutsal bir sektör laiklestirildikçe, tanri yeniden göge yükselmeye hazirdir."
Author: Jean Paul Sartre
26. "Blog'una baktim."Ah. Tanrim. Bebegim. Yüce Isa. Nasil Bulmustu? Bir dakika. Önemli olan bulmus olmasiydi. Blog'um artik Google'da çikiyor muydu? Bu muhtesemdi iste. "Yine beni takip ediyorsun, anliyorum. Yasaklama emri çikarmama gerek var mi?""Rüyanda görürsün Kedicik." Pismis kelle gibi siritti. "Ah, bekle, rüyalarinda zaten basroldeyim, degil mi?"
Author: Jennifer L. Armentrout
27. "..Bak, alti üstü melez onlar..," "Sence biz neyiz? Biz de meleziz Seth." "Hayir," dedi duygusuz bir sesle. "Biz Apollyon'uz." "Tanrilar askina, keske burada olsaydin." "Beni özledigini biliyorum," dedi Seth. Sesindeki gülümsemeyi duyabiliyordum. "Hayir.Önümde olsaydin kiçina tekmeyi basardim Seth..."
Author: Jennifer L. Armentrout
28. "Ah, gençligimin mabedi o sevgili nerelerde! Kaybolacak idiyse onu ne diye tanidim ben?.. Kendi kendime: Çilginsin! diyorum, artik bulunmasi olanaksiz bir sey ariyorsun!Ama ben ona, o sevgiliye bir zamanlar sarilmistim. Kalbinin atislarini duymustum. Yüce yaradilisi önünde kendimi benliküstüne yükselmis gibi görürüm. Çünkü onun yaninda ne kadar olabileceksem o kadar sezgili olurdum.Hey Tanrim! O zaman ruhumun hiçbir yetenegi bosa çikar miydi? Yüregimin tüm evreni kucaklamadaki sasilacak gücü onun önünde bütünüyle kendini ortaya koymaz miydi? Yüregin derinliklerinden yükselen ürpermeler, iki ruhun yüz yüze simseklenmesi aramizda her günün, bir alisverisine benzemez miydi? Ah, onunla her sohbetimiz ve igneli sakalarimiz dahil, her sözümüz inci gibi inceltilmisti, ben bunu bilirim...Asla unutamayacagim, onun ruhunun durulugunu, saglamligini, onun o göksel yumusakligini asla unutamayacagim..."
Author: Johann Wolfgang Von Goethe
29. "Ey varliginin derinligine asla eremedigim Yüce Tanri'm! Ruhum seninle doluyken çoktan beridir neden senden uzak durdum?.. Beni yanina al! Daha fazla bekletme! Katlanilmaz bir özlemle tutusan ruhumun artik gücü tükendi."
Author: Johann Wolfgang Von Goethe
30. "Tanrisal bir çiçegin ya da düsüncedeki bir çiçegin, gelecegin çiçegi olmasi, güncel zamanda atomlari henüz birlesmemis ve farkli yerlerde bulunan çeliskili bir çiçek olmasi daha da inanilmaz."
Author: Jorge Luis Borges
31. "Ey Tanrim, ne zaman insanoglunun karsisina çikip kendi hatalarini itiraf edeceksin?"
Author: José Saramago
32. "Isler böyle oldugunda, yani Tanri imdada yetisecekmis gibi görünmüyorsa, insanin tek yapabilecegi onun yerini almaya çalismaktir, evi barki terkedip, aslinda bizden çok Tanri'nin mali olan su zavalli yasli dünyamiza çekidüzen vermeye çabalamak..."
Author: José Saramago
33. "Oysaki dünyayi anlayamadilar ve ne yaparlarsa yapsinlar anlayamayacaklar, çünkü yasamlarindaki her sey geçici, egreti ve çaresiz bir sekilde yok olup gidiyor, insanlar, tanrilar, her sey yok oluyor, hatta ben bile, mektupla ya da alisildik yöntemlerle öldürecegim kimse kalmadiginda ben de yok olacagim, diye düsündü ölüm."
Author: José Saramago
34. "Yehuda bile Tanri'nin planinin bir parçasiydi."
Author: Julianna Baggott
35. "Seger gözlerini kapatti. Clara onun çenesindeki kaslarin gerildigini gördü..Clara da gözlerini kapatarak alnini onunkine yasladi. "Cenneti gördün mü ?" "Tanrim, evet." "Neye benziyordu?" "Sana."
Author: Julianne MacLean
36. "Tanrim! Bugün her sey ne tuhaf! Daha dün her sey kendi olagan halindeydi. Acaba ben gece mi degistim? Bir düsüneyim: Bu sabah kalktigimda ben ben miydim? Sanki biraz farkli gibiydim, ama ben ayni ben degilsem, o zaman yahu ben kimim? Iste asil bilmece bu!"
Author: Lewis Carroll
37. "Bes yasindayken... Tanrim, ben hiç bes yasinda oldum mu?"
Author: Lidia Yuknavitch
38. "Adimi onun agzindan isitmek nedense beni daha özel biri haline getiriyor..Omzuma dokunuyor. " Çok duyarlisin. Senin bu yanini seviyorum." ‘Sen' ve ‘seviyorum' sözcüklerini söyledigi anda içimde muhtesem bir duygu geziniyor. Tanrim, keske diger iki sözcügü cümlesinden atsaydi..."
Author: Mahbod Seraji
39. "Tanri o sabah uyanir uyanmaz 'la havle' çektigi için iyi bir günündeydi ve Allah'tan sol tarafindan da kalkmamisti."
Author: Mıgırdiç Margosyan
40. "Tanri ya da tabiat mutlak yola girmesini istedigi yüz kisi için yüzbin kisi yaratti diye, doksan dokuz bin dokuz yüz kisiden birisi olarak yasamak neden gerekli, soruyorum?"
Author: Oğuz Atay
41. "Masanin üstündeki kitaplara saldirdi ve ilgili buldugu ilk kitabi önsözünden yüksek sesle okumaya basladi. Anlamadigi cümlelerde durarak, benden açiklamalar istedi. Dogrusu, sadece bir ögrenci, hem de derslere ilgisiz bir ögrenci oldugum için, ona yararli açiklamalarda bulunamadim. Birden kizarak kitabi kapadi: ‘Tanrim! Hep önsözlerde kaliyorum!' Durmadan yakinirdi: ‘Biraz daha ilerleyebilsem, hiç olmazsa ‘Giris'e kadar gelebilsem!' Ellerime sarilirdi: ‘Bana yardim edin dostum! Bütün kitaplarin neden yazildigini, yazanlarin kimlere tesekkür borçlu oldugunu, bu kitabi yazma düsüncesinin onlara na-sil geldigini, bu kitabin ne gibi bir boslugu dolduracagini, hepsini biliyorum. Sonra ne oluyor? Anlatin bana."
Author: Oğuz Atay
42. "Ilk dize Tanri'dan gelir; gerisi size kalmis."
Author: Paul Valéry
43. "Bir insan tanrilarin varligina hiç inanmasa da, eger ayni zamanda dürüst bir mizaci varsa, böyle kisiler insanlardaki kötülükten nefret eder; yanlisliklara karsi olan nefretleri, onlari yanlis isler yapmaktan uzaklastirir; haksizliktan kaçinirlar ve namuslu yasarlar"
Author: Plato
44. "...Her neyse, Cyrus ve Val nerede?"Emma gözlerini devirdi. "Noah, sana onu böyle çagirmamani söylemistim. Tanri askina, kadin iki bin yasinda bir savasçi, Denny's de çalisan bir garson degil."Noah, siritti, kanepenin içine iyice gömülürken kollarini gögsünün üstünde birlestirdi. Uzun boylu, uzun bacakli esmer kadini düsününce siritmasi sehvetli bir siritisa dönüstü. "Hey, o bana otuz yasindaki seksi bir kadin gibi görünüyor ama."Annesi kafasini iki yana sallayarak homurdandi. "O seni canli canli yer çocugum.""Dogru. Ama bu benim hosuma gidebilir.""Ah." Emma suratini eksitip Noah'in kafasina vurdu. "Annenle böyle konusma."
Author: Samantha Young
45. "Tanrim, Juliette, senin pesinden her yere giderim ben. Bu dünyada kalan tek iyi sey sensin."
Author: Tahereh Mafi
46. "Tanri zar atmaz. O kainat ile kendi tasarladigi, tarifi imkansiz bir oyunu oynar. Diger oyuncularin (Herkes) gözünden bakildiginda bu, karanlik bir odada, kurallari söylemeyen ve sürekli gülümseyen bir kart dagiticisinin dagittigi bos kartlarla oynanan, sonsuz risklere girilen, anlasilmasi imkansiz ve ne oldugu bilinmeyen bir poker oyununa benzer..."
Author: Terry Pratchett
47. "Elbet hep böyle geçmeyecek ömrüm, biliyorumBu çesit yasamak, zor.Kimbilir Tanrim, kimbilirHangi güzel yerde beni,Hangi ölesiye sevda bekliyor?.."
Author: Turgut Uyar
48. "Vicdan insanin içindeki tanridir."
Author: Victor Hugo
49. "Degil mi ki lanetlenmis bir soyuz ve batan bir gemiye zincirlenmisiz, demek bütün olanlar kötü bir sakadir; öyleyse biz de hiç degilse kendi payimiza düseni yapalim, öbür tutsaklarin acisini hafifletelim, hücremizi çiçeklerle, minderlerle döseyelim, elimizden geldigince dürüst olalim. Bu alçak Tanrilar hep kendi bildiklerini okuyamayacaklardir - ah o firsatini buldukça incitmekten, kirmaktan, bozmaktan kaçinmayan Tanrilar ancak bir leydi gibi davrandiginiz zaman bozguna ugruyorlardi."
Author: Virginia Woolf
50. "Devetüyü Yüksekkaldirim'dan, açik mavi Tophane'den yana yürüyordu. "Tanrim, hangisi?" Kösede bir an durdu. Sonra devetüyünün arkasindan gitti. Her sey o bir anlik durusta olup bitmisti. Gene yanildi. Açik mavili B. idi. Onun arkasindan gitseydi hikaye bitecekti. Ama o Güler'le gitti."
Author: Yusuf Atılgan

Tanr Quotes Pictures

Quotes About Tanr
Quotes About Tanr
Quotes About Tanr

Today's Quote

Our nannas are losers."
Author: Barbara Park

Famous Authors

Popular Topics