Top Tehlikeli Quotes

Browse top 9 famous quotes and sayings about Tehlikeli by most favorite authors.

Favorite Tehlikeli Quotes

1. "Denny, ‘Çocuk dogurmak için izin alman gerekmiyor. Öyleyse niye ev yapman için izin alman gereksin ki?' diye soruyor.‘Peki ya tehlikeli ve çirkin bir ev yaparsan?' diye soruyorum.Denny, "Peki ya tehlikeli ve göt gibi bir evlat yetistirirsen?" diyor."
Author: Chuck Palahniuk
2. "Bir inanç için aci çekmis olandan daha tehlikeli bir varlik yoktur: en büyük zalimler kafasi kesilmemis mazlumlar arasindan çikar. aci, güç istahini azaltmak söyle dursun, onu azdirir; zihin de kendini bir soytarinin meclisinde bir kurbaninkinden daha rahat hisseder; onu, bir fikir için ölünen gösteriden daha fazla tiksindiren hiçbir sey yoktur."
Author: Emil Cioran
3. "Masal tehlikeli bir diyardir, orada gafiller için tuzaklar, küstahlar içinse zindanlar vardir."
Author: J.R.R. Tolkien
4. "Daemon gergin bir sekilde güldü. "Ne düsündügünü görebiliyorum. Aklini okuyabildigimden falan degil, yüzünden okunuyor. Tehlikeli oldugumu düsünüyorsun."Bir de öküz ve seksi oldugunu düsünüyordum ama bunu kabul etmiyordum. Uzayli bir yasam formu mu? Basimi iki yana salladim. "Delilik bu ama senden korkmuyorum."
Author: Jennifer L. Armentrout
5. "Bir seyleri beklemek çok tehlikeli... Bir seyleri beklersen, yalnizca senden daha daha uzaklasir beklediklerin."
Author: Katherine Mansfield
6. "Tehlikeli oyunlar oynanmistir. Insanin içinde ifade edilmez bir eksiklik duygusu kalir. Her sey baska türlü olabilirdi sanki. Bütün bu oyunlar bu kadar da kötü oynanmayabilirdi."
Author: Oğuz Atay
7. "Ilham Ilham sözcügü tehlikelidir.Ilk önce ilhamdir,sonra izleme,ardindan da taklit olur ve bir bakarsiniz bir kopya olmussunuz.Kimseden ilham almaya gerek yok.Gerekli olmasinin yani sira,ayrica tehlikelidir de.Her birey essizdir.Hiç kimse digerini takip edemez.Ilham bir lanete dönüsmektedir,bir lütfa degil.Her kaynaktan ögrenin,karsilastiginiz her essiz varliktan keyif alin ama kimseyi takip etmeyin ve asla baska birisi gibi olmayin.Sadece kendiniz olabilirsiniz.Milyonlarca insan için,ilham kaynagi olan kisilerin kendilerinin hiç kimseden ilham almamis olmasi çok garip bir olaydir.Ama kimse bunu fark etmez.Gautama Buda hiç kimseden etkilemedi ve bu da onu müthis bir ilham kaynagi haline getirdi.Sokrates kimseden etkilenmedi ki onu da böylesine essiz kilan buydu.Ilham kaynagi olarak düsündügünüz bütün bu insanlar baskalarindan etkilenmediler. Evet,ögrendiler ve birçok insani anlamaya çalistilar,farkli kisilikleri sevdiler ama kimseyi takip etmediler.Kendileri olmayi denediler."
Author: Osho
8. ".. ikimiz sanki tehlikeli geçmisten artik korkmamiz gerekmeyen bir gelecege uzanan daracik, saglam olmayan bir köprüden geçer gibiydik. Artik birbirimizden kaçmamiza gerek yoktu."
Author: Pascal Mercier
9. "Arabalari gözlerken hep böyle onulmaz bir duygu, sanki çok uzaklardaymis, denizin ortasinda yapayalnizmis gibi bir duygu kaplardi yüregini; bir gün bile yasamak çok, çok tehlikeliydi onca, hep böyle düsünmüstü."
Author: Virginia Woolf

Tehlikeli Quotes Pictures

Quotes About Tehlikeli
Quotes About Tehlikeli
Quotes About Tehlikeli

Today's Quote

I come here for supplies.The cashier doesn't notice things."Great.She just admitted she's a shoplifter."
Author: Brodi Ashton

Famous Authors

Popular Topics